????در صورتی که در سایت فاقد اکانت هستید می توانید - از این طریق عضو شوید
صفحه 6 از 19 نخستنخست ... 4567816 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 51 به 60 از 185

1. Top | #51

عنوان کاربر
    کاربر عادی
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر کرده
    0
    تشکر 1 در 1 پست

Re: راز هاي گوش دادن به موسيقي

به سوالات من پاسخ دهید:
    1-راه شناخت و حد بین موسیقی مجاز و غیر مجاز چیست ؟
    2-مرز میان تشخیص موسیقی حلال وحرام چیست ؟
    3-منظور از موسیقی مطرب و لهوی چیست ؟و راه تشخیص موسیقی مطرب و لهوی از غیر آن چیست ؟
    4-حکم موسیقی چیست و آلات موسیقی کدامند؟
    5-ملاک حرام و حلال بودن موسیقی چیست ؟فرق غنا با موسیقی چیست ؟
    6-فراگیری موسیقی چه حکمی دارد؟
    7-معنای موسیقی مطرب چیست؟ :P
    سِرّی که فقط خدا از آن آگاه است
    مهدی گل بی خزان آل الله است

ای منتظران حضرتش برخیزید
    پیغام دوباره سحر در راه است

2. Top | #52

عنوان کاربر
    کاربر عادی
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر کرده
    0
    تشکر 1 در 1 پست

ببخشید حلال حرام که می دونیم چیه
    اما این مجاز و غیر مجاز چه صیغه ایش دیگه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

3. Top | #53

عنوان کاربر
    کاربر عادی
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر کرده
    0

مثلا موسیقی که شما را به رقص وادار کند مجاز نیست
    باز هم آدینه ای آمد ولی مهدی کجاست؟ یک نقر می گفت مهدی جمعه ها در کربلاست....

4. Top | #54

عنوان کاربر
    کاربر عادی
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر کرده
    0

موسیقی شاد در محرم اگر با صدایی کم گوش بدهیم ولی کسی صدای موسیقی را نشنود حرام است ؟؟؟؟؟؟

5. Top | #55

عنوان کاربر
    کاربر عادی
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر کرده
    0

باسلام خدمت آقای siniuor اگر در محرم موسیقی گوش بدهی گناه بزرگی کردی چه خودت فقط گوش دهی چه باصدایی که دیگران نیز بشنوند
    باز هم آدینه ای آمد ولی مهدی کجاست؟ یک نقر می گفت مهدی جمعه ها در کربلاست....

6. Top | #56

عنوان کاربر
    Administrator
    میانگین پست در روز
    0.37
    تشکر کرده
    559
    Blog Entries
    1

چرا موسیقی که به رقص وا می داره حرامه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    بر همه عایشه های امروز لعنت

7. Top | #57

عنوان کاربر
    کاربر عادی
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر کرده
    0
    تشکر 1 در 1 پست

شنیدن* موسیقی* و آوازه* خوانی* ضررهای* فراوانی* دارد، از جمله*:
    1ـ ضعف* اعصاب* و اختلال* حواس*:موسیقی* به* ویژه* آهنگ*های* حساس* آن* تحریکاتی* در اعصاب* "سمپاتیک*" و "پارا سمپاتیک*" به* وجود می*آورد که* در نتیجه* تعادل* این* اعصاب* به* بهم* می*خورد و انسان* درچار ضعف* اعصاب* می*گردد. دگتر دلف* آدلر پرفسور دانشگاه* کلمبیا می*گوید:بهترین* و دلکش*ترین* نواهای* موسیقی* شوم*ترین* آثار را روی* سلسلة* اعصاب* انسان* باقی* می*گذارد. اصولاً شنیدن* موسیقی* و کنسرت* در اعصاب* یک* نوع* اثر تخدیری* ایجاد می*کند که* نجات* از آن* مشکل* است*.
    2ـ ضررهای* اقتصادی* موسیقی*:هزینه*های* سنگینی* که* خرج* موسیقی* و مجالس* شهوترانی* می*شو، ضربه*های* جبران* ناپذیری* بر اقتصاد افراد و جامعه* می*گذارد.
    3ـ ضررهای* اخلاقی*:مجالس* موسیقی* از نظر زیان*های* فردی* و اجتماعی*، باعث* گناهان* فراوان* می*شود. موسیقی* سهم* بزرگی* در به* وجود آوردن* ناپسندها و پلیدی*ها دارد. نغمات* موسیقی* اجتماع* را به* فسادو انحراف* می*کشاند. موسیقی* مخصوصاً در محافل* مختلط* و به* ویژه* در صورتی* که* خواننده* زن* باشد، مهیّج* شهوت* و هوس* است* و باعث* شهوت* رانی* و عشق* بازی* و اعتیاد به* آن* می*شود و جامعه* را دچار گناه* و لغزش*های* فراوان* می*کند.
    4ـ بزرگترین* ضرر موسیقی*های* مبتذل* دوری* از خدا است*. اساس* سعادت* یاد خدا است* که* مایة* حیات* و اطمینان* قلب* می*شود. کارهای* غفلت* آور در اسلام* ناروا قلمداد شده* و موسیقی* وغنا و رقص* و مجالس* لهو و لعب* نقش* مؤثری* در غفلت* از خدا دارد.
    واضح* است* که* اسلام* چیزی* را بدون* جهت* حرام* نمی*کند و آن* نوع* موسیقی* چون* از جهات* مختلف* زیان* بخش* است*، در اسلام* تحریم* شدهاست*.
    مسعده* بن* زیاد می*گوید:در خدمت* امام* ششم* بودم* که* شخصی* گفت*:در همسایگی* من* کسانی* هستند که* کنیزهای* آوازه* خوان* و موسیقیدان* دارند و گاه* و بیگاه* می*خوانند و می*نوازند. گاهی* که* برای* کاری* به* طرف* دیوار خانة* آنان* می*روم*، اندکی* توقف* می*کنم* تا آواز آن*ها را بهتر و بیشتر بشنوم*!حضرت* فرمود:دیگر این* کار را تکرار مکن*.[24]
    پیامبر(ص*) فرمود:" خدا مرا به* رسالت* برانگیختهاست* تا برای* مردم* جهان* رحمت* باشم* و آنان* را به* سوی* سعادت* راهنمایی* کنم*. خدا را فرمان* داده* که* آلات* موسیقی* را محو کنم* و کارهای* جاهلیّت* را براندازم* ".[25]
    اگر انسان* خود را در وادی* موسیقی*های* مهیّج* و مطرب* و رقص* و پای* کوبی* بیاندازد، کم* کم* از خوبان* و خوبی*ها فاصله* می*گیرد.
    از تلاوت* قرآن*، رفتن* به* مساجد، خواندن* نماز و دوستان* صالح* فاصله* می*گیرد، و به* حدّی* می*رسد که* اصلاً از خوبی*ها بدش* می*آیدو بد و بدی*ها را دوست* می*دارد و همواره* با آن*ها همراه* می*شود.
    [24] بیست* پاسخ*، مؤسسة* در راه* حق*، ص* 191، به* نقل* از وسائل* الشیعه*، ج* 2، ص* 957.
    [25] همان*، به* نقل* از مستدرک* الوسائل*، ج* 2، ص* 458.
    گفتم: چرا قلبم دگر بر تار زلفت گیر نیست؟,,سر به زیر افکند و گفت:خود کرده را تدبیر نیست
    اشکی به زیر مقدمش انداختم,رحمی کند ,,گفتا:که اشک بی ورع ,در رتبه ی تاثیر نیست
    گفتم:که دیگرگویی یا,افتاده ام از چشم تو ,, باغم نگاهم کرد و گفت:مهدی ز نوکر سیر نیست

8. Top | #58

عنوان کاربر
    Administrator
    میانگین پست در روز
    0.37
    تشکر کرده
    559
    Blog Entries
    1

سلام طاها
    بالاخره نفهمیدیم که موسیقی حرام است یا موسیقی که به رقص وادارد
    بعدش این روایات که اوردی به قران عرضه کردی ؟؟
    چه طوری عرضه کردی؟؟؟
    بر همه عایشه های امروز لعنت

9. Top | #59

عنوان کاربر
    کاربر عادی
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر کرده
    0
    تشکر 1 در 1 پست

پیامبر(ص*) فرمود:" خدا مرا به* رسالت* برانگیختهاست* تا برای* مردم* جهان* رحمت* باشم* و آنان* را به* سوی* سعادت* راهنمایی* کنم*. خدا را فرمان* داده* که* آلات* موسیقی* را محو کنم* و کارهای* جاهلیّت* را براندازم* ".[25]
    [25] همان*، به* نقل* از مستدرک* الوسائل*، ج* 2، ص* 458.[/quote]
    علیک سلام آقا حامد
    اگر به حدیث بالا توجه کنید به جواب سوال اولتون میرسید
    اما در جواب سوال دوم وسوم آیات زیادی در قرآن وجود دارد که در ذم موسیقی آمده است و اگر به متنی در قسمت از کجا معلوم روایات صحیح باشند بیشتر توجه کنید متوجه میشوید که یکی از شرایط ارجاع به قرآن هست وآن هم باز شرایط دارد که در متن آمده واما باز اگر مشکلی در آن متن هست یا مطلبی مکمل آن دارید و به سوالات امیرحسین جواب بدید خوشحال میشویم وپیشاپیش تشکر میکنیم :P
    گفتم: چرا قلبم دگر بر تار زلفت گیر نیست؟,,سر به زیر افکند و گفت:خود کرده را تدبیر نیست
    گفتم:که دیگرگویی یا,افتاده ام از چشم تو ,, باغم نگاهم کرد و گفت:مهدی ز نوکر سیر نیست

10. Top | #60

عنوان کاربر
    کاربر عادی
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر کرده
    0
    تشکر 1 در 1 پست

حدیث امام صادق(ع) که فرمود: «زمانی که آدم (ع) از دنیا رفت، ابلیس و قابیل زبان به شماتت او گشودند و (در مرگ او شادمانی کرده) و به ساز و آواز پرداختند، پس هر کس که روی زمین به این گونه، لذت جوید به آن دو اقتدا کرده است».[4]و[5]

و یا حدیثی که از امیر المؤمنین علی (ع) نقل شده است که فرمود: «عاقل نیست کسی که در پی لعب باشد و دائم با لهو و طرب خو د را مشغول سازد».

از امام صادق (ع) نقل شده که پیامبر (ص) فرمود: «نهی می کنم شما را از رقص و مزمار و بربط و طبل».[7]

از رسول خدا نیز نقل شده که نهی کرد از ضرب و رقص و هر گونه لهو و لعب، و از حاضر شدن در چنین مجالسی و استماع آن... .[8]

صفحه 6 از 19 نخستنخست ... 4567816 ... آخرینآخرین