????در صورتی که در سایت فاقد اکانت هستید می توانید - از این طریق عضو شوید
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 109

Threaded View

1. Top | #1

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر کرده
    723

فضائل ومعجزات امیرالمومنین(ع)

ابن بابویه وشیخ طوسی وعلامه حلی وغیرایشان به سندهای بسیارازحضرت امام جعفرصادق(ع) ویزیدبن قعنب وعباس وعایشه روایت کرده اندکه:روزی عباس بن عبدالمطلب بایزیدبن قعنب وگروهی ازبنی هاشم وجماعتی ازقبیله بنی عبدالعزی دربرابرخانه کعبه نشسته بودند،ناگاه فاطمه بنت اسدسلام الله علیها به مسجدالحرام درآمددرحالی که به حضرت امیرالمومنین علیه السلام نه ماه بود واورادردزاییدن گرفته بود،پس دربرابرخانه ی کعبه ایستاد نظربه جانب آسمان کردوگفت:پروردگارا!من ایمان آورده ام به تو وبه هرپیغمبرورسولی که فرستاده ای وبه هرکتابی که نازل گردانیده ای وتصدیق کرده ام به گفته های جدخود.ابراهیم خلیل الله علیه السلام،که خانه ی کعبه رابنا کرده است.
    پس ازتودرخواست می کنم به حق این خانه وبه حق آن کسی که این خانه رابناکرده است وبه حق این فرزندی که درشکم من است وبامن سخن می گویدوباسخن گفتن،مونس من گردیده است ویقین دارم که اویکی ازآیات جلال وعظمت توست،که برمن ولادت اوراآسان نمایی.
    عباس ویزیدبن قعنب گفتند:چون فاطمه ازاین دعافارق شد،دیوارعقب خانه ی کعبه شکافته شد.فاطمه ازآن رخنه داخل شدوازدیده های ماپنهان گردید،بازدیواربه اذن خدادرست شدوچون خواستیم درخانه رابازکنیم،چندان که سعی کردیم درگشوده نشد،دانستیم که امری ازجانب خداست.فاطمه سلام الله علیهاسه روزدراندرون کعبه ماندواهل مکه درکوچه هاوبازبارهااین قصه رانقل می کردندوزنان درخانه این حکایت رایادمی کردن وتعجب می نمودند.
    چون روزچهارم شد،ازآنجایی که گشوده شده بود،بازگشوده گردیدوفاطمه بنت اسدسلام الله علیهابیرون آمد،اسدالله الغالب امیرالمومنین (ع)رادردست داشت وگفت:ای گروه مردم،هماناخداوندحق تعالی مراازمیان خلق خودبرگزیدومرابرزنان برگزیده ی خودکه پیش ازمن بوده اند،برتری داد،زیراخداوندبرگزیدآسیه دخترمزاحم راواوعبادت کردحق تعالی راپنهان درموضعی که عبادت حق تعالی درآنجاسزاوارنبود،مگردرحال ضرورت،یعنی خانه فرعون.
    ومریم دخترعمران رابرگزیدوولادت حضرت عیسی رابراوآسان گردانید ودربیابان درخت خشک راجنبانیدورطب تازه ازبرای اوازدرخت فروریخت،اما حق تعالی مرااختیارکردوبرهردووجمیع زنان عالم که پیش ازمن بوده اند،زیادتی داد،زیرافرزندی آورده ام درمیان خانه برگزیده ی او،کعبه،وسه روزدرآن خانه محترم ماندم وازمیوه هاوطعام های بهشتی تناول کردم.
    چون خواستم بیرون آیم،درهنگامی که فرزندبرگزیده ی من برروی دستم بود،هاتفی ازعالم غیب مرانداکرد:
    ویرایش توسط mahdi11 : دوشنبه 09 اردیبهشت 92 در ساعت 02:53 بعد از ظهر

2. تشکر شده توسط :

محمدمهدی (جمعه 27 اردیبهشت 92)