????در صورتی که در سایت فاقد اکانت هستید می توانید - از این طریق عضو شوید
نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

1. Top | #1

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.26
    تشکر کرده
    285

دعای پیامبر در حق مؤمنان آخرالزمان

امام باقر علیه السلام می*فرمود:
    روزی رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم در میان اصحابش دو بار گفت:« پروردگارا! برادرانم را به من برسان!»
    اصحابش گفتند:« ای رسول خدا، مگر ما برادران تو نیستیم؟!»
    پیامبر فرمود:« نه، شما اصحاب و یاران من هستید! برادران من کسانی در آخرالزمان هستند که مرا ندیده*اند اما به من ایمان آورده اند. خداوند آنان را پیش از آن که از پشت پدرانشان و رحم های مادرانشان خارج شوند، با نام و نام پدرانشان به من معرفی کرده است. پایداری هر یک از آنان بر دین خود بیشتر از کسی است که در شب تاریک، خارهای درخت « قتاد » را با دست بکَنَد یا آتش سوزانی را (در دست) بگیرد. آنان روشنی*بخش تاریکی*ها هستند و خداوند آنان را از هر فتنه*ای نجات می*دهد.»

منابع:
    بحارالانوار 52 / 123 و 124 حدیث 8 ---------- بصائر الدرجات
    کوچه های غربت و قحطی یک مرد بود.......
    خانه مان در
    غارتِ،بی غیرتی نامرد بود.......
    اشک ما نذر روضه ی
    زهراست (سلام الله علیها).......
    چادر خاکی شروع کربلاست .......
    یا علی بن ابی طالب (صلوات الله و سلام علیهما)

2. Top | #2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر کرده
    723
    پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله فرمودند :

" طوبی لمن لقیه و طوبی لمن احبه ، و طوبی لمن قال به ، ینجیهم الله من الهلكة ، و بالاقرار بالله و برسوله ، و بجمیع الائمة یفتح الله لهم الجنة ، مثلهم في الارض کمثل المسک الذي یسطع ریحه فلا یتغیر ابدا و مثلهم في السماء کمثل القمر المنیر الذي لایطفا ابدا"

" خوشا به حال کسی که او را دیدار کند ، خوشا به سعادت کسی که او را دوست بدارد و خوشا به حال آنکه به او معتقد باشد . خداوند آنها را از هلاکت نجات می بخشد . و به سبب اقرار به خدا و پیامبر خدا صلی الله علیه و آله و امامان معصوم علیهم السلام ، خداوند درهای بهشت را به روی آنها باز می کند .

مثل آنها در روی زمین مانند مثل مشک است که فضا را خوشبو می سازد و خود هرگز تغییر نمی یابد . و مثل آنها در آسمانها مثل ماه تابان است که تابش و درخشش آن هرگز به تاریکی نمی گراید.

بحارالانوار ج 52 ص 311