????در صورتی که در سایت فاقد اکانت هستید می توانید - از این طریق عضو شوید

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: به نظر شما از چه کسی باید پیروی کرد ؟؟

رأی دهندگان
6. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • کسی که هیچ وقت نمی دانم نمی گوید

5 83.33%
  • کسی که زنان را از خودش اعلم می داند

0 0%
  • کسی که می گوید همواره شیطانی قرین من است

1 16.67%
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

1. Top | #1

عنوان کاربر
    Administrator
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر کرده
    559
    Blog Entries
    1

از چه کسی پیروی کنیم ؟؟؟؟

می*خواهم از کسی پیروی کنم که او، عالم به دین و شریعت باشد و مسائل دینی را به خوبی بشناسد، تا مشکلات دینی جامعه را به راحتی پاسخگو باشد. و از شریعت پیامبر(ص) دفاع کرده آنرا برای مردم بازگو کند، و محتاج دیگران نباشد، و نه فقط عالم به مسائل دینی، بلکه هر مسئله*ای را که از او سؤال کردند و هر پرسشی بود پاسخ گوید.هر کس که عقل داشته باشد از هم چنین شخصی پیروی می کند
    که خداوند می*فرماید دانشمندان و عالمان بردیگران برتری دارند، َرْفَعِ اللَّهُ الَّذِينَ آمَنُوا مِنكُمْ وَالَّذِينَ أُوتُوا الْعِلْمَ دَرَجَاتٍ وَاللَّهُ بِمَا تَعْمَلُونَ خَبِيرٌ خداوند مومنین را یک درجه و علماء را چن دره برتری داده است و خداوند به آنچه انجام می*دهد آگاه است.
    علماء بردیگران برتری دارند و خداوند آنها را بر بقیه مردم برتری داده است، و همان*گونه که خداوند آنها را برتر دانسته* است من نیز می*خواهم به این دستور خداوند عمل کنم و از این فرمان الهی پیروی کنم.
    خداوند می*فرماید بین مومن و عالم تفاوت بسیار است و مؤمن عالم برتر از دیگران و بالاتر از آنهاست، حال باید خلیفه و جانشین پیامبر او نیز این صفت و ویژگی* را بصورت کامل داشته باشد.
    در بین اصحاب پیامبر(ص) کدام یک از ایشان چنین صفتی را داشته*اند، باید علم تمام کسانی که بعد از پیامبر(ص) بودند را مورد بررسی قرار دهیم تا عالم*ترین آنها را بشناسیم و در علم و دانش و فصاحت و بیان از او پیروی کنیم.
    پیامبر(ص) در مورد حضرت علی(ع) فرمود: اَنا مدینة العلمِ وعلیٌ بابُها فمن ارادَ العلمَ فلیاتِ الباب.
    من شهر علم هستم و علی(ع) باب آن و هر کس طالب علم من است از علی(ع) جویا شود. همین یک حدیث در برتری حضرت علی(ع) بر دیگران کافی است.
    یعنی علم و دانش علی(ع) از من است او علم خود را از من گرفته و همان گونه که پیامبر(ص) به مسائل و علوم آگاه است وصی و جانشین او نیز باید آگاه باشد و علم او همچون علم پیامبر(ص) است، و اگر کسی، دیگری را، بر علی(ع) مقدم بردارد و از حضرت علی(ع) عالمتر بداند به پیامبر(ص) جسارت کرده است، چرا که طبق این حدیث علم حضرت علی(ع) از علم پیامبر(ص) است. و همچنین پیامبر(ص) به حضرت علی(ع) می*فرمود: انتَ تُبینُ لاُمتی ما اخَتَفوا فیهِ مِن بَعدی.
    حضرت علی(ع) فرمود که پیامبر(ص) به من هزار باب علم آموخت.
    علَّمنی رسول الله(ص) الف باب من العلم یفتح لی من کل بابٍ الف.
    پیامبر(ص) هزارنکته* علمی را بر من آشکار کرد که از هر باب آن هزار باب و حقیقت دیگر روشن می*شود.
    روایاتی را که پیامبر(ص) در مورد حضرت علی(ع) فرمود روشن*تر می*شود وقتی که بدانیم علی(ع) در تمام مشکلات و مسائل دینی که برای دیگران پیش می*آمد ستون و پناهگاهی بود که تمام اصحاب پیامبر(ص) به ایشان مراجعه می*کردند، و تنها کسی که همیشه ملازم و همراه پیامبر(ص) بود و از آن حضرت می*آموخت حضرت علی(ع) بود، و دیگر اصحاب مشغول کارهای روزانه زندگی خود بودند معارف و کلماتی که از آن حضرت به ما رسید و خطبه*های آن حضرت در معارف و توحید مورد استفاده بیشتر متکلمان قرار گرفته و واعظان مطالب خود را به سخنان آن حضرت آراسته*اند.
    ابن عباس می*گوید: اگر علم را ده قسمت کنیم نه قسمت آن نزد علی بن ابی طالب(ع)و یک قسمت دیگر آن بین صحابه و تابعین و بقیه مسلمانان است که در آن یک قسمت نیز علی(ع) با آنها شریک است.
    سلمان فارسی می*گوید: پس از رحلت پیامبر(ص) گروهی از مسیحیان وارد مدینه شدند و سؤالهای را از خلیفه اول پرسیدند، خلیفه که جوابی نداشت آنها را خدمت حضرت علی(ع) فرستاد، تا پاسخ خود را دریافت کنند. یکی از آن سؤالها این بود که خدا کجاست، امام(ع) آتشی روشن کرد و فرمود روی این آتش کجاست. عالم مسیحی گفت همه اطراف آن روی آتش محسوب می*شود و آتش پشت و رو ندارد، حضرت فرمود اگر برای آتشی که مصنوع خداوند است رو و طرف خاصی قابل تصور نیست پس چگونه برای خداوندی که هرگز قابل مقایسه با آتش نیست طرف خاصی تصور شود. مغرب و مشرق از آن خداوند است و چیزی بر او مخفی و از او پنهان نیست و به هر طرف رو کنی ان طرف وجه الله است.
    بر همه عایشه های امروز لعنت

2. Top | #2

عنوان کاربر
    Administrator
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر کرده
    559
    Blog Entries
    1

Re: از چه کسی پیروی کنیم ؟؟؟؟

منابع:
    1 - مجادله: 11.
    2- جامع الاصول، ج7.
    3- المستدرک علی الحیحین، ج4، حدیث 4693 و 4694. مناقب مغازلی، ص 152. ذخائر العقبی، ص 77. تاریخ خلفاء، ص 152. الصواعق، ص 154
    6 - المعیار و الموازنه، ص 234.
    7- جانشین پیامبر کیست؟ ص 89
    8- فروغ ولایت ص 381
    بر همه عایشه های امروز لعنت

3. Top | #3

عنوان کاربر
    Administrator
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر کرده
    559
    Blog Entries