????در صورتی که در سایت فاقد اکانت هستید می توانید - از این طریق عضو شوید
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 45

Hybrid View

1. Top | #1

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر کرده
    189
    نقل قول نوشته اصلی توسط حسین نمایش پست ها
    جوابها خیلی عالی بودند که من به ترتیب شبهات هر کدوم رو عنوان میکنم (از زبان یک زن)

1- چرا من به عنوان یک موجود مستقل باید از باقیمانده گل مرد باشم؟ آیا این با عدالت خداوند جور در می آید؟ چرا من را نیز از یک گل مجزا نیافرید؟! من هم می خواهم مثل مرد کاملا مستقل باشم! اصلا چرا باید وابسته به مرد باشم؟ چرا خداوند مرا فطرتاً موجودی وابسته آفریده است؟! چرا بین خلقت دو انسان (مرد و زن) تفاوت و تبئیذ قائل شده است؟ این عدالت است؟

2- مگر من دست آویز مرد هستم که مونس او باشم؟! چرا او مونس من نباشد؟! اصلا من نیازی به انس با مرد ندارم! چرا خداوند مرا فطرتاً اینگونه آفریده است؟! عدالت خدا برای من با توجه به اینها زیر سوال رفته است!

3- من هم میخواهم همتم در آب و خاک باشد و مثل مرد از همه نظر استقلال داشته باشم. چرا همیشه یاید محتاج مردان باشم تا همتم در آنها باشد؟!! چرا خداوند مرا موجودی آفریده که باید همتش در یک انسان دیگر (مرد) باشد؟!
    تمام این شبهاتی که مطرح شد از زبان یک زن شبهه به عدالت خدا بود،به نظرم یه موضوع جدید باز کن بحث عدالت خدا رو مطرح کنیم.

در کل باید گفت که اینکه زن از باقیمونده گل مرد خلق شده منافاتی با استقلال زن نداره.
    مطلب دیگه اینکه حکمت خدا بر خلقت زن ومرد بوده اگر قرار بود هیچ تفاوتی با هم نداشته باشند دیگه نیاز به دو اسم نبود
    توی شبهه ی سوم هم مطلب تکراری گفته شده،سوال اینجاست که اگر میگید زن محتاج مرده من میتونم کلی مثال نقض بیترم که یک زن بدون نیاز به مرد و کاملا مستقل توی این دنیا بهترین زندگی رو کرده
    درکل اگر بحث بحث عدالت خدا باشه باید توی تاپیک جدا بررسی بشه
    اسم این تاپیک حقوق مرد و زن از دیدگاه قران و عترته
    ای مهجت قلب مصطفی ادرکنا محبوبه ی ذات کبریا ادرکنا

با آنکه علیست رکن ما کان و یکون ای رکن علی مرتضی ادرکنا

2. تشکر شده توسط :

حسین (چهارشنبه 14 فروردین 92)

3. Top | #2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر کرده
    369
    به نظر من این دو تا موضوع در هم تنیده هستند. تا موضوع عدالت خداوند حل نشه، نمشیه حقوق رو مطرح کرد. فکر میکنم باید همینجا بهش جواب داده بشه. با عنوان عدالت خداوند و حقوق زن و مرد بر یکدیگر در اعتقاد شیعه.

شما حتی جواب یک دونه از سوالهای من رو هم ندادی! عرض کردم یک زن میتونه بگه چرا خداوند من رو هم مثل آدم مستقیما از گل خلق نکرد و از باقیمانده گل آدم خلق کرد؟! چرا از همون بدو امر تبئیذ قائل شده خداوند؟! از نظر من به عنوان یک زن این یعنی عین بی عدالتی!
    ویرایش توسط حسین : چهارشنبه 14 فروردین 92 در ساعت 09:07 بعد از ظهر
    تا نيايي گره از کار جهان وا نشود...

اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد و آخر تابع له علي ذالک

4. تشکر شده توسط :

ehsan_8665 (چهارشنبه 14 فروردین 92)