????در صورتی که در سایت فاقد اکانت هستید می توانید - از این طریق عضو شوید
نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

1. Top | #1

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر کرده
    723

فضیلت پیامبر

سعداربلی درکتاب اربعین روایت کرده است که:

درآثارباقی مانده ازیکی ازحواریون حضرت عیسی(ع)ورقی یافت شد که درآن باقلم سریانی نوشته شده بود:
    ازکتاب تورات نقل شده است که:بعدازگفتگوونزاع حضرت موسی وخضر(ع)درقصه کشتی ودیواروغلام هنگامی که حضرت موسی به طرف قوم خودبرگشت برادرش هارون ازاو سوال کرد:چه چیزی ازاوآموختی وازعجائب دریا چه چیزی مشاهده کردی؟

فرمود:من وخضردرکنار دریا ایستاده بودیم که ناگاه پرنده ای فرودآمد وبامنقارخودقطره ای ازآب دریارابرداشت وبه طرف مشرق انداخت سپس قطره ی دیگری برداشت وبه طرف مغرب رها کرد. بعدقطره ی سوم رابرداشت وبه طرف آسمان وقطره ی چهارم رابه طرف زمین انداخت. سپس قطره یپنجم رابرداشت وبه خود دریا برگرداند. ماازمشاهده ی آن بهت زده وهیران شدیم ازخضرسوال کردم اوهم جوابی نداشت .

دراین هنگام یک شکارچی که درآن منطقه شکار می کرد نگاهی به ماکردو گفت:من یک نفرصیاد هستم اشاره ی این پرنده رافهمیدم شمادوبزرگوار که هردوپیغمبرید ندانسته اید؟
    گفتیم:مانمی دانیم جزآن که راخداوند به ما آموخته .

گفت:این پرنده ازدریا است که((مسلم))نامیده میشودبه خاطراین که هنگامی که صدامی زند درآوازش این کلمه یعنی مسلم رامی گوید. بااین کارخود که آب را بامنقارش برداشت وبه طرف مشرق ومغرب وآسمان وزمین ریخت وقطره ی آخررابه خود دریا یرگردانید می خواهد بگوید:

درآخرالزمان پیغمبری می آید که علم اهل مشرق ومغرب واهل آسمان وزمین نسبت به دانش اومثل قطره ای است که دردریا افکنده شده است.وتمام دانش اورا پسرعمو و وصی اوبه ارث خواهد برد.

باشنیدن این مطلب ازمشاجره دست برداشتیم وهرکدام ما که به علم خود دچارخودبینی بودیم آن راکوچک شمردیم.آن گاه آن سیاد از نظرما ناپدید گردید ودانستیم که اوفرشته ای بود

که خداوندبه جانب مافرستاد تاکمی دانش مارابه خودمان نشان دهد بعد از آن که ادعای کمال داشتیم.

بحارالانوار26/199ح12

((طینت پاک پیغمر اکرم(ص)وخواندان گرامیش ازگوهری است که درزیر عرش بوده ومحبت به آنها آمیزه از آن گوهر مستحکم عرشی است که بیگا نگان ودشمنان به آن دست رسی ندارند))

2. تشکر شده توسط :

حامد (شنبه 07 اردیبهشت 92)