????در صورتی که در سایت فاقد اکانت هستید می توانید - از این طریق عضو شوید
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

1. Top | #1

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر کرده
    64

روز های هفته!!!!!!!!!!!

پيامبر (ص) فرموده ‏اند: روز جمعه، روز عبادت است و خدا را در آن عبادت كنيد. روز شنبه از آل محمد (ص) است و يك شنبه از شيعيان ايشان و دوشنبه از بنى اميه‏ و سه شنبه روز نرمى و ملايمت (شايد هم روز نرم شدن آهن براى داود (ع) منظور باشد. م.) و روز چهار شنبه از بنى عباس و روز پنجشنبه روز مباركى است كه بامدادش براى امت من فرخنده است‏.

2. Top | #2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر کرده
    64
    امام صادق (ع) فرموده است، هر كس قصد سفر دارد، روز شنبه سفر كند كه اگر در آن روز سنگى از كوهى بخواهد فرو افتد، خداوند آن را به جاى خود بر مى‏گرداند و هر كس نيازها بر او دشوار است، روز سه شنبه آنها را مسألت كند كه سه شنبه روزى است كه خداوند در آن آهن را بر داود (ع) نرم ساخته است‏

3. Top | #3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر کرده
    64
    امام صادق (ع) فرموده است، شنبه از ما و يك شنبه از شيعيان ما و دوشنبه از از دشمنان ما و سه شنبه از بنى اميه و چهار شنبه روز خوردن دارو است و پنجشنبه حوائج برآورده مى‏شود و جمعه براى نظافت و استعمال بوى خوش و روز عيد مسلمانان است‏

4. Top | #4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر کرده
    64
    صقر بن ابى دلف، ضمن خبرى طولانى مى‏گويد به حضرت ابو الحسن عسكرى (امام هادى) گفتم: اى سرور من! حديثى از پيامبر (ص) روايت مى‏شود كه معنى آن را نمى‏فهمم، فرمود: كدام حديث است؟ گفتم: اين گفتار پيامبر كه فرموده‏اند، با روزها ستيز مكنيد كه با شما ستيز كند. فرمود: آرى، ايام يعنى آنچه كه آسمانها و زمين را بر پا داشته است، شنبه كنايه از نام رسول خداست. يك شنبه كنايه از امير المؤمنين على و دوشنبه كنايه از حسن و حسين (ع) و سه شنبه از على بن الحسين و محمد بن على و جعفر بن محمد و چهارشنبه كنايه از موسى بن جعفر و على بن موسى و محمد بن على و من است. پنجشنبه كنايه از پسر پسرم است كه گروه و عصابه حق به سوى او جمع مى‏شوند و اوست كه زمين را آكنده از عدل و قسط مى‏كند همچنان كه آكنده از ستم و ظلم شده باشد و اين است معنى ايام و در اين جهان با آنان ستيز مكنيد كه در آن جهان با شما ستيز نكنند

منابع احادیث:

حدیث 1:روضة الواعظين-ترجمه مهدوى دامغانى، ص:622 و 623
    حدیث2:روضة الواعظين-ترجمه مهدوى دامغانى، ص: 623
    حدیث3:روضة الواعظين-ترجمه مهدوى دامغانى، ص: 623
    حدیث4:روضة الواعظين-ترجمه مهدوى دامغانى، ص: 623
    ویرایش توسط ahmadreza : شنبه 08 تیر 92 در ساعت 11:17 قبل از ظهر