????در صورتی که در سایت فاقد اکانت هستید می توانید - از این طریق عضو شوید
نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

1. Top | #1

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.13
    تشکر کرده
    58

تفاوت ازدواج با استمناء

انزال منی که پس از ازدواج و از طریق ارتباط با همسر صورت می گیرد، دارای تفاوت هایی است که به صورت خلاصه به آن اشاره می شود:
    1. چون ارضا از طریق طبیعی صورت می گیرد به تدریج و پس از گذشت مدتی از ازدواج فاصله بین دفعات ارتباط بیشتر می شود و حالت حرص و اعتیادی که در استمنا وجود دارد اینجا دیده نمی شود. بنابراین با کاهش دفعات انزال در ازدواج عوارض جسمی در مقایسه با استمنا بسیار کمتر است.
    2. در ارتباط با همسر چون ارتباط عاطفی ایجاد می شود سیستم اعصاب سمپاتیک و پاراسمپاتیک به صورت متعادل تحریک گشته و اندام هایی که تحت تاثیر این سیستم ها هستند به صورت طبیعی فعالیتشان افزایش یا کاهش می یابند. (تندی ضربان قلب، تندی تنفس و ...) اما در استمنا چون فرد از طریق خیالات و بدون وجود ارتباط عاطفی مستقیم خود را تحریک می کند. تحریک اعصاب فوق به صورت متعادل صورت نمی گیرد. و بنابراین فعالیت اعضای تحت تاثیر این اعصاب به صورت غیرطبیعی کاهش یا افزایش می یابد و خود باعث عوارض جسمی می گردد که فقط در استمنا دیده می شود. مانند لرزش اندام ها، عدم تمرکز حواس، کم شدن قدرت حافظه و ...
    3. در ارتباط طبیعی و به خصوص اگر انزال منی از طریق مقاربت صورت گیرد کیسه های منوی به طور کامل تخلیه شده و ارضاء کامل صورت می گیرد. ولی در استمنا بستگی به شدت خیالات فرد تخلیه کیسه ها متفاوت است و در بعضی مواقع بزرگی بیش از حد پروستات، عدم تخلیه کامل کیسه های منی، سوزش ادرار و ... بروز می دهد.
    4. از نظر روحی روانی نیز حالت احساس گناه، پشیمانی، افسردگی، اضطراب و ... که پس از استمنا برای فرد رخ می دهد پس از مقاربت طبیعی برای فرد وجود ندارد بلکه بر خلاف آن حالت شادی و آرامش روحی ایجاد می شود.
    5. از نظر معنوی نیز بحث ارتکاب گناه و دوری از درگاه حضرت حق مطرح است که در استمنا وجود دارد ولی در ارتباط با مقاربت انسان حلال الهی را انجام داده است و باعث نزدیکی و قرب به درگاه خداست.
    با خصم حق ستیزه عادت ماست
    لعن بر عمر عبادت ماست

2. 3 کاربر زیر بابت این پست از mostafahem، تشکر کرده اند:

ehsan_8665 (چهارشنبه 20 فروردین 93),hamid reza (چهارشنبه 20 فروردین 93),حسین (چهارشنبه 20 فروردین 93)

3. Top | #2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.13
    تشکر کرده
    58
    ميل جنسي صرفا يك نياز جسمي نيست. اگر ميل جنسي فقط يك نياز جسمي بود افرادي كه مبتلا به استمنا هستند، بايد كاملا ارضا شوند و هيچ احتياجي به همسر نداشته باشند؛ در حالي كه اگر سال هاي سال، اينگونه افراد مبتلا باشند، باز هم ميلشان براي همسرگزيني وجود دارد ولي به عكس آن صحيح نيست. يعني فردي كه ازدواج مي كند هيچگونه تمايلي براي رو آوردن به استمنا ندارد مگر آنكه قبل از ازدواج به خودارضايي اعتياد پيدا كرده باشد كه در اين صورت نيز با ناراحتي و اكراه و از روي اجبار به اين كار ميپردازد و دوست دارد ترك كند و لذتي هم نميبرد .
    لعن بر عمر عبادت ماست

4. 2 کاربر زیر بابت این پست از mostafahem، تشکر کرده اند:

ehsan_8665 (چهارشنبه 20 فروردین 93),حسین (چهارشنبه 20 فروردین 93)

5. Top | #3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر کرده
    369
    خیلی عالی بود
    مضاف بر اینکه عواملی که شخص رو تحریک به استمناء میکنه و در واقع وسایل مورد استفاده اش، مثل فیلم های مستهجن، داستانهای جنسی، چشم چرانی و خیالات پیرو آن و .... کم کم شخص رو از فکر ازدواج و میل به آن خارج کرده و اون رو شخصی هوس ران و تنوع طلب و در عین حال سرخورده بار می آورد. شخصی که همیشه ایده آلهایی دارد که مجازی هستند و دچار یک احساس خلاء روحی جدی میشود در اثر عدم توانایی در دسترسی به آنها. چنین شخصی اگر نتواند پیش از ازدواج به نفس خود فائق آید و گناه را ترک کند، حتی پس از ازدواج هم از همسر خود لذت نمیبرد و دنبال ایده آل های شیطانی و حرام ذهن خود خواهد بود. به نظر من این تیتر یک بحث خیلی گسترده و مهم هستش که جای خیلی زیادی برای بحث داره و میتونه از نابود شدن زندگی خیلی از جوونها در آینده جلوگیری کنه که منجر به طلاق عاطفی میشه هرچند که الان حتی معنی این مفاهیم رو هم نفهمه شخص!
    ویرایش توسط حسین : چهارشنبه 20 فروردین 93 در ساعت 01:23 بعد از ظهر
    تا نيايي گره از کار جهان وا نشود...

اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد و آخر تابع له علي ذالک

6. 2 کاربر زیر بابت این پست از حسین، تشکر کرده اند:

ehsan_8665 (چهارشنبه 20 فروردین 93),hamid reza (چهارشنبه 20 فروردین 93)

7. Top | #4

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.13
    تشکر کرده
    58
    ممنون حسین جان.

متاسفانه من در روایات جیزی در باره این موضوع هنوز نتونستم پیدا کنم

عمدتا مطالب پزشکی و روانپزشکی هست که در منابع نقل شده است.البته نقل اونها هم خالی از فایده نیست.

حرف های شما هم درسته.

یک نکته هم من اضافه کنم اینکه دفع شهوت به راه حرام رفع عطش با آب شور است. یعنی آدم را تشنه تر می کند
    لعن بر عمر عبادت ماست

8. 3 کاربر زیر بابت این پست از mostafahem، تشکر کرده اند:

ehsan_8665 (چهارشنبه 20 فروردین 93),hamid reza (چهارشنبه 20 فروردین 93),حسین (شنبه 23 فروردین 93)

9. Top | #5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر کرده
    189
    با سلام به همه دوستان عزیزم
    یک موضوعی که در روایات از اون به ظلمت تعبیر شده و من فکر میکنم که بی ارتباط به بحث استمناء و تفاوت آن با ازدواج نیست بحث وهم و خیال هست که دوستان عزیزم حسین و mostafahem به اون اشاره کردند.
    از باب مثال در دعای مطالعه میخوانیم: اللهم اخرجنی من ظلمات الوهم
    یعنی خدایا من را از تاریکیهای وهم و خیال خارج کن
    همونطوری که دوستان اشاره کردند استمناء با تخیل کردن در مورد مسائل جنسی و ارتباطات جنسی شروع میشه
    تمامی فیلم ها و داستانهای سکسی هم بر این اساس بنیانگذاری میشن
    حتی بعضی میگن داستان سکسی از فیلم مخربتره شاید دلیلش این باشه که در اون تخیل بیشتره
    در هر صورت قوه ی وهمیه انسان اگر کنترل نشه چه در مورد مسائل جنسی و چه در مسائل دیگه فضایی رو برای فرد ایجاد میکنه که باعث دوری از یاد خدا میشه و وقتی یاد خدا و اهل بیت از ذهن خارج بشه دیگه فهم افراد با اختلال رو به رو میشه.
    ای مهجت قلب مصطفی ادرکنا محبوبه ی ذات کبریا ادرکنا

با آنکه علیست رکن ما کان و یکون ای رکن علی مرتضی ادرکنا

10. 3 کاربر زیر بابت این پست از ehsan_8665، تشکر کرده اند:

mostafahem (جمعه 22 فروردین 93),حامد (دوشنبه 08 اردیبهشت 93),حسین (شنبه 23 فروردین 93)

11. Top | #6

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.13
    تشکر کرده
    58
    آقا احسان قبلا یادمه شما درباره هم کار کرده بودید

یه کتاب هم از من گرفته بودید.

میشه چنتا حدیث درباره وهم و تاثیرات آن بر انسان بزارید
    لعن بر عمر عبادت ماست

12. Top | #7

عنوان کاربر
    Administrator
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر کرده
    559
    Blog Entries
    1
    اثراتی که بر جسم می زاره یک طرف

اما اثراتی که در روح انسان می زاره ای کاش می شد نشان داد

کمترینش ضعیف التفس شدن انسانی است که به این عمل بسیار زشت معتاد شده است

و از همه بد تر اینکه این فعل بسیار قبیح راه را برای ارتکاب گناه های دیگه کاملا هموار می کنه چون این کار کاملا روح انسان و سیاه و تاریک می کنه
    بر همه عایشه های امروز لعنت

13. تشکر شده توسط :

حسین (یکشنبه 31 فروردین 93)

14. Top | #8

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر کرده
    189
    نقل قول نوشته اصلی توسط mostafahem نمایش پست ها
    آقا احسان قبلا یادمه شما درباره هم کار کرده بودید

یه کتاب هم از من گرفته بودید.

میشه چنتا حدیث درباره وهم و تاثیرات آن بر انسان بزارید
    چشم آقا مصطفی اما اون کتاب بیشتر درباره تفکره
    باید حدیثهاشو نگاه کنم ببینم کدوم به وهم ارتباط داره بیارم
    البته قطعا تفکر و توهم شباهتهایی به هم دارن اما تفاوتشون تفاوت ظریفیه که من فکر میکنم نیاز به تحقیق دقیق داره
    ای مهجت قلب مصطفی ادرکنا محبوبه ی ذات کبریا ادرکنا

با آنکه علیست رکن ما کان و یکون ای رکن علی مرتضی ادرکنا

15. Top | #9

عنوان کاربر
    Administrator
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر کرده
    559
    Blog Entries
    1
    ظاهرا قرار بود اون کتاب دست من برسه