????در صورتی که در سایت فاقد اکانت هستید می توانید - از این طریق عضو شوید
صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 22

موضوع: سفياني

1. Top | #11

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.13
    تشکر کرده
    143

Re: سفياني

با سلام .دم آقا امیر گرم با این جواب جامع وشیوا اما من شنیدم سفیانی به سمت ایران هم میاد وقسمتی از ایران را هم تصرف میکنه وبعد سید خراسانی از خراسان قیام میکنه وبا لشکر سفیانی به جنگ می پردازه وبا شکست اون اونها را از ایران بیرون میکنه در این مورد هم اگه اطلاعاتی دارید بگید
    علی زیباترین نام جهان است علی ذکر لب صاحب زمان است
    به کوری دو چشم اهل انکار فقط حیدر امیرالمومنین است

2. Top | #12

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.09
    تشکر کرده
    6

کنار رود تبریه به قتل میرسد :P :P :P :P :P :P :P :P
    آقا ببخش بس که سرم گرم زندگیست,کمتر دلم برای شما تنگ میشود...

3. Top | #13

عنوان کاربر
    کاربر عادی
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر کرده
    0

در موقعي كه امام زمان(عج) ميخواهد ظهوركند بيشتر سپاه سفياني در زمين فرو مي روند وجز يكي از علائم ظهور قطي امام زمان است

4. Top | #14

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.09
    تشکر کرده
    6

اگر دوستان چیزی میدانند بیان کنند :P

5. Top | #15

عنوان کاربر
    کاربر عادی
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر کرده
    0
    تشکر 1 در 1 پست

در باورهای شیعه، سفیانی از جمله کسانی است که در هنگام ظهور امام زمان شیعیان نقش مهمی برعهده دارد.[۱] اسم او «عثمان بن عَنبَسه» و از فزندان ابوسفیان است.[۲] در روایات اسلامی او را با صورتی سرخ، پوستی سفید و چشمانی زاغ توصیف کرده*اند.[۳] او از شهرهای روم بپا می*خیزد و بر گردن*اش صلیب دارد[۴] و از بیابانی به نام وادی یابس که مابین مکه و شام است ظهور خواهد کرد.

محتویات [نهفتن]
    ۱ نام سفیانی
    ۲ نسب سفیانی
    ۳ قیام سفیانی
    ۴ سرانجام سفیانی
    ۵ تعدد سفیانی*ها
    ۶ سفیانی در روایات
    ۷ ادعای دیدن سفیانی
    ۸ جستارهای وابسته
    ۹ برای مطالعه بیشتر
    ۱۰ منابع

نام سفیانی
    مشهور آن است که نام سفیانی عثمان و نام پدرش عنبسه می*باشد.[۵] و در برخی منابع نام پدرش عُیَینه آمده*است.[۵][۶] اسامی دیگری نیز برای سفیانی در روایت و کتب نقل شده که از آن جمله حرب بن عنبسه، عنبسة بن مرة، عنبسة بن هند، عبداللَّه‏ بن یزید، ابوعتبه، عروة بن محمد، و معاویة بن عتبه*است.[۷][۵]

علمای اهل سنت نام کامل او را عبدالله بن یزید می*دانند.[۸] در بعضی روایات نیز او را با لقب صخری منسوب به صخر پدر ابوسفیان نام برده*اند.[۷]

نسب سفیانی
    بر اساس اعتقادات شیعه و سنی در آخرالزمان شخصبی به نام خرناس یا عبدالله از سرزمین یابس واقع در اردن خروج خواهد کرد و مناطق پنج گانه سرزمین شام را تصرف خواهد کرد و اوست که با امام مهدی وارد جنگ خواهد شد و در نهایت به دست امام کشته خواهد شد. در بسیاری از احادیث تصریح شده که سفیانی از تبار ابوسفیان، است.[۹] همچنین او از سوی پدر منسوب به بنی امیه و از طرف مادر از قبیلهٔ کلب است.[۱۰]

اما در مورد اینکه او از نسل کدامیک از فرزند ابوسفیان می*باشد، در روایات نقل شده اختلاف است[۷]:

از نسل خالد بن یزید بن ابوسفیان
    از نسل عتبة بن ابوسفیان
    از نسل یزید
    از طرف پدر از نسل ابوسفیان و از طرف مادر از نسل یزید
    قیام سفیانی
    نوشتار اصلی: خروج سفیانی
    بنا بر روایتی کتاب بحارالانوار[۱۱] سفیانی، منتصر (به معنای مسلمان تازه مسیحی شده) است[۱۲] و در اثر بسیاری عبادت، بسیار زرد رنگ به نظر می*رسد[۱۳]. وی از سمت سرزمین روم به شام می*آید و آنگاه دست به قیام می*زند.[۱۲] سپس پایتخت خود را از دمشق به رمله در فلسطین منتقل می*کند و در آنجا شورشیان رومی به او می*پیوندند.[۱۲]

سرانجام سفیانی
    سفیانی بعد از جنگ*های مختلف به شام باز می*گردد اما به دست یکی از سپاهیان امام مهدی دستگیر می*شود.[۱۴]

تعدد سفیانی*ها
    در برخی از روایات اسلامی همچون نسخهٔ خطی ابن حماد، به وجود دو سفیانی اشاره شده*است. سفیانی اول پس از استیلا بر سرزمین شام در جنگ عراق در برابر سپاه ایران شکست می*خورد و در اثر جراحاتی که به او وارد می*شود در راه بازگشت به شام کشته می*شود و سفیانی دوم که همان سفیانی اصلی است را جانشین خود قرار می*دهد.[۱۵]

سفیانی در روایات
    در روایتی منسوب به امام زین العابدین آمده*است[۱۶]: امر قائم از سوی خداوند حتمی است و امر سفیانی نیز از جانب خداوند قطعی می*باشد. قائم ظهور نمی*کند مگر پس از آمدن سفیانی.
    در روایتی منسوب به علی بن ابیطالب در تفسیر آیهٔ «و لَو تَری إذ فَزِعوا فَلافَوتَ»[۱۷] آمده که لشکر سفیانی به مدینه می*آیند تا به سرزمین بیداء برسند ولی خدا آن*ها را در زمین فرو می*برد.[۱۸]
    در روایتی منسوب به جعفر بن صادق‏ درباره او آمده*است: «و سفیانی نیز با قائم پیکار می*کند»
    ادعای دیدن سفیانی
    محمدتقی بهلول مدعی شده که در جریان سفر خود به سوریه در زمان ریاست جمهوری حافظ اسد در این کشور، با شخصی که نامش عثمان بن عنبسه بوده و شباهت بسیاری به سفیانی در روایات داشته، ملاقات کرده*است[۱۹][۲۰]:

« من برای زیارت حضرت زینب و حضرت رقیه به سوریه رفته بودم و در حدود بیست روز در آنجا بودم. حافظ اسد مرا دعوت نمود و به خانه خود برد و از من پذیرایی نمود و از آنجا مرا به ارتش سوریه برد و گفت که برای ارتش سوریه صحبت کنم، من هم به منبر رفته، برای آنها سخنرانی کردم. وقتی که از منبر پایین آمدم یک منصب داری داخل شد. در آن وقت عده*ای گفتند: «جاء سفیانی؛ یعنی سفیانی آمد». دیدم او یک سرتیپ ارتش سوریه*است. من با او شروع به صحبت کردن کردم و اسم کوچک او را پرسیدم. گفت: اسمم عثمان بن عنبسه*است. دیدم خودش است و او از لحاظ قیافه*ای همان خصوصیاتی را داشت که در روایات از سفیانی آمده*است. »

همچنین برخی دیدارها با سفیانی نیز از کسانی چون امام موسی صدر و مصطفی چمران نیز به صورت غیرمستند مطرح است.[۲۱][نیاز به منبع بیشتر]

جستارهای وابسته
    نشانه*های ظهور قائم
    برای مطالعه بیشتر
    منابع
    ↑ علی کورانی. عصر ظهور. ترجمهٔ عباس جلالی. شرکت چاپ و نشر دفتر تبلیغات اسلامی، ۱۱۵.
    ↑ شیخ صدوق. کمال الدین و تمام النعمة. دفتر انتشارات اسلامی وابسته به جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، ۶۵۰.
    ↑ شیخ نعمانی. الغیبة. ترجمهٔ جواد غفاری. تهران: کتابخانه صدوق، ۱۳۶۳، ۴۳۵.
    ↑ شیخ طوسی. الغیبة. قم: بصیرتی، ۲۷۸.
    ↑ ۵٫۰ ۵٫۱ ۵٫۲ علی کورانی. عصر ظهور. ترجمهٔ عباس جلالی. شرکت چاپ و نشر دفتر تبلیغات اسلامی، ۱۱۶.
    ↑ بازشناسی علائم حتمی ظهور به نقل از شیخ طبرسی، اعلام الوری، ج ۲، ص ۲۸۲ و شیخ حرعاملی، اثبات الهداة، ج ۳، ص ۷۲۱
    ↑ ۷٫۰ ۷٫۱ ۷٫۲ بازشناسی علائم حتمی ظهور
    ↑ علی کورانی. عصر ظهور. ترجمهٔ عباس جلالی. شرکت چاپ و نشر دفتر تبلیغات اسلامی، ۱۱۷.
    ↑ بازشناسی علائم حتمی ظهور به نقل از شیخ صدوق، کمال*الدین، ج ۲، ص ۶۵۱، شیخ طبرسی، اعلام الوری، ج ۲، ص ۲۸۲، راوندی، الخرائج والجرائح، ج ۳، ص ۱۱۵۰ و شیخ حرعاملی، اثبات الهداة، ج ۳، ص ۷۲۱
    ↑ بازشناسی علائم حتمی ظهور به نقل از سید ابن طاووس، التشریف بالمنن، ص ۲۹۶، ب ۷۹
    ↑ بحارالانوار، ج ۵۲، ص ۲۱۷
    ↑ ۱۲٫۰ ۱۲٫۱ ۱۲٫۲ علی کورانی. عصر ظهور. ترجمهٔ عباس جلالی. شرکت چاپ و نشر دفتر تبلیغات اسلامی، ۱۱۸.
    ↑ علی کورانی، عصر ظهور، ص ۱۲۰ به نقل از نسخه خطی ابن حماد، ص ۷۵
    ↑ علی کورانی، عصر ظهور، ص ۱۵۵-۱۵۶
    ↑ علی کورانی، عصر ظهور، ص ۱۲۲-۱۲۳
    ↑ علی کورانی، عصر ظهور ، ص ۱۱۵ به نقل از بحار الانوار، ج ۵۳ - ص ۱۸۲
    ↑ قران کریم، سوره سبأ، آیه ۵۱
    ↑ سید محمد صدر. تاریخ غیبت کبری. ترجمهٔ سید حسن افتخارزاده. تهران: نیک معارف، ۱۳۷۱، ۶۴۸.
    ↑ نشانه*های بسیار در نزدیک بودن ظهور امام زمان عج - به نقل از کتاب آیا ظهور نزدیک است؟
    ↑ گفته*ها و ناگفته*ها درباره سفیانی
    ↑ نشانه*های بسیار در نزدیک بودن ظهور امام زمان عج
    نصرت الله آیتی. سفیانی از ظهور تا افول.

سِرّی که فقط خدا از آن آگاه است
    مهدی گل بی خزان آل الله است

ای منتظران حضرتش برخیزید
    پیغام دوباره سحر در راه است

6. Top | #16

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.26
    تشکر کرده
    285

قال رسول الله صلَّى الله عليه وآله وسلَّم: (يقع خروجه (أي المهدي عليه السلام) بعد تدابر واختلاف بين أمراء العرب والعجم إلى أن يصير الأمر إلى رجل من ولد أبي سفيان).
    رسول اکرم صلَّى الله عليه وآله وسلَّم فرمود: خروج مهدي عليه السلام واقع مي شود پس از نزاع واختلاف در ميان فرمانروايان عرب وعجم تا آنکه کار به مردي از فرزندان ابوسفيان مي رسد.

(يوم الخلاص ص 67):

قال رسول الله صلَّى الله عليه وآله وسلَّم: (ثمّ يقع التدابر والاختلاف بين أمراء العرب والعجم، فلا يزالون يختلفون إلى أن يصير الأمر إلى رجل من ولد أبي سفيان).
    رسول اکرم صلَّى الله عليه وآله وسلَّم فرمود: سپس نزاع واختلاف در ميان اميران عرب وعجم پديد مي آيد وپيوسته اين اختلاف باقي مي ماند تا کار به مردي از فرزندان ابي سفيان مي رسد.

(يوم الخلاص ص 670):
    وکتب أمير المؤمنين عليه السلام إلى معاوية رسالة قبيل وقعة صفين: (... وإنَّ رجلاً، من ولدک، مشوم ملعون، جلف جاف، منکوس القلب، فظّ غليظ، قد نزع الله من قلبه الرحمة والرأفة، أخواله من کلب. کأنّي أنظر إليه، ولو شئت لسمَّيته ووصفته وابن کم هو. فيبعث جيشاً إلى المدينة فيدخلونها فيسرفون فيها في القتل والفواحش ويهرب منهم رجل من ولدي زکي نقي الذي يملأ الأرض قسطاً وعدلاً کما ملئت ظلماً وجوراً وإنّي لأعرف وابن کم هو يومئذٍ وعلامته وهو من ولد ابني الحسين ويقتل صاحب ذلک الجيش رجلاً من ولدي زکياً بريئاً عند أحجار الزيت).

امير المؤمنين عليه السلام اندکي قبل از واقعه صفين نامه اي به معاويه نوشت: ... وهمانا مردي از فرزندانت که شوم ونفرين شده جفاکار وسبک مغز صاحب قلب نگونسار وبدخو وسختگير که خدا ترحم را از قلبش بر کنده ومهر را از او بدور داشته.
    دائي هاي او از قبيله کلب باشند.
    گوئي او را مي بينم اگر بخواهي نام واو وصف او را بگويم که در چه سني باشد.
    سپاهي را بسوي مدينه مکرمه گسيل دارد آنها پس از هجوم به آنجا زياده روي در کشتار وفحشاء کنند.

مردي از فرزندان من که پاک وپاکدامن است وزمين را پر از عدل وداد کند چنانکه پر از ظلم وجور شده باشد بگريزد ومن اسم وسن او را در همانروز وهمچنين نشاني او را مي دانم واو از فرزندان فرزندم امام حسين عليه السلام باشد وفرمانده آن سپاه مردي از فرزندان مرا که پاک وبي گناه است در محل احجاز زيت بقتل مي رساند.

(يوم الخلاص ص 675):
    قال رسول الله صلَّى الله عليه وآله وسلَّم: (يخرج رجل يقال له: السفياني في عمق دمشق، وعامّة من يتبعه من کلب فيقتل حتَّى يبقر بطون النساء، ويقتل الصبيان. فيجتمع لهم قيس (أي المصريون والمغاربة الذين يعارضون بيعته بحسب هذا النصّ) فيقتلها حتَّى لا يمنع ذئب قلعة ويخرج رجل من أهل بيتي في الحرام، فيبلغ ذلک السفياني فيبعث إليهم جنداً من جنده فيسير حتَّى إذا جاء ببيداء من الأرض خسف بهم فلا ينجو منهم إلاَّ المخبر).

رسول اکرم صلَّى الله عليه وآله وسلَّم فرمود: مردي که او را سفياني گويند در داخل دمشق خروج کند وعموم تابعانش از قبيله کلب باشند کشتار بسيار کند حتَّى شکمهاي زنان را بشکافد وکودکان را بکشد پس قيس گرد هم آيند (مقصود از قيس مصريان ومردم مغرب زمين مي باشند که اعراض از بيعت سفياني کنند بموجب همين نص) پس آنها را مي کشد تا آنجا که از حمايت خود عاجز گردد.

ومردي از اهل بيت من عليه السلام در حرم (مکه مشرفه) خروج کند چون اين خبر به سفياني رسد گروهي از سپاهيان خود را بدانسو فرستد وآنها حرکت کنند چون به بياباني رسند زمين همه ي آنها را فرو برد وتنها خبرگزار آنها نجات يابد.

(يوم الخلاص ص 670):

قال رسول الله صلَّى الله عليه وآله وسلَّم: (إذا حاد السفياني عن الحقّ، ومال عن جادة الدين، تقوم له قيس من مصر فينتصر على جيشها الذي ترسله لقتاله).
    رسول اکرم صلَّى الله عليه وآله وسلَّم فرمود: چون سفياني از طريق حق منحرف واز جاده دين برکنار گردد. بني قيس از مصر قيام کنند وسفياني با سپاهي که براي قتال وکارزار با آنها فرستاده از آنها انتقام گيرد.

(يوم الخلاص ص 671):

قال رسول الله صلَّى الله عليه وآله وسلَّم: يخرج السفياني في ستّين وثلاثمائة راکب حتَّى يأتي دمشق فلا يأتي عليهم شهر رمضان حتَّى يبايعه من کلب ثلاثون ألفاً فيبعث جيشاً إلى العراق فيقتل بالزوراء مئة ألف ويخرجون إلى الکوفة فينهبونها).
    رسول اکرم صلَّى الله عليه وآله وسلَّم فرمود: سفياني با سيصد وسيزده سوار خروج مي کند تا به دمشق رسد وهنوز ماه مبارک رمضان نرسيده سي هزار نفر از قبيله کلب با او بيعت کنند او سپاهي به سوي عراق فرستد ودر بغداد صد هزار نفر بکشد وبسوي کوفه روند وآنجا را خاک کنند.

(يوم الخلاص ص 671):

قال أمير المؤمنين عليه السلام: (هو من ولد أبي سفيان حتَّى يأتي أرض قرار ومعين فيستوي على منبرها).
    امير المؤمنين عليه السلام فرمود: او (سفياني) از فرزندان ابو سفيان است به سرزمين نجف اشرف يا کوفه که قرارگاه وجاي کمک است برس وبر منبرش بنشيند.

(يوم الخلاص ص 674)
    قال رسول الله صلَّى الله عليه وآله وسلَّم: (أشد خلق الله شرّاً وأکثر خلق الله ظلماً شرس، قاسي القلوب يجمع له ولجيشه من کافّة الأقطار الإسلاميّة فيهزمهم ويقتلهم وينادي بشعار له في حروبه هو: يا رب ثاري ثمّ النار!! (وقيل: بل هو يا ربّ، النار ولا العار!!
    رسول اکرم صلَّى الله عليه وآله وسلَّم فرمود: سخت ترين وبدترين وستمکارترين خلق خدا. بدخوي. سنگدل که از همه اقطار اسلام جمعيت براي جنگ با او گرد آيند او همه را درهم شکند وبکشد اينگونه در همه جنگها شعار دهد: پروردگارا انتقام من است وسپس آتش (وگويند: بکله شعار او اين است) پروردگار آتش مي پذيرم وعار نمي پذيرم!!

(يوم الخلاص ص 672)

عن الصادق عليه السلام: (لو رأيت السفياني رأيت أخبث الناس، أشقر أحمر أزرق يقول: ثاري ثمّ النار ولقد بلغ من خبثه أنَّه يدفن اُمّ ولد له حيّة مخافة أن تدلّ عليه).
    امام صادق عليه السلام فرمود: اگر سفياني را ببيني ناپاک ترين مردم. سرخ رنگ که به زردي وسياهي زند. سرخ رنگ کبود چشم مي گويد: انتقام من است وسپس آتش وخباثت وناپاکي او بدان درجه باشد که ام ولد خود را (کنيزي که با او همبستر شده واز او فرزند آورده) زنده در گور کند بترس آنکه جاسوسي او کند.

(بحار ج 52 ص 206؛ ويوم الخلاص ص 672)
    کوچه های غربت و قحطی یک مرد بود.......
    خانه مان در
    غارتِ،بی غیرتی نامرد بود.......
    اشک ما نذر روضه ی
    زهراست (سلام الله علیها).......
    چادر خاکی شروع کربلاست .......
    یا علی بن ابی طالب (صلوات الله و سلام علیهما)

7. Top | #17

عنوان کاربر
    کاربر عادی
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر کرده
    0

خدا لعنتشان بکنه :
    همه عمر برندارم سر از این خمار مستی
    که هنوز من نبودم که نو در دلم نشستی

8. Top | #18

عنوان کاربر
    Administrator
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر کرده
    559
    Blog Entries
    1

خدا همه ظالمین به اهل بیت لعنت کنه
    بر همه عایشه های امروز لعنت

9. Top | #19

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.09
    تشکر کرده
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad79
    خدا لعنتشان بکنه :
    عکس خودت رو بذار

10. Top | #20

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.09
    تشکر کرده
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط حامد
    خدا همه ظالمین به اهل بیت لعنت کنه
    خوب شد گفتید ها

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین