????در صورتی که در سایت فاقد اکانت هستید می توانید - از این طریق عضو شوید
صفحه 6 از 11 نخستنخست ... 45678 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 51 به 60 از 101

موضوع: علوم ترسناک

1. Top | #51

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.13
    تشکر کرده
    143

Re: علوم ترسناک

همه پزشکان وکارشناسان میدانند اکثر داروهای شیمیایی در کنار منفعت هایی که دارند عوارض جانبی هم دارند....
    علی زیباترین نام جهان است علی ذکر لب صاحب زمان است
    به کوری دو چشم اهل انکار فقط حیدر امیرالمومنین است

2. تشکر شده توسط :

mahdi11 (یکشنبه 19 اردیبهشت 95)

3. Top | #52

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر کرده
    0

اما خیلی داروها هم هست که نه تنها ضرر ناداره بلکه برای خیلی چیزهای دیگه مفیده،مثلا قرص ZINK...
    آن سفر کرده که صد قافله دل همره اوست/هرکجا هست خدایا به سلامت دارش...

4. Top | #53

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.13
    تشکر کرده
    58

با توجه به روایاتی که آمده تجویز معصوم نه عوارض داره نه ضرر
    همه اش منفعت است.اگه به این مسئله شک دارید بگویید روایاتش را بیاورم.
    به این روایت دقت کنید:
    قال ابوجعفر(ع):یمصون الثماد و یدعون نهر العظیم قیل له و من النهر العظیم؟قال:رسول الله(ص)....
    امام باقر(ع)می فرمایند:مردم کف دور دهانشان رو می مکند ولی نهر عظیم رو رها می کنند.سوال شد که نهر عظیم چه کسی است فرمودند رسول خدا(ص)
    اگر روایت نیاز به توضیح داره بگید.
    با خصم حق ستیزه عادت ماست
    لعن بر عمر عبادت ماست

5. تشکر شده توسط :

6. Top | #54

عنوان کاربر
    Administrator
    میانگین پست در روز
    0.37
    تشکر کرده
    559
    Blog Entries
    1

فکر کمی کنم این روایت به ادعای شما ربطی نداشته با شه لطفا توضیح بدین
    بر همه عایشه های امروز لعنت

7. تشکر شده توسط :

8. Top | #55

عنوان کاربر
    کاربر عادی
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر کرده
    0

بسم الله الرحمن الرحیم
    اللّهم صل علی محمّد و آل محمّد و عجل فرجهم و اهلک عدوهم من الجن و الانس من الاولین و الاخرین

به نظر من همه مطالب علم پزشکی، غلط نیست. ممکن است بعضی مطالب در پزشکی غلط باشه، ولی خیلی چیزها هم در پزشکی هست که درسته.(البته منظور من از پزشکی در اینجا، پزشکی بود که از غیر ناحیه امامان معصوم(ع) باشه). برای اینکه بی دلیل حرف نزده باشم، دلایل خودم رو در زیر بیان می کنم. به روایت زیر توجه کنید:
    مرحوم طبرسی(ره) در کتاب شریف احتجاج، روایت کرده اند: ... زنديق پرسيد: بفرماييد اصل سحر و جادو چيست؟ و كار جادوگر با تمام عجايبى كه در باره‏ اش آمده چگونه است؟ امام صادق (علیه السلام) فرمودند: سحر و جادو چند گونه است: يك نوع آن مانند طبّ و پزشكى است، همان طور كه پزشكان براى هر دارويى درمانى قرار مى‏ دهند، همين طور است علم جادو و سحر، با فريب براى هر سلامتى آفتى مى ‏سازند، و براى هر درمان دردى، و براى هر معنى حيله‏ اى. و نوع ديگر سحر عبارت است از: شعبده، تردستى، خوارق عادات و چشم بندى.
    و نوع ديگر آن همان است كه دوستان شياطين از ايشان اخذ مى ‏كنند.
    زنديق پرسيد: از كجا شياطين علم سحر را ياد گرفته ‏اند؟
    فرمودند: از همان جا كه طبيبان طبّ را دريافتند، مقدارى با تجربه و قدرى با درمان. (احتجاج-ترجمه جعفرى،جلد‏2،صفحه215، «احتجاج امام صادق عليه السلام»«در انواع علوم دينى بر گروههايى زياد با مذاهب و عقائد مختلف»)

با توجه به این روایت، چون پایه و اساس علم پزشکی، تجربه و آزمایش هست، بنابراین پزشکان در طول تاریخ با انجام آزمایش های گوناگون و کسب تجربه های مختلف توانسته اند مقدار کمی از این علم را فرا بگیرند.
    اما علم پزشکان کجا و علم ائمه اطهار(صلوات الله علیهم اجمعین) کجا. جداً ما چه می فهمیم که "خُزان علم الله" یعنی چه؟!

اَلسَّلامُ عَلَيْكُمْ يا اَهْلَ بَيْتِ النُّبُوَّةِ وَمَوْضِعَ الرِّسالَةِ وَمُخْتَلَفَ الْمَلاَّئِكَةِ وَمَهْبِطَ الْوَحْىِ وَمَعْدِنَ الرَّحْمَةِ وَخُزّانَ الْعِلْمِ وَمُنْتَهَى الْحِلْمِ وَاُصُولَ الْكَرَمِ وَقادَةَ الاْمَمِ وَاَوْلِياَّءَ النِّعَمِ وَعَناصِرَ الاْبْرارِ وَدَعاَّئِمَ الاْخْيارِ وَساسَةَ الْعِبادِ وَاَرْكانَ الْبِلادِ وَاَبْوابَ الاْيمانِ وَاُمَناَّءَ الرَّحْمنِ وَسُلالَةَ النَّبِيّينَ وَصَفْوَةَالْمُرْسَلينَ وَعِتْرَةَ خِيَرَةِ رَبِّ الْعالَمينَ وَرَحْمَةُ اللَّهِ وَبَرَكاتُهُ.

9. Top | #56

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.13
    تشکر کرده
    58

من فکر می کنم که جواب حامد رو امیر حسین داد
    من هم منظورم همین بود که وقتی علم صحیح نزد اهل بیت است
    چرا باید برای پزشکی سراغ دیگری رفت.مردم نهر عظیم که همان علم اهل بیت است
    را رها کرده و در هلاکتند با توجه به آیه قرآن "فسئلوا اهل الذکر ان کنتم لا تعلمون" ما اگر از اهل ذکر سوال نکنیم قطعا هلاک خواهیم شد.

اما یه مطلب مهمتر را مد نظر داشته باشید که ممکن در حال حاضر شما بگویید در علم
    پزشکی مواردی هم هست که سود مند است اما این سودمندی را از روی تجربه و آزمایش
    می گویید در صورتیکه گذشته زمان و پیشرفت علوم معمولا مضرات روشهای قبلی پزشکی را عیان می کنند.مثلا عکس رادیوگرافی رو قبلا نمی دانستند که می تواند سرطان زا باشد اما الان در معرض تشعشعات قرار گرفتن را منجر به سرطان می دانند.

یک مطلب دیگر رو هم توجه کنید که اگر در روایات روشهای درمان دردها رو که اهل بیت به آنها اشاره کردند بخوانیم متوجه می شویم که خیلی با روشهای درمان علم پزشکی فاصله دارد.یا بهتر بگم هم سنخ نیستند اگر مایل باشید می توانم چند نمونه بیاورم. مثلا در طب اهل بیت جراحی به عنوان روش درمان مطرح نیست
    لعن بر عمر عبادت ماست

10. Top | #57

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.13
    تشکر کرده
    58

اگر به حدیثی که امیر حسین آورده دقت کنید متوجه می شود که بنیان های
    علم پزشکی زیر سوال رفته است
    لعن بر عمر عبادت ماست

11. Top | #58

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر کرده
    0

پس شما و amir hossein یه لطفی کنید یه حدیث از معصوم(ع) درباره ی درمان ایدز بیارید که ما هم از نهر عظیم استفاده کرده باشیم...
    اگه این علم پزشکی زیر سوال رفته نبود که معلوم نبود من و شما با کدوم مریضی مرده بودیم؟...
    آن سفر کرده که صد قافله دل همره اوست/هرکجا هست خدایا به سلامت دارش...

12. Top | #59

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.13
    تشکر کرده
    58

علامه مجلسی می گوید:
    من گويم: در برخى وجه ديگرى آيد از اين رو كه ذكر برخى داروهاى بى‏تناسب براى آزمايش بوده تا مؤمن مخلص ايمان درست از وابسته و سست عقيده جدا شود، كه چون دسته يكم آن را بكار برند از آن سود برند نه از اثر طبعى آن بلكه از اثر ايمان بامام و يقين و خلوص در پيروى مانند درمان با تربت امام حسين عليه السّلام و تعويذها و دعاها، و مؤيد آنست كه ميدانيم جمعى از مخلصان شيعه طب و معالجه آنها روى دستور اخبار مرويه از أئمه اطهار عليهم السّلام بوده، و بپزشك رجوعى نداشتند، و تندرستر و درازعمرتر بودند از آنان كه به پزشكان مراجعه ميكردند.
    مانند اينكه كسانى كه بساعتهاى خبرشناسان بى‏اعتنايند و بدانها مراجعه ندارند و اعتماد نكنند بلكه كار بخدا واگذارند، و از ساعت نحس و بلا و دشمن بآيات و ادعيه پناهند حالشان بهتر و ثروتمندتر و به آرزورس‏ترند از آنان كه در خرد و درشت هر كارى بساعت نجوم و تقويم مراجعه دارند، و آن را پناه شر و آفات ميدانند چنانچه در باب نجوم گذشت و توكل بر حى قيوم بايد.
    لعن بر عمر عبادت ماست

13. Top | #60

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.13
    تشکر کرده
    58

برای پیدا کردن راه دسترسی به نهر عظیم به مقدمه کتاب الغیبه شیخ طوسی و
    مقدمه کتاب کمال الدین و تمام النعمه شیخ صدوق می توانید مراجعه کنید.
    من چون موضوع بحث این تاپیک نیست فقط ارجاع می دهم.
    لعن بر عمر عبادت ماست

صفحه 6 از 11 نخستنخست ... 45678 ... آخرینآخرین