????در صورتی که در سایت فاقد اکانت هستید می توانید - از این طریق عضو شوید
صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 24

1. Top | #11

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر کرده
    0

Re: عید الزهرا؟!

aslan bahich meyari jur dar nemiyad ke 3roz mishe har gonahi kard o hich bazkhasti ham nemishi...
    آن سفر کرده که صد قافله دل همره اوست/هرکجا هست خدایا به سلامت دارش...

2. Top | #12
    hamed

با سلام
    اولا خدمت دوستمون جناب "YE ASHENA" عرض کنم که خواهشا فینگیلش ننویسید. خیلی ممنون میشم. به چشمان ما هم رحم کنید خوب!!

ثانیا:

در مناظرات با کسانی که شیعه نیستند به هیچ عنوان نمی شه ادعا کرد که روایات شیعه درست هستند و اگر نمی فهمی مشکل خودته! ما با اشکال وارد کردن به همین روایات اونهاست که کتب اونها رو بی ارزش می دونیم! مثلا اشکالاتی رو که در شب های پیشاور سلطان الواعظین به اونها وارد می کنه اینطوریه که میگه اگر این روایت شما درست باشه توحید خدا میره زیر سوال یا فلان اصل نقض میشه! به همین ترتیب هم اونها با تکیه به این جور روایات ما می تونن به یه کسی که کلا بی طرفه ثابت کنن که روایات شیعه هم حاوی نعوذ بالله روایات جعلی است. حرف من اینه که این روش استدلال شما برای کسی است که کاملا معیار های شیعه رو پذیرفته.

ثانیا : شما برای اثبات حرفتون روایت می آورید حال آنکه بحث بر سر خود روایت است به سادگی یکی می تونه ادعا کنه که همین افرادی که روایات جعلی رو داخل شیعه کردن این روایاتی که شما فرمودید رو هم وارد کردن که کسی نتونه اشکالی به روایات بگیره، صحبت شما من رو یاد یکی از اشکالات عرفا کرد که برای اینکه کسی نتونه بهشون اشکال بگیره میگن کسی که از پیر خودش تبعیت نکنه و به او و راه عرفان اشکال بگیره عارف نمی شه!

اگر یک روزی ما نتونیم آیه ی "ید الله فوق ایدیهم" رو تفسیر کنیم هیچ جا نمی تونیم صحت قرآن را در مجامع ادیان مختلف ادعا کنیم.
    فقط می تونیم در داخل خودمون بگیم ما که نمی فهمیم واگذار می کنیم به خدا ولی به قرآن ایمان داریم. اگرچه احتمال بسیار زیاد این ایمان هم به خاطر این خواهد بود که سالهاست چنین اعتقادی داریم!

3. Top | #13

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر کرده
    0

اولا خیلی ممنون از توهینتون،اما کاشکی یکی هم پیدا می شد به شما اخطار بده که تو بحث کردن،باید به طرف مقابل احترام گذاشت.البته کار سختی نیست یه کم درک میخواد...
    ثانیا شما که روایت قبول داری چرا انقدر راحت تهمت میزنید،بنده جد در جد شیعه 12 امامی ام...
    ثالثا منم موافقم،با این استدلال شما هیچ روایت و حدیثی قابل استناد نیست،چه شیعه چه عامه...
    رابعا اگه میخوایم همه چیزو داخل شیعه بحث کنید که دیگه بحثی نمی مونه،پس کلا بحثمون الکیه...

4. Top | #14
    hamed

با سلام خدمت همگی مخصوصا جناب YE ASHENA

اگر بی احترامی کردم واقعا معذرت می خوام.ولی یه سوال،می تونم بپرسم بنده چه بی احترامی کردم؟ خواهشا دقیق بگید تا بدونم که کجا بی احترامی کردم که دیگه تکرار نشه. چون من فقط در یک خط شما رو خطاب قرار دادم و روی حرفم در همه جای دیگه با "حامد" بود.تو اون یه خط هم فقط گفتم لطفا فینگلیش ننویسید این توهین بود؟ فینگلیش یعنی تایپ مطلب فارسی با حروف انگلیسی که خوندنش خیلی چشمو اذیت می کنه. منظورتون همین بود؟ اگر چیز دیگری بود حتما بگید. مخصوصا این تیکه از حرفتونو از کجای حرف من نتیجه گرفتید؟
    ثانیا شما که روایت قبول داری چرا انقدر راحت تهمت میزنید،بنده جد در جد شیعه 12 امامی ام...

5. Top | #15

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر کرده
    0

حالا چرا شاکی میشی؟اصلا من عذر میخوام،جواب سوالم رو بده :
    پس تو هم موافقی که به هیچ حدیثی نمیشه کاملا اطمینان کرد،چون معلوم نیست راوی راست میگفته یا نه؟...

6. Top | #16

عنوان کاربر
    Administrator
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر کرده
    559
    Blog Entries
    1

در مناظرات با کسانی که شیعه نیستند به هیچ عنوان نمی شه ادعا کرد که روایات شیعه درست هستند و اگر نمی فهمی مشکل خودته! ما با اشکال وارد کردن به همین روایات اونهاست که کتب اونها رو بی ارزش می دونیم! مثلا اشکالاتی رو که در شب های پیشاور سلطان الواعظین به اونها وارد می کنه اینطوریه که میگه اگر این روایت شما درست باشه توحید خدا میره زیر سوال یا فلان اصل نقض میشه! به همین ترتیب هم اونها با تکیه به این جور روایات ما می تونن به یه کسی که کلا بی طرفه ثابت کنن که روایات شیعه هم حاوی نعوذ بالله روایات جعلی است. حرف من اینه که این روش استدلال شما برای کسی است که کاملا معیار های شیعه رو پذیرفته.

اولا : بحث ما با مخالفین نیست درون مذهبی است در ابتدا هم ذکری از مخالفین نبود
    ثانیا : ما نگفتیم اگه نفهمی مشکل خودته و باید قبول کنی عرض ما این بود که اگر هم نفهمیدیم معنای صحیح را این ملازمه با عدم قبول روایت ندارد
    ثالثا : روایاتی که ما به انها اشکال می کنیم موضوع ان در اصول عقاید است و در تکوینیات که با عقل بدیهی مخالف است در حالی که در این جا موضوع بحث در تشریعیات و جعلیات است و با عقل بدیهی در تناقض نیست
    رابعا : بر فرض که معنی این روایت صحیح نباشد ما ملتزم به مفاد ان نمی شویم فقط در اینجا سکوت می کنیم بخلاف عامه که به مفاد ان روایات مخالف عقل ملتزم می شود
    خامسا این روایت مثل روایات مزوره اهل عامه نیست زیرا ان روایات با اصل توحید مخالف است اما این روایات با اصل توحید مخالف نیست
    لذا قیاس شما مع الفارق است
    سادسا نمی توان به راحتی گفت که جعلی است برای جعلی بودن احتیاج به دلیل داریم صرف ادعا جعل را اثبات نمی کند نفهمیدن روایت یا اینکه ما نتوانیم روایت را هضم کنیم دلیل بر جعل نیست حد اکثر روایت متشابه است و این تا جعل خیلی فاصله دارد
    سابعا: متاسفم که ما را به صوفیه ضال و مضل تشبیه کردید اینجا هم قیاس مع الفارق است ما نگفتیم که حق سئوال ندارید و باید چشم بسته قبول کنید و تابع باشیید فقط گفتیم اگر معنای روایت را نفهمیدیم دلیل بر جعل و کذب بودن روایات نیست
    بر همه عایشه های امروز لعنت

7. Top | #17
    hamed

به "YE AHSENA"

ما مخلصیم! این حرفا چیه! من فعلا درسام زیاده یکمی سبک شد حتما بحث رو ادامه میدم! اگر این بحث پا بگیره یه منبع خیلی خوبی رو در اختیار خواهیم داشت که بعدا هر کسی می تونه ازش استفاده کنه
    بقیه هم اگر شرکت کنن خیلی خوب میشه!

یا علی

8. Top | #18

عنوان کاربر
    Administrator
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر کرده
    559
    Blog Entries
    1

ان شا ء الله در امتحانات موفق باشید
    این بحث ربطی به عید الزهرا که عنوان مطلبه ندارد
    یا جهت بحث را عوض کنیید یا این بحث را در تاپیک دیگری پی گیری کنیید

9. Top | #19

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر کرده
    0

پس اگر جایی در مورد این حدیث بجث شد ما سکوت کنیم؟بعد میگن جواب ندادید پس...

10. Top | #20

عنوان کاربر
    Administrator
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر کرده
    559
    Blog Entries
    1

سلام عرض بنده فقط این بود که اگر نفهمیدیم معنای یک حدیث را این دلیل بر کذب و جعلی بودن یک روایت نیست
    در مورد این رواینت نیز باید تمام روایاتی که در مورد رفع قلم است با هم دیده شود
    یا علی

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین