????در صورتی که در سایت فاقد اکانت هستید می توانید - از این طریق عضو شوید
صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 26

1. Top | #11

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.09
    تشکر کرده
    6
    اینکه با توجه به آیه قرآن,متعه رو حرام میدونن و میگن شیعیان زنا کار هستند
    آقا ببخش بس که سرم گرم زندگیست,کمتر دلم برای شما تنگ میشود...

2. تشکر شده توسط :

ehsan_8665 (یکشنبه 29 اردیبهشت 92)

3. Top | #12

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.26
    تشکر کرده
    285
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad.s نمایش پست ها
    اینکه با توجه به آیه قرآن,متعه رو حرام میدونن و میگن شیعیان زنا کار هستند
    لطفا بگید چه آیه ای بعد هم دلایل آن ها را کامل شرح بدهید
    کوچه های غربت و قحطی یک مرد بود.......
    خانه مان در
    غارتِ،بی غیرتی نامرد بود.......
    اشک ما نذر روضه ی
    زهراست (سلام الله علیها).......
    چادر خاکی شروع کربلاست .......
    یا علی بن ابی طالب (صلوات الله و سلام علیهما)

4. Top | #13

عنوان کاربر
    کاربر عادی
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر کرده
    19
    بخاري حديثي را درباره متعه (ازدواج مؤقت) نقل ميكند
    كه ترجمه كامل آن را براي شما ميگذاريم :
    ( " عمران بن حصين ميگويد : آيه متعه در كتاب خدا نازل شد وما اين كار را با رسول خدا (ص) انجام داديم وآيه اي در تحريم آن نازل نشد وتا وقتي كه نبي اكرم (ص) از دنيا رفتند آن را منع نكردند , بعد يك مردي آمد وبه رأي خودش عمل كرد , محمد گفت : ميگويند أو عمر بود " )

توضيح :
    آنجا كه ميگويد : " يك مردي آمد وبه رأي خودش عمل كرد "
    منظورش اين است كه : يك مردي آن را (ازدواج مؤقت را) تحريم كرد

وآن جائي هم كه ميگويد : " محمد گفت : ميگويند أو عمر بود "

يعني : محمد بن اسماعيل بخاري (صاحب خود كتاب) گفت : او عمر بوده است

حالا نكته اينجا است
    كه متاسفانه وبراي حفظ آبروي بعضي ها ونفي كردن عمل آن ها
    به خلاف سنت پيامبر (ص) آمده اند در چاپهاي جديد اين جمله را برداشته اند :

" محمد گفت : ميگويند او عمر بود "

5. 4 کاربر زیر بابت این پست از ذاکری، تشکر کرده اند:

ahmadreza (سه شنبه 31 اردیبهشت 92),ehsan_8665 (یکشنبه 29 اردیبهشت 92),mohammad ashrafi (شنبه 14 اردیبهشت 92),حامد (شنبه 14 اردیبهشت 92)

6. Top | #14

عنوان کاربر
    کاربر عادی
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر کرده
    19
    یکی از مواردی که در بحث زیارت وهابیان مطرح می کنند ، زیارت قبور توسط بانوان است . نگارندگان سنن - جز بخاریو مسلم نیشابوری - در این خصوص روایاتی را نقل کرده اند . در روایتی آمده است که رسول خدا (ص) فرمود : لعن الله زائرات القبور (1) ؛ خداوند لعنت کند زنانی را که به زیارت قبور می روند .
    وهابی ها با استناد به این حدیث ، زیارت قبور را برای زنان حرام وی شمارند .
    لطفا دوستان نظرات خود را در پیرامون این موضوع ارائه دهند
    پی نوشت :
    1-المصنف عبدالرزاق : ج3 ، ص 569

7. تشکر شده توسط :

ehsan_8665 (یکشنبه 29 اردیبهشت 92)

8. Top | #15

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر کرده
    189
    اولا حرام بودن زیارت قبرها توسط زنان ربطی به شرک شیعیان نداره

ثانیا:آیا این حدیث در روایات شیعه هم آمده؟
    ای مهجت قلب مصطفی ادرکنا محبوبه ی ذات کبریا ادرکنا

با آنکه علیست رکن ما کان و یکون ای رکن علی مرتضی ادرکنا

9. Top | #16

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر کرده
    64
    یعنی پس رفتن زنها برای زیارت ائمه (ع) منع دارد وشامل لعن پیامبر می شوند؟

10. Top | #17

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.13
    تشکر کرده
    143
    ممانعت از رفتن زن‏ها به زيارت اهل قبور
    پرسش 29:
    چرا زنان شيعه به زيارت اهل قبور مي‏روند ولي اهل سنّت از ورود زنها به قبرستان بقيع و حجون (ابوطالب) جلوگيري مي‏کنند وبين زن و مرد فرق مي‏گذارند؟
    پاسخ:
    در فقه شيعه ثابت و محرز است که زيارت اهل قبور براي مرد و زن مستحب است و فرقي بين زن و مرد نيست - البته مشروط بر اينکه بي‏صبري و جزع نکنند - چون غرض از زيارت اهل قبور، عبرت گرفتن و تذکّر و توجه به امر آخرت و طلب آمرزش براي اموات است و در اين امر فرقي بين زن و مرد نيست ولي بين اهل سنّت اختلاف وجود دارد.
    حنبلي‏ها و شافعي‏ها گفته‏اند:
    زيارت اهل قبور براي زنها مکروه است مطلقاً - چه پير باشند و چه جوان - مگر اينکه رفتن آنها به زيارت مفسده داشته باشد که در اين صورت حرام است.
    حنفي‏ها و مالکي‏ها گفته‏اند:
    براي زنان سالمند که خروجشان از منزل مفسده ندارد، زيارت مستحب است و براي زنهاي جوان که خروجشان از منزل مفسده دارد حرام است. [1] .
    از اين اختلاف که بين چهار مذهب اصلي اهل سنّت وجود دارد معلوم مي‏شود آنها دليل قابل ذکري براي عدم جواز ندارند.
    ولي بن باز مفتي پيشين عربستان و به تبع او پيروان وي گفته‏اند:
    زيارت اهل قبور براي زنها جايز نيست و حرام است. [2] .
    دليل بن باز بر عدم جواز، روايتي است که در کتابهاي غيرمعروف آنها نقل شده، به اين مضمون که:
    رسول اللَّه ‏صلي الله عليه وآله وسلم لعن کرد زنهايي را که قبرها را زيارت کنند. [3] .
    اما اين روايت از چند جهت مردود و غير قابل عمل است:
    الف - چهار مذهب اصلي اهل تسنّن به اين روايت عمل نکرده و طبق آن فتوا نداده‏اند و از آن اعراض کرده‏اند و اين امر نشان مي‏دهد که روايت از جهت سند و دلالت تمام نبوده است.
    ب - «صحيح بخاري» و «صحيح مسلم» که به گفته آنها صحيح‏ترين کتابها، بعد از قرآن عزيز و از کتب دست اوّل اهل ‏سنّت است اين روايت را نقل نکرده‏اند.
    ج - در «صحيح بخاري» و «صحيح مسلم» که اصحّ کتب آنهاست رواياتي وجود دارد دالّ بر اينکه در زمان رسول خدا صلي الله عليه وآله وسلم زنها به زيارت اهل قبور مي‏رفته‏اند.
    در يکي از آن روايات عايشه مي‏گويد:
    شبي رسول اللَّه ‏صلي الله عليه وآله وسلم به گمان اينکه من خواب رفته‏ام از منزل خارج شد، من همراه او رفتم، آن حضرت به قبرستان بقيع رفت و مقداري ايستاد و دعا کرد و برگشت من با عجله برگشتم منزل [تا آنکه گويد] به رسول اللَّه ‏صلي الله عليه وآله وسلم گفتم: من چگونه اهل بقيع را زيارت کنم؟ فرمود بگو:
    «السلام علي أهل الديار من المؤمنين و المسلمين و يرحم اللَّه المستقدمين منّا و المستأخرين وانّا ان شاء اللَّه بکم لَلاحقون» [4
    علی زیباترین نام جهان است علی ذکر لب صاحب زمان است
    به کوری دو چشم اهل انکار فقط حیدر امیرالمومنین است

11. 2 کاربر زیر بابت این پست از ABASS، تشکر کرده اند:

ehsan_8665 (سه شنبه 31 اردیبهشت 92),حامد (شنبه 04 خرداد 92)

12. Top | #18

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.13
    تشکر کرده
    143
    در روايت ديگر است که:
    رسول اللَّه ‏صلي الله عليه وآله وسلم عبور مي‏کرد، زني را ديد که نزد قبري گريه مي‏کند. حضرت به آن زن فرمود: «از خدا بترس و صابر باش» زن ‏گفت: از نزد من ‏دور شو، مصيبتي که به من رسيده است به تو نرسيده است و آن زن رسول‏اللَّه ‏صلي الله عليه وآله وسلم را نمي‏شناخت وقتي رسول‏اللَّه ‏صلي الله عليه وآله وسلم رفت به زن گفتند اين شخص رسول‏اللَّه ‏صلي الله عليه وآله وسلم بود، زن به خانه آن حضرت آمد و گفت: يا رسول اللَّه ‏صلي الله عليه وآله وسلم شما را نشناختم، حضرت فرمود: صبر نزد صدمه أولي است «انّما الصبّر عند الصّدمة الأولي» [5] [روايت را تلخيص کردم.]
    در صحيح مسلم نيز به اين روايت اشاره شده است [6] .
    از اين روايت نيز معلوم مي‏شود که زمان رسول اللَّه ‏صلي الله عليه وآله وسلم زنها، کنار قبر مي‏رفته و گريه مي‏کرده‏اند و حضرت به آن زن نفرمود چرا کنار قبر آمدي و او را نهي نکرد بلکه او را امر به صبر و تقوي نمود.
    همچنين درکتابهاي اهل سنّت است که:
    فاطمه زهرا عليها الصلاة والسّلام، در زمان پدرش رسول اللَّه ‏صلي الله عليه وآله وسلم وبعد از آن حضرت به زيارت قبر حمزه و شهداي احد مي‏رفت ونماز ودعا مي‏خواند وگريه مي‏کرد [7] .
    در وسايل الشيعه، کتاب الحج، ابواب المزار، باب 12، ضمن روايتي است که:
    فاطمه زهراعليها السلام بعد از رسول اللَّه ‏صلي الله عليه وآله وسلم هر هفته دو مرتبه به زيارت شهداي احد مي‏رفت، دوشنبه و پنجشنبه.
    نيز اهل تسنّن نقل کرده‏اند که:
    فاطمه‏عليها السلام پس از دفن رسول اللَّه ‏صلي الله عليه وآله وسلم مقداري از خاک قبر رسول اللَّه‏ صلي الله عليه وآله وسلم را برداشت و بوييد و اين اشعار را قرائت فرمود.

ماذا علي من شمّ تربة احمد
    أن لايشمّ مدي الزّمان غوالياً

صبّت عليّ مصائب لواَنّها
    صبّت علي‏الأيّام صِرْنَ ليالياً [8] .

«کسي که تربت [خوشبوي] حضرت احمد صلي الله عليه وآله وسلم را ببويد؛ نيازي نيست که ديگر در طول زمان عطر خوشبوي غاليه ببويد»
    «مصائب آن چنان سنگيني بر من فرود آمده است که اگر؛ بر روزها فروريزد همانند شبانگاهان تيره و تار خواهد شد»
    همچنين نقل کرده‏اند که:
    عايشه در مکّه مکرّمه قبر برادرش را زيارت مي‏کرد [9] .

13. 3 کاربر زیر بابت این پست از ABASS، تشکر کرده اند:

ehsan_8665 (سه شنبه 31 اردیبهشت 92),حامد (شنبه 04 خرداد 92),ذاکری (سه شنبه 31 اردیبهشت 92)

14. Top | #19

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.13
    تشکر کرده
    143
    و نيز نقل کرده‏اند که عايشه در حجره‏اي که رسول اللَّه ‏صلي الله عليه وآله وسلم و ابوبکر مدفون بودند به سر مي‏برده [و قهراً کنار قبرها نماز و دعا مي‏خوانده] تا اينکه عمر را در آنجا دفن کردند پس از دفن عمر، عايشه بين قبرها و خودش ديواري بنا کرد [10] و از عايشه نقل کرده‏اند که گفت:
    هميشه در حجره مقنعه و پوشيه‏ام را بر مي‏داشتم «صورتم را باز مي‏گذاشتم» و به لباس کم اکتفا مي‏کردم تا اينکه عمر را دفن کردند، پس از دفن عمر دائماً خودم را به لباس محفوظ مي‏داشتم [روسري و پوشيه ولباسم را به طور کامل مي‏پوشيدم] تا وقتي که بين خودم وبين قبور ديواري بنا کردم. [11] .
    همچنين احمد حنبل نقل کرده که عايشه گفت:
    هنگامي که داخل حجره‏ام که رسول اللَّه و پدرم در آن دفن شده بود، مي‏شدم، لباسم را در مي‏آوردم و مي‏گفتم اينها شوهرم و پدرم مي‏باشند ولي آنگاه که عمر با آنها دفن شد، پس به خدا قسم داخل حجره‏ام نشدم مگر اين که لباسم را به خودم مي‏پيچيدم به خاطر حيا از عمر. [12] .
    از اين قضيه که خود اهل تسنّن نقل کرده‏اند معلوم مي‏شود عايشه زائر تمام وقت قبور بوده است، چون زيارت، حضور عند المزور يعني حضور در کنار قبر است و معلوم مي‏شود نماز و عبادت نزد قبر شرک و نامشروع نيست و اينکه عايشه ديوار کشيده به خاطر اين بوده که عمر نامحرم بود و عايشه نمي‏توانست آزادانه و بدون حجاب زندگي کند.
    البته عمر تا زنده بود نامحرم بود و بر عايشه لازم بود خود را از او بپوشاند نه بعد از مردن و دفن شدن او، و اين کار عايشه مبناي شرعي نداشته و ندارد و زن بايد از مرد نامحرم زنده شرم و حيا کند و خود را بپوشاند.
    همچنين در صحيح بخاري [13] است که:
    حسن بن حسن بن علي عليهما السلام، از دنيا رفت، زن او خيمه‏اي روي قبر او زد و تا يکسال آن خيمه سر پا بود، پس از يک سال خيمه برچيده شد سپس شنيدند، ندا دهنده‏اي ندا داد که آيا گمشده‏شان را يافتند؟ ندا دهنده ديگري پاسخ داد، بلکه نا اميد شدند، پس بازگشتند.
    از اين روايت معلوم مي‏شود که درصدر اسلام حتي يک زن، آن هم از نزديکان رسول اللَّه‏صلي الله عليه وآله وسلم به مدت يک سال شبانه روز در کنار قبر و روي قبرستان به سر برده و آن را حرام نمي‏دانسته و صحابه و خلفا نيز او را نهي نکرده‏اند.
    در هر حال راجع به جواز زيارت اهل قبور براي زنها، گذشته از آنچه بيان شد، و اکثر اهل سنّت خود نوشته و پذيرفته‏اند، هم اکنون همه مسلمانان شاهد هستند که زنان مانند مردان به زيارت قبر رسول اللَّه‏صلي الله عليه وآله وسلم مشرّف مي‏شوند، به زيارت قبر حضرت زهراعليها السلام در مسجد النّبي‏ صلي الله عليه وآله وسلم در کنار حجره آن حضرت و در روضه مبارکه مي‏روند و در زمان فعلي (سال 1382 ه ش) شبانه روز دو نوبت مسجد و قسمتي از روضه مبارکه را براي زيارت زنها اختصاص مي‏دهند و حتي زنان غير شيعه ظاهراً دو خليفه را نيز زيارت مي‏کنند و براي آنها زيارت‏نامه مي‏خوانند، همچنين زنان شيعه وسنّي به طور مرسوم و متعارف و بدون هيچ شک و شبهه‏اي براي زيارت قبور ائمه بقيع‏عليهم السلام و ساير مدفونين در قبرستان بقيع پشت بقيع حاضر و مانند مردها زيارت مي‏خوانند. همچنين به زيارت شهداي احد مي‏روند.

15. 3 کاربر زیر بابت این پست از ABASS، تشکر کرده اند:

ehsan_8665 (سه شنبه 31 اردیبهشت 92),حامد (شنبه 04 خرداد 92),ذاکری (سه شنبه 31 اردیبهشت 92)

16. Top | #20

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.13
    تشکر کرده
    143
    اکنون از اهل تسنّني که معتقدند رفتن زنها به زيارت اهل قبور جايز نيست واجازه ورود آنها را به قبرستان بقيع و ابوطالب نمي‏دهند و مي‏گويند رسول اللَّه ‏صلي الله عليه وآله وسلم زناني را که به زيارت قبور بروند لعن کرده است سؤال مي‏کنيم آيا رسول اللَّه ‏صلي الله عليه وآله وسلم اين حکم را به دختر و همسرش نفرموده بود؟ آيا آنها حکم را مي‏دانستند و مخالفت مي‏کردند؟ آيا العياذ باللَّه رسول اللَّه ‏صلي الله عليه وآله وسلم دختر و همسر و تمام زنهايي را که به زيارت او يا به زيارت مدفونين در بقيع و شهداي احد رفته و مي‏روند مورد لعن قرار داده است؟ هرگز.
    خداوند همه مسلمانان را از سخت گيري‏هاي افراد کوته‏بين و بي‏دانش و بي‏توجّه به تمام آنچه درتاريخ اسلام رخ داده است نجات دهد آمين رب العالمين.
    [1] الفقه علي المذاهب الأربعة، ج1، کتاب الصلاة «خاتمة في زيارة القبور».
    [2] مجموع فتاوي بن باز، ج 13، ص 324.
    [3] ترمذي در کتاب الجنائز، ح 1056 و ابن ماجه نيز در کتاب الجنائز، ح 1576 از ابي هريره و غيره نقل کرده‏اند که: لعن رسول اللَّه ‏صلي الله عليه وآله وسلم زوّارات القبور.
    ضمناً کيفيت استدلال بن باز به اين روايت، در کتاب وي «مجموع فتاوي بن باز، ج 13، ص 324«و درکتاب «صلاة المؤمن القحطاني، ص 1385«آمده است.
    [4] صحيح مسلم: کتاب الجنائز، ص 412، باب 35، ح 974.
    [5] صحيح‏ بخاري: کتاب ‏الجنائز، ص 205، باب‏ زيارة القبور، ح 1283.
    [6] کتاب الجنائز، باب 8، ذيل ح 926. روايت طبق نقل صحيح بخاري چنين است:
    مرّ النبيّ ‏صلي الله عليه وآله وسلم بامرأة عند قبر وهي تبکي، فقال: اتقي اللَّه واصبري [إلي‏ان قال الراوي] فقال النّبي ‏صلي الله عليه وآله وسلم انّما الصبر عند الصّدمة الأولي» (صحيح بخاري، کتاب الجنائز، باب زيارة القبور، ح 1283).
    [7] السنن الکبري: تأليف: عبدالرازق، ج 3، ص 572 و ج 4، ص 131 و مستدرک الحاکم، ج 1، ص 533.
    [8] التاريخ القويم، تأليف: محمد طاهر الکردي المکّي، ج 1، ص 196.
    [9] مستدرک الحاکم، ج 1، ص 376.
    [10] التاريخ القويم، ج 1، ص 193.
    [11] قالت «عائشة» مازلت اضع خماري واتفضّل في ثيابي حتّي دفن عمر، فلم ازل متحفظة في ثيابي حتّي بنيت بيني وبين القبور جداراً. (التاريخ القويم، ج 1، ص 193).
    والخِمار بالکسر: غطاء الوجه. ومعني اتفضّل في ثيابي اي اقتصر في لباسي... (پايان عبارت التاريخ القويم، ج 1، ص 193).
    [12] عن عائشة قالت: کنت ادخل بيتي الذي فيه رسول اللَّه و أبي و اني واضعة ثوبي و اقول انما هو زوجي و ابي فلما دفن عمر معهما فواللَّه ما دخلته الا و انا مشدودة عليّ ثيابي حياءً من عمر. (همان ص208).
    [13] کتاب الجنائز: ص 212 ذيل ح 329

17. 2 کاربر زیر بابت این پست از ABASS، تشکر کرده اند:

ehsan_8665 (سه شنبه 31 اردیبهشت 92),حامد (شنبه 04 خرداد 92)

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع