????در صورتی که در سایت فاقد اکانت هستید می توانید - از این طریق عضو شوید
صفحه 5 از 5 نخستنخست ... 345
نمایش نتایج: از 41 به 47 از 47

1. Top | #41

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر کرده
    397
    40)ابن ابی عمیر از یکی از دو امام(امام باقر و امام صادق علیهما السلام) نقل کرده که:
    برخی از شما،نماز بیشتری می خوانند و برخی دیگر،حج بیشتری به جا می آورند و برخی دیگر،روزه بیشتری می گیرند،و برخی دیگر،صدقه بیشتری می دهند ولی برترین شما کسی است که،با معرفت تر باشد.
    آمده ام دنیا برای علی)

تا بگویم لعن به دشمن علی (ص)

2. تشکر شده توسط :

ABASS (جمعه 01 شهریور 92)

3. Top | #42

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر کرده
    397
    41)حسن بن خزاز گفت:از امام رضا علیه السلام شنیدم که فرمود:کسی هست که دوستی ما اهل بیت علیهم السلام را در دست دارد،ولی ضرر و زیان او بر شیعیان ما،از زیان دجال بیشتر است.
    عرض کردم:ای پسر پیامبر،چگونه می شود؟
    فرمود:به خاطر دوستی او با دشمنان ما و دشمنی با دوستان ما،هرگاه چنین شد،حق به باطل آمیخته و امر مشتبه می گردد و مومن از منافق شناخته نمی شود.
    آمده ام دنیا برای علی)

4. تشکر شده توسط :

5. Top | #43

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر کرده
    397
    42)امام صادق علیه السلام می فرماید:هنگامی که پیامبر صلی الله و علیه و آله و سلم، مکه را فتح کرد،بر کوه صفا ایستاد و چنین فرمود:ای پسران هاشم و عبدالمطلب،من فرستاده پروردگارتان به سوی شما هستم
    و نسبت به شما دلسوز و مهربانم.نگویید که محمد از ما است؛قسم به خدا،چه از شما و چه از دیگران، فقط پرهیزگاران دوستان من هستند.بدانید چگونه در روز قیامت،دوست و فامیل شما باشم،هنگامی که دنیا را بر
    گردن های خود سوار کرده اید ولی مردم دیگری می آیند که آخرت را با خود آورده اند.بدانید،من هیچ عذری بین خود و شما و خدای تعالی باقی نگذاشتم و راهنمایی خود را انجام دادم.
    اعمال من،برای من و اعمال شما،برای شماست.
    آمده ام دنیا برای علی)

6. تشکر شده توسط :

7. Top | #44

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر کرده
    397
    43)امیرالمومنین صلوات الله و سلامه علیه می فرماید:نتیجه همنشینی با بدان،بد گمانی نسبت به خوبان می شود و نتیجه همنشینی با نیکان،بدان را نیک می سازد.چنانکه همنشینی بدکاران با خوبان،آنها را جز خوبان می کند.هر گاه نتوانستید،دین کسی را بشناسید،به همنشینان او نگاه کنید؛اگر متدین هستند،او هم بر دین خداست و اگر
    دوستانش متدین نباشند،او هم بهره از دین نبرده است.ایشان در ادامه می فرمایند:پیغمبر خدا صلی الله علیه و آله و سلم فرمود:هرکس به خدا و روز قیامت ایمان دارد،با هیچ
    کافری برادری و با بدکاران همنشینی نمی کند و اگر با آنان برادری و همنشینی کرد،خود نیز کافر و بدکاره است.
    آمده ام دنیا برای علی)

8. Top | #45

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر کرده
    397
    44)محمد بن عجلان گفت:نزد امام صادق علیه السلام بودیم که مردی وارد شد و سلام کرد.آن حضرت پرسید:برادران دینی تو چگونه اند؟.آن مرد از آنان تعریف و تمجید فراوانی نمود.امام صادق علیه السلام به او فرمود:
    رسیدگی ثروتمندانتان به مستمندان چگونه است؟.عرض کرد:کم است.امام صادق علیه السلام فرمود:رسیدگی ثروتمندان به فقیران بر چه پایه است؟
    گفت:اعمالی را به ما یادآور می شوید که پیش ما نیست!
    حضرت فرمود:پس آنها،چگونه گمان می کنند که از شیعیان ما هستند؟.
    آمده ام دنیا برای علی)

9. Top | #46

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر کرده
    397
    45)حسن بن خزِّاز گفت:از امام رضا صلوات الله و سلامه علیه شنیدم که فرمود:کسی است که دوستی ما اهل بیت علیهم السلام را دست دارد،ولی ضرر و زیان او بر شیعیان ما،از زیان دجال بیشتر است.عرض کردم ای پسر پیامبر! چگونه می شود؟ فرمود:به خاطر دوستی او با دشمنان ما و دشمنی با دوستان ما،هر گاه چنین شد،حق به باطل آمیخته و امر مشتبه می گردد و مومن از منافق شناخته نمی شود.
    آمده ام دنیا برای علی)

10. Top | #47

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر کرده
    397
    46)معلی بن خنیس گفت:شنیدم امام صادق صلوات الله و سلامه علیه فرمود:کسی که نسبت به ما ناصبی باشد،به او ناصبی نگویند؛چون کسی را پیدا نمی کنی که بگوید من با محمد و خاندانش دشمنی دارم.ولی ناصبی کسی است که نسبت به شما ناصبی است،در حالی که می داند،شما ما را دوست دارید و از دشمنانمان بیزاری می جویید. سپس فرمود:کسی که دشمن ما را سیر کند،دوستی از دوستان ما را کشته است.
    آمده ام دنیا برای علی)

صفحه 5 از 5 نخستنخست ... 345