????در صورتی که در سایت فاقد اکانت هستید می توانید - از این طریق عضو شوید
نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

1. Top | #1

عنوان کاربر
    Administrator
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر کرده
    559
    Blog Entries
    1

انتقام- انتقام - انتقام

ابو یعلی بزاز -به سندی که حاکم ،ذهبی ،ابن حبان و دیگران آن را صحیح دانسته اند -از علی علیه السلام روایت کرده اند که ان حضرت فرمود :
    "روزی رسول خدا صلی الله علیه و اله دست مرا گرفت و با هم در برخی از کوچه های مدینه راه می رفتیم ، تا به باغی رسیدیم ؛ من گفتم : ای رسول خدا ! چه با غ زیبایی !
    رسول خدا صلی الله علیه و اله فرمود : تو در بهشت باغی زیباتر از این داری .
    سپس به باغ دیگری برخوردیم ، من گفتم ای رسول خدا چه باغ زیبایی!
    رسول خدا صلی الله علیه و اله فرمود : تو در بهشت باغی زیباتر از این داری .
    تا به هفت باغ گذر کردیم که من می گفتم چه باغ زیبایی و رسول خدا صلی الله علیه و اله می فرمود : تو در بهشت باغی زیباتر از این داری .
    هنگامی که راه خلوت شد ، رسول خدا صلی الله علیه و اله مرا در اغوش کشید و گریست ؛ گفتم : ای رسول خدا ! برای چه گریه می کنید؟
    فرمود : کینه هایی از تو ، در دل این قوم است که ان ها را اشکار نمی کنند مگر بعد از من .
    گفتم : ای رسول خدا !آیا در ان هنگام دین من سالم است ؟
    فرمود : اری دین تو سالم است .
    این حدیث با این عبارت در مجمع الزوائد از ابی یعلی و بزار نقل شده است (مجمع الزوائد 9/118)و به همین سند در المستدرک(3/139)موجود است و حاکم نیشابوری و ذهبی هر دو ان را صحیح دانسته اند
    بنابر این به طور یقین سند آن صحیح است ؛ گرچه در المستدرک ، سند به صورت اختصار ذکر شده است
    برخی از این کینه ها در زمان خود رسول الله صلی الله علیه و اله بروز کرده بود و چون ان ها نمی توانستند از پیامبر خدا صلی الله علیه و اله انتقام بگیرند از اهل بیت او علیهم السلام انتقام گرفتند تا بدین وسیله از پیامبر صلی الله علیه و اله انتقام گرفته باشند .
    امیر مومنان علی علیه السلام می فرماید : (شرح نهج البلاغه 298/20)
    بار خدایا ! از تو در برابر قریش ، یاری می طلبم آن ها شرارت ها و کینه هایی را نسبت به رسول خدا صلی الله علیه و اله در دل هایشان پنهان کرده بودند که از ابراز ان عاجز ماندند تو نگذاشتی که اسیبی به او برسانند اکنون نوبت به من رسیده و ان کینه ها بر من فرو آمده و مرا در بر گرفته است .
    خدایا حسن و حسین را نگهداری کن و تا زمانی که من زنده هستم فاجران قریش را بر ان ها مسلط مکن و ان گاه که مرا میراندی تو خود نگهبان آنان باش که تو بر هر چیزی گواه هستی "
    در این خطبه حضرت اشاره می کند که قریش حسن و حسین علیهما السلام را به عنوان انتقام گرفتن از قریش خواهند کشت .
    ایشان درضمن نامه ای به عقیل می نویسد :
    " قریش و پیشتازی آن ها در گمراهی و تلاش هایشان را در جدایی افکندن و سر کشی هایشان را در سر گردانی از خود دور کن چرا که ان ها بر جنگ با من هم پیمان شده اند ان سان پیش از من برای جنگ با رسول خدا صلی اله علیه و اله چنین کرده بودند قریش از من پاداشهایی گرفته بودند آنان پیوند خویشاوندی مرا قع کردند و حکومت پسر مادرم را از من به تاراج بردند "
    ابن عدی در کتاب الکامل روایت می کند :
    روزی ابو سفیان گفن : مثل محمد در میان بنی هاشم به سان گل خوشبویی در میان گندزار است !!!!!!!!!!!!!(از رسول خدا و امام زمان برای نقل این جمله معذرت می خواهم)
    این سخن به پیامبر رسید ایشان در حالی که در چهره اش خشم دیده می شد آمد ، ایستاد و فرمود این ها چه سخن هایی است که از برخی شنیده می شود ......
    رسول خدا صلی الله علیه و اله به اهل بیتش علیهم السلام خبر داده بود که بعد از من از شما انتقام خواهند گرفت و کینه های خود را بروز می دهند
    آری انان از حضرت زهرا و امیر المومنین صلوات الله علیهما و امام حسن و حسین علیهما السلام انتقام گرفتند
    و این کینه توزی و انتقام جویی تا به امروز ادامه دارد
    و امروز مردم بحرین مورد انتقام جویی واقع شده اند
    اللهم عجل لولیک الفرج
    بر همه عایشه های امروز لعنت

2. Top | #2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر کرده
    0

Re: انتقام- انتقام - انتقام

همان هایی که از حیدر بریدند/حسین بن علی را سر بریدند/اگر نبود روی زهرا را نشانه/نمی خورد هرگز زینب تازیانه/همان حبلی که بر حبل المتین شد/غل و زنجیر زین العابدین شد...
    آن سفر کرده که صد قافله دل همره اوست/هرکجا هست خدایا به سلامت دارش...

3. Top | #3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر کرده
    0

Re: انتقام- انتقام - انتقام

سلام
    شعرت عالی بود
    جزاک ا..خیرا
    ]قال رسول الله صلی الله علیه و آله:

شیعتنا جزء منا یسووهم ما یسوءنا و یسرهم ما یسرنا
    فمن اراد احدا منا فلیقصدهم فانهم الذی منه یوصل الینا.
    شیعیان ما جزئی از ما هستند ناراحتشان میکند آنچه ناراحتمان میکند و خوشحالشان میکند آنچه خوشحالمان میکند.