????در صورتی که در سایت فاقد اکانت هستید می توانید - از این طریق عضو شوید
نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

1. Top | #1

عنوان کاربر
    کاربر عادی
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر کرده
    22

چیز هایی که باعث آسانی سکرات موت میشوند

شیخ صدوق از حضرت امام صادق(ع) روایت کرده است که فرمودنذ: ((هرکس خواهد حق تعالی براو آسان کند سکرات مرگ را پس باید که صله ارحام وخیشان کند وبه پدر و مادر خود نیکی واحسان نمایدپس هرگاه جنین کند خدا وند براو آسان کند دشواری های مرگ را وحیات خود فقر به اونرسد هرگز))

بحارالانوار.ج74.ص66.ح33 وروا یت شده که : حضدت رسول (ص) نازل شد نزد جوانی دروقت وفات او پس به اوفرمود: بگو لا اله الا الله پس بسته شد زبان آن جوان ونتوانست بگوییدوهرچه حضرت مکرر کرد. انتوانست بگوید پس حضرت فرمود: به آن زنی که نزدسرآن جوان بودکه: آیا این جوان مادر دارد؟ عرض کرد بله من مادر اومی با شم فرمود آیا تو خشمناکی بر او؟ گفت: بله والان شش سال هست که با اوتکلم ندارم حضرت فرمود: راضی شوازاو. آنزن گفت (رضی الله عنه برضاک یارسول الله))وچون ین کلمه را.. که معشور برضا یت او ازبرپسرش بود گفت زبا نآن جوان بازشد حضرت به اوفرمود بگو لا اله الا الله گفت :لا اله اله الله حضرت فرمو چه میبینی ؟عرض کرد:میبینم مردی سیاه قبیح المنظرت بجا مه های چرک وبوگندیده وبد که نزد من آمد وگلو ونفس مراگرفته حضرت فرمود بگو: ((یا من بقبل الیسیرویغفو عن الکثیر اقبل منی الیسیر واعف غن الکثیر انک انت الغفور ارحیم)){وا ی کسی که عبادت وعمل کم را میپذیری واز معثیت زیاد میگذرد ..اطاعت ..کم را از من بپذیرواز..گناه.. زیادم در گذر همانا تو آمورزنده ومهربانی} آ جوان این کله را گفت. آن وقت حضرت فرمود چه میبینی ؟ گفت: میبینم مردی سفید رنگ نیکو صورت خوش بوبتجامعه های خوب نزدمن آمد وان سیاه پوش پشت کرد و رفت حضرت فرمود این کلمات رااعداکن اعداکرد حضرت فرمود چه می بینی؟ گفت: دیکر آن سیاه پوش رانمی بینم وان شخص سفید نزد من هست پس در آن حال جوان وفات کرد
    لعنت براولی ودومی

بحار الانوار.ج74.ص75.ح67

2. تشکر شده توسط :

mahdi11 (شنبه 04 اردیبهشت 95)

3. Top | #2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر کرده
    723
    رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمود: «ملك الموت با دوستان علي(ع) مهربان است، مانند مهربان بودن به پيامبران»

1 علی بن عيسی اربلی، کشف الغمة، تبريز، انتشارات مکتبة بني*هاشمي، 1381، ج1، ص 80 .

4. Top | #3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر کرده
    723
    پیامبر صلی الله علیه وآله وسلم فرمودند:

دوستان علي(ع) از دنيا نمي روند، مگر اينكه از آب كوثر سيراب شوند، از ميوه درخت طوبي استفاده كنند و جايگاه خود را در بهشت ببينند. سكرات مرگ بر ايشان آسان مي گردد و قبرشان باغي از باغ هاي بهشت است.

بحارالانوار، ج27، ص114.

5. Top | #4

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر کرده
    723
    پيامبر خدا صلی الله علیه و آله فرمود: «محبت علي (ع) سبب دفع سكرات مرگ مي شود»

بشارة المصطفي لشيعة المرتضي، ص36.

6. Top | #5

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر کرده
    723
    حضرت محمد صلی الله علیه و آله فرمود:
    كسي كه پس از هر نماز، خواندن قرآن را ادامه دهد، خيرات و بركات از آسمان بر سرش فرومي ريزد، سختي و عذاب لحظه جان دادن را نمي چشد، از عذاب قبر نجات مي يابد و از كارهايي كه ديگران مي ترسند، نخواهد ترسيد. همچنين زماني كه ديگران اضطراب دارند، او آرامش خواهد داشت

بحارالانوار، ج73، ص183.