????در صورتی که در سایت فاقد اکانت هستید می توانید - از این طریق عضو شوید
صفحه 2 از 5 نخستنخست 1234 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 49

1. Top | #11

عنوان کاربر
    کاربر عادی
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر کرده
    0
    تشکر 1 در 1 پست

Re: آخه خدا چرا؟

آقا hamed ببخشیدا نه ما خواب بودیم که خدا بیدارمون کنه نه این زندگی یه فیلمه
    منم با آقا عباس موافقم با این تفاسیر که میگن دینداری در آخرالزمان سختره (حالا همین جوریش سخت بود با غیبت امام زمان ونزدیک شدن به آخرالزمان سخت تر هم میشه) نمونش همین الان نگاه کنید ببینید چند درصد جهان شیعه دوازده امامی هستند منم فکر میکنم از خیلی ها اگر الان بپرسید آیا دوست داشتید به این دنیا بیایید میگفتند نه.....
    گفتم: چرا قلبم دگر بر تار زلفت گیر نیست؟,,سر به زیر افکند و گفت:خود کرده را تدبیر نیست
    اشکی به زیر مقدمش انداختم,رحمی کند ,,گفتا:که اشک بی ورع ,در رتبه ی تاثیر نیست
    گفتم:که دیگرگویی یا,افتاده ام از چشم تو ,, باغم نگاهم کرد و گفت:مهدی ز نوکر سیر نیست

2. Top | #12
    hamed

اون که گفتم یه مثال بود! لزوما مثال عین واقعیت نیست! قطعا عدم ما با خواب بودن ما یکی نیست یا معرفت خدا برنامه تلوزیونی نیست! فکر می کردم دیگه اینش واضح باشه

اگر تمام دنیا نسبت به معرفت خدا جاهل باشن و بگن چرا ما به دنیا اومدیم کاش نمی یومدیم، آیا ارزش معرفت خدا یا در کل حق رو باید نادیده بگیریم؟ خوب خیلی ها بگن کاش به دنیا نمی یومدیم حرفای من نقض نمی شه

دوستان اگر در مورد عوالم قبل از این دنیا هم روایت بلدن بذارن فکر کنم کمک کنه
    عالم الست و... (من وقت ندارم بگردم )

3. Top | #13

عنوان کاربر
    کاربر عادی
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر کرده
    0
    تشکر 1 در 1 پست

آقاHAMED من فکر میکنم شما در شرایطی داری این صحبت را میکنی که اکثر امکانات رفاهی (حداقل از طرف خانواده)برای شما فراهمه واز لحاظ دینی هم در شرایط(خانوادگی و اجتماعی وفردی)خوبی بسر میبرید اما اگر شما در سخت ترین شرایط زندگی(مثلا آفریقا)که نه از نظر خانوادگی ونه ازنظر اجتماعی و... شرا یط خوبی ندارند واکثرشون در فقر وگرسنگی بسر میبرندو از لحاظ دینی هم شرایط خوبی ندارند(برای اینکه بتوانند تحقیق کنند که کدام دین درست است )زندگی میکردید باز به همین صورت صحبت میکردید
    گفتم: چرا قلبم دگر بر تار زلفت گیر نیست؟,,سر به زیر افکند و گفت:خود کرده را تدبیر نیست
    اشکی به زیر مقدمش انداختم,رحمی کند ,,گفتا:که اشک بی ورع ,در رتبه ی تاثیر نیست
    گفتم:که دیگرگویی یا,افتاده ام از چشم تو ,, باغم نگاهم کرد و گفت:مهدی ز نوکر سیر نیست

4. Top | #14

عنوان کاربر
    کاربر عادی
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر کرده
    0
    تشکر 1 در 1 پست

تازه به اون شرایط سخت زن بودن اضافه کن ببین چقدر سخت تر می شه واقعا ما اینجا چکار می کنیم؟؟؟؟

5. Top | #15

عنوان کاربر
    کاربر عادی
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر کرده
    0
    تشکر 1 در 1 پست

پس خدا تقصیر کاره که ماها با هم خلق کرده ؟؟؟

6. Top | #16

عنوان کاربر
    کاربر عادی
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر کرده
    0

من فکر نمیکنم کسی بتونه یک جواب قانع کننده ای به این سوال که هممون بهش فکر کردیم رو بده

7. Top | #17

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر کرده
    189

2- حدثنا محمد بن إبراهيم بن إسحاق الطالقاني رضي الله عنه قال حدثنا عبد العزيز بن يحيى الجلودي قال حدثنا محمد بن زكريا الجوهري قال حدثنا جعفر بن محمد بن عمارة عن أبيه قال سألت الصادق جعفر بن محمد ع فقلت له لم خلق الله الخلق فقال إن الله تبارك و تعالى لم يخلق خلقه عبثا و لم يتركهم سدى بل خلقهم لإظهار قدرته و ليكلفهم طاعته فيستوجبوا بذلك رضوانه و ما خلقهم ليجلب منهم منفعة و لا ليدفع بهم مضرة بل خلقهم لينفعهم و يوصلهم إلى نعيم الأبد

محمّد بن ابراهيم بن اسحاق طالقانى رضى اللَّه عنه مى‏گويد: عبد العزيز بن يحيى جلودى از محمّد بن زكريا جوهرى، از جعفر بن محمّد بن عماره از پدرش نقل كرده كه وى گفت: از حضرت جعفر بن محمّد عليهما السّلام پرسيدم: خداوند متعال براى چه مخلوقات را آفريد؟
    حضرت فرمودند:
    خداوند تبارك و تعالى مخلوقات را بيهوده نيافريد و آنها را بازيچه قرار نداد بلكه آفريدشان تا:
    الف: اظهار قدرت كرده باشد.
    ب: آنها را به اطاعت خويش مكلّف نموده تا بدين ترتيب مستحق رضوانش شوند.
    و خلقشان نكرد تا نفعى عائدش شده يا ضررى از خود دفع نمايد بلكه ايجادشان نمود تا به آنها نفع رسانده و بدين وسيله به نعمت جاويدشان برساند.

این حدیث شریف در کتاب شریف علل الشرایع جلد اول باب نهم است.
    ای مهجت قلب مصطفی ادرکنا محبوبه ی ذات کبریا ادرکنا

با آنکه علیست رکن ما کان و یکون ای رکن علی مرتضی ادرکنا

8. Top | #18

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.13
    تشکر کرده
    143

سوال من اینه که خدا چرا از من نپرسیده که آیا میخوام به این دنیا بیام یا نه وچرا منو مجبور به این کرده که شاهد اظهار قدرتش یاشاهد بهشت ودوزخش باشم ودرآخر اینکه(البته نظر شخصی)خدا نباید انسانهایی که اهل دوزخ هستند رو میافرید ویا حداقل به شیطان اجازه نمیداد که ما را به سمت گمراهی هدایت کند...
    علی زیباترین نام جهان است علی ذکر لب صاحب زمان است
    به کوری دو چشم اهل انکار فقط حیدر امیرالمومنین است

9. Top | #19

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر کرده
    189

من اینجا یه سوالی برام پیش اومد و اون اینکه آیا اصلا خدا ما رو مجبور کرده به این دنیا بیایم یا نه و اینکه آیا مجبور بودیم یا نه؟
    ای مهجت قلب مصطفی ادرکنا محبوبه ی ذات کبریا ادرکنا

با آنکه علیست رکن ما کان و یکون ای رکن علی مرتضی ادرکنا

10. Top | #20

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر کرده
    0

بسم الله الرحمن الرحیم
    سلام
    منم چند تا سوال میگم ان شا الله آخرش یه نتیجه خوب بگیریم
    چرا الله بعضی رو غنی بعضی رو فقیر
    بعضی رو سالم بعضی ناقص
    خلق میکنه آیا این از عدالته ؟
    چرا خدا جلوی ظلم حکام فاسق و ستمگر رو نمیگیره
    چرا وقت بلایای طبیعی مومن و کافر باهم از بین میرن؟
    اما
    چند جور احتمال میشه داد
    طبق روایت رسول الله صلی الله علیه و آله
    وقتی غنی فقیر رو میبینه حمد الله رو به خاطر این نعمت بجا بیاره
    و فقیر از خدا دعای مال و ثروت کنه(خدا میفرماید که جن و انس رو فقط برای عبادت خود خلق کردم .ودعا هم از مصادیق عبادت الله است)
    همین طور سالم و ناقص
    الله همه رو ناقص خلق نمیکنه که بی حکمتی پیش بیاد
    اگه قرار بود خدا بندگانش رو مجبور بر اطاعت کنه دیگه شیرینیه ثوابی که بر اعمال میشد کمرنگ میشد
    بعدش از مخلوقات اختیار سلب میشد و..
    و اگر قرار بود
    به حال خودشون وا بذاره مردم میتونستد بگن چرا اما..

الله تعالی 2 نوع اراده داره اراده عزم و جزم
    خدا اراده کرده حتما ارسال رسل کنه که حجت رو بر بندگانش تموم کنه
    اما اراده ای داره مبنی بر اینکه اگه بندگان قبول دعوت پیامبران و ائمه اطهار سلام الله علیهم رو کردند مستحق ثواب و الا ..
    آقا رسول الله صلی الله علیه و آله میفرمایند اگر مومن میدانست چه ثواب در انتظار اوست
    دوست میداشت که بدنش تکه تکه شود و..

بعضی رو به کفاره گناهان مرگ سخت میده برخی رو ببلایی چه در مال چه در بدن مبتلی میکنه که در وقت حساب پاک از هر گناه باشن.
    اگر مقدور دوستان هست توحید مفضل شاگرد آقا امام صادق صلوات الله علیه
    رو مطالعه دکنن که تو این حدیث حضرت صادق صلوات الله علیه برخی اشکالات
    مادیون و فلاسفه رو دفع کرده
    طی 4 جلسه یه جهان بینی توحیدی جامعی میده
    مثل اینکه وقتی شما یه آسیابی رو میبینید که داره باغی رو آب میده عقلا پی بی این میبرید که یه تدبیری پشت اینه.
    وابستگی که بین تمامی مخلوقات هست و برتری که به انسان عطا شده و..
    یا زمانی که بنای زیبایی میبینی نیمگی همین جور از آسمون اتفاقی افتاده پایین

عزیزان لطفا اشکال کنید .
    ]قال رسول الله صلی الله علیه و آله:

شیعتنا جزء منا یسووهم ما یسوءنا و یسرهم ما یسرنا
    فمن اراد احدا منا فلیقصدهم فانهم الذی منه یوصل الینا.
    شیعیان ما جزئی از ما هستند ناراحتشان میکند آنچه ناراحتمان میکند و خوشحالشان میکند آنچه خوشحالمان میکند.

صفحه 2 از 5 نخستنخست 1234 ... آخرینآخرین