????در صورتی که در سایت فاقد اکانت هستید می توانید - از این طریق عضو شوید
صفحه 1 از 4 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 33

1. Top | #1

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر کرده
    104

محاسبات ریاضی در قرآن!!!!

موضوع رو دوباره گذاشتم. صفحه ی3 همین موضوع.
    ویرایش توسط taha : شنبه 05 بهمن 92 در ساعت 06:03 بعد از ظهر
    کل قرآن کریم:
    اَعوذُ بِاللهِ مِنَ الِشیطانِ الرَجیم
    ِبِسمِ اللهِ الرَحمٰن اَلرَحیم
    <<یٰا عَليْ اَنتَ صِراطِ المُستَقیم>>
    صَدَقَ اللهُ عَلیُ عَظیم

2. Top | #2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.26
    تشکر کرده
    285
    یعنی شما میگه خداوند دارای بعد است این طور که خدا دارای زمان ومکان میشه و مانند مخلوقات میشه واز خالقیت بیرون میاد
    کوچه های غربت و قحطی یک مرد بود.......
    خانه مان در
    غارتِ،بی غیرتی نامرد بود.......
    اشک ما نذر روضه ی
    زهراست (سلام الله علیها).......
    چادر خاکی شروع کربلاست .......
    یا علی بن ابی طالب (صلوات الله و سلام علیهما)

3. تشکر شده توسط :

taha (چهارشنبه 12 تیر 92)

4. Top | #3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.26
    تشکر کرده
    285
    آیا باید به حرف دانشمندان گوش کنیم یا سخنان معصومین آیا باید اطلا عات مربوط به قرآن را از غیر از کسانی که مفسران قرآن (اهل بیت (ع) ) بگیریم
    آیا این فرمول هایی رو که گفته ائمه فرمودند

واقعا چرا چیز هایی رو در این جا قرار میدی که از طف معصومین نیست

حدیث : هر چیزی که از در خانه اهل بیت خارج نشود باطل است
    خانه مان در
    اشک ما نذر روضه ی

5. تشکر شده توسط :

6. Top | #4

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.26
    تشکر کرده
    285
    دوستان دیگر نیز نظر بدن به نظر من این چیز ها مخالف آن چیزی هست که دین ما میگوید
    خانه مان در
    اشک ما نذر روضه ی

7. تشکر شده توسط :

8. Top | #5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر کرده
    104
    اولا:تمامی این ها یک فرضیه است.
    دوما:این سایت یه بخشی به نام دانستنی ها داره.انتظار نداشته باشید که بنویسمآیا میدانید قرآن حرف ژ ندارد؟)باید چیزی نوشت که کسی نمیدونسته.
    سوما:ما فقط 5 مزیت از بعد را میدانیم.پس نمیدانیم جسمی با بعد 1000چه مزیت هایی دارد.
    چهارما:عاصف ابن برخیا(از جنیان حضرت سلیمان)توانست آن تخت را خیلی سریع بیاورد.او حداقل یک موجود بالا تر از 6 بعد است که زمان بر او بسیار کم شده است.
    پنجما:شاید ابعاد بالاتر از 1000 شرط زمان و مکان حذف شود.
    ششما:گفتم که(مردم قادر به دیدن خداوند نیستند، فقط وجود او را در قلبشان حس می*کنند.)
    هفتما:شما دارید میگید این حرف باطل است خب این نظر شماست.
    هشتما:آیا دین ما گفته این فرمول ها بده؟نرید سراغش؟(خداوند دانشجویان را دوست دارد)اگه بده پس چرا داری درس میخونی؟
    نهما:این جوری که شما میگویید انگار به تمامی سخنان و روایات عمل میکنید!!
    بازم اگه انتقادی بود بگید.اگه نظرات بد بود پست حذف میشه.
    کل قرآن کریم:
    <<یٰا عَليْ اَنتَ صِراطِ المُستَقیم>>
    صَدَقَ اللهُ عَلیُ عَظیم

9. 2 کاربر زیر بابت این پست از taha، تشکر کرده اند:

hamid reza (پنجشنبه 13 تیر 92),reza (پنجشنبه 13 تیر 92)

10. Top | #6

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر کرده
    146
    این چرندیات بعد چیه؟؟؟
    اولا:حضرت سلیمان طی الارض کرد.
    دوما:خدا خداست بهد نداره چون مخلوق میشه.
    سوما:بجای چرتوپرتای دانشمندان کلام معصوم بذار ببین چی میگن.
    چهارما:فرضیه فرضیه است اول مطمئن شو بعد بذار فرضیه نذار
    پنجما:قطعا اینا زخرفه.
    ششما:حمید رضا دمت گرم
    هفتما:صلوات بفرست.
    اللهم العن الجبت و طاغوت و...

11. 2 کاربر زیر بابت این پست از J.MOGHADAM، تشکر کرده اند:

hamid reza (چهارشنبه 12 تیر 92),taha (پنجشنبه 13 تیر 92)

12. Top | #7

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.26
    تشکر کرده
    285

Angry دفاع از دینم

نقل قول نوشته اصلی توسط taha نمایش پست ها
    اولا:تمامی این ها یک فرضیه است.
    دوما:این سایت یه بخشی به نام دانستنی ها داره.انتظار نداشته باشید که بنویسمآیا میدانید قرآن حرف ژ ندارد؟)باید چیزی نوشت که کسی نمیدونسته.
    سوما:ما فقط 5 مزیت از بعد را میدانیم.پس نمیدانیم جسمی با بعد 1000چه مزیت هایی دارد.
    چهارما:عاصف ابن برخیا(از جنیان حضرت سلیمان)توانست آن تخت را خیلی سریع بیاورد.او حداقل یک موجود بالا تر از 6 بعد است که زمان بر او بسیار کم شده است.
    پنجما:شاید ابعاد بالاتر از 1000 شرط زمان و مکان حذف شود.
    ششما:گفتم که(مردم قادر به دیدن خداوند نیستند، فقط وجود او را در قلبشان حس می*کنند.)
    هفتما:شما دارید میگید این حرف باطل است خب این نظر شماست.
    هشتما:آیا دین ما گفته این فرمول ها بده؟نرید سراغش؟(خداوند دانشجویان را دوست دارد)اگه بده پس چرا داری درس میخونی؟
    نهما:این جوری که شما میگویید انگار به تمامی سخنان و روایات عمل میکنید!!
    بازم اگه انتقادی بود بگید.اگه نظرات بد بود پست حذف میشه.
    این حرف ها نقد سخنان شما است مو به مو

در جواب اولا شما : فرضیه مرضیه دیگه چیه ببین معصوم چه فرموده

در جواب دوما شما : این سایت روایی دانستنی های روایی اگه میتونی تو سایت بزار

در جواب سوما شما : آقا شما داری میگی خدا بعد داره و این هم گفتی که هرچیز تو بعد قرار داره جسم داره پس مکان و زمان هم داره واین تو خدا مانند مخلوق میشه و از الاهیت در میاد پس این حرف شما واقعا مزخرف

در جواب چهارما شما : آیا عاصف بن برخیا جن بود یا یکی از یاران حضرت سلیمان بود که بر طبق روایات 1 اسم اعظم بلد بود و توانست اون کار بکنه

در جواب پنجما شما : لازمه بعد داشتن زمان ومکان داشتن است

در جواب ششما شما: من در باره این موضوعی حرفی نزدم پس نمیخواد الکی چیزی به حرفات اضافه کنی

در جواب هفتما شما : گفتم که حدیث داریم هرچیزی که از در خانه اهل بیت خارج نشود باطل است پس نظر من نیست فرموده امامم است

در جواب هشتما شما: شما میتونید اینو از آقا حامد بپرسید ومن با اینکه جوابش میدونم بهتون نگم و تو سایت مطرح نشه بهتره

در جواب نهما شما : ما وظیفه داریم که این کار بکنیم و من هم تا انجایی که توفیقشو دارم به روایات عمل میکنم

دهما : جونم داش جواد دمش حسابی گرم

یازدهما : اگه این حرف ها قبول نداری مشکل خودته به من ربطی نداره

دوازدهما : بر وجود مقدس امیرالمومنین علی بن ابی طالب (صلوات الله وسلام علیه ) و امام زمان (عجل الله تعالی فرجه شریف) صلوات

خانه مان در
    اشک ما نذر روضه ی

13. 3 کاربر زیر بابت این پست از hamid reza، تشکر کرده اند:

J.MOGHADAM (پنجشنبه 13 تیر 92),حامد (یکشنبه 16 تیر 92),taha (پنجشنبه 13 تیر 92)

14. Top | #8

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر کرده
    146
    ماشاالله بچه های با تعصب شیعه.
    اهرین اهرین
    اللهم العن الجبت و طاغوت و...

15. 3 کاربر زیر بابت این پست از J.MOGHADAM، تشکر کرده اند:

hamid reza (پنجشنبه 13 تیر 92),mahdi11 (پنجشنبه 13 تیر 92),taha (پنجشنبه 13 تیر 92)

16. Top | #9

عنوان کاربر
    کاربر عادی
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر کرده
    58

Smile

سلام

خیلی خوبه که اینجا "ظاهرا" همه نظرشون اینه که اون چیزی که اصله حرف اهل بیته، و باید برای تمام امور به سخن ایشان رجوع کرد ولی متاسفانه رویکرد پاسخ دهی ها به هیچ وجه به سیره معصومین مطابقت نداره و متاسفانه گاهی با همین دید برخورد زننده ای در برابر بعضی از پست ها انجام میشه.

من خودم وقتی این پست رو خوندم (محاسبات ریاضی در قرآن) به نظر خودم هم مطلب قابل استنادی نبود و به نظر بنده هم این ها یک سری برداشت های ذهنی و فکری انسان هاست که لزوما صحیح هم نیست و شاید حتی بیان کردنشون بیخودی ذهن ها رو از معنای حقیقی منحرف کنه چه بسا امکان غلط بودن و اشتباه بودن چنین برداشت هایی 100 برابر بیشتر از صحت داشتنش باشه. ( این رو گفتم که فکر نکنید موافقم و بدونید بنده هم با شما موافقم )

اما در کل به نظرم زمانی که مثلا یکی از وقایع فیزیکی کشف شده در طبیعت با آیه ای از آیات قرآن مطابقت میکنه و کسی عنوانش میکنه فوری نباید بهش گفت چرت و پرت نگو!
    مگر غیر از اینه که تمام این قوانین فیزیکی خلق شده و تعبیه شده توسط خدا ست؟ پس چه دلیلی داره که بلافاصله با شنیدن چنین تعابیری گارد بگیریم و بگیم چرته و چیزی که در قرآن اومده هیچ ربطی به این چیزایی که این روزا در علم پیدا میشه نداره و ...

من به عنوان یه بچه شیعه، بار ها و بار ها جاهای مختلف در مورد اعجازهایی که در قرآن هست سخنان مختلفی شنیدم یا خوندم ، در مورد تکرار با نظم برخی عبارات و کلمات ، در مورد ارتباط های عددی جالب و ...
    دلم میخواد درست یا غلط بودن چنین برداشت هایی برام با سند اثبات شه که بعدا خودم هم اگر جایی گفتم بتونم ازش دفاع کنم.

یه پستی بود پیداش نکردم، ولی توی این مایه ها بود که مثلا فلان کلمه 70 بار در قرآن اومده کلمه متضادش هم 70 بار و .... اونجا هم یادمه همه توپیدن به نویسنده ی پست که این چرندیات چیه و .....
    خب این چه برخوردیه؟

شما یعنی میگین این که میگه اون کلمه 70 بار اومده دروغه؟ نه خب! به هر حال به همین تعداد اومده
    میگید اینا مهم نیست؟ بله به نظر منم اهمیت چندانی نداره ولی به هر حال از جمله جذابیت های ظاهرای و اعجاز های ظاهری قرآن محسوب میشه، قرآنی که بخش بخش و در طی سال ها نازل شده چنین نظمی توش جالب توجهه
    ولی بله شاید بار معنایی خاصی نداشته باشه، شایدم داشته باشه ولی ما به دلیل عقل ناقصمون حق نداریم خودمون استدلال کنیم الکی و خوبه اگر دنبال معانی و تعابیر چنین نظم هایی هستیم به سخن معصوم مراجعه کنیم.

ممکنه من و شما معتقد باشیم که فلان حرف بیهوده و اشتباه است!( حالا این که ما نظرمون درست هست یا نه هم خودش جای بحث داره ) اما وقتی یه نفر اومده توی همین سایت روایی ، سایتی که محل بحث بچه شیعه ها هست، یه نظری یه پستی رو گذاشته که من و شما مخالفیم باهاش درست نیست با برخورد تنند بزنیم طرف رو ! جوری که دیگه جرات نکنه حرفی بزنه و در صورتی که با چنین مطالبی مواجه شد با شک این که درست هست یا نه توی دلش نگه داره اون مطلب رو

مگه قرار نیست من و شما اینجا چیز هایی که یاد گرفتیم و میدونیم رو به هم منتقل کنیم و اگر غلطه متوجه اشتباهمون بشیم؟ پس چرا باید رونده بشن آدم ها؟

من تقریبا یه ساله که با این سایت آشنا شدم، اوایل عضو نشدم چون فقط مطالب رو میخوندم و فکر نمیکردم زمانی بخوام خودم مشارکت داشته باشم اما یواش یواش حس کردم دوست دارم بعضی جاها نظرم رو بگم و عضو شدم توی سایت. به عنوان یه نفر که از خارج از گود! یه سالی ناظر بحث های سایت بودم حس میکنم جواب های قوی ای به پست هایی که به ظاهر مخالف با باور های اعضای فعال این سایت که 4- 5 نفر هستن هست داده نمیشه
    و اگر یه وقت خدایی نکرده یه نفر توی یه موضوعی شکی شبهه ای داشته باشه و بخواد مطرح کنه جواب قوی ای نمیگیره

مثلا من خودم بارها با در نظر گرفتن این که باید همه چیز رو از اهل بیت گرفت، این سوال برام پیش اومده که آیا اهل بیت همه چیز رو گفته اند یا مثلا بوده یه سری موضوعاتی که اهمیت چندانی نداشته و مربوط به امور ساده و زودگذری بوده و در موردشون صحبتی نشده؟ راه رسیدن به پاسخ ائمه (ع) به سوال های بیشماری که در این دوره و زمونه برای جوون هایی مثل من پیش میاد چیه؟ مگر نه این که خیلی از احادیث رو هم خود ما نمیتونیم مفهومش رو درک کنیم. پس ... ( حالا بگذریم! اینجا بحث منحرف نشه، فقط خواستم بگم من الان 5-6 ماهه این سوال تو ذهنمه ولی جرات نکردم بپرسم چون حس کردم کسی جوابی بهم نمیده، احتمالا همه فکر میکنن من یه آدم بی اعتقادم و با چهارتا پست به صورت دعوا که خجالت بکش این چه حرفیه و .... تموم میشه بحث بی نتبجه ) حالا ایشالله اگر حس کردم جای بحث هست این سوال رو جدا در جای دیگه ای مطرح میکنم.

خلاصه که شما که این قدر زحمت میکشید و میاین اسناد روایی رو توی سایت ثبت میکنید، احادیث رو بیان میکنین، وقت میذارین و اینجا یه سایتی فراهم کردین که بچه شیعه ها از هر جای کشور میتونن بیان توش بخوننش و نظر بدن و چیز یاد بگیرن توش، خیلی حیفه که روی نحوه ی پاسخ دادن و برخورد کردن خیلی کار نمیکنید.

حدیث زیر، مخاطب اولش خودمم! انشالله که هیچ وقت پیش از فهم حرف و مساله ای به مخالفت باهاش بلند نشم.

امام صادق (علیه السّلام) فرموده اند : یکی از ویژگی های نادان این است که قبل از شنیدن [مطلب] پاسخ می دهد و پیش از آنکه بفهمد به مخالفت بر می خیزد٬ و ندانسته داوری می کند.

منبع : البحار ٢/۶٢
    ویرایش توسط reza : پنجشنبه 13 تیر 92 در ساعت 12:20 بعد از ظهر
    ای گروه شیعیان، همواره زینت ما باشید و مایه ی ننگ ما نگردید٬ با مردم سخن نیک بگویید٬ مراقب زبان خود باشید و آن را از گفتار بیهوده و زشت باز دارید. امام صادق علیه السلام

17. 7 کاربر زیر بابت این پست از reza، تشکر کرده اند:

ABASS (یکشنبه 13 مرداد 92),ehsan_8665 (دوشنبه 24 تیر 92),J.MOGHADAM (پنجشنبه 13 تیر 92),mahdi11 (جمعه 14 تیر 92),حامد (یکشنبه 16 تیر 92),حسین (دوشنبه 14 مرداد 92),taha (پنجشنبه 13 تیر 92)

18. Top | #10

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر کرده
    104
    پست حذف شد.دلتون خنک شد؟
    ویرایش توسط taha : پنجشنبه 13 تیر 92 در ساعت 11:10 بعد از ظهر
    کل قرآن کریم: