????در صورتی که در سایت فاقد اکانت هستید می توانید - از این طریق عضو شوید
صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 45

1. Top | #21

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر کرده
    369
    عباس جان دل به دل راه داره. منم خیلی مشتاق دیدارتم.
    تمام حرفات رو کاملا قبول دارم. اما باز هم معتقدم اگر روایت رو درست و بدون کم و کاست آورده باشی، پیامبر جواب جمله آخر اون زن رو نداده اند، در خصوص اینکه علت اینکه زن یک صدم مرد هم حقی به گردن اون نداره. جوابی که شما دادی متین، اما از خودت بود. آیا دلیل این موضوع توی روایات آورده شده؟
    درضمن تشکر میکنم از اینکه ما نشستیم کنار فقط سوال میکنیم و شما زحمت جستجو توی روایات و آوردنش اینجا و جواب دادن به سوالات رو میکشی.
    خدا خیرت بده انشاءلله.
    بازم میگم، مباحث بسیار کاربردی ای رو مطرح میکنی. هم حجاب، هم حقوق زن و مرد.
    در خصوص حجاب هم من نقد دارم، البته حرف خودم نیست، خودم رو میذارم جای مخالفین و میخوام بدونم جواب چیه. که توی پست مربوطه بدون تعارفات و احوالپرسی میرم سر اصل موضوع و بهش میپردازم انشاءلله.
    یا علی.
    ویرایش توسط حسین : شنبه 10 فروردین 92 در ساعت 11:12 قبل از ظهر
    تا نيايي گره از کار جهان وا نشود...

اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد و آخر تابع له علي ذالک

2. تشکر شده توسط :

حامد (یکشنبه 11 فروردین 92)

3. Top | #22

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر کرده
    369
    آقا حامد خواهش میکنم جواب این پست رو بدید. یا هرکس دیگه ای که جواب رو میدونه. خیلی مهمه برام.

4. Top | #23

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر کرده
    369
    من یکبار دیگه سوال قبلیم رو مطرح میکنم. چون فکر میکنم به حاشیه رفت:

1- یه سوالی که از من در این زمینه پرسیده شد و من جوابی براش نداشتم این بود که "یعنی چی که توی قرآن توی تفسیر سوره نساء اونم تفسیر روایی از کتاب تفسیر جامع آقای حاج ابراهیم بروجردی گفته شده که خداوند حوا را از باقیمانده گل آدم خلق کرد؟! حوا را پیش پای آدم خلق کرد؟! میگن آخه یعنی چی عین یه موجود اضافی با زنها برخورد کرده؟!!"
    الان مساله ای که زنها دارن اینه. دنبال جواب این سوال باید بود.

2-
    در خصوص اینکه پیامبر به اون زن میفرمایند که زن یک صدم مرد هم حقی به گردن اون نداره، آیا دلیل این موضوع توی روایات دیگه آورده شده؟
    ویرایش توسط حسین : سه شنبه 13 فروردین 92 در ساعت 11:39 قبل از ظهر

5. Top | #24

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر کرده
    189
    نقل قول نوشته اصلی توسط حسین نمایش پست ها

پس چرا این روایت نصفه موند عباس جان؟! در نهایت پیامبر جواب این زن رو نمیدن؟! الان مساله ای که زنها دارن همینه. دنبال جواب این سوال باید بود.

مثلا یه سوالی که از من در این زمینه پرسیده شد و من جوابی براش نداشتم این بود که "یعنی چی که توی قرآن توی تفسیر سوره نساء اونم تفسیر روایی از کتاب تفسیر جامع آقای حاج ابراهیم بروجردی گفته شده که خداوند حوا را از باقیمانده گل آدم خلق کرد؟! حوا را پیش پای آدم خلق کرد؟! میگن آخه یعنی چی عین یه موجود اضافی با زنها برخورد کرده؟!!"
    حسین جان اگر اون حدیثی که توی تفسیر جامع هست رو کامل بیاری جواب حرفتو میگیری
    توی اون روایت و روایاتی در همون مضمون هست که خدا حوا رو از از باقیمونده گل آدم خلق کرده و....
    برای همین تمام همت زنها مردشون هست
    یعنی هم و غم زن شوهرشه
    اگر به دیده تحقیق هم نگاه بشه در زندگی افراد هم مشهوده
    دستوراتی هم که خدا برای زنان در برابر مردان داده همه موید این مطلبه که خدا تمام همت زن رو برای شوهرش قرار داده اصلا این طبیعت خلقت زنه
    این حدیث و احادیث مشابه این کرامت بخشیدن به زنهاست نه اینکه بصوورت موجود اضافی با زن برخورد بشه
    چرا این کسایی که این برداشت غلط رو از این حدیثها میکنن به احادیثی که اهل بیت در مدح زنها فرمودند نگاه نمیکنن
    همه یاین مشکلات از اینجا سرچشمه میگیره که شخص یه حدیث میخونه و احادیث دیگرو نمیبینه که معنای اون حدیث اول رو درست بفهمه
    همینه که حضرت فرمودند انتم افقه الناس اذا عرفتم معانی کلمنا
    هرچی حدیث زیادتر خونده شه و اهل بیت بیشتر عنایت کنند احادیث قشنگتر با هم معنا میشه
    یا امیرالمومنین
    ویرایش توسط ehsan_8665 : سه شنبه 13 فروردین 92 در ساعت 12:02 بعد از ظهر
    ای مهجت قلب مصطفی ادرکنا محبوبه ی ذات کبریا ادرکنا

با آنکه علیست رکن ما کان و یکون ای رکن علی مرتضی ادرکنا

6. تشکر شده توسط :

حسین (سه شنبه 13 فروردین 92)

7. Top | #25

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر کرده
    369
    خیلی ممنون از جواب بسیار زیبات احسان جان.

کاملا حرفت رو قبول دارم. اما بحث بحثه! لطفا دلایل روایی برای حرفات بیار.

مخصوصا در مورد اون فرمایش پیامبر که به اون زن فرمودند.

8. Top | #26

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر کرده
    189
    جوابی که دادم روایتش هم آوردم اما چون یه مقدار توضیح داشت فکر کردی دلیل روایی نیست
    حالا من عین حدیث رو با برجمش میارم تا مطلب روشن تر بشه

9. Top | #27

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر کرده
    189
    علل الشرائع / ترجمه مسترحمى ؛ النص ؛ ص58

باب پانزدهم علت آنكه زن را (بزبان عربى) مراه گفتند

1- حديث كردند ما را از حضرت صادق عليه السّلام كه ميفرمود: علت آنكه زن را (بعربى) مراه (بكسر ميم و سكون راء و فتح همزه) گفتند آنست كه چون از مرء (بفتح ميم و سكون راء يعنى مرد) خلق شده، زيرا خلق شده حوا از (باقيمانده گل) آدم.[1]

[1] ابن بابويه، محمد بن على، علل الشرائع / ترجمه مسترحمى، 1جلد، كتاب فروشى مصطفوى - تهران، چاپ: ششم، 1366ش.

باب شانزدهم علت آنكه زنها را نساء گفتند
    1- پدرم فرمود كه حديث كردند ما را ... از حضرت صادق عليه السّلام در يك حديث طولانى (از جمله در آن حديث اين بود) كه جهت اينكه زنان را (در عرب) نساء ناميدند اين بود كه چون براى آدم غير از حوا مونسى نبود (از نظر جفتجوئى پس بدين علت زنان را نساء گفتند: يعنى مونس مردان).[1]

[1] ابن بابويه، محمد بن على، علل الشرائع / ترجمه مسترحمى، 1جلد، كتاب فروشى مصطفوى - تهران، چاپ: ششم، 1366ش.
    علل الشرائع / ترجمه مسترحمى ؛ النص ؛ ص58

در كتاب نبوّت بحار الانوار ذكر شده كه خداى متعال آدم‏ را از گل و حوّا را از آدم آفريد، پس همّت مردان در آب و خاك‏ و همّت زنان در مردان است
    ببین حسین جان اینی که با قرمز آوردم روایته،حالا لطف کن بگو از این حدیث چی به ذهنت میرسه؟؟؟

ویرایش توسط ehsan_8665 : چهارشنبه 14 فروردین 92 در ساعت 03:42 بعد از ظهر

10. Top | #28

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر کرده
    369
    جوابها خیلی عالی بودند که من به ترتیب شبهات هر کدوم رو عنوان میکنم (از زبان یک زن)

1- چرا من به عنوان یک موجود مستقل باید از باقیمانده گل مرد باشم؟ آیا این با عدالت خداوند جور در می آید؟ چرا من را نیز از یک گل مجزا نیافرید؟! من هم می خواهم مثل مرد کاملا مستقل باشم! اصلا چرا باید وابسته به مرد باشم؟ چرا خداوند مرا فطرتاً موجودی وابسته آفریده است؟! چرا بین خلقت دو انسان (مرد و زن) تفاوت و تبئیذ قائل شده است؟ این عدالت است؟

2- مگر من دست آویز مرد هستم که مونس او باشم؟! چرا او مونس من نباشد؟! اصلا من نیازی به انس با مرد ندارم! چرا خداوند مرا فطرتاً اینگونه آفریده است؟! عدالت خدا برای من با توجه به اینها زیر سوال رفته است!

3- من هم میخواهم همتم در آب و خاک باشد و مثل مرد از همه نظر استقلال داشته باشم. چرا همیشه یاید محتاج مردان باشم تا همتم در آنها باشد؟!! چرا خداوند مرا موجودی آفریده که باید همتش در یک انسان دیگر (مرد) باشد؟!

11. تشکر شده توسط :

ehsan_8665 (چهارشنبه 14 فروردین 92)

12. Top | #29

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر کرده
    189
    نقل قول نوشته اصلی توسط حسین نمایش پست ها
    جوابها خیلی عالی بودند که من به ترتیب شبهات هر کدوم رو عنوان میکنم (از زبان یک زن)

1- چرا من به عنوان یک موجود مستقل باید از باقیمانده گل مرد باشم؟ آیا این با عدالت خداوند جور در می آید؟ چرا من را نیز از یک گل مجزا نیافرید؟! من هم می خواهم مثل مرد کاملا مستقل باشم! اصلا چرا باید وابسته به مرد باشم؟ چرا خداوند مرا فطرتاً موجودی وابسته آفریده است؟! چرا بین خلقت دو انسان (مرد و زن) تفاوت و تبئیذ قائل شده است؟ این عدالت است؟

2- مگر من دست آویز مرد هستم که مونس او باشم؟! چرا او مونس من نباشد؟! اصلا من نیازی به انس با مرد ندارم! چرا خداوند مرا فطرتاً اینگونه آفریده است؟! عدالت خدا برای من با توجه به اینها زیر سوال رفته است!

3- من هم میخواهم همتم در آب و خاک باشد و مثل مرد از همه نظر استقلال داشته باشم. چرا همیشه یاید محتاج مردان باشم تا همتم در آنها باشد؟!! چرا خداوند مرا موجودی آفریده که باید همتش در یک انسان دیگر (مرد) باشد؟!
    تمام این شبهاتی که مطرح شد از زبان یک زن شبهه به عدالت خدا بود،به نظرم یه موضوع جدید باز کن بحث عدالت خدا رو مطرح کنیم.

در کل باید گفت که اینکه زن از باقیمونده گل مرد خلق شده منافاتی با استقلال زن نداره.
    مطلب دیگه اینکه حکمت خدا بر خلقت زن ومرد بوده اگر قرار بود هیچ تفاوتی با هم نداشته باشند دیگه نیاز به دو اسم نبود
    توی شبهه ی سوم هم مطلب تکراری گفته شده،سوال اینجاست که اگر میگید زن محتاج مرده من میتونم کلی مثال نقض بیترم که یک زن بدون نیاز به مرد و کاملا مستقل توی این دنیا بهترین زندگی رو کرده
    درکل اگر بحث بحث عدالت خدا باشه باید توی تاپیک جدا بررسی بشه
    اسم این تاپیک حقوق مرد و زن از دیدگاه قران و عترته

13. تشکر شده توسط :

حسین (چهارشنبه 14 فروردین 92)

14. Top | #30

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر کرده
    369
    به نظر من این دو تا موضوع در هم تنیده هستند. تا موضوع عدالت خداوند حل نشه، نمشیه حقوق رو مطرح کرد. فکر میکنم باید همینجا بهش جواب داده بشه. با عنوان عدالت خداوند و حقوق زن و مرد بر یکدیگر در اعتقاد شیعه.

شما حتی جواب یک دونه از سوالهای من رو هم ندادی! عرض کردم یک زن میتونه بگه چرا خداوند من رو هم مثل آدم مستقیما از گل خلق نکرد و از باقیمانده گل آدم خلق کرد؟! چرا از همون بدو امر تبئیذ قائل شده خداوند؟! از نظر من به عنوان یک زن این یعنی عین بی عدالتی!
    ویرایش توسط حسین : چهارشنبه 14 فروردین 92 در ساعت 09:07 بعد از ظهر

15. تشکر شده توسط :

ehsan_8665 (چهارشنبه 14 فروردین 92)

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین