????در صورتی که در سایت فاقد اکانت هستید می توانید - از این طریق عضو شوید
نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

Threaded View

1. Top | #5

عنوان کاربر
    Administrator
    میانگین پست در روز
    0.37
    تشکر کرده
    559
    Blog Entries
    1
    عید فطر روز تجدید حزن اهل بیت
    آری روز عید فطر هر چند که روز عید و سرور است اما برای اهل بیت که این روز، روز شرافت و کرامت و بزرگی است روز تجدید حزن نیز است؛ چراکه به خاطر شیطنت سامری*های این امت در سقیفه و آتش فرعونیان در صفین و مکر و نفاق منافقین در جمل که یاد خیانت زن لوط را در اذهان مومنین زنده کرد باعث شد که آل محمد از حق خود دور باشند از این جهت است که امام باقر علیه السلام فرمود: «هیچ عید فطری نیست که دران حزن و اندوه ما تجدید نشود».

«عَنْ أَبِی جَعْفَرٍ ع قَالَ قَالَ یَا عَبْدَ اللَّهِ مَا مِنْ عِیدٍ لِلْمُسْلِمِینَ أَضْحًى وَ لَا فِطْرٍ إِلَّا وَ هُوَ یُجَدِّدُ لآِلِ مُحَمَّدٍ فِیهِ حُزْناً قُلْتُ وَ لِمَ ذَاکَ قَالَ لِأَنَّهُمْ یَرَوْنَ حَقَّهُمْ فِی یَدِ غَیْرِهِمْ» (8) امام باقر علیه السلام فرمود: «ای عبد الله هیچ عیدی برای مسلمانان از قبان و فطر نیست الا اینکه برای آل محمد در آن عید غم و حزنی تجدید می*شود گفتم چرا حزن بر شما وارد می*شود؟ فرمود زیرا اهل بیت می*بینند که حق ایشان در دستان دیگران (غاصبان) است.

پی نوشت ها:
    1- الکافی ج 4 ص 168 باب یوم الفطر ..... ص: 168
    2- (صحیفه سجادیه دعای روز عید فطر
    3- من‏لایحضره‏الفقیه ج 2 ص 183 باب الفطرة ..... ص: 175
    4- إقبال‏الأعمال ص 274 الباب السادس و الثلاثون فیما نذکره
    5- من‏لایحضره‏الفقیه ج 2 ص 183 باب الفطرة ..... ص: 175
    6- الکافی ج: 4 ص: 170
    7- بحار الأنوار (ط - بیروت) ج‏99 110 باب 7 زیارة الإمام المستتر عن الأبصار الحاضر فی قلوب الأخیار المنتظر فی اللیل و النهار الحجة بن الحسن صلوات الله علیهما فی السرداب و غیره ..... ص: 81
    8- الکافی ج 4 ص 169 باب النوادر ..... ص: 169

2. 2 کاربر زیر بابت این پست از حامد، تشکر کرده اند:

hamid reza (یکشنبه 27 مرداد 92),Yaser.76 (جمعه 01 شهریور 92)

کلمات کلیدی این موضوع