????در صورتی که در سایت فاقد اکانت هستید می توانید - از این طریق عضو شوید
صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 21

1. Top | #11

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر کرده
    146

اللهم العن الجبت و طاغوت و...

2. Top | #12

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر کرده
    146
    برداشت از کلمه مولي
    ذهبی،که از بزرگترین علمای علم حدیث و رجال و تاریخ اهل تسنن است و در ترجمه وی آمدهالشیخ،الحافظ الکبیر،مؤرخ الاسلام و شیخ المحدثین شمس الدین ابو عبدالله محمدبن عثمان الذهبی ...وقدخُتم به شُیوخُ الحدیث و حفّاظه )[1]،درکتاب تاریخ الاسلام ،مجلد تاریخ الخلفاء،صفحه625الی634 در ترجمه امام علی (علیه السلام) متعرض داستان غدیر خم شده و احادیث قابل تأملی را آورده که نظر شما را به یکی ازآنها جلب میکنم:

3. Top | #13

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر کرده
    146
    قال حماد بن سلمة، عن علي بن زيد، وأبي هارون، عن عدي بن ثابت،عن البراءقال: كنّا مع رسول الله صلى الله عليه وسلّم تحت شجرتين، ونودي في الناس: الصلاة جامعة، ودعا رسول الله صلى الله عليه وسلم عليّاً فأخذ بيده، وأقامه عن يمينه، فقال: ألست أولى بكل مؤمن من نفسه؟ قالوا: بلى، فقال: فإن هذا مولى من أنا مولاه، اللهم وال من والاه وعاد من عاداه. فلقيه عمر بن الخطاب فقال: هنيئاً لك يا علي، أصبحت وأمسيت مولى كل مؤمن ومؤمنة).

براءبن عازب گويد:مابه همراه رسول خدا(صلي الله عليه واله وسلم )در زير دو درخت بوديم،که منادی صدا زد :الصلاة جامعه[2]،پیامبراکرم(صلي الله عليه وآله وسلم)علي عليه السلام را صدا نموده ودست او راگرفتند و در حالی که علی را در سمت راست خود قرار داده بودند فرمودند:آیامن اولی به هر انسان مومنی نسبت به خودش نمی باشم؟مردم جواب دادند بله همین طور است.سپس پیامبر (صلی الله علیه واله)فرمودند:ای مردم هماناعلی مولا و سرپرست کسی است که من مولا وسرپرست اوهستم؛خداوندا هر کس که علی را دوست می دارد؛دوست بدار و هر کس که علی را دشمن می دارد دشمن بدار؛بعد از این جریان عمر به ملاقات امام آمد و گفت:گوارا باد بر تو ای علی که صبح و شام نمودی در حالی که مولای هر مرد و زن مومن ومومنه ای.

4. Top | #14

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر کرده
    146
    حال سؤال این است که آیا میتوان این نصوص را تاويل نمود وگفت مراد از مولی در این موارد دوست داشتن است ، مگر کسی در وجوب دوست داشتن علی علیه السلام شک داشته که پیامبر اکرم (صلی الله علیه واله و سلم)در آن شرایط سخت مردم را برای آن امر نگه دارند و آیا تبریک گویی برای دوستی معنایی دارد ؟

جالب اينكه هم در صحيح بخاري و هم در صحيح مسلم آمده است :هنگامي كه ابوبكر و عمر به خلافت رسيدند گفتندأنا ولي رسول الله )[3]آيا اهل سنت اين موارد راهم به دوست داشتن معنا ميكنند يا معناي ظاهر آن (كه جانشيني بيامبر است) را أخذ مينمايند؟!آیا این امر مصداق یک بام و دو هوا نیست؟
    پي نوشت:

1.البدایةوالنهایة،ابن کثیر،ج14ص:225

[2] .الصلاةجامعة ،ندایی است که برای دعوت مردم به نماز عید یا آیات استفاده میشود و به جای اذان واقامه است ،واین خود نشان دهنده این است که ان روز عید بوده است.این سخن مورد اتفاق علمای شیعه و سنی است و در کتب فقهی مفصلا آمده است.

[3] .صحيح مسلم .ح4676.صحيح بخاري.حديث بني نضير.

5. Top | #15

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر کرده
    146

6. Top | #16

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر کرده
    146
    اینا همه مشت محکمی است به دهان اهل عامه...!!!!

7. تشکر شده توسط :

asemane sokhan (پنجشنبه 19 اردیبهشت 92)

8. Top | #17

عنوان کاربر
    کاربر عادی
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر کرده
    19
    اتهام زنا توسط ابوبکر
    ابوبکر ،دخترش عایشه را متهم به فحشا کرده است وهابیون میگویند که : ((شیعه معتقد است که عایشه زنا می داده است در حالی که این تهمتی بیش نیست و خداوند بخاطر این تهمت از گناه آنان نگذرد )) اینان در شبکه های خود بار ها گفته اند :هر کس اعتقاد داشته باشد که عایشه عایشه زنا داده ،کافر است . اما جالب است که بدانید ابوبکر معتقد بوده دخترش عایشه زنا داده!!!ابوبکر خطاب به رسول خدا (ص):چرا انتظار زنی (عایشه) را میکشی که به تو خیانت و مرا رسوا کرده است ؟! عمر بن شبه نمیری (متوفای 262 هجری) در کتاب تاریخ المدینه با سند معتبر حدیث افک را نقل کرده است . در یکی از روایات در بخشی می نویسد : وقتی خبر به رسول خدا (ص) رسید که من از قضیه (افک) با خبر شده ،رسول خدا (ص) بر او وارد شد ،در کنارش نشست و گفت : ای عایشه ! خداوند در توبه خود را باز گذاشته است . عایشه گفت :با این سخن ، گرفتاری من افزوده شد . در همین حال بودیم که ابوبکر آمد و بر من وارد شد و گفت : ای رسول خدا ! چرا انتظار زنی را میکشی که به تو خیانت کرده و مرا رسوا کرده است؟
    آیا دوستداران ابوبکر حاضرند او را تکفیر کنند؟

9. 2 کاربر زیر بابت این پست از ذاکری، تشکر کرده اند:

mohammad ashrafi (چهارشنبه 25 اردیبهشت 92),حمید (یکشنبه 12 خرداد 92)

10. Top | #18

عنوان کاربر
    Administrator
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر کرده
    559
    Blog Entries
    1
    این آخریه خیلی خفن بود

11. Top | #19

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    میانگین پست در روز
    0.09
    تشکر کرده
    125
    إِنَّمَا وَلِیُّکُمُ اللَّهُ وَ رَسُولُهُ وَ الَّذِینَ آَمَنُوا الَّذِینَ یُقِیمُونَ الصَّلَاةَ وَ یُؤْتُونَ الزَّکَاةَ وَ هُمْ رَاکِعُونَ .

مائده / 55
    .
    ولىّ شما ، تنها خدا و پیامبر اوست و کسانى که ایمان آورده اند : همان کسانى که نماز برپا مى دارند و در حال رکوع زکات مى دهند .
    وقتی این آیه در شان امیر المومنین (علیه السلام) نازل شد ابوبکر خواست که خود را با آن حضرت در این آیه شریک کند به یکی از منافقین گفت:وقتی من در مسجد در میان جمعی از صحابه نماز می خوانم در حالت رکوع بیا و از من کمک بخواه و من انگشترم را به تو میدهم تا در این آیه با علی شریک باشم.
    آن منافق چنین کرد و ابوبکر انگشتر خودش را به سمت او گرفت ولی هر کار کردند انگشتر بیرون نیامد به طوری که نمازش باطل شد. و مردم همه فهمیدند که هدف آنها چه بوده است
    (حدیقه الشیعه ج1 ص 273)
    در علقمه فریاد زد بسم الله

نقش سر بندش نام اباعبد الله

میرود آب رساند به حرم می گوید

ذكر لا حول ولا قوه الا بالله

12. 2 کاربر زیر بابت این پست از mohammad ashrafi، تشکر کرده اند:

حامد (چهارشنبه 25 اردیبهشت 92),حمید (یکشنبه 12 خرداد 92)

13. Top | #20

عنوان کاربر
    کاربر عادی
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر کرده
    19
    فضیلت ریش ابوبکر!!

سؤال: آیا روایاتى که اهل سنت درباره فضیلت ریش ابوبکر نقل کرده اند معتبر است؟

جواب: اهل سنّت پیرامون ریش ابوبکر روایاتى دارند از جمله: اینکه در مورد حالات پیامبر(صلى الله علیه وآله)نقل کرده اند که: «کان إذا اشتاق إلى الجنّة قبّل شیبة أبى بکر» [هرگاه پیامبر(صلى الله علیه وآله) مشتاق بهشت مى شد ریش ابوبکر را مى بوسید] . اما باید گفت: فیروز آبادى در خاتمه «سفرالسعادة»(1) و عجلونى در «کشف الخفاء»(2) گفته اند این روایت از مشهورترین روایات جعلى است و از دروغهایى است که به بداهت عقل، بطلان آن معلوم است.

و روایتى که عجلونى در «کشف الخفاء»(3) ذکر کرده، این است : «لإبراهیم الخلیل وأبی بکر الصدّیق شیبة فی الجنّة» [ ابراهیم خلیل و ابوبکر صدّیق ریش سفیدى در بهشت دارند] .

سپس در «المقاصد»(4) به نقل از استادش ابن حجر مى نویسد:

این روایت که مى گوید: خلیل و صدّیق در بهشت ریشى دارند صحیح نیست، و من آن را در هیچ یک از کتابهاى مشهور حدیث و نیز در نوشته جات متفرّقه ندیده ام!.

گذشته از این روایاتى از پیامبر(صلى الله علیه وآله) نقل شده است که با محتواى روایت کشف الخفاء در تعارض است; از جمله: سیوطى در «درّالمنثور» مى نویسد: از ابن ابى شیبه و احمد و ابن ابى الدنیا درباره صفت بهشت از رسول خدا(صلى الله علیه وآله) روایت شده که فرمود: «یدخل اهل الجنّة الجنّة جرداً مرداً بیضاً جعّاداً مکحلین ابناء ثلاث و ثلاثین»(5) «اهل بهشت درحالى که جوان، زیبا سفیدرو با موهاى پیچیده و چشمانى سرمه کشیده و در سنین 33 سالگى هستند به بهشت داخل مى شوند». و نیز این روایت به همین مضمون از ترمذى(6) و طبرانى(7) و هیثمى(8) نقل شده است که نشان مى دهد اهل بهشت محاسن سفید ندارند.

پي نوشت:

1 ـ سفر السعادة[2/211]
    2 ـ کشف الخفاء [2/419 ، خاتمه] .
    3 ـ کشف الخفاء 1 : 233 .
    4 ـ المقاصد الحسنة [ص 144 ، ح 228] .
    5 ـ درّ المنثور، ج 1، ص 48.
    6 ـ سنن ترمذى، ج 4، ص 88.
    7 ـ معجم الأوسط.
    8 ـ مجمع الذوائد، ج 9، ص 53. (هیثمى پس از نقل روایت مى نویسد: و اسناده جیّدٌ، سند این روایت خوب است).

14. 2 کاربر زیر بابت این پست از ذاکری، تشکر کرده اند:

mohammad ashrafi (چهارشنبه 08 خرداد 92),حمید (یکشنبه 12 خرداد 92)

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین