????در صورتی که در سایت فاقد اکانت هستید می توانید - از این طریق عضو شوید
صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 16 از 16

1. Top | #11

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر کرده
    0
    پادشاه عادل
    كه از روي عدالت با مردم رفتار كند و مردم در سايه او در آسايش باشند.

روزه داران بخشنده
    روزه داراني كه مقداري از مال خود را به درماندگان مي*بخشند، مانند اين است كه مرا پاره پاره كرده و در آتش انداخته باشند.

همنشين صالحان
    كساني كه رفت و آمد، نشست و برخاست، گفت و شنود و خورد و خوراك و خواب آنان با صالحان و پرهيزكاران است.
    بر مشامم می رسد هر لحظه بوی کربلا،بر دلم ترسم بماند آرزوی کربلا
    تشنه ی آب فراتم ای عجل مهلت بده،تا بگیرم در بغل قبر شهید کربلا

2. Top | #12

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر کرده
    0
    گريه شيطان
    علاوه بر اين مواردي كه شيطان را آزار داده و ناراحت مي*كند برخي كارها نيز در طول زندگي آدم عليه السلام و فرزندانش و در طول تاريخ، ابليس را چنان آزار داده كه باعث ناله وزاري ابليس شده و حتي او را به گريه واداشته است كه در زير به برخي از آن موارد اشاره مي*كنيم:
    1- وقتي حضرت آدم توبه كرد و خدا توبه*اش را پذيرفت شيطان ملعون چنان از سوز دل ناله كرد كه ملائكه آسمان و زمين را متوجه كرد و همه او را لعنت كردند.

3. Top | #13

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر کرده
    0
    2- روزي كه حضرت يوسف از دست زليخا گريخت، شيطان از سوز دل ناله*اي كرد كه ملائكه صداي او را شنيدند و لعنتش كردند.

3- در غدير خم، وقتي پيامبر صلي الله ليه و آله، امام علي عليه السلام را به خلافت منصوب كرد و فرمود: "من كنتُ مولاهُ فعليٌّ مولاه" ، شيطان از دل پر دردش ناله*اي كشيد و گفت: از اين پس چه كنم و چاره ام چيست؟ اولادش را جمع كرد و گفت: تا مي*توانيد مردم را به شك اندازيد، محبت، ولايت و دوستي علي عليه السلام را چنان بر مردم متشبه كنيد كه او را به خدايي بارو كنند و از غلو به جهنم بروند و عده*اي از راه و روش او برگردند و جهنمي شوند.

4. Top | #14

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر کرده
    0
    4- روز عاشورا بسيار زحمت كشيد تا زمينه*اي فراهم كرد كه همه لشكر عمر سعد، عليه امام حسين عليه السلام شوريدند و او را به شهادت رساندند. آنگاه همه شياطين، روي زمين پخش شدند و با شادي و خوانندگي ابراز خرسندي كردند. شيطان مي*گفت: عجب خلق خدا را گمراه كردم و به مقصودم رسيدم. پس از اينكه شيطان از ثواب و مقام و منزلت پيروان و زيارت كنندگان امام حسين عليه السلام آگاه شد از كرده خود پشيمان شده و از روي حسرت نعره*اي كشيده كه همه ملائكه لعنتش كردند. گفت: واويلا، قضيه بر عكس شد و مردم بيشتري داخل بهشت شدند.

5- وقتي كه پيامبر صلي الله ليه و آله، به پيامبري مبعوث شد و مردم را از ناداني، گمراهي و جهنم نجات داد و به سوي بهشت رهنمون شد، ابليس ناله كرد و فرياد كشيد.

5. Top | #15

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر کرده
    0
    6- وقتي سوره مباركه "حمد" نازل شد، ابليس فرياد زد و ناله كرد، چون مي*گفت: اين سوره سبب آمرزش گناهان اولاد آدم مي*شود.

7- امام صادق عليه السلام فرمودند: وقتي انسان در برابر خدا سجده كند و آن را طول دهد، شيطان از ناراحتي فريادش بلند مي*شود و به كناري رفته و شروع به گريه مي*كند و مي*گويد: واي بر من، اين بنده خدا چگونه او را اطاعت مي*كند و در مقابل او به خاك مي*افتد، در حالي كه من او را معصيت نمودم و به آدم سجده نكردم.

6. Top | #16

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر کرده
    0
    8- ديدار با مومن: ديد و بازيد مومنان از يكديگر شيطان را چنان ناراحت مي*كند كه به صورت خود زده و دست و پاي خود را زخمي مي*كند.
    9- صدقه دادن
    روزي پيامبر صلي اله عليه و آله از شيطان پرسيد: اي ملعون! چرا مانع از صدقه دادن مي*شوي؟ عرض كرد: يا رسول الله! اگر ارّه*اي بر سر من بگذراند و مانند درخت و چوب سرم را ارّه كنند، براي من راحتتر از صدقه دادن اشخاص است. آن حضرت پرسيدند: چرا صدقه چنان ناراحتت مي*كند.
    در جواب گفت: در صدقه دادن پنج خصلت است:

مال را زياد مي*كند
    مريضان را شفا مي*دهد.
    بلاها را دفع مي*كند.
    صدقه دهندگان، به سرعت برق از پل صراط مي*گذرند.
    بدون حساب داخل بهشت مي*شوند و براي ايشان عذابي نيست. پيامبر صلي الله عليه و آله فرمودند: خدا عذابت را زياد كند.

منابع
    صالحي حاجي آبادي، شيطان در كمينگاه.
    شيخ عباس قمي، سفينة البحار،
    محمدباقر مجلسي، بحارالانوار.
    كريم برزگر، شيطان شناسي.
    كليني، اصول كافي، ج 3.
    نويسنده: فاطمه شاه*محمدي

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12