????در صورتی که در سایت فاقد اکانت هستید می توانید - از این طریق عضو شوید
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: کشتی نوح!!!

1. Top | #1

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر کرده
    104

کشتی نوح!!!

و لقد ترکناها آیة فهل من مدّکر(سوره قمر، آیه 15)
    "و ما آن کشتی را محفوظ داشتیم تا آیت عبرت شود، پس کیست که پند گیرد؟"
    به تازگی کشتی در کوه آرارات ترکیه پیدا شده که میگویند مربوط به زمان نوح(ع)است.
    لپ مطلب اینه که یک گروه مطالعاتی از یک کوه عکس گرفتند که شی عجیبی در آن بود.پس یک گروه به آن جا اعزام شد.آن ها پس از تحقیقات متوجه اشیا چوبی و تیر های اهنی میشند که یک کشتی را تشکیل میدهد.
    آن کشتی با تکنولوژی عجیبی ساخته شده بود. تیر های آهنی به طور منظم چیده شده بود

نوارهای مشخص شده خطوط آهنی با آرایش منظم اسكلت كشتی می باشد..
    تصویر برداری های راداری نشان داده که در محل تصادم کشتی با صخره به هنگام فرود آمدن یا به عبارت دیگر به گل نشستن، نوارهای آهنی یا تیرهای فلزی کج شده اند. آنها می گویند که استفاده وسیع و همه جانبه از فلزات در ساخت کشتی خارج از حد تصور ماست. و اصنع الفلک باعیننا و وحینا (سوره هود، آیه۳۷)

اجزای کشتی به طرز جالبی به یک دیگر وصل شده بودند.
    لنگر این کشتی نیز پیدا شده ولی کسی نمیداند چگونه لنگر به آن بزرگی را به آب میانداختند!

در نزدیکی محل فرود کشتی در بالای تپه، لوحه ای کشف شد که ادعاهای باستان شناسان را به طرز زیبایی اثبات کرد. کتیبه ای که حداقل ۴۰۰۰ سال قدمت دارد. بر روی این تابلوی سنگ آهکی، در سمت چپ، تصویر رشته کوههایی دیده می شود که در کنار یک تپه و سپس یک کوه آتشفشان قرار دارد. در سمت راست، یک تصویر قایقی شکل با هشت نفر انسان کنده کاری شده است… در بالای سنگ کتیبه، دو پرنده در حال پروازند. کشف این کتیبه همگان را به شگفتی واداشت. [کتاب مقدس، سرنشینان کشتی نوح را هشت نفر ذکر کرده است. در روایات شیعه نیز تعداد هشت نفر و هشتاد نفر، هر دو نقل شده است- انصاف] در واقعیت موجود، کوه آرارات در سمت چپ، تپه ای در کنار آن و قله یک کوه آتشفشان در کنار تپه وجود دارد.

پیامبر اسلام فرمود: « هنگامی که خداوند اراده کرد قوم حضرت نوح را هلاک کند، به نوح فرمان داد کشتی بزرگی بسازد. جبرئیل نیز با میخ*هایی برای ساختن کشتی فرود آمد. در میان انبوه میخ*ها پنج میخ ویژه بود که درخشش خاصی داشت و بر روی هر یک نام یکی از پنج نور مقدس محمد، علی، فاطمه، حسن و حسین نقش بسته بود.

حضرت نوح هر کدام را بر می داشت، میخ همچون ستاره*ای در تاریکی شب می درخشید. هنگامی که میخ پنجم را برداشت، پس از درخششی، اشکی از آن جاری شد.
    نوح از جبرئیل پرسید: « این میخ و اشک چیست؟»
    جبرئیل در پاسخ گفت: « این میخ حسین بن علی است.»
    حضرت نوح نیز هر یک را در یک طرف از کشتی کوبید.

پیامبر فرمود: « در آیه « و حملنا علی ذات الواح و دسر » منظور از « الواح » چوب*های کشتی و منظور از « دسر » ما هستیم. اگر ما نبودیم کشتی حرکت نمی کرد.»

منابع:
    بحار الانوار، ج ۲۶، ص ۳۲۲، حدیث ۱۴- امان الاخطار، ص ۱۰۷ و ۱۰۸

ـ معنای* این* حروف* و کلمات* بدین* شرح* است*:
    توسّل* حضرت* نوح* به* پنج* تن* علیهم* السّلام* و أسامی* آنها بر کشتی* «ای* خدای* من*! و ای* یاور من*! به* رحمت* و کرمت* مرا یاری* نما! و به* پاس* خاطر این* نفوس* مقدّسه*:

مُحمّد

إیلیا (علیّ)

شَبَر (حَسَن*)

شُبَیْر (حُسَین*)

فاطِمَه*
    پایان.حال میتوانیم جواب پست نیاز توسل به اهل بیت رو بدهیم اما نه به طور کامل.منتظر نظراتم.
    کل قرآن کریم:
    اَعوذُ بِاللهِ مِنَ الِشیطانِ الرَجیم
    ِبِسمِ اللهِ الرَحمٰن اَلرَحیم
    <<یٰا عَليْ اَنتَ صِراطِ المُستَقیم>>
    صَدَقَ اللهُ عَلیُ عَظیم

2. 3 کاربر زیر بابت این پست از taha، تشکر کرده اند:

ehsan_8665 (دوشنبه 24 تیر 92),حامد (سه شنبه 25 تیر 92),reza (چهارشنبه 26 تیر 92)

3. Top | #2

عنوان کاربر
    Administrator
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر کرده
    559
    Blog Entries
    1
    و لقد ترکناها آیة فهل من مدّکر(سوره قمر، آیه 15) "و ما آن کشتی را محفوظ داشتیم تا آیت عبرت شود، پس کیست که پند گیرد؟" ایه اشتباه معنا کردی ما آنر ا ترک کردیم نه اینکه حفظ کردیم بعد این خبر تازه نیست خیلی قدیمیه بعد کشتی حضرت نوح از چوب ساخته شده است دلیل نداریم توش آهن به کار رفته باشد بعد هم اینکه محل نزول کشتی نوح وسط مسجد کوفه است طبق روایات

4. 2 کاربر زیر بابت این پست از حامد، تشکر کرده اند:

hamid reza (چهارشنبه 26 تیر 92),taha (سه شنبه 25 تیر 92)

5. Top | #3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر کرده
    104
    ببخشید.درسته این مطلب قدیمیه ولی برای خیلی های دیگه جدیده!اگه نیس پس چرا توش اسامی پنج تن هم هست؟پس چرا توش فسیل بعضی جانوران و بعضی گیاهانه؟البته اینو ننوشته بودم ولی جز مطالب بود من ننوشتم.
    اما درباره مطلب آخرتون،اطلاعی نداشتم.پس یعنی اگه حفاری کنن به اون میرسن؟
    مدارک مهمی دارن که ثابت میکنه که این کشتیه نوح(ع) است.اما اگه امام گفته پس حتما این کشتی نیست.
    کل قرآن کریم:
    اَعوذُ بِاللهِ مِنَ الِشیطانِ الرَجیم
    ِبِسمِ اللهِ الرَحمٰن اَلرَحیم
    <<یٰا عَليْ اَنتَ صِراطِ المُستَقیم>>
    صَدَقَ اللهُ عَلیُ عَظیم

6. تشکر شده توسط :

حامد (سه شنبه 25 تیر 92)

7. Top | #4

عنوان کاربر
    Administrator
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر کرده
    559
    Blog Entries
    1
    اولا که توسل به اهل بیت در امت های گذشته بوده است لزومی ندارد که هر جا اسم پنج تن باشه کشتی نوح باشه

ثانیا امکان نداره که یک ک شتی دیگه در طول تاریخ حیوانات و گیاهان با خودش حمل کرده باشه ؟

من نگفتم کشتی نوح الان تو مسجد کوفه است گفتم وسط مسجد کوفه به خشکی نشسته

8. تشکر شده توسط :

taha (سه شنبه 25 تیر 92)