????در صورتی که در سایت فاقد اکانت هستید می توانید - از این طریق عضو شوید
صفحه 1 از 7 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 67

موضوع: يك سوال

1. Top | #1

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر کرده
    6

يك سوال

چرا شيعيان به يك اهل سنت به عنوان امام جماعت در نماز اقتدا ميكنند؟
    خوشا به نیمه شبی با خدا صفا کردن/زبان حال گشودن ز دل دعا کردن/تمام لذت عالم نمیرسد قدرش/به یک دقیقه مناجات با خدا کردن/

2. تشکر شده توسط :

حامد (چهارشنبه 28 فروردین 92)

3. Top | #2

عنوان کاربر
    Administrator
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر کرده
    559
    Blog Entries
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط tana نمایش پست ها
    چرا شيعيان به يك اهل سنت به عنوان امام جماعت در نماز اقتدا ميكنند؟
    شیعیان نباید به مخالفین در نماز جماعت اقتدا کنند

4. Top | #3

عنوان کاربر
    Administrator
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر کرده
    32
    تا اونجایی که من شنیدم و می دونم مرجع به مرجع فرق می کنه. برخی نظرشون بر اینه که میشه نماز خوند ولی بعدا باید دوباره بخونیم. برخی میگم نمی خواد بعدش نماز بخونید...
    مثلا آیت الله خامنه ای می گن: مشارکت با آنان در نماز جمعه و جماعتشان از جهت حفظ وحدت اشکال ندارد.

یا مثلا در جای دیگه ای سوال شده از ایشون:

س: هنگام شركت در نماز جماعت برادران اهل سنت، بعد از قرائت سوره حمد توسط امام جماعت، كلمه «آمین» با صداى بلند و به صورت دسته جمعى گفته مى‏شود، این كار چه حكمى دارد؟

ج: اگر مقتضاى تقیه، گفتن آمین باشد، اشكال ندارد و در غیر این صورت جایز نیست.(3)

یعنی نماز خوندن باهاشو اشکال نداره.

یا آیت الله هادوی تهرانی میگن:
    1.شرکت در نماز جماعت اهل سنت جایز است؛ و اگر موجب رفع شبهات نسبت به شیعه یا حسن ظن نسبت به شیعه یا آثار مثبت دیگر باشد، مستحب است.2.در هنگام نماز جماعت با اهل سنت از امام جماعت باید تبعیت کرد و به صورت دست باز نماز خواند و از گفتن آمین، بنابر احتیاط، باید اجتناب نمود.
    3.نماز جماعت با اهل سنت مجزی است و نیاز به اعاده و قضا ندارد.

فکر کنم خیلی از مراجع میگن خوندن باهاشون اشکال نداره.

اگر اشتباه می کنم لطفا گوشزد کنید.

5. Top | #4

عنوان کاربر
    Administrator
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر کرده
    32
    در ضمن یه جایی یکی دو تا روایت زد که جالب بود! اگر حول این روایات نیز بحث کنیم:

امام صادق (علیه السلام) می*فرمایند: «هرکس با اهل سنت، در صف اول آنها نماز بگزارد، مانند کسیاست که پشت سر رسول الله(صلی الله علیه وآله)، در صف اول نماز گزارده است.»
    «هیچ بنده ای نیست مگر اینکه نمازش را در وقت میخواند، سپس در حالیکه وضو دارد، با اهل سنت در نماز جماعت شرکت میکند، خداوند برای وی بیست و پنج درجه می نویسد.»

-شیخ حرّ عاملی، وسائل الشیعه، ج۱۱، باب ۲۶، از ابواب الأمر والنهی، ج۲، ص۴۷۱ / ج۵، ص۳۸۱ / ج ۵، ب ۵ از ابواب صلاةالجماعه، ج ۹
    -تنقیح فیشرح عروة الوثقی،ج ۴، ص۳۱۶، مؤسسه آل البیت
    (و اطراف و اکناف این آدرس*ها احادیثی مشابه فراوان است)

6. Top | #5

عنوان کاربر
    Administrator
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر کرده
    32
    موضوع رو به انجمن نماز انتقال دادم، به جوانان مربوط نبود. خواهشا در انتخاب انجمن دقت کنید.
    با تشکر

7. Top | #6

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر کرده
    146
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamed نمایش پست ها
    تا اونجایی که من شنیدم و می دونم مرجع به مرجع فرق می کنه. برخی نظرشون بر اینه که میشه نماز خوند ولی بعدا باید دوباره بخونیم. برخی میگم نمی خواد بعدش نماز بخونید...
    مثلا آیت الله خامنه ای می گن: مشارکت با آنان در نماز جمعه و جماعتشان از جهت حفظ وحدت اشکال ندارد.

یا مثلا در جای دیگه ای سوال شده از ایشون:

س: هنگام شركت در نماز جماعت برادران اهل سنت، بعد از قرائت سوره حمد توسط امام جماعت، كلمه «آمین» با صداى بلند و به صورت دسته جمعى گفته مى‏شود، این كار چه حكمى دارد؟

ج: اگر مقتضاى تقیه، گفتن آمین باشد، اشكال ندارد و در غیر این صورت جایز نیست.(3)

یعنی نماز خوندن باهاشو اشکال نداره.

یا آیت الله هادوی تهرانی میگن:
    1.شرکت در نماز جماعت اهل سنت جایز است؛ و اگر موجب رفع شبهات نسبت به شیعه یا حسن ظن نسبت به شیعه یا آثار مثبت دیگر باشد، مستحب است.2.در هنگام نماز جماعت با اهل سنت از امام جماعت باید تبعیت کرد و به صورت دست باز نماز خواند و از گفتن آمین، بنابر احتیاط، باید اجتناب نمود.
    3.نماز جماعت با اهل سنت مجزی است و نیاز به اعاده و قضا ندارد.

فکر کنم خیلی از مراجع میگن خوندن باهاشون اشکال نداره.

اگر اشتباه می کنم لطفا گوشزد کنید.
    اولا اصلا مهم نیست که اینا چی میگن مهم اینه که معصوم چی میگه
    دوما تقیه در صورت حفظ جان است نه چیز دیگر
    سوما وحدت شیعه و عامی در روایت نیومده اومده؟؟؟!!
    اللهم العن الجبت و طاغوت و...

8. Top | #7

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر کرده
    146
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamed نمایش پست ها
    در ضمن یه جایی یکی دو تا روایت زد که جالب بود! اگر حول این روایات نیز بحث کنیم:

امام صادق (علیه السلام) می*فرمایند: «هرکس با اهل سنت، در صف اول آنها نماز بگزارد، مانند کسیاست که پشت سر رسول الله(صلی الله علیه وآله)، در صف اول نماز گزارده است.»
    «هیچ بنده ای نیست مگر اینکه نمازش را در وقت میخواند، سپس در حالیکه وضو دارد، با اهل سنت در نماز جماعت شرکت میکند، خداوند برای وی بیست و پنج درجه می نویسد.»

-شیخ حرّ عاملی، وسائل الشیعه، ج۱۱، باب ۲۶، از ابواب الأمر والنهی، ج۲، ص۴۷۱ / ج۵، ص۳۸۱ / ج ۵، ب ۵ از ابواب صلاةالجماعه، ج ۹
    -تنقیح فیشرح عروة الوثقی،ج ۴، ص۳۱۶، مؤسسه آل البیت
    (و اطراف و اکناف این آدرس*ها احادیثی مشابه فراوان است)
    بعدشم اهل سنت ما شیعیان هستیم نه اهل عامه چون ما از سنت پیامبر (ص) پیروی میکنیم نه اوناااا...

9. تشکر شده توسط :

حامد (شنبه 14 اردیبهشت 92)

10. Top | #8

عنوان کاربر
    Administrator
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر کرده
    32
    1) شما عوض پرداختن به حواشی! به اصل ما جرا بپرداز، روایاتی که زدم رو پاسخ بده. به قول یکی ننجون منم می دونه که نام این قشر اهل عامست! نه اهل سنت. بحث رو منحرف نکن.

2) روایات فراوانی داریم که معصوم از اون ملعونین تعریف کردن و یا باهاشون همکاری کردن. الان این روایات رو می خوای چی کار کنی؟ پسر جان تقیه هم داریم خیر سرمون دیگه! بحث و دعوا در مورد این تقیه است! اینکه چه حد باید باشه! چقدر اذن داریم! الان منو تو توی تهران وسط این همه نیروی امنیتی زندگی می کنیم! ازین حرفا تو جنوب ایران در ملا عام بزنی سرت رو می برن میزارن کف دستت. یادمه حاجی هیاتمون در یه شب نیمه شعبان یه روایتی رو گفتن در مورد دو نفری که یکی تقیه کرد و زنده موند یکی که نکرد و شهید شد...

3) شما خودت توی یه بحثی می مونی و راه حلی پیدا نمی کنی و یا راه حل هایی که پیدا می کنی عجیب هستن! چی کار می کنی؟ میری پیش حاجی هیاتتون! چرا، حاجی هیاتتون چی کارست؟ به چه حقی به خودش اجازه میده که در این مسائل اظهار نظر کنه؟ به خاطر این که 4 تا روایت بیشتر از تو خونده! بحث برخی برخی برخی برخی برخیعلما هم همینه! تو مگه می دونی اون عالمه از کجا این حرف رو میاره؟ اگر اون عالمه 10 تا روایت بیشتر از منه بی سواد خونده باشه و ازون روایات این نتیجه رو گرفته باشه اونوقت چی؟ اگر من تو روایت چیزی دیدم که برام عجیب بود و با حرف اون عالمه تناقض داشت! میرم تحقیق می کنم کلی یا به یه عالم دیگه اینو میگم ببینم اون چی میگه (البته تحقیق رو ول نمی کنم) نه اینکه زرپی بگم چون من ندیدم دیگه پس نیست. کاش مسائل به همین راحتی که شما میگی بود. اگر هم شما درست بگی باید بحث کنی سرش. اگر مشکل با یه جمله حل میشد که الان غمی نداشتیم که.

شاید من درست نفهمیدم! مثلا خود من خیلی وقت پیش از روی روایات استنبات کرده بودم که چیزی به نام اجل معلق نداریم! ولی با حاجی هیاتمون حرف زدم دیدم اشتباه فهمیدم! من یه چیزای دیگه رو نخونده بودم.

4) بحث وحدت هم به این سادگی ها نیست که جناب عالی میگی! چون تو روایت نیست دیگه وحدت نداریم! پس امام علی هم خلاف سنت عمل کرد 25 سال سکوت کرد تا اسلام باقی بماند!؟؟ امام علیه السلام روزا بهشون مشورت هم میداد!!!!! سحر ها دعای صنمی قریش می خوندن! بحث حدو حدود این تقیست.

من دوست دارم سه تا مساله حل بشه در این پست. اگر این اتفاق بیفته خیلی خوب میشه

1) مساله فتوای مراجع تقلید روشن شه این وسط
    2) تکلیف این روایاتی که زدم!
    3) مساله تقیه که این روزها خیلی داغه مطرح شه.

البته اگر جای دیگه این اتفاق افتاده دوستان لینک بدن خیلی ممنون میشم.

11. Top | #9

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر کرده
    146
    یا علی اقا آرومممممممم
    چیزی که من میدونستمو زدم خب
    بعدشم من خودم از شما پرسیدم وحدتووو!!!؟؟؟

12. Top | #10

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.09
    تشکر کرده
    6
    حالا یک سوال کلی...
    اهل سنت از اینکه امیر المومنین صلوات الله علیه پشت عمربن خطاب لعنت الله علیه نماز خوند اینو برداشت میکنن که ایشان,عمر لعنت الله علیه را قبول دارد

قطعا درست نیست.....جواب چیست؟؟؟!
    آقا ببخش بس که سرم گرم زندگیست,کمتر دلم برای شما تنگ میشود...

صفحه 1 از 7 123 ... آخرینآخرین