????در صورتی که در سایت فاقد اکانت هستید می توانید - از این طریق عضو شوید
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 109

Threaded View

1. Top | #11

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.32
    تشکر کرده
    723
    ادامه:
    آدم ازپشت خودتقدیس وتسیبح رامی شنید؛ازخداوند درخواست کردکه:آن هارادرمقابل من قرار ده تاملاعکه مقابل من آیند،بلافاصله خداوند نور آنهارا درپیشانی آدم قرارداد وصف های ملاعکه درمقابل آدم واقع شدند!
    آنگاه ازخداوندمسءلت نمودکه آنها درقسمتی باشند که بتواند آنهاراببیند،لذانور مارادردست راست قرارداد،نورمرادرانگشت سبابه ونورعای علیه السلام رادردست میانه ونوردخترم فاطمه سلام الله علیهارا درانگشت بعدی ونورحسن علیه السلام رادردست کوچک ونورحسین علیه السلام رادرانگشت شصت قرارداد.
    پس خداوند به ملاعکه دستور داد تابرآدم علیه السلام سجده کنند،ملاعکه برای تعظیم وتجلیل وبزرگداشت این انوارپا ک بود که اوراسجده نمودند،آدم ازاین مطلب تعجب نمودوسرخود رابه سوی عرش بالا برد،بلافاصله خداوند ازچشمش پرده برداشت واونوری رامشاهده کرد،پس پرسید:الهی وسیدی ومولای ،این نورچیست؟
    خداوندفرمود:این نورمحمدصلی الله علیه وآله برگزیده من ازآفریدگان من است،اونوری درکنارش دید واز آن نورپرسید؛خداوند جواب داد:این نور علی بن ابی طالب علیه السلام،امام من ویاوردین من است.
    بازآدم سه نوردیگردرکنارآن دونور دید وسوال کرد:خدایا آن نورهاچیستند؟خداوند جواب داد:آن نورفاطمه سلام الله علیها ست که دوستدارانش ازآتش بریده شده اندوآن دونور،دوفرزندش حسن وحسین علیهما السلام هستند.حضرت آدم گفت:نه نوررامی بینم که برگرد آنهاحلقه زده اند!جواب شنید:آنها امامان ازنسل علی علیه السلام وفاطمه علیها السلام هستند.
    آدم گفت:خدایا،به حق این پنج نورپاک،آن امامان نه گانه ازنسل امام علی علیه السلام رابرای من مشخص کن.خداوند فرمود:علی بن الحسین،سپس محمد باقر،بعدجعفرصادق،سپس موسی کاظم،پس علی رضا،آنگاه محمدجواد،بعدعلی هادی،بعدحسن عسکری،وبعد ازاو حجت،مهدی صلوات الله علیهم اجمعین،سپس آدم گفت:الهی وسیدی،توآنهارا به من شناساندی،پس مراازآن هاقرار ده.

مدینه المعاجز،ج2ص367،ح610ازابومخنب.

2. 2 کاربر زیر بابت این پست از mahdi11، تشکر کرده اند:

mohammadhadi5 (چهارشنبه 01 خرداد 92),محمدمهدی (جمعه 27 اردیبهشت 92)