????در صورتی که در سایت فاقد اکانت هستید می توانید - از این طریق عضو شوید
صفحه 1 از 11 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 109

Hybrid View

1. Top | #1

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر کرده
    723

فضائل ومعجزات امیرالمومنین(ع)

ابن بابویه وشیخ طوسی وعلامه حلی وغیرایشان به سندهای بسیارازحضرت امام جعفرصادق(ع) ویزیدبن قعنب وعباس وعایشه روایت کرده اندکه:روزی عباس بن عبدالمطلب بایزیدبن قعنب وگروهی ازبنی هاشم وجماعتی ازقبیله بنی عبدالعزی دربرابرخانه کعبه نشسته بودند،ناگاه فاطمه بنت اسدسلام الله علیها به مسجدالحرام درآمددرحالی که به حضرت امیرالمومنین علیه السلام نه ماه بود واورادردزاییدن گرفته بود،پس دربرابرخانه ی کعبه ایستاد نظربه جانب آسمان کردوگفت:پروردگارا!من ایمان آورده ام به تو وبه هرپیغمبرورسولی که فرستاده ای وبه هرکتابی که نازل گردانیده ای وتصدیق کرده ام به گفته های جدخود.ابراهیم خلیل الله علیه السلام،که خانه ی کعبه رابنا کرده است.
    پس ازتودرخواست می کنم به حق این خانه وبه حق آن کسی که این خانه رابناکرده است وبه حق این فرزندی که درشکم من است وبامن سخن می گویدوباسخن گفتن،مونس من گردیده است ویقین دارم که اویکی ازآیات جلال وعظمت توست،که برمن ولادت اوراآسان نمایی.
    عباس ویزیدبن قعنب گفتند:چون فاطمه ازاین دعافارق شد،دیوارعقب خانه ی کعبه شکافته شد.فاطمه ازآن رخنه داخل شدوازدیده های ماپنهان گردید،بازدیواربه اذن خدادرست شدوچون خواستیم درخانه رابازکنیم،چندان که سعی کردیم درگشوده نشد،دانستیم که امری ازجانب خداست.فاطمه سلام الله علیهاسه روزدراندرون کعبه ماندواهل مکه درکوچه هاوبازبارهااین قصه رانقل می کردندوزنان درخانه این حکایت رایادمی کردن وتعجب می نمودند.
    چون روزچهارم شد،ازآنجایی که گشوده شده بود،بازگشوده گردیدوفاطمه بنت اسدسلام الله علیهابیرون آمد،اسدالله الغالب امیرالمومنین (ع)رادردست داشت وگفت:ای گروه مردم،هماناخداوندحق تعالی مراازمیان خلق خودبرگزیدومرابرزنان برگزیده ی خودکه پیش ازمن بوده اند،برتری داد،زیراخداوندبرگزیدآسیه دخترمزاحم راواوعبادت کردحق تعالی راپنهان درموضعی که عبادت حق تعالی درآنجاسزاوارنبود،مگردرحال ضرورت،یعنی خانه فرعون.
    ومریم دخترعمران رابرگزیدوولادت حضرت عیسی رابراوآسان گردانید ودربیابان درخت خشک راجنبانیدورطب تازه ازبرای اوازدرخت فروریخت،اما حق تعالی مرااختیارکردوبرهردووجمیع زنان عالم که پیش ازمن بوده اند،زیادتی داد،زیرافرزندی آورده ام درمیان خانه برگزیده ی او،کعبه،وسه روزدرآن خانه محترم ماندم وازمیوه هاوطعام های بهشتی تناول کردم.
    چون خواستم بیرون آیم،درهنگامی که فرزندبرگزیده ی من برروی دستم بود،هاتفی ازعالم غیب مرانداکرد:
    ویرایش توسط mahdi11 : دوشنبه 09 اردیبهشت 92 در ساعت 02:53 بعد از ظهر

2. تشکر شده توسط :

محمدمهدی (جمعه 27 اردیبهشت 92)

3. Top | #2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    میانگین پست در روز
    0.09
    تشکر کرده
    125
    سلمان گوید : عده ای از ما در محضر رسول خدا نشسته بودیم كه علی بن ابیطالب(ع) آمد. پیامبر(ص) مشتی سنگ ریزه به او داد. هنوز آنها در دست علی (ع) قرار نگرفته بودند كه به سخن آمدند و می گفتند : لا اله الا الله ، محمد رسول الله، رضیت بالله ربا و بمحمد نبیا و بعلی بن ابیطالب ولیا ( خدائی جز خدای یگانه نیست، محمد فرستاده ی خداست، راضی شدم كه خداوند پروردگار من و محمد پیامبر علی بن ابیطالب مولی و سرور می باشد.)

آنگاه پیامبر (ص) فرمود: هر كسی از شما كه راضی به خدا و ولایت علی بن ابیطالب باشد از ترس خدا و عقاب او در امان است.

بحار الانوار، ج ۴۱، ص ۳۵۱
    در علقمه فریاد زد بسم الله

نقش سر بندش نام اباعبد الله

میرود آب رساند به حرم می گوید

ذكر لا حول ولا قوه الا بالله

4. 2 کاربر زیر بابت این پست از mohammad ashrafi، تشکر کرده اند:

mahdi11 (سه شنبه 21 خرداد 92),محمدمهدی (چهارشنبه 19 آبان 95)

5. Top | #3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    میانگین پست در روز
    0.09
    تشکر کرده
    125
    اسماء بنت عمیس گوید: فاطمه زهرا (س) فرمود : یكی از شبها كه علی (ع) بر من وارد شد مرا به هراس انداخت . عرض كردم : چگونه تو را به هراس انداخت ای سرور زنان عالمین . فرمود : شنیدم كه زمین با او حرف می زد و او نیز با زمین سخن می گفت

بحار الانوار ، ج ۴۱ ، ص ۲۷۱ .

6. 2 کاربر زیر بابت این پست از mohammad ashrafi، تشکر کرده اند:

7. Top | #4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    میانگین پست در روز
    0.09
    تشکر کرده
    125
    امام علی (ع) و بعضی از اصحاب آن حضرت در مسجد كوفه حضور داشتند . مردی خطاب به امام علی (ع) عرض كرد: پدر و مادرم فدایت من تعجب می كنم از این دنیایی كه در دست این گروه است وشما از آن بهره ای ندارید.

حضرت فرمود : تو گمان كرده ای ما دنیا را می خواهیم و به ما داده نمی شد؟

آنگاه یك مشت از سنگ ریزه ها را برداشت و به اعجاز خود به جواهر مبدل ساخت و پرسید اینها چیست؟ عرض كردم : بهترین نوع جواهر است . سپس حضرت فرمود: اگر دنیا را بخواهیم برای ما وجود دارد اما نمی خواهیم و پس از آن آنها را بدور افكند و دوباره سنگ ریزه ها به حال او بازگشتند.

بصارالدرجات ، ص ۱۰۹ – بحار الانوار ، ج ۴۱، ص ۲۵۵

8. 2 کاربر زیر بابت این پست از mohammad ashrafi، تشکر کرده اند:

9. Top | #5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    میانگین پست در روز
    0.09
    تشکر کرده
    125
    ابن عباس می گوید: وقتی از فتح مكه باز می گشتیم شب هنگام در هوازن بودیم، پیامبر به علی بن ابیطالب (ع) فرمود: یا علی ! برخیز و منزلت خود را نزد خدا دریاب و بهنگام طلوع خورشید با آن سخن بگو. من به فضل گفتم بلند شو ببینم علی بن ابی طالب (ع) چگونه با خورشید سخن می گوید . وقتی خورشید طلوع كرد بلند شد و خطاب به خورشید سخن میگوید . وقتی خورشید طلوع كرد بلند شد و خطاب به خورشید گفت: سلام بر تو ای بنده ی صالح پایدار در طاعت پروردگار خویش. خورشید در جواب گفت و علیك السلام ای برادر رسول خدا و وصی خدا (ص) بلند شد و سر او را گرفت و بلند كرد و دست به صورت او می كشید و می گفت بلند شو حبیب من كه اهل آسمان از گریه ی تو به گریه آمدند و خدای عزوجل بخاطر تو بر حمله عرش مباهات كرد.

امالی صدوق ، ص ۳۵۱، بحار الانوار، ج ۴۱، ص ۱۷۷. سخن امام علی (ع) با خورشید مشهور و با سندهای گوناگونی و عبارات مختلف نقل شده است.

10. 2 کاربر زیر بابت این پست از mohammad ashrafi، تشکر کرده اند:

11. Top | #6

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر کرده
    723

فضائل ومعجزات امیرالمومنین (ع)

ادامه:
    ای فاطمه!این فرزندبزرگوارراعلی نام کن،همانامنم خداوندعلی اعلاواوراآفریده ام ازقدرت وجلال خود وبهره کامل ازعدالت خودبه اوبخشیدم ونام اوراازنام مقدس خوداشتقاق کرده ام واورابه آداب خجسته خودتادیب نموده ام وامورخودرابه اوتفویض کرده ام واورابرعلوم پنهان خودمطلع کرده ام.
    درخانه محترم من متولدشده است واول کسی است که برروی خانه ی من اذان می گویدوبتهاراخواهدشکت وآنهاراازبالای کعبه به زیرخواهدانداخت ومرابه عظمت ومجدوبزرگواری ویگانگی یاخواهدکرد.
    اوست وداردویاری کندووای برحال کسی که فرمان اونبردویاری اوافکندوانکارحق اونماید.
    سپس هنگامی که ابوالطالب علیه السلام اورادید،خوشحال شدوعلی علیه السلام فرمودند:والسلام علیک یا ابه ورحمه الله وبرکاته پس ازآن؛رسول خدا(ص)داخل شدند،دراین لحظه امیرالمومنین علیه السلام برای آن حضرت شادمانی نموده ودرصورت پیامبراکرم(ص)خ ندیدوفرمود:السلام علیک یارسول الله ورحمه الله وبراکاته وبعدازصاف کردن صدابشروع به خواندن این آیات نمود(بسم الله الرحمن الرحیم،قدافلح المومنون الذین هم فی صلاتهم خاشعون))تابه این آیه رسیدند(اولءک هم الوارثون الذین یرنون لفردوس هم فیهاخالدون
    دراین هنگام پیامبرخدا(ص)فرمودند(انت والله امیرهم،تمیرهم من علومک فیمتارون وانت والله دلیلهم وبک یهتدون))به خداسوگندتوامیرالمومنان هستی،به آنهاازعلومت می خورانی وبه خداسوگندتویی راهنمای آنان وبه وسیله ی توهدایت می شوند.....

سوره ی مومنون آیات 1تا11
    بحارالانوارج35ص35ح37وص8ح11 ....

12. 2 کاربر زیر بابت این پست از mahdi11، تشکر کرده اند:

mohammad ashrafi (سه شنبه 21 خرداد 92),محمدمهدی (چهارشنبه 19 آبان 95)

13. Top | #7

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر کرده
    723
    وارث دانش نبوی امام جعفرصادق می فرمایند:روزی مالک اشتربه محضر مبارک امیرالمومنین علیه السلام رسید وسلام کرد.حضرت جواب اورادادو فرمود:چه چیزی باعث شدکه دراین ساعت نزدمن بیایی؟عرضه داشت:محبت ودوستی شما ای امیرالمومنین؛
    حضرت فرمود:آیاکنارخانه ام کسی رادیدی ؟عرض کردچهارنفررادیدم.دراین هنگام مالک اشترباامیرالمومنین علیه السلام به طرف در منزل رفتند،درآنجاشخصی نابینا،جذامی،فلج ومبتلابه برص نشسته بودند.
    حضرت فرمودند:اینجاچه کارمی کنید؟عرض کردند:به خاطربیماری که داریم آمدیم.
    آن حضرت برگشتندوصندوقچه ای رابازنمودوازآن کاغذی زرد رنگ بیرون آورده وبرای آنها خواندند،پس همه شفایافتندوبدون بیماری ازآنجارفتن.

الثاقب:204ح181

14. تشکر شده توسط :

محمدمهدی (چهارشنبه 19 آبان 95)

15. Top | #8

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر کرده
    723
    دربعضی ازروایات است که چون حضرت امیرالمومنین علیه السلام متولدشد،ابوطالب اورابرسینه ی خودگرفت ودست فاطمه بنت اسدراگرفته به سوی ابطح آمدندونداکردبه این اشعار:
    یارب ذالغس الدجی****والقمرالمبتلج المضی****بین لنا من حکمک المقضی****ماذاتری فی اسم ذاالصبی
    مضمون این اشعاراین است که ای پروردگاری که شب تاروماه روشن وروشنی هنده راآفریده ای،بیان کن برایمان که نام این کودک راچه نام گذاری کنیم؟ناگاه مانندابرچیزی ازروی زمین پیداشده ونزدیک ابوطالب آمد ،ابوطالب اوراگرف وباعلی علیه السلام به سینه خودچسبانید وبه خانه برگشت،چون صبح شد دیدلوح سبزی است ودرآن نوشته شده است:

خصصما بالولدالزکی****والطاهر المنتجب الرضی****فاسمه من شامخ علی ****علی من اشتق من العلی

حاصل مضمون آنکه نازل گردیددید شماای ابوطالب وفاطمه به فرزندطاهروپاکیزه وپسندیده،پس نام بزرگوار اوعلی علیه السلام است،خداوندعلی اعلی نام اورا ازنام خوداشتقاق کرده است.
    پس ابوطالب آن حضرت راعلی علیه السلام نام کرد وآن لوح رادرزاویه راست کعبه آویخت وچنان آویخته بودتازمان هشام بن عبدالملک که آنراازآنجا فرودآورد وبعدازآن ناپدیدشد.

روضه الشفاء،ص107به نقل ازجلاءالعیون ص301

بحارالانوارج35ص18_19

16. تشکر شده توسط :

محمدمهدی (چهارشنبه 19 آبان 95)

17. Top | #9

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر کرده
    723
    در روضه الواعظین ودرحدیثی طولانی ازپیامبراکرم صلی الله علیه وآله،چنین آمده است:وقتی حضرت علی علیه السلام به دنیاآمدند،زمین به نورش روشن گردید ونوراوبرستارگان برتری یافت وهنگام تولدهمانندخورشید درخشنده بود،پس برزمین سجده نمودوفرمود:اشهد ان الا الله واشهد ان محمدا رسول الله واشهد ان علیا وصی رسول الله،به محمدصلی علیه وآله خداوندنبوت راختم کند وبه من وصایت راتمام می کند ومن امیرالمو منین هستم.

اثبات الهداه،علامه شیخ حرعاملی قدس سره،ج2فصل30،ص483ح295به نقل ازروضه الواعظین ودر ص490ح316به نقل ازجامع الاخبار

18. 2 کاربر زیر بابت این پست از mahdi11، تشکر کرده اند:

mohammadhadi5 (چهارشنبه 01 خرداد 92),محمدمهدی (چهارشنبه 19 آبان 95)

19. Top | #10

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر کرده
    723
    ابن ابی الحدید روایت کرده است که درسال ولادت علی علیه السلام،رسول خداصلی علیه وآله ازسنگ ها ودرخت ها آواز وسروصداشنیدند وپرده هاازچشم حضرت برگرفته شد ونورهاواشخاصی رامشاهد می کردند ودرهمان سال بودکه پیامبر خدا انقطاع به سوی خداوند ودوری گزیدن ازمردم ورفتن به کوه حراءوعبادت راشروع نمودند وپیوسته مشغول این کاربودند تارسالت حضرت پدیدارشد و وحی درآنجا برایشان نازل گردید.
    رسول خدا صلی علیه وآله به آن سال وبه ولادت علی علیه السلام فال نیک زده وآنرا سته الخیرو سنه البرکه (سال خیروبرکت) نامگذاری نمود.وپس ازدیدن کرامات وقدرت الهی درزمان ولادت امام علی علیه السلام که قبل ازآن چنین کراماتی ندیده بود،درشب ولادت امیرالمومنین علیه السلام به خانواده خودچنین فرمود:همانافرزندی برای مابه دنیا می آید که به واسطه ی او خداوندتعالی ابواب بسیاری ازنعمت ورحمت می گشاید.

بحارالانوار،ج39ص328

20. تشکر شده توسط :

محمدمهدی (جمعه 27 اردیبهشت 92)

صفحه 1 از 11 123 ... آخرینآخرین