????در صورتی که در سایت فاقد اکانت هستید می توانید - از این طریق عضو شوید
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 21

1. Top | #1

عنوان کاربر
    Administrator
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر کرده
    559
    Blog Entries
    1

Angry خالد بن ولید سردار شیطانی شیطان

2. Top | #2

عنوان کاربر
    Administrator
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر کرده
    559
    Blog Entries
    1
    خالد بن ولید از جمله کسانی است که زندگی او سراسر پر از قتل*ها و غارت*هایی ناجوانمردانه است، جنگ*های او همیشه بر علیه حق بوده و ...

3. Top | #3

عنوان کاربر
    Administrator
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر کرده
    559
    Blog Entries
    1
    گروه دين و انديشه «خبرگزاري دانشجو»، حامد صارم، بعضی از مردم می*گویند که به خداوند و روز آخرت ایمان آورده*ایم، اما ایشان ایمان نیاورده*اند(1) این هشداری از جانب خداوند به انسان*هایی است که در این وادی به دنبال هدایت هستند، بر حذر باشید کسانی به دروغ ادعای ایمان کرده*اند و خداوند اظهار ایمان ایشان را کذب و دروغ اعلام می*دارد.

تاریخ بسیار دیده کسانی که زندگی ننگین و سیاهی داشته*اند، کسانی که به هر بهانه دست به جنایات و سفاکی*های زیادی زده*اند و صفحات تاریخ را سیاه کرده*اند، اشخاصی که نام انسان را با خود به یدک می*کشند و در حقیقت درنده خویی ایشان در وجودشان چیزی جز قساوت قلب و حیوانیت باقی نگذاشته است. کسانی که حتی نمی توان با حیوانات درنده خو قیاسشان کرد و حقیقتا ارزش انسان بودن را از دست داده*اند.

اما افسوس که این انسان*ها با همه خباثتشان انسان*هایی پرهیزکار خوانده می*شوند و اعمالشان ملاک رفتار ديگران قرار می*گیرد و آن*ها را شمشیر خدا می*خوانند، در حالی که اگر محققی با انصاف به سیره و روش ایشان نگاه کند اعتراف می*کنند که آنها شمشیر شیطان هستند.

4. Top | #4

عنوان کاربر
    Administrator
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر کرده
    559
    Blog Entries
    1
    مخفيگاه شيطان كجاست؟
    قدرتشان، دارایي*هایشان و شمشیرشان در اختیار شیطان بوده، اما شیطان همیشه در شبهات مخفی می*شود و گرگی است که در لباس میش نزدیک می*شود، هرچند كه ابلیس حداکثر توانش برافروختن نار است اما هیچ گاه نور ندارد، کما اینکه خداوند درباره سالکین راه شیطان فرمود:

«داستان ايشان (منافقين در كوشش بي*فايده) مانند داستان (پيروان) كسى است كه (در شب بسيار تاريك) آتش برافروزد (تا خود و همراهانش از روشنايى آن بهره‏مند شوند) پس چون آن آتش اطراف او را روشن كرد خداوند (بر اثر باد و باران) روشنايى ايشان را از بين ببرد و آنان را در تاريكي*ها (تاريكى بسيار سخت) گذارد كه (جايى و چيزى را) نمى‏بينند»(2) از این روست که باید به بررسی شخصیت*هایی که اهل نار هستند نه اهل نور پرداخت تا اینکه نور هدایت با نار شیطان ملتبس نشود.

خالد بن ولید از جمله کسانی است که زندگی او سراسر پر از قتل*ها و غارت*هایی ناجوانمردانه می*باشد، جنگ*های او همیشه بر علیه حق بوده و هرجا که ابلیس احتیاج به شخصی لاابالی برای مرتکب شدن جنایات داشت، دست به دامن این شخص می*شده است. وی قبل از اسلام ظاهری خویش، از سرسخت*ترین دشمنان اسلام محسوب مي*شد و پس از اسلام آوردن حریص بر قتل پیامبر و از متعصب*ترین دشمنان پیامبر(ص) و اهل بیت (ع) بوده *است.

5. Top | #5

عنوان کاربر
    Administrator
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر کرده
    559
    Blog Entries
    1
    نقش خالد بن وليد در جنگ احد
    در جنگ احد، خالد همان کسی است که از غفلت مسلمانان در ترک تنگه احد سوء استفاده را می*کند و کوه را دور می*زند و از پشت به لشکر اسلام حمله می*کند. در این جنگ همه به جز چند تن از یاران پیامبر خاصه امیرالمومنین پا به فرار گذاشتند و حضرت امیرالمومنین به سختی از پیامبر دفاع کردند در این هنگام بود که مشرکین قریش طمع به قتل پیامبر کردند و امیرالمومنین تا آنجا از پیامبر دفاع کردند که ملائکه آسمان صدایشان به لا فتی الا علی بلند شد.

خالد بن وليد از فرصت خالی شدن تنگه توسط مسلمانان استفاده كرده از كمين جست و بر فرمانده آنان حمله كرد و او را كشت سپس از پشت سر پيامبر آمد نگاهى به آن حضرت كرد ديد يارانش دورش را گرفته‏اند پس به كسانى كه همراهش بودند، گفت: «دريابيد اين همان كسى است كه در جستجوى او مي*باشيد.»

همراهان خالد به رسول خدا حمله كردند، يكى شمشير مي*زد ديگرى با نيزه حمله مى‏كرد، آن ديگر تير به سويش پرتاب مى‏نمود، گروهى با سنگ زدند ياران پيامبر هم مي*جنگيدند و دشمن را از وى دور مي*كردند سرانجام هفتاد نفر كشته شده و باقيمانده رو به فرار گذاشتند. پيامبر تنها ماند از جاى خود حركت نكرد و دشمن را از خود دور مى‏نمود آنچه تير داشت بسوى آنان براى دفاع از خود افكند تا تيرى در تركش بجا نماند و همه تمام شد. گاهى با سنگ از خود دفاع مي*كرد.

6. Top | #6

عنوان کاربر
    Administrator
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر کرده
    559
    Blog Entries
    1
    شايعه شهادت پيامبر (ص) در جنگ احد
    عتبه بن ابى وقاص ضربتى بر لب*هاى حضرت فرود آورد كه دندان كرسى آن حضرت را شكست. ابن قمئه نيز سنگى به پيشاني مباركش زد. سپس حضرت در گودالى در حال بيهوشى افتاد و خداوند او را از نظر مشركان پنهان داشت. فرياد زننده‏اى بر فراز مدينه فرياد زد كه محمّد كشته شد، با شنيدن اين صدا دل*ها از جا كنده شد و فاطمه عليها السّلام فريادكنان بيرون شد.

هفتاد زخم علي (ع) در جنگ احد

اميرالمؤمنين عليه السّلام فرمود: هنگامى كه مسلمانان از دور پيامبر فرار كردند اندوهى مرا فرا گرفت كه نتوانستم خوددارى كنم. من پيش روى پيامبر شمشير مي*زدم و مشركان را دور مي*كردم به جستجوى پيامبر برگشتم، آن حضرت را در جاى خودش نديدم با خود گفتم كه رسول خدا كه اهل فرار از صحنه‏ پيكار نبود او را در ميان كشتگان هم نمى‏بينم، گمان مي*كنم از ميان ما به طرف آسمان بلند شده سپس (غلاف) شمشير را شكستم و با خود گفتم با اين شمشير اين گروه را مي*كشم تا آنگاه كه خودم كشته شوم.

بر آن گروه حمله كردم آنان راه برايم باز مي*كردند در آن ميان كه پيش مي*رفتم ناگاه چشمم به رسول خدا افتاد كه در حال بيهوشى روى زمين قرار گرفته نگاهى به من كرد و فرمود: «اى على مردم چه كردند؟» عرض كردم: «اى رسول خدا كافر شدند و همه فرار كردند و شما را تسليم دشمن كردند.» سپس نگاهى به لشكر نمود كه به سوى وى‏ مى‏آيند. فرمود: «اينان را از من دور كن» من هم آغاز حمله كردم و از طرف راست و چپ مي*زدم به طورى كه از ميان آنان هشام بن اميه‏ مخزومى را كشتم و ديگران فرار كردند.

سپس به گروه ديگر از لشكر دشمن روى آوردم. پيامبر فرمود: «به اينان حمله كن.» حسب الامر حمله كردم و از آنان عمرو*بن*عبداللَّه*جمحى را كشتم و باز هم بقيه‏ سربازان دشمن فرار كردند، گروهى ديگر پيش آمدند بر آن جمعيت نيز حمله كردم. از ميان آن*ها بشربن مالك عامرى را كشتم باز هم گروهى فرار كردند. على عليه السّلام در اين روز پى*در پى مى‏جنگيد و جمعيت دشمنان را از دور رسول خدا پراكنده مي*كرد تا اينكه هفتاد زخم در صورت و سر و بدنش رسيد او تنها در برابر پيامبر ايستاده بود آنى از آن حضرت غافل نمي*شد.

7. Top | #7

عنوان کاربر
    Administrator
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر کرده
    559
    Blog Entries
    1
    ستايش جبرئيل از علي (ع) در جنگ احد
    رسول خدا فرمود: «اى على آيا مى‏شنوى كه فرشته‏اى كه نام او رضوان است تو را ستايش مي*كند و در ميان فرشتگان صدا مي*زند كه شمشيرى مانند ذوالفقار و جوانمردى مانند على وجود ندارد.» مردم به سوى پيامبر برگشتند جبرئيل در اين روز به سوى آسمان بالا رفت و مي*گفت: «شمشيرى مانند ذوالفقار و جوانمردى همانند على نيست.»

تمام مردم صداى او را مي*شنيدند. جبرئيل عرض كرد: «اى رسول خدا فرشتگان از فداكارى على نسبت به شما در شگفتند.» رسول خدا فرمود: «چيزى مانع فداكارى او نسبت به من نيست؛ زيرا كه او از من و من هم از اويم». جبرئيل عرض كرد: «من هم از شما دوتايم.»(3)

8. Top | #8

عنوان کاربر
    Administrator
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر کرده
    559
    Blog Entries
    1
    دستور نماز خوف كه براي جلوگيري از حمله خالد ابلاغ شد
    پیامبر گرامی اسلام در خواب دیدند كه داخل در مسجد الحرام شدند و طواف انجام دادند، صحابه خویش را از این خواب با خبر کردند و به ایشان امر فرمودند، به سمت مسجدالحرام حرکت کنند، در ذوالحلیفه برای عمره مُحرم شدند، هنگامی که خبر به کفار قریش رسید، خالدبن ولید را به همراه دویست سوار برای معارضه و جنگ با پیامبر فرستادند.

هنگامی که خالد، پیامبر و یارانش را تحت نظر داشت هنگام نماز ظهر شد و ایشان با همراهانشان نماز ظهر را اقامه کردند، خالد به یاران خود گفت: «هنگام نماز عصر بر ایشان حمله می*کنیم؛ چراکه در حال نماز مسلمانان به چیزی توجه ندارند و اسلحه خود را کنار می گذارند.» در هنگام نماز ظهر جبرئیل نازل شد و دستور نماز خوف را بر پیامبر ابلاغ کرد و پیامبر به خاطر جلوگیری از حمله خالد نماز ظهر را به صورت نماز خوف اقامه کردند.(4)

خالد پس از اسلام آوردن

این نقش خالد در دوران جاهلیت بوده است که همواره حریص بر کشتن پیامبر و مسلمانان بوده است، شاید گفته شود طمع خالدبن وليد در قتل پیامبر به علت کفر او بوده و به خاطر اسلام آوردنش اعمال او مغفور است، اما او پس از اسلام آوردن، طمع کشتن پیامبر و بعد از پیامبر، اهل بیت ايشان را از دست نداد و از جمله کسانی که بی*مهابا در ترور*ها شرکت می*کرد خالد بن ولید بود.

9. Top | #9

عنوان کاربر
    Administrator
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر کرده
    559
    Blog Entries
    1
    عدل علوی در مقابل شمشیر شیطان
    امام پنجم فرمود: «رسول خدا (ص) خالد بن‏ وليد را به تيره بنى*المصطلق فرستاد كه از جذيمه بودند و ميان آنها و بنى مخزوم در دوران جاهليت كينه‏اى بود؛ چون بر آنها وارد شدند، ایشان پيرو رسول خدا بودند و از او عهدنامه‏اى داشتند. هنگامی که خالد وارد شد اذان گفتند، خالد و ایشان نماز خواندند، سپس بعد از اینکه نماز صبح را خواندند، خالد دستور داد آنها را غارت كردند و جمعى از آنها را كشت.

بني*المصطلق عهدنامه خود را برداشتند و خدمت پيغمبر (ص) آمدند و از جنايات خالد بن‏ وليد گزارش دادند. آن حضرت رو به قبله كرد و گفت: «خدايا از آنچه خالد بن‏ وليد كرده است من بيزارم.»

سپس جامه و كالائى از غارت خدمت رسول خدا (ص) آوردند و آن حضرت به على(ع) فرمود: تو نزد بنى جذيمه تيره بنى مصطلق برو و از آنچه خالد عمل كرده رضايت آنها را به عمل آور و دو قدم مبارک خویش را برداشت و فرمود: «اى على قضاوت جاهليت را زير دو پاى خود گذار»

على (ع) نزد آنها آمد درباره آنها به حكم خدا دستور داد و چون برگشت فرمود: «اى على (ع) گزارش بده كه چه كردى؟» گفت: «يا رسول اللَّه هر خونى را ديه دادم. هر جنين كه سقط شده بود به عوض بنده يا كنيزى دادم و هر مالى تلف شده بود عوض دادم و مبلغى زياد آمد كه به حساب كاسه سگ*ها و ريسمان گله‏بانان آن*ها دادم، باز هم زياد آمد، به جبران ترس زنان و هراس كودكان آن*ها دادم و باز هم چيزى مانده بود، به احتياط از دانسته و ندانسته به آن*ها دادم و قسمت زيادى آخرين را هم به آنها دادم تا از شما راضى شوند.»

پيامبر فرمود: «على به آنها عطا دادى كه از من راضى شوند، خدا از تو راضى باشد. اى على! همانا تو نسبت به من چون هارون باشى نسبت به موسى، جز آنكه پس از من پيغمبرى نباشد.»(5)

قتل عام این قبیله نشانی از درنده خویی خالدبن*وليد می*باشد و اینکه در قلبش ذره*ای به خدا ایمان ندارد، چگونه ممکن است کسی مسلمان باشد و با عده*ای نماز بخواند، سپس بعد از ادای نماز کسانی را که با ایشان نماز خوانده است و از طرف رسول خدا عهدنامه*ای داشته*اند را از دم تیغ بگذراند و قتل عام کند و اموال ایشان را غارت کند؟

10. Top | #10

عنوان کاربر
    Administrator
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر کرده
    559
    Blog Entries
    1
    آيا پيامبر (ص) خالد را ملقب به سيف*الاسلام كرده بودند؟
    آیا نماز شعار مسلمانان نیست؟ آیا عهدنامه پیامبر دلیل برای اسلام آوردن این قوم نبود؟ درباره این جنایت خالد چه می*توان گفت جز اینکه او همواره بر مدار عقاید جاهلی و کفر و بت*پرستی زندگی كرده، حتی بعد از اینکه به ظاهر اسلام آورد؟ آیا می*توان باور کرد که پیامبر در حالی که از اعمال قبیح او به خدا پناه می*برد و از او اعلان برائت می*کند او را به سیف الاسلام ملقب کرده باشد؟ بی شک سیره و سیرت او با شیطان سنخیت تام دارد. شمشیرش با اراده شیطان به حرکت در می آید.

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع