????در صورتی که در سایت فاقد اکانت هستید می توانید - از این طریق عضو شوید
صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 39

موضوع: حب و بغض.

1. Top | #11

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.09
    تشکر کرده
    6
    پیامبر:
    یا علی!هر کس بغض تو را داشته باشد,الاغی بیش نیست
    آقا ببخش بس که سرم گرم زندگیست,کمتر دلم برای شما تنگ میشود...

2. تشکر شده توسط :

hamid reza (یکشنبه 01 اردیبهشت 92)

3. Top | #12

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.13
    تشکر کرده
    58
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad ashrafi نمایش پست ها
    حالا سوال اينه : ايا خداوند توي قران دشمنانش و دشمنان رسولش رو لعن كرده ؟ايات لعن كردن خدا توي قران زياده . من چند تا از اونها رو به عنوان نمونه ميارم* .
    الأحزاب : 64** إِنَّ اللَّهَ لَعَنَ الْكافِرينَ وَ أَعَدَّ لَهُمْ سَعيراً
    ص : 78** وَ إِنَّ عَلَيْكَ لَعْنَتي‏ إِلى‏ يَوْمِ الدِّينِ
    هود : 18* أَلا لَعْنَةُ اللَّهِ عَلَى الظَّالِمينَ
    النساء : 93*** لَعَنَهُ وَ أَعَدَّ لَهُ عَذاباً عَظيماً
    الأحزاب : 57** إِنَّ الَّذينَ يُؤْذُونَ اللَّهَ وَ رَسُولَهُ لَعَنَهُمُ اللَّهُ فِي الدُّنْيا وَ الْآخِرَةِ وَ أَعَدَّ لَهُمْ عَذاباً مُهيناً
    ايا پيامبر اكرم و ائمه معصومين* دشمنانشون رو به ما معرفي كردند ؟ در اين پست فقط به چند تا روايت اشاره ميكنم . امام صادق*علیه السلام:سوگند به خدايي كه محمد را به حق مبعوث نمود اگر درقلب جبرئيل و ميكائيل ذره اي از محبت ان دو نفر ( ابو بكر و عمر )*بود خدا وند انها را با صورت در اتش جهنم مي انداخت .*بحار الانوار ج45 ص 339
    *
    سلام

آقا حمید رضا و آقا محمد پست های شما هیچ ربطی به سوال آقای اشرفی نداشت.ظاهرا اصلا شما پست آقای اشرفی رو نخوندین یا توان جواب دادن به سوال رو نداشتین

اگه نمی تونین به سوال جواب بدین پست نزارین

اما آقای اشرفی منظور شما در سوال این بود که خداوند دشمنان و یا آزار دهندگان پیامبر را در قرآن معرفی کرده یا نه؟اگه این بوده پس با استناد به روایات نمیشه بحث کرد

باید بریم تو آیات قرآن بگردیم ببنیم آزار دهندگان پیامبر چه کسانی بودند!!!!!!
    با خصم حق ستیزه عادت ماست
    لعن بر عمر عبادت ماست

4. Top | #13

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.13
    تشکر کرده
    58

کسانیکه در قرآن پیامبر را آزار دادند

یکی از آیاتی که آزار دهندگان پیامبر را به ما معرفی می کند این ایه هست که در خطبه غدیر تفسیر آن بیان شده است

وَ مِنْهُمُ الَّذينَ يُؤْذُونَ النَّبِيَّ وَ يَقُولُونَ هُوَ أُذُنٌ قُلْ أُذُنُ خَيْرٍ لَكُمْ يُؤْمِنُ بِاللَّهِ وَ يُؤْمِنُ لِلْمُؤْمِنينَ وَ رَحْمَةٌ لِلَّذينَ آمَنُوا مِنْكُمْ وَ الَّذينَ يُؤْذُونَ رَسُولَ اللَّهِ لَهُمْ عَذابٌ أَليمٌ (آیه 61 سوره توبه)

و از ايشان كسانى هستند كه پيامبر را آزار مى‏دهند و مى‏گويند: «او گوش است.» بگو: «گوش خوبى براى شماست، به خدا ايمان دارد و [سخن‏] مؤمنان را باور مى‏كند، و براى كسانى از شما كه ايمان آورده‏اند رحمتى است.» و كسانى كه پيامبر خدا را آزار مى‏رسانند، عذابى پر درد [در پيش‏] خواهند داشت‏

اذن به معنای گوش است توهینی که این عده به پیامبر می کردند این بود که به ایشان می گفتند گوش.آقا اشرفی اگه می توانی روایاتی که درباره این ایه آمده را بیاور
    با خصم حق ستیزه عادت ماست
    لعن بر عمر عبادت ماست

5. Top | #14

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.09
    تشکر کرده
    6
    آقای اشرفی توضیح دادن!!!! ما میخواستیم بحث نخوابه....///14685124756!!!!!!!!!!!!
    /
    //

6. Top | #15

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.13
    تشکر کرده
    143
    امام سجاد(علیه*السلام) فرمود: من لعن الجبت و الطاغوت لعنة واحدة کتب الله له سبعین الف الف حسنه محی عنه سبعین الف الف حسنه و رفع له سبعین الف الف درجه و من امسی یلعنهما لعنه واحده کتب له مثل ذلک؛
    کسی که یک بار لعنت کند جبت و طاغوت را خداوند تعالی هفتاد میلیون حسنه برای او می*نویسد و هفتاد میلیون گناه از پرونده اعمالش پاک میکند و هفتاد میلیون درجه بر درجات او می*افزاید و هر آن کس که روز و شب بر او بگذرد در حالی که آن دو را لعنت کند همان حسنات برای او نوشته می*شود.
    ابو حمزه ثمالی گفت: بعد از شهادت علی بن الحسین(علیه*السلام) خدمت مولایم امام باقر(علیه*السلام) رسیدم و این حدیث را به محضرشان عرضه داشتم فرمودند: بله این چنین است ای ثمالی! آیا دوست داری برای تو اضافه*تر بگویم؟ عرضه کردم بلی یا مولای. پس فرمودند: کسی که یک بار آن*ها را در صبح تا شام لعنت کند گناهی بر وی نوشته نمی*شود.
    ابوحمزه گوید: بعد از شهادت امام باقر(علیه*السلام) به محضر مقدس امام صادق(علیه *السلام) رسیدم و حدیث پدر و جد مکرمش را خدمتش عرضه داشتم. حضرت فرمودند: یا ابوحمزه! مطلب حق و صحیح است، سپس فرمودند برای لعنت کننده یک میلیون درجه بالا می*برد و در ادامه فرمودند: ان الله واسعٌ کریم.[۱]
    ویرایش توسط ABASS : دوشنبه 02 اردیبهشت 92 در ساعت 03:35 بعد از ظهر
    علی زیباترین نام جهان است علی ذکر لب صاحب زمان است
    به کوری دو چشم اهل انکار فقط حیدر امیرالمومنین است

7. تشکر شده توسط :

mohammad ashrafi (سه شنبه 03 اردیبهشت 92)

8. Top | #16

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.13
    تشکر کرده
    143
    ـقال رسول الله(صلی الله علیه و آله) من تاثم ان یلعن من یلعنه الله فعلیه لعنة الله؛
    کسی که احساس گناه کند از لعن کردن شخصی که خدا او را لعنت کرده، پس لعنت خدا بر او باد. [۲]
    ـ قال الصادق(علیه*السلام): نحن معاشر بنی هاشم نأمر کبارنا و صغارنا بسبهما و البرائة منهما؛
    ما بنی هاشم بزرگ و کوچک خود را امر می*کنیم به ناسزا گفتن به آن دو نفر و بیزاری جستن از آنان. [۳]

9. تشکر شده توسط :

10. Top | #17

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.13
    تشکر کرده
    143
    امیرالمؤمنین(علیه*السلام) فرمود: والله اگر این امت روی خاک بایستند با پای برهنه در حالی که بر سر خود خاکستر ریخته باشند و گریه و زاری کنند و بر کسانی که آن*ها را گمراه کرد*ه*اند و راه خدا را بسته*اند و مردم را به سوی جهنم خوانده*اند؛ لعنت کنند باز این امت در لعن و بیزاری کم کاری کرده*اند. [۷]
    در روایات فراوانی آمده است که عوالمی وجود دارد که عدد آن*ها بیش از تعداد جن و انس است و اهالی آن عوالم تماما لعنت می*کند آن دو نفر را.[۸]
    ـ قال رسول الله(صلی الله علیه و آله)… ان من عظیم ما یتقرب به خیار املاک الحجب و سماوات صلاة علی محبینا اهل البیت و اللعن لشانئینا؛
    نبی اکرم(صلی الله علیه و آله)فرمودند: … به درستی*که بالا*ترین چیزی که برای بهترین ملائکه آسمان*ها و ملکوت باعث تقرب به خداوند تعالی می*شود، درود بر محبین اهل بیت (علیهم*السلام) و لعن بر دشمنان اهل بیت(علیهم*السلام) است.[۹]
    پی نوشتها:
    ========
    [۱] – شفاء الصدور فی شرح زیارت عاشورا: ذیل فراز اللهم حص انت اول ظالم بلعن منی…
    [۲] – رجال کشی: ج ۲، ص ۸۱۱، رقم ۱۰۱۲٫
    [۳] – رجال کشی: ص ۱۳۵ ـ بحارالانوار: ج ۴۷، ص ۳۲۳، حدیث ۱۷٫
    [۴] – مجمع النورین و ملتقی البحرین: ص ۲۰۸٫
    [۵] – امارة الولایة: ص ۵۱ ـ و تعلیقه شفاء الصدور: ج ۲، ص ۴۸٫
    [۶] – تهذیب: ج ۲، ص ۳۲۱ ـ کافی: ج ۳، ص ۳۴۲ ـ بحارالانوار: ج ۳۰، ص ۳۹۷ از تهذیب و… .
    [۷] – بحارالانوار: ج ۳۰، ص ۱۲۶ از اسرار آل محمد (صلی الله علیه و آله).
    [۸] – بصائر الدرجات ، صفار: جزء ۱۰، باب ۱۴٫
    [۹] – تفسیر الامام: ص ۲۹۵ ـ بحارالانوار: ج ۶۵، چاپ بیروت، ص ۳۷، حدیث ۷۹٫

11. تشکر شده توسط :

12. Top | #18

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر کرده
    64
    پیامبر اکرم(ص) در خطبه غدیر فرمودند:الا من کنت مولی فهذاعلی مولاه اللهم وال من والاه وعاد من عاداه وانصرمن نصره واخذل من خذله
    ترجمه:
    آگاه باشید آن که من سرپرست اویم پس این علی سرپرست اوست! خداوندا دوست بدارهر که اورا دوست می دارد و دشمن بدار هر که او را دشمن می دارد و یاری کن یار اورا و تنها گذار آنرا که او را تنها بگذارد.

13. تشکر شده توسط :

14. Top | #19

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.09
    تشکر کرده
    6
    آقای abbas !!!!!!چه ربطی داره؟!!!

15. Top | #20

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    میانگین پست در روز
    0.09
    تشکر کرده
    125
    روایاتی در مورد پیامبر که او را گوش صدا میزدند:

پیامبر در خطبه غدیر فرمود:

و نیز از آن روی که منافقان بارها مرا آزار رسانیده اند تا بدان جا که مرا اذن(گوش:سخن شنو و زود باور)نامیده اند به خاطر همراهی افزون و تمایل و پذیرش علی(ع)از من و توجه خاص من به او,تا بدان جا

که خداوند آیه ای فرو فرستاد(توبه,61)(واز آنان کسانی که پیامبر را آزرده و می گویند او گوش است,بگو آری او گوش است بر علیه آنان که گمان می کنند او تنها سخن میشنود,لکن او به خیر شماست,به

خدا ایمان دارد و اهل ایمان را تصدیق کرده راستگو می انگارد و او رحمت است برای ایمان شما و البته برای آنان که اورا بیازارند عذابی دردناک خواهد بود...)

و اگر می خواستم نام گویندگان چنین سخن را بر زبان آورم و به آنان اشاره کنم و مردمان را به سویشان هدایت کتم(که ان ها را شناسایی کنند و از انان پرهیز کنند)میتوانستم.لکن به خدا سوگند در

کارشان کرامت نموده لب فروبستم.
    در علقمه فریاد زد بسم الله

نقش سر بندش نام اباعبد الله

میرود آب رساند به حرم می گوید

ذكر لا حول ولا قوه الا بالله

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین