????در صورتی که در سایت فاقد اکانت هستید می توانید - از این طریق عضو شوید
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 24

Threaded View

1. Top | #6

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.32
    تشکر کرده
    723
    نور پیامبر صلی الله علیه وآله قبل از آفرینش جهان

درکتاب عیون اخبار الرضا علیه السلام ،ابا صلت هروی از حضرت رضا علیه السلام وآن حضرت از پدران بزرگوارش علیهم السلام ازامیر المومنین علیه السلام نقل فرمودند که رسول خدا صلی الله علیه وآله فرمود:
    خداوند برتر از من کسی رانیافرید وگرامی تر از من نزد او کسی نیست.
    امیر المومنان علیه السلام فرمودند:عرض کردم:ای رسول خدا؛شما بر تر هستید یا جبرعیل؟فرمود:
    ای علی؛خداوند تبارک وتعالی پیامبران را بر فرشتگان مقرب خود برتری داده است ومرا برتمام پیغمبران ورسولان برتری داداه است وبعد ازمن فضل وبرتری برای تو وامامان بعد از تواست وهمانا فرشتگان خدمتگذار ما ودوستان ما هستند.
    ای علی؛فرشتگانی که عرش باعظمت الهی رابر دوش گرفته اندوآنها که اطراف عرشند وپروردگارا حمد وستایش وتسبیح می کنند،برای آنها که ایمان به ولایت ما اهل بیت آورده اند از خدا آمرزش می طلبند.
    ای علی؛اگر ما نبودیم خداوند آدم،حوا،بهشت ودوزخ،آسمان وزمین را نمی آفرید.
    چگونه ما ازفرشتگان برتر نباشیم درحالی که نسبت به معرفت پروردگار وتسبیح وتقدیس از آنها پیشی گرفتیم،زیرا اول چیزی که خداوند آفرید ارواح ما بود،مارا به توحید وستایش خود گویا نمود،سپس فرشتگان را آفرید،آنها وقتی ارواح مارا نور یگانه ای مشاهده کردند امر مارا بزرگ شمردند،ما تسبیح حق تعالی کردیم تابدانند ما خلقی هستیم که آفریده شده ایم واو منزه ازصفات ما است،به تسبیح ما فرشتگان تسبیح گفتند و اورا از صفات ما پاک ومنزه دانستند.
    ووقتی عظمت شان مارا مشاهده کردند حق تعالی را تهلیل کردیم تا فرشتگان بدانند خداوندی جز خدای بی همتا نیست وما بندگان او هستیم وخدایی نیست که همراه با او یا بعد از او عبادت ما واجب باشد،پس فرشتگان لا اله الا الله گفتند وهنگامی که بزرگی محل وموقعیت مارا مشاهده کردند تکبیر گفتیم تا فرشتگان بدانند خداوند بزرگ تر از آن است که کسی جز به سبب او شان ومقام بزرگی برسد..........

2. تشکر شده توسط :

حسین (چهارشنبه 29 خرداد 92)