PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تفاوت ازدواج با استمناء

mostafahem
سه شنبه 19 فروردین 93, 09:04 قبل از ظهر
انزال منی که پس از ازدواج و از طریق ارتباط با همسر صورت می گیرد، دارای تفاوت هایی است که به صورت خلاصه به آن اشاره می شود:
1. چون ارضا از طریق طبیعی صورت می گیرد به تدریج و پس از گذشت مدتی از ازدواج فاصله بین دفعات ارتباط بیشتر می شود و حالت حرص و اعتیادی که در استمنا وجود دارد اینجا دیده نمی شود. بنابراین با کاهش دفعات انزال در ازدواج عوارض جسمی در مقایسه با استمنا بسیار کمتر است.
2. در ارتباط با همسر چون ارتباط عاطفی ایجاد می شود سیستم اعصاب سمپاتیک و پاراسمپاتیک به صورت متعادل تحریک گشته و اندام هایی که تحت تاثیر این سیستم ها هستند به صورت طبیعی فعالیتشان افزایش یا کاهش می یابند. (تندی ضربان قلب، تندی تنفس و ...) اما در استمنا چون فرد از طریق خیالات و بدون وجود ارتباط عاطفی مستقیم خود را تحریک می کند. تحریک اعصاب فوق به صورت متعادل صورت نمی گیرد. و بنابراین فعالیت اعضای تحت تاثیر این اعصاب به صورت غیرطبیعی کاهش یا افزایش می یابد و خود باعث عوارض جسمی می گردد که فقط در استمنا دیده می شود. مانند لرزش اندام ها، عدم تمرکز حواس، کم شدن قدرت حافظه و ...
3. در ارتباط طبیعی و به خصوص اگر انزال منی از طریق مقاربت صورت گیرد کیسه های منوی به طور کامل تخلیه شده و ارضاء کامل صورت می گیرد. ولی در استمنا بستگی به شدت خیالات فرد تخلیه کیسه ها متفاوت است و در بعضی مواقع بزرگی بیش از حد پروستات، عدم تخلیه کامل کیسه های منی، سوزش ادرار و ... بروز می دهد.
4. از نظر روحی روانی نیز حالت احساس گناه، پشیمانی، افسردگی، اضطراب و ... که پس از استمنا برای فرد رخ می دهد پس از مقاربت طبیعی برای فرد وجود ندارد بلکه بر خلاف آن حالت شادی و آرامش روحی ایجاد می شود.
5. از نظر معنوی نیز بحث ارتکاب گناه و دوری از درگاه حضرت حق مطرح است که در استمنا وجود دارد ولی در ارتباط با مقاربت انسان حلال الهی را انجام داده است و باعث نزدیکی و قرب به درگاه خداست.

mostafahem
سه شنبه 19 فروردین 93, 09:05 قبل از ظهر
ميل جنسي صرفا يك نياز جسمي نيست. اگر ميل جنسي فقط يك نياز جسمي بود افرادي كه مبتلا به استمنا هستند، بايد كاملا ارضا شوند و هيچ احتياجي به همسر نداشته باشند؛ در حالي كه اگر سال هاي سال، اينگونه افراد مبتلا باشند، باز هم ميلشان براي همسرگزيني وجود دارد ولي به عكس آن صحيح نيست. يعني فردي كه ازدواج مي كند هيچگونه تمايلي براي رو آوردن به استمنا ندارد مگر آنكه قبل از ازدواج به خودارضايي اعتياد پيدا كرده باشد كه در اين صورت نيز با ناراحتي و اكراه و از روي اجبار به اين كار ميپردازد و دوست دارد ترك كند و لذتي هم نميبرد .

حسین
چهارشنبه 20 فروردین 93, 12:27 بعد از ظهر
خیلی عالی بود
مضاف بر اینکه عواملی که شخص رو تحریک به استمناء میکنه و در واقع وسایل مورد استفاده اش، مثل فیلم های مستهجن، داستانهای جنسی، چشم چرانی و خیالات پیرو آن و .... کم کم شخص رو از فکر ازدواج و میل به آن خارج کرده و اون رو شخصی هوس ران و تنوع طلب و در عین حال سرخورده بار می آورد. شخصی که همیشه ایده آلهایی دارد که مجازی هستند و دچار یک احساس خلاء روحی جدی میشود در اثر عدم توانایی در دسترسی به آنها. چنین شخصی اگر نتواند پیش از ازدواج به نفس خود فائق آید و گناه را ترک کند، حتی پس از ازدواج هم از همسر خود لذت نمیبرد و دنبال ایده آل های شیطانی و حرام ذهن خود خواهد بود. به نظر من این تیتر یک بحث خیلی گسترده و مهم هستش که جای خیلی زیادی برای بحث داره و میتونه از نابود شدن زندگی خیلی از جوونها در آینده جلوگیری کنه که منجر به طلاق عاطفی میشه هرچند که الان حتی معنی این مفاهیم رو هم نفهمه شخص!

mostafahem
چهارشنبه 20 فروردین 93, 02:46 بعد از ظهر
ممنون حسین جان.

متاسفانه من در روایات جیزی در باره این موضوع هنوز نتونستم پیدا کنم

عمدتا مطالب پزشکی و روانپزشکی هست که در منابع نقل شده است.البته نقل اونها هم خالی از فایده نیست.

حرف های شما هم درسته.

یک نکته هم من اضافه کنم اینکه دفع شهوت به راه حرام رفع عطش با آب شور است. یعنی آدم را تشنه تر می کند

ehsan_8665
چهارشنبه 20 فروردین 93, 09:32 بعد از ظهر
با سلام به همه دوستان عزیزم
یک موضوعی که در روایات از اون به ظلمت تعبیر شده و من فکر میکنم که بی ارتباط به بحث استمناء و تفاوت آن با ازدواج نیست بحث وهم و خیال هست که دوستان عزیزم حسین و mostafahem به اون اشاره کردند.
از باب مثال در دعای مطالعه میخوانیم: اللهم اخرجنی من ظلمات الوهم
یعنی خدایا من را از تاریکیهای وهم و خیال خارج کن
همونطوری که دوستان اشاره کردند استمناء با تخیل کردن در مورد مسائل جنسی و ارتباطات جنسی شروع میشه
تمامی فیلم ها و داستانهای سکسی هم بر این اساس بنیانگذاری میشن
حتی بعضی میگن داستان سکسی از فیلم مخربتره شاید دلیلش این باشه که در اون تخیل بیشتره
در هر صورت قوه ی وهمیه انسان اگر کنترل نشه چه در مورد مسائل جنسی و چه در مسائل دیگه فضایی رو برای فرد ایجاد میکنه که باعث دوری از یاد خدا میشه و وقتی یاد خدا و اهل بیت از ذهن خارج بشه دیگه فهم افراد با اختلال رو به رو میشه.

mostafahem
جمعه 22 فروردین 93, 09:11 بعد از ظهر
آقا احسان قبلا یادمه شما درباره هم کار کرده بودید

یه کتاب هم از من گرفته بودید.

میشه چنتا حدیث درباره وهم و تاثیرات آن بر انسان بزارید

حامد
شنبه 30 فروردین 93, 10:29 بعد از ظهر
اثراتی که بر جسم می زاره یک طرف

اما اثراتی که در روح انسان می زاره ای کاش می شد نشان داد

کمترینش ضعیف التفس شدن انسانی است که به این عمل بسیار زشت معتاد شده است

و از همه بد تر اینکه این فعل بسیار قبیح راه را برای ارتکاب گناه های دیگه کاملا هموار می کنه چون این کار کاملا روح انسان و سیاه و تاریک می کنه

ehsan_8665
دوشنبه 08 اردیبهشت 93, 03:20 بعد از ظهر
آقا احسان قبلا یادمه شما درباره هم کار کرده بودید

یه کتاب هم از من گرفته بودید.

میشه چنتا حدیث درباره وهم و تاثیرات آن بر انسان بزارید
چشم آقا مصطفی اما اون کتاب بیشتر درباره تفکره
باید حدیثهاشو نگاه کنم ببینم کدوم به وهم ارتباط داره بیارم
البته قطعا تفکر و توهم شباهتهایی به هم دارن اما تفاوتشون تفاوت ظریفیه که من فکر میکنم نیاز به تحقیق دقیق داره

حامد
دوشنبه 08 اردیبهشت 93, 08:56 بعد از ظهر
ظاهرا قرار بود اون کتاب دست من برسه