????در صورتی که در سایت فاقد اکانت هستید می توانید - از این طریق عضو شوید
صفحه 11 از 11 نخستنخست ... 91011
نمایش نتایج: از 101 به 109 از 109

1. Top | #101

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر کرده
    723
    💥معجزه امیرالمومنین علیه*السلام و قدرت عظیم ایشان برای قتال با معاویه

⚡️علامه مجلسی (رحمه*الله) روایت می*کند:

در حالی که امیرالمومنین❤️ (علیه*السلام) اصحابش را برای قتال معاویه مجهز می*کردند دو نفر نزد ایشان مخاصمه کردند پس یکی از آنان در کلامش جسارتی کرد،حضرت به او فرمودند:ساکت شو ای سگ.پس مرد همان لحظه تبدیل به سگ شد و اطرافیان اش مبهوت شدند مرد به امیرالمومنین (علیه*السلام) تضرع کرد و با انگشتش به سمت حضرت اشاره میکرد تا آنکه حضرت به او نگاه کرد و زیر لب چیزی فرمودند و مرد دوباره بشر راست قامتی شد؛پس بعضی از اصحاب به سوی حضرت رفتند و گفتند:آیا مردم را به جهاد معاویه تجهیز می*کنی حال آنکه نزد تو این قدرت است؟حضرت فرمودند: قسم به آنکه دانه را شکافت و ذی الروح را آفرید اگر بخواهم همین پایم را از همینجا به سینه معاویه می*زنم تا از سریرش به زمین بیفتد لکن ما عباد باکرامتی هستیم که سبقت به امر و قول خدا نمی*گیریم.

📚 بحارالانوار،تألیف علامه مجلسی،جلد ۳۲،صفحه ۳۸۵،چاپ دار احیاء التراث العربی

2. Top | #102

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر کرده
    723
    💥 شکایت حضرت امام صادق (علیه السلام) از مقصره و شاکین در معجزات امیر المومنین (علیه*السلام) که این کلام امیرالمومنین را انکار می کنند

⚡️ شیخ مفید (رضوان الله علیه) روایت می*کند:

❤️ حضرت امام صادق (علیه السلام) به ابان فرمودند: ای ابان چگونه این مردم قول امیرالمومنین (علیه السلام) که فرمودند: «اگر بخواهم همین پایم را بلند می*کنم و به سینه پسر ابو سفیان در شام می*زنم تا از تختش بر زمین بیفتد.» را انکار می*کنند اما این که آصف وصی سلیمان تخت بلقیس را در یک چشم بر هم زدن نزد سلیمان آورد را انکار نمی*کنند!؟آیا نبی ما (صلی الله علیه و آله) افضل الانبیاء و وصی او افضل الاوصیاء نیست؟ آیا وصی او را در حد وصی سلیمان هم قرار نمی*دهند؟خدا بین ما و کسانی که به حق ما کافر گشتند و فضل ما را منکر شدند حکم کند.

📚 الاختصاص، تألیف شیخ مفید، صفحه ۲۰۹، چاپ مؤسسة الاعلمي

3. Top | #103

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر کرده
    723
    💥امام حسین علیه السلام فرمودند:

⚡️هر زاهد و عابدی که برتری امیر المومنين علیه السلام را بعد از پیامبر صلی الله علیه و آله بر جميع آفریدگان انکار نماید، اعمال زاهدانه او، مانند شعله آتشی است که در مسیر تندباد قرار گرفته باشد. کارهای شایسته چنین عابد زاهدی، مانند کار خلفای ناحقی است که آوازه آن*ها صحراها را پر کرده، اما تندباد انکار فضیلت على علیه السلام بر آن*ها وزید و همه آن شهرت*ها را به دیار عدم فرستاد و اثری از آن*ها بر جای نماند.

📚 تفسیر امام حسن عسکری علیه السلام، ح۴۷، ص ۸۹

4. Top | #104

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر کرده
    723
    شیوه نبرد

...و عرفوا قتلاه-قتلی علی علیه السلام فی لیلة الهریر-بضرباته التی کانت علی و تیرة واحدة، ان ضرب طولا قد و ان ضرب عرضا قط و کانت کانها مکواة.
    ارشاد القلوب:248
    و فی روایة:
    کانت لعلی علیه السلام:ضربتان:اذا تطاول قد و اذا تقاصر قط.قالوا:و کانت ضرباته ابکارا اذا اعتلی قد و اذا اعترض قط.
    المناقب 2:83
    در صبحگاه لیلة الهریر*کشته شدگان به دست حضرت امیر علیه السلام را از نحوه ضربت های حضرت باز می شناختند،زیرا ضربت ها همه یکنواخت بود.اگر شمشیر را از بالا فرود می آورد دو نیم می کرد و اگر از پهلو می زد قطع می کرد.و محل ضربه شمشیر گویی با آهن گداخته داغ شده بود.
    و گفته اند:
    همه ضربت های علی علیه السلام همین دو نوع بوده وقتی از حریف بلندتر قرار می گرفت از بالا می زد و دو نیم می کرد و هنگامی که برابر بود از پهلو می زد و قطع می نمود و گفته اند:بر حریف خود بیش از یک ضربه نمی زد.

5. Top | #105

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر کرده
    723
    ❤️امير المؤمنين عليه السّلام فرمودند:
    اگر من بخواهم تمام دنيا و آسمانهاى هفتگانه را بگردم و برگردم در فاصله كمتر از يك چشم بهم زدن با اسم اعظمى كه دارم می‏توانم.

(راوی گوید) عرض كرديم : یا امیرالمؤمنین بخدا قسم شما آيت الله العظمی و معجزه حيرت انگيز خداوند هستى بعد از برادر و پسر عمويت رسول خدا صلّى اللَّه عليه و آله.

📚بحار الأنوار (ط - بيروت)، ج‏۲۷، ص۴۰، باب ۱۴ أنهم عليهم السلام سخّر لهم السحاب و يسّر لهم الأسباب‏ { ابرها در اختيار ائمه عليهم السّلام است و امكانات براى آنها آماده است‏ }

6. Top | #106

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر کرده
    723
    👌لعنت خدا بر هر کسی نگوید که من چهارمین خلیفه از خلفای چهارگانه می*باشم

▪️عن جعفر بن محمد، عن أبیه، عن علی ابن الحسین، عن أبیه قال؛ قال أمیر المؤمنین علیه السلام: " من لم یقل إنی رابع الخلفاء الاربعة فعلیه لعنة الله ".قال الحسین بن زید: فقلت لجعفر بن محمد علیهما السلام: قد رویتم غیر هذا فانكم لا تكذبون؟ قال: نعم، قال الله تعالى فی محكم كتابه " واِذ قالَ رَبُّکَ لِلمَلائِکَةِ اِنِّی جاعِلٌ فِی الاَرضِ خَلیفةً "[ سوره بقره، آِیه 30]فكان آدم أول خلیفة الله -و قال " إنا جعلناك خلیفة فی الارض "[ سوره ص، آیه 22] [فكان داود الثانی]. و كان هارون خلیفة موسى؛ قوله تعالى: اخلفنی فی قومی وأصلح[سوره اعراف، آیه 142] و هو خلیفة محمد صلى الله علیه وآله. (فمن لم یقل إنی رابع الخلفاء فعلیه لعنة الله) .

🔸حسین بن زید از امام صادق سلام الله علیه و آن حضرت، از پدران بزرگوارشان سلام الله علیهم نقل می*فرمایند: مولا امیرمومنان امام علی سلام الله علیه فرمودند: هر کس نگوید که من چهارمین خلیفه از خلفای چهارگانه می*باشم، لعنت خدا بر اوباد. حسین بن زید می*گوید: خدمت امام صادق سلام الله علیه عرض کردم از شما مطلب دیگری، غیر از این روایت شده! آیا تکذیب نمی*کنید؟ حضرت فرمودند: آری، اما این مطلب توضیحی دارد از این قرار خداوند متعال در کتاب خود می*فرماید: "واِذ قالَ رَبُّکَ لِلمَلائِکَةِ اِنِّی جاعِلٌ فِی الاَرضِ خَلیفةً" بقره /۳۰ «به یاد آر، آنگاه که پروردگارت به ملائکه فرمود: من در زمین خلیفه قرار دادم.» پس آدم اولین خلیفه خداست، به استناد فرمایش الهی که فرمود اِنِّی جاعِلٌ فِی الاَرضِ خَلیفَةً «من در زمین خلیفه قرار دادم» همچنین خطاب به داود علیه السلام می*فرماید: «ما تو را در روی زمین مقام خلافت دادیم» پس داود علیه السلام دومین خلیفه*ی خداست؛ هارون علیه السلام نیز خلیفه موسی علیه السلام است آنجا که خداوند می*فرماید: «تو اکنون پیشوای تام و جانشین من باش و راه صلاح پیش گیر» پس هارون علیه السلام خلیفه سوم و امیرمومنان علی سلام الله علیه نیز خلیفه حضرت*پیامبر محمّد صلی الله علیه و آله و سلم و چهارمین خلیفه است. اینگونه است که امیرمومنان صلوات الله علیه می*فرمایند: هرکس نگوید که من چهارمین خلیفه از خلفای چهارگانه می*باشم، لعنت خدا بر او باد.

📚غاية المرام: 69 ح 19
    📚البرهان: 1 / 75 ح 13
    📚مدينة المعاجز: 160 ذ ح 444
    📚بحارالانوار: ج 38، 153، ح 127
    📚المناقب ابن شهر آشوب: 2،261

7. Top | #107

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر کرده
    723
    تأویل نام مبارک امیرالمؤمنین لقب خاصه حضرت ایة الله العظمی امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام

عياشى از حضرت امام جعفر صادق عليه السّلام روايت كرده است كه فرمودند: خلفاى جور بر خود نامى گذاشته*اند و خود را امير المؤمنين ميگويند كه اين نام مخصوص على بن ابى طالب است و هنوز معنى اين نام و تأويل او بر مردم ظاهر نشده است! راوى گفت تأويل آن كى خواهد بود؟ فرمودند: آن وقتى خواهد بود كه حق*تعالى جمع كند در پيش روى او پيغمبران و مؤمنان را تا يارى كنند او را چنانچه حقتعالى فرموده است*: ﴿ وَ إِذْ أَخَذَ اللَّهُ مِيثاقَ النَّبِيِّينَ* ﴾ تا آخر آيه كه گذشت پس در آن روز ميدهد رسول خدا صلّى اللّه عليه و آله و سلّم علم را به على بن ابى طالب پس او امير جمع خلايق خواهد بود و خلايق همه در زير علم آن حضرت خواهند بود و او امير و پادشاه همه خواهد بود، و اين است تأويل اميرالمؤمنين.

حق اليقين، ج۲، ص۳۴۴
    تفسیر عیاشی، ج۱، ص۱۸۱

8. Top | #108

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر کرده
    723
    🔹﷽ اللَّهُمَّ رَبَّ شَهْرِ رَمَضَان ...

#دقایقی_با_قرآن_و_احادیث

✅ امیـرالـمـومـنـین علیـه الـسـلام ، قسـیـم الـنـار و الـجـنـة

«وَاِذَا قِيلَ لَهُمْ آمِنُواْ بِمَا أَنزَلَ اللّهُ قَالُواْ نُؤْمِنُ بِمَا أُنزِلَ عَلَيْنَا وَيَكْفُرونَ بِمَا وَرَاءهُ وَهُوَ الْحَقُّ مُصَدِّقًا لِّمَا مَعَهُمْ قُلْ فَلِمَ تَقْتُلُونَ انبياء اللّهِ مِن قَبْلُ اِن كُنتُم مُّؤْمِنِينَ (۹۱) بقره»

👈و چون به آنان گفته شود: به آن چه خدا نازل كرده ايمان آوريد، مي‏گويند: ما به آن چه بر (پيامبر) خودمان نازل شده ايمان مي‏آوريم؛ و غير آن را با آن كه (كاملا) حق و مؤيد همان چيزي است كه با آنان است انكار مي‏كنند بگو: اگر مؤمن بوديد، پس چرا پيش از اين پيامبران خدا را مي‏كشتيد؟!

👈 رسول خدا صلي الله عليه و آله فرمود: خداوند متعال به يهوديان خبر داد كه هر كس به قرآن ايمان نياورد، به تورات ايمان نداشته است؛ چرا كه خداوند متعال فرمان داده به هر دو ايمان آورند.
    پس ايمان به يكي را بدون ايمان به ديگري نمي پذيرد.

👈 وانگهي خداوند ايمان به ولايت علي بن ابي طالب عليه السلام را همچون ايمان به محمّد صلي الله عليه و آله واجب كرده است.

👈 از اين رو هر كس بگويد: به پيامبري محمّد صلي الله عليه و آله ايمان آوردم و از ولايت علي بن ابي طالب عليه السلام سرباز زدم، در حقيقت به پيامبري محمّد صلی الله علیه و آله ايمان نياورده است.

👈به آن هنگام كه خداوند متعال همه آفريدگان را در روز قيامت بر مي انگيزد، ندا دهنده پروردگارمان براي بازشناختن آفريدگان در ايمان و كفرشان ندا سر مي دهد: الله اكبر الله اكبر و منادي ديگري ندا مي دهد: در اين سخن او را همراهي كنيد؛ امّا دهريون و معطليون، گنگ مي شوند و زبانهايشان از اين سخن باز مي ماند؛ حال آن كه ديگر كسان پاسخ مي دهند و اين گونه دهريون و معطليون با گنگي زبان از ديگر مردمان بازشناخته مي شوند.

👈 سپس منادي مي گويد: گواهي مي دهم كه هيچ خدايي جز الله نيست. آن گاه تمامي آفريدگان اين سخن بگويند به جز مجوسيان و نصراني ها و بت پرستاني كه به خداوند شرك ورزيده اند. اين بار آنها گنگ مي شوند و اين گونه از ديگر كسان بازشناخته مي شوند.

👈سپس منادي مي گويد: گواهي مي دهم كه محمّد فرستاده خداوند است، آن گاه تمامي مسلمانان اين را بگويند به جز يهوديان و نصراني ها و ديگر مشركان كه گنگ مي مانند.

👈 در اين هنگام منادي ديگري در ميان عرصات قيامت ندا مي دهد: اينان را به خاطر گواهي بر پيامبري محمّد صلي الله عليه و آله به سوي بهشت رهسپار كنيد

👈 ناگهان ندايي از جانب خداوند متعال سر مي رسد: نه، بلكه «وَقِفُوهُمْ اِنَّهُم مَّسْئُولُونَ» بازداشتشان نماييد كه آنها مسؤولند

فرشتگاني كه خطاب به مؤمنان گفته بودند: اينان را به خاطر گواهي بر پيامبري محمّد به سوي بهشت رهسپار كنيد، از پروردگار علّت توقف آنان را جويا مي شوند.

👈خداوند متعال ندا دهد: «وَقِفُوهُمْ اِنَّهُم مَّسْئُولُونَ» در باره ولايت علي بن ابي طالب عليه السلام و خاندان محمّد صلي الله عليه و آله، اي زنان و مردان بنده من! همانا شما را به گواهي ديگري در كنار گواهي بر پيامبري محمّد فرمان داده ام، اي فرشتگان!
    اگر به آن امر گواهي دادند، پاداش ايشان را افزون كنيد و در منزلگاه هاي نيكو سكني دهيد؛ در غير اين صورت گواهي آنها بر پيامبري محمّد و پروردگاري من سودي به ايشان نخواهد رساند، پس هر كس به آن گواهي دهد در زمره رستگاران است و هر كس گواهي ندهد در زمره هلاك شدگان است.

👈 در آن ميان كسي گويد: من بر ولايت علي بن ابي طالب گواه بودم و خاندان محمّد صلی الله علیه و آله را دوست مي داشتم؛ حال آن كه دروغ مي گويد و مي پندارد چنين دروغي نجاتش مي دهد.

👈 خداوند به او فرمايد: به زودي علي عليه السلام را بر اين امر گواه خواهيم گرفت، و تو اي ابا الحسن گواهي مي دهي و مي گويي: بهشت بر دوستداران من و دوزخ بر دشمنان من گواه باشد.

👈 در آن دم، نسيم بهشت بر هر آن كس كه راستگوست وزيدن گيرد و او را برگيرد و به اتاق ها و جايگاه هاي والاي بهشت وارد سازد و در سراي لطف پروردگارش فرود آورد و آنجا هيچ خستگي و فرسودگي به او دست ندهد، و باد گرم و سوزان دوزخ و دود سه شاخه آن، كه هيچ سايبان و پناهگاهي در برابر شعله هاي دوزخ به همراه ندارد،بر آن كس كه دروغگوست تاختن گيرد و او را برگيرد و بالا كشاند و در آتش دوزخ وارد سازد.

👈 سپس رسول خدا صلي الله عليه و آله خطاب به علي عليه السلام فرمود: و اين گونه تو سهم بهشت و جهنم را تقسيم مي كني و مي گويي: اين كس براي من و اين كس براي تو.

📚تفسیر شریف برهان

🌟ظهور - ان شاء الله - خیلی نزدیک است 🌟

*بِحَقِ *السّیدة* زِینَب ْ*سَلٰام ُ*اَللّهْ* عَلَیْها َّ*عَجّل* لِوَلیکَ* الغَریبِ* المَظلومِ 💔

9. Top | #109

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر کرده
    723
    🟡 چرا مردگان خود را کنار قبور اهل بیت دفن می کنیم؟

🔴 البرسي في المشارق عن ابن نباتة أن أمير المؤمنين*كان يوما جالسا في نجف الكوفة فقال لمن حوله : من يرى ما أرى؟فقالوا : وما ترى يا عين الله الناظرة في عباده؟ فقال : أرى بعيرا يحمل جنازة* ورجلا* يسوقه* ورجلا*يقوده ، وسيأتيكم بعد ثلاث فلما كان اليوم الثالث قدم البعير والجنازة مشدودة عليه*ورجلان*معه ، فسلما على الجماعة ، فقال لهما أمير المؤمنين*بعد أن حياهم : من أنتم ومن أين أقبلتم و من هذه الجنازة ولماذا قدمتم؟ فقالوا : نحن من اليمن ، وأما الميت فأبونا وإنه عند الموت أوصى إلينا فقال : إذا غسلتموني وكفنتموني وصليتم علي فاحملوني على بعيري هذا إلى العراق فادفنوني*هناك*بنجف الكوفة ، فقال لهما أمير المؤمنين: هل سألتماه لماذا؟ فقالا : أجل قد سألناه فقال :*يدفن*هناك*رجل*لو*شفع يوم القيامة لاهل الموقف*لشفع ، فقام أمير المؤمنين**وقال : صدق ، أنا والله ذلك*الرجل.»

🟠 برسیّ در المشارق از ابن نباته روایت کرده است که امیرالمؤمنین روزی در نجف کوفه نشسته بود و به کسانی که در کنارش بودند گفت: چه کسی آن چه من می*بینم را می*بیند؟ گفتند: چه می*بینی ای چشم بینای خدا بر بندگانش؟ گفت: شتری را می*بینم که جنازه ای را حمل می*کند، مردی سوار بر آن است و مردی افسارش را در دست دارد. بعد از سه روز نزد شما می*رسند. وقتی روز سوم شد شتر آمد و جنازه به آن بسته شده بود و دو مرد همراه آن بودند. آن دو بر جماعت سلام دادند. امیرالمؤمنین علیه السلام بعد از سلام به آن*ها فرمود: شما که هستید، از کجا آمدید، این جنازه همراه شما کیست و برای چه آمدید؟ گفتند: ما از یمن آمدیم. میّت پدرمان است که زمان مرگش به ما وصیّت کرد و گفت: وقتی مرا غسل دادید و در کفن پیچیدید و بر من نماز خواندید، مرا با این شترم به عراق ببرید و در آن جا در نجف کوفه دفنم کنید. امیرالمؤمنین علیه السلام به آن*ها فرمود: آیا از او پرسید چرا؟ گفتند: از او پرسیدیم، گفت: در آن جا مردی دفن می*شود که اگر روز قیامت برای اهل آن جا شفاعت کند، پذیرفته می*شود. امیرالمؤمنین علیه السلام برخاست و فرمود: درست گفته است. به خدا قسم من همان مرد هستم.

📚بحار الأنوار جلد*41*صفحه 357

صفحه 11 از 11 نخستنخست ... 91011