????در صورتی که در سایت فاقد اکانت هستید می توانید - از این طریق عضو شوید
صفحه 5 از 5 نخستنخست ... 345
نمایش نتایج: از 41 به 47 از 47

1. Top | #41

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر کرده
    723
    👌سختی بلاء برای مومن خوب است همانطور که تحمل مداوای پزشک برای خود شخص خوب است و نفع دارد

▪️عَنْ أَبِي جَعْفَرٍ (علیه السلام) قَالَ: إِنَّ اللَّهَ عَزَّ وَ جَلَّ لَيَتَعَاهَدُ الْمُؤْمِنَ بِالْبَلَاءِ[2] كَمَا يَتَعَاهَدُ الرَّجُلُ أَهْلَهُ بِالْهَدِيَّةِ مِنَ الْغَيْبَةِ وَ يَحْمِيهِ الدُّنْيَا[3] كَمَا يَحْمِي الطَّبِيبُ الْمَرِيضَ.

🔸امام باقر علیه السلام: همانا خداوند عزّ و جلّ مؤمن را با بلا نگهداری می کند همچنان که مرد خانواده اش را در غیبت خودش با هدیه نگاه می دارد. و او را از دنیا چنان پرهیز می دهد که پزشک، بیمار را پرهیز می دهد.

#ابتلا #بلا

📚الكافي (ط - الإسلامية)/ج2/ص255/بَابُ شِدَّةِ ابْتِلَاءِ الْمُؤْمِنِ/ح17

2. Top | #42

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر کرده
    723
    👌محبّت اهل بیت من در هفت جایگاه هولناک سودمند است

▪️عَنْ أَبِي جَعْفَرٍ الإمام الباقر علیه السّلام ، عَنْ الإمام عَلِيِّ بْنِ الْحُسَيْنِ زین العابدین علیه السّلام ، عَنْ أَبِيهِ سیّد الشّهداء علیه السّلام ، قَالَ ، قَالَ رَسُولُ اللَّهِ صلّی الله علیه و آله : حُبُّ أَهْلِ بَيْتِي نَافِعٌ فِي سَبْعَةِ مَوَاطِنَ ، أَهْوَالُهُنَّ عَظِيمَةٌ ، عِنْدَ الْوَفَاةِ ، وَ فِی الْقَبْرِ ، وَ عِنْدَ النُّشُورِ ، وَ عِنْدَ الْكِتَابِ ، وَ عِنْدَ الْحِسَابِ ، وَ عِنْدَ الْمِيزَانِ ، وَ عِنْدَ الصِّراط .

🔸امام باقر سلام الله علیه از پدرشان امام سجاد سلام الله علیه ، از پدرشان سیّدالشهداء سلام الله علیه روایت فرموده*اند که رسول خدا صلّی الله علیه و آله فرمودند : محبّت اهل بیت من در هفت جایگاه هولناک سودمند است ، هنگام وفات ، در قبر ، هنگام رستاخیز ، هنگام دادن نامه اعمال ، هنگام محاسبه بندگان ، هنگام سنجش اعمال ، بر پل صراط.

#تولی #محبت

📚فضائل الشیعة شیخ صدوق صفحه۶

3. Top | #43

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر کرده
    723
    👌هر کسی ، تحمل و ظرفیت #علوم_غریبه را ندارد! ولو نزد امام جایگاهی داشته باشد!

▪️الْحَسَنُ بْنُ عَلِیِّ بْنِ عَبْدِ اللَّهِ عَنِ ابْنِ فَضَّالٍ عَنْ دَاوُدَ بْنِ أَبِی یَزِیدَ عَنْ بَعْضِ أَصْحَابِنَا عَنْ عُمَرَ بْنِ حَنْظَلَةَ قَالَ: قُلْتُ لِأَبِی جَعْفَرٍ علیه السلام إِنِّی أَظُنُّ أَنَّ لِی عِنْدَکَ مَنْزَلَةً قَالَ أَجَلْ قَالَ قُلْتُ فَإِنَّ لِی إِلَیْکَ حَاجَةً قَالَ وَ مَا هِیَ قُلْتُ تُعَلِّمُنِی الِاسْمَ الْأَعْظَمَ قَالَ وَ تُطِیقُهُ قُلْتُ نَعَمْ قَالَ فَادْخُلِ الْبَیْتَ قَالَ فَدَخَلَ الْبَیْتَ فَوَضَعَ أَبُو جَعْفَرٍ علیه السلام یَدَهُ عَلَی الْأَرْضِ فَأَظْلَمَ الْبَیْتُ فَأُرْعِدَتْ فَرَائِصُ عُمَرَ فَقَالَ مَا تَقُولُ أُعَلِّمُکَ فَقَالَ لَا قَالَ فَرَفَعَ یَدَهُ فَرَجَعَ الْبَیْتُ کَمَا کَانَ.

🔸عمر بن حنظله گفت : به حضرت باقر علیه السّلام عرض کردم : من گمان می*کنم در نزد شما دارای قرب و مقامی هستم. فرمود : آری. عرض کردم : آقا! درخواستی از شما دارم. فرمود : چه درخواستی؟ عرض کردم : به من اسم اعظم را بیاموزی! فرمود : تو طاقت آن را داری؟! گفتم : آری. فرمود : داخل خانه برو. عمر بن حنظله داخل خانه شد. امام باقر علیه السّلام دست روی زمین گذاشت و خانه تاریک شد. بند بند وجود عمر بن حنظله به لرزه افتاد !!! حضرت فرمودند : چه می* گویی؟ حالا مایلی به تو بیاموزم؟ گفت : نه. امام علیه السّلام دست از زمین برداشت و خانه مانند اول شد.

📚بصائرالدرجات نشر عطر عترت ج۱ ص ۳۷۷
    📚بحارالانوار ج۲۷ ص ۲۶

4. Top | #44

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر کرده
    723
    👌خدمتکاران اهل البیت علیهم السلام که از طایفه اجنّه هستند ...

▪️سَعْدٌ عَنِ ابْنِ أَبِی الْخَطَّابِ عَنِ ابْنِ أَبِی الْبِلَادِ عَنْ سَدِیرٍ عَنْ أَبِی جَعْفَرٍ علیه السلام قَالَ: إِنَّ لَنَا خُدَّاماً مِنَ الْجِنِّ فَإِذَا أَرَدْنَا السُّرْعَةَ بَعَثْنَاهُمْ.

🔸سدیر از حضرت باقر علیه السّلام نقل کرد که فرمود : ما خدمتکارانی از جن داریم ؛ وقتی کاری فوری داشته باشیم ، آن ها را مأمور می* کنیم.

📚الخرائج و الجرائح* ج۲ ص ۸۵۳
    📚بحارالانوار ج ۲۷ ص ۲۲

5. Top | #45

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر کرده
    723
    👌علت محرومیت از رزق و روزی ...

▪️قَالَ اَلْإِمَامُ اَلْبَاقِرُ صَلَوَاتُ اَللهِ عَلَيْهِ : اِنَّ الْعَبْدَ لَیُذْنِبُ الذَّنْبَ فَیُزْوى عَنْهُ الرِّزْقُ.

🔸حضرت امام باقر صلوات الله علیه می فرمایند : بنده گناه می کند و به سبب آن ، روزی از او گرفته می شود.

📚اصول کافی ج۲ ص۲۷۰

6. Top | #46

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر کرده
    723
    👌دانش بیاموزید که آموختن آن پاداش و جستجوی آن عبادت است ...

▪️قَالَ اَلْإِمَامُ اَلْبَاقِرُ صَلَوَاتُ اَللهِ عَلَيْهِ : تَعَلَّمُوا اَلْعِلْمَ فَإِنَّ تَعَلُّمَهُ حَسَنَةٌ وَ طَلَبَهُ عِبَادَةٌ وَ مُذَاكَرَتَهُ تَسْبِيحٌ وَ اَلْبَحْثَ عَنْهُ جِهَادٌ وَ تَعْلِيمَهُ صَدَقَةٌ وَ بَذْلَهُ لِأَهْلِهِ قُرْبَةٌ وَ اَلْعِلْمُ ثِمَارُ اَلْجَنَّةِ وَ أُنْسٌ فِي اَلْوَحْشَةِ وَ صَاحِبٌ فِي اَلْغُرْبَةِ وَ رَفِيقٌ فِي اَلْخَلْوَةِ وَ دَلِيلٌ عَلَى اَلسَّرَّاءِ وَ عَوْنٌ عَلَى اَلضَّرَّاءِ وَ دِينٌ عِنْدَ اَلْأَخِلاَّءِ وَ سِلاَحٌ عِنْدَ اَلْأَعْدَاءِ يَرْفَعُ اَللَّهُ بِهِ قَوْماً فَيَجْعَلُهُمْ فِي اَلْخَيْرِ سَادَةً وَ لِلنَّاسِ أَئِمَّةً يُقْتَدَى بِفِعَالِهِمْ وَ تُقْتَصُّ آثَارُهُمْ وَ يُصَلِّي عَلَيْهِمْ كُلُّ رَطْبٍ وَ يَابِسٍ وَ حِيتَانُ اَلْبَحْرِ وَ هَوَامُّهُ وَ سِبَاعُ اَلْبِرِّ وَ أَنْعَامُهُ.

🔸امام محمّد باقر سلام الله علیه می* فرمایند : به فراگیری دانش بپردازید ؛ زیرا تحصیل دانش حسنه و طلب علم عبادت ، و گفتگو درباره* ی مسائل علمی تسبیح ، و تلاش برای جستن معرفت جهاد ، و تعلیم و آموزش آن به دیگران صدقه ، و قرار دادن آن در اختیار شایستگان ، مایه* ی تقرب به خداوند است. دانش میوه* ای بهشتی ، انسی در وحشت ، همدمی در غربت ، رفیقی در خلوت ، راهنمایی در ظلمت*ها ، یاوری در سختی* ها ، ارجمندی نزد دوستان است ...

📚بحارالأنوار جلد۷۵ صفحه۱۸۹
    📚أعلام الدین فی صفات المؤمنین جلد۱ صفحه۳۰۲

7. Top | #47

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر کرده
    723
    نزايد مادر گيتـی زبهر خدمٺ مردم
    به جود و بخشش و لطف و سخای حضرت باقر(؏)

بہ ذرات جهان يکسر بود او هادی و رهبر
    که جان عالمی گردد فدای حضرٺ باقر(؏)
    🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹

❤️امام باقر علیه السلام فرمودند :
    "نیست فرقی میان شما و میان مخالفان ، مگر تبرا و بیزاری از دشمنان ما، پس کسی که مخالفت می کند با شما در این امر ولایت، از او تبرا کنید و از او بیزار شوید اگر چه او علوی و فاطمی باشد"

📚انساب النواصب ، باب 46 ص 552

صفحه 5 از 5 نخستنخست ... 345