PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : محاسبات ریاضی در قرآن!!!!

taha
سه شنبه 11 تیر 92, 01:22 بعد از ظهر
موضوع رو دوباره گذاشتم. صفحه ی3 همین موضوع.

hamid reza
سه شنبه 11 تیر 92, 09:32 بعد از ظهر
یعنی شما میگه خداوند دارای بعد است این طور که خدا دارای زمان ومکان میشه و مانند مخلوقات میشه واز خالقیت بیرون میاد

hamid reza
سه شنبه 11 تیر 92, 09:37 بعد از ظهر
آیا باید به حرف دانشمندان گوش کنیم یا سخنان معصومین آیا باید اطلا عات مربوط به قرآن را از غیر از کسانی که مفسران قرآن (اهل بیت (ع) ) بگیریم
آیا این فرمول هایی رو که گفته ائمه فرمودند

واقعا چرا چیز هایی رو در این جا قرار میدی که از طف معصومین نیست

حدیث : هر چیزی که از در خانه اهل بیت خارج نشود باطل است

hamid reza
سه شنبه 11 تیر 92, 09:38 بعد از ظهر
دوستان دیگر نیز نظر بدن به نظر من این چیز ها مخالف آن چیزی هست که دین ما میگوید

taha
چهارشنبه 12 تیر 92, 03:08 بعد از ظهر
اولا:تمامی این ها یک فرضیه است.
دوما:این سایت یه بخشی به نام دانستنی ها داره.انتظار نداشته باشید که بنویسم:(آیا میدانید قرآن حرف ژ ندارد؟)باید چیزی نوشت که کسی نمیدونسته.
سوما:ما فقط 5 مزیت از بعد را میدانیم.پس نمیدانیم جسمی با بعد 1000چه مزیت هایی دارد.
چهارما:عاصف ابن برخیا(از جنیان حضرت سلیمان)توانست آن تخت را خیلی سریع بیاورد.او حداقل یک موجود بالا تر از 6 بعد است که زمان بر او بسیار کم شده است.
پنجما:شاید ابعاد بالاتر از 1000 شرط زمان و مکان حذف شود.
ششما:گفتم که(مردم قادر به دیدن خداوند نیستند، فقط وجود او را در قلبشان حس می*کنند.)
هفتما:شما دارید میگید این حرف باطل است خب این نظر شماست.
هشتما:آیا دین ما گفته این فرمول ها بده؟نرید سراغش؟(خداوند دانشجویان را دوست دارد)اگه بده پس چرا داری درس میخونی؟
نهما:این جوری که شما میگویید انگار به تمامی سخنان و روایات عمل میکنید!!
بازم اگه انتقادی بود بگید.اگه نظرات بد بود پست حذف میشه.

J.MOGHADAM
چهارشنبه 12 تیر 92, 04:44 بعد از ظهر
این چرندیات بعد چیه؟؟؟
اولا:حضرت سلیمان طی الارض کرد.
دوما:خدا خداست بهد نداره چون مخلوق میشه.
سوما:بجای چرتوپرتای دانشمندان کلام معصوم بذار ببین چی میگن.
چهارما:فرضیه فرضیه است اول مطمئن شو بعد بذار فرضیه نذار
پنجما:قطعا اینا زخرفه.
ششما:حمید رضا دمت گرم
هفتما:صلوات بفرست.

hamid reza
پنجشنبه 13 تیر 92, 12:29 قبل از ظهر
اولا:تمامی این ها یک فرضیه است.
دوما:این سایت یه بخشی به نام دانستنی ها داره.انتظار نداشته باشید که بنویسم:(آیا میدانید قرآن حرف ژ ندارد؟)باید چیزی نوشت که کسی نمیدونسته.
سوما:ما فقط 5 مزیت از بعد را میدانیم.پس نمیدانیم جسمی با بعد 1000چه مزیت هایی دارد.
چهارما:عاصف ابن برخیا(از جنیان حضرت سلیمان)توانست آن تخت را خیلی سریع بیاورد.او حداقل یک موجود بالا تر از 6 بعد است که زمان بر او بسیار کم شده است.
پنجما:شاید ابعاد بالاتر از 1000 شرط زمان و مکان حذف شود.
ششما:گفتم که(مردم قادر به دیدن خداوند نیستند، فقط وجود او را در قلبشان حس می*کنند.)
هفتما:شما دارید میگید این حرف باطل است خب این نظر شماست.
هشتما:آیا دین ما گفته این فرمول ها بده؟نرید سراغش؟(خداوند دانشجویان را دوست دارد)اگه بده پس چرا داری درس میخونی؟
نهما:این جوری که شما میگویید انگار به تمامی سخنان و روایات عمل میکنید!!
بازم اگه انتقادی بود بگید.اگه نظرات بد بود پست حذف میشه.

این حرف ها نقد سخنان شما است مو به مو

در جواب اولا شما : فرضیه مرضیه دیگه چیه ببین معصوم چه فرموده

در جواب دوما شما : این سایت روایی دانستنی های روایی اگه میتونی تو سایت بزار

در جواب سوما شما : آقا شما داری میگی خدا بعد داره و این هم گفتی که هرچیز تو بعد قرار داره جسم داره پس مکان و زمان هم داره واین تو خدا مانند مخلوق میشه و از الاهیت در میاد پس این حرف شما واقعا مزخرف

در جواب چهارما شما : آیا عاصف بن برخیا جن بود یا یکی از یاران حضرت سلیمان بود که بر طبق روایات 1 اسم اعظم بلد بود و توانست اون کار بکنه

در جواب پنجما شما : لازمه بعد داشتن زمان ومکان داشتن است

در جواب ششما شما: من در باره این موضوعی حرفی نزدم پس نمیخواد الکی چیزی به حرفات اضافه کنی

در جواب هفتما شما : گفتم که حدیث داریم هرچیزی که از در خانه اهل بیت خارج نشود باطل است پس نظر من نیست فرموده امامم است

در جواب هشتما شما: شما میتونید اینو از آقا حامد بپرسید ومن با اینکه جوابش میدونم بهتون نگم و تو سایت مطرح نشه بهتره

در جواب نهما شما : ما وظیفه داریم که این کار بکنیم و من هم تا انجایی که توفیقشو دارم به روایات عمل میکنم

دهما : جونم داش جواد دمش حسابی گرم

یازدهما : اگه این حرف ها قبول نداری مشکل خودته به من ربطی نداره

دوازدهما : بر وجود مقدس امیرالمومنین علی بن ابی طالب (صلوات الله وسلام علیه ) و امام زمان (عجل الله تعالی فرجه شریف) صلوات

J.MOGHADAM
پنجشنبه 13 تیر 92, 12:52 قبل از ظهر
ماشاالله بچه های با تعصب شیعه.
اهرین اهرین

reza
پنجشنبه 13 تیر 92, 10:02 قبل از ظهر
سلام

خیلی خوبه که اینجا "ظاهرا" همه نظرشون اینه که اون چیزی که اصله حرف اهل بیته، و باید برای تمام امور به سخن ایشان رجوع کرد ولی متاسفانه رویکرد پاسخ دهی ها به هیچ وجه به سیره معصومین مطابقت نداره و متاسفانه گاهی با همین دید برخورد زننده ای در برابر بعضی از پست ها انجام میشه.

من خودم وقتی این پست رو خوندم (محاسبات ریاضی در قرآن) به نظر خودم هم مطلب قابل استنادی نبود و به نظر بنده هم این ها یک سری برداشت های ذهنی و فکری انسان هاست که لزوما صحیح هم نیست و شاید حتی بیان کردنشون بیخودی ذهن ها رو از معنای حقیقی منحرف کنه چه بسا امکان غلط بودن و اشتباه بودن چنین برداشت هایی 100 برابر بیشتر از صحت داشتنش باشه. ( این رو گفتم که فکر نکنید موافقم و بدونید بنده هم با شما موافقم )

اما در کل به نظرم زمانی که مثلا یکی از وقایع فیزیکی کشف شده در طبیعت با آیه ای از آیات قرآن مطابقت میکنه و کسی عنوانش میکنه فوری نباید بهش گفت چرت و پرت نگو!
مگر غیر از اینه که تمام این قوانین فیزیکی خلق شده و تعبیه شده توسط خدا ست؟ پس چه دلیلی داره که بلافاصله با شنیدن چنین تعابیری گارد بگیریم و بگیم چرته و چیزی که در قرآن اومده هیچ ربطی به این چیزایی که این روزا در علم پیدا میشه نداره و ...

من به عنوان یه بچه شیعه، بار ها و بار ها جاهای مختلف در مورد اعجازهایی که در قرآن هست سخنان مختلفی شنیدم یا خوندم ، در مورد تکرار با نظم برخی عبارات و کلمات ، در مورد ارتباط های عددی جالب و ...
دلم میخواد درست یا غلط بودن چنین برداشت هایی برام با سند اثبات شه که بعدا خودم هم اگر جایی گفتم بتونم ازش دفاع کنم.

یه پستی بود پیداش نکردم، ولی توی این مایه ها بود که مثلا فلان کلمه 70 بار در قرآن اومده کلمه متضادش هم 70 بار و .... اونجا هم یادمه همه توپیدن به نویسنده ی پست که این چرندیات چیه و .....
خب این چه برخوردیه؟

شما یعنی میگین این که میگه اون کلمه 70 بار اومده دروغه؟ نه خب! به هر حال به همین تعداد اومده
میگید اینا مهم نیست؟ بله به نظر منم اهمیت چندانی نداره ولی به هر حال از جمله جذابیت های ظاهرای و اعجاز های ظاهری قرآن محسوب میشه، قرآنی که بخش بخش و در طی سال ها نازل شده چنین نظمی توش جالب توجهه
ولی بله شاید بار معنایی خاصی نداشته باشه، شایدم داشته باشه ولی ما به دلیل عقل ناقصمون حق نداریم خودمون استدلال کنیم الکی و خوبه اگر دنبال معانی و تعابیر چنین نظم هایی هستیم به سخن معصوم مراجعه کنیم.

ممکنه من و شما معتقد باشیم که فلان حرف بیهوده و اشتباه است!( حالا این که ما نظرمون درست هست یا نه هم خودش جای بحث داره ) اما وقتی یه نفر اومده توی همین سایت روایی ، سایتی که محل بحث بچه شیعه ها هست، یه نظری یه پستی رو گذاشته که من و شما مخالفیم باهاش درست نیست با برخورد تنند بزنیم طرف رو ! جوری که دیگه جرات نکنه حرفی بزنه و در صورتی که با چنین مطالبی مواجه شد با شک این که درست هست یا نه توی دلش نگه داره اون مطلب رو

مگه قرار نیست من و شما اینجا چیز هایی که یاد گرفتیم و میدونیم رو به هم منتقل کنیم و اگر غلطه متوجه اشتباهمون بشیم؟ پس چرا باید رونده بشن آدم ها؟

من تقریبا یه ساله که با این سایت آشنا شدم، اوایل عضو نشدم چون فقط مطالب رو میخوندم و فکر نمیکردم زمانی بخوام خودم مشارکت داشته باشم اما یواش یواش حس کردم دوست دارم بعضی جاها نظرم رو بگم و عضو شدم توی سایت. به عنوان یه نفر که از خارج از گود! یه سالی ناظر بحث های سایت بودم حس میکنم جواب های قوی ای به پست هایی که به ظاهر مخالف با باور های اعضای فعال این سایت که 4- 5 نفر هستن هست داده نمیشه
و اگر یه وقت خدایی نکرده یه نفر توی یه موضوعی شکی شبهه ای داشته باشه و بخواد مطرح کنه جواب قوی ای نمیگیره

مثلا من خودم بارها با در نظر گرفتن این که باید همه چیز رو از اهل بیت گرفت، این سوال برام پیش اومده که آیا اهل بیت همه چیز رو گفته اند یا مثلا بوده یه سری موضوعاتی که اهمیت چندانی نداشته و مربوط به امور ساده و زودگذری بوده و در موردشون صحبتی نشده؟ راه رسیدن به پاسخ ائمه (ع) به سوال های بیشماری که در این دوره و زمونه برای جوون هایی مثل من پیش میاد چیه؟ مگر نه این که خیلی از احادیث رو هم خود ما نمیتونیم مفهومش رو درک کنیم. پس ... ( حالا بگذریم! اینجا بحث منحرف نشه، فقط خواستم بگم من الان 5-6 ماهه این سوال تو ذهنمه ولی جرات نکردم بپرسم چون حس کردم کسی جوابی بهم نمیده، احتمالا همه فکر میکنن من یه آدم بی اعتقادم و با چهارتا پست به صورت دعوا که خجالت بکش این چه حرفیه و .... تموم میشه بحث بی نتبجه ) حالا ایشالله اگر حس کردم جای بحث هست این سوال رو جدا در جای دیگه ای مطرح میکنم.

خلاصه که شما که این قدر زحمت میکشید و میاین اسناد روایی رو توی سایت ثبت میکنید، احادیث رو بیان میکنین، وقت میذارین و اینجا یه سایتی فراهم کردین که بچه شیعه ها از هر جای کشور میتونن بیان توش بخوننش و نظر بدن و چیز یاد بگیرن توش، خیلی حیفه که روی نحوه ی پاسخ دادن و برخورد کردن خیلی کار نمیکنید.

حدیث زیر، مخاطب اولش خودمم! انشالله که هیچ وقت پیش از فهم حرف و مساله ای به مخالفت باهاش بلند نشم.

امام صادق (علیه السّلام) فرموده اند : یکی از ویژگی های نادان این است که قبل از شنیدن [مطلب] پاسخ می دهد و پیش از آنکه بفهمد به مخالفت بر می خیزد٬ و ندانسته داوری می کند.

منبع : البحار ٢/۶٢

taha
پنجشنبه 13 تیر 92, 01:00 بعد از ظهر
پست حذف شد.دلتون خنک شد؟

taha
پنجشنبه 13 تیر 92, 01:04 بعد از ظهر
دمش گرم آقا رضا،به جای این که هی به آدم بتوپه با لحن آروم صحبت میکنه،گناه نکردم که پست گذاشتم؟

hamid reza
پنجشنبه 13 تیر 92, 01:59 بعد از ظهر
به نظر شما پست رو حذف کنم؟

شما قابلیت اینو نداید که این موضوعو حذف کنید

J.MOGHADAM
پنجشنبه 13 تیر 92, 02:20 بعد از ظهر
آقا reza سخنان شما کاملا درست و صحیح هست ولی آقایtaha داره تقریبا آیات قران رو تفسیر به رای میکنن و این کارو اهل بیت کلی نهی کردند..
برای همین من فقط نظر و تذکر دادم..!!
اوون سوالتونم حتما بگید در سایت و مطرحش کنید.

Yaser.76
پنجشنبه 13 تیر 92, 03:11 بعد از ظهر
سلام
به نظر من بحث های خیلی خیلی خیلی مهم تری هم از این بحث وجود دارد که در سایت مطرح شود مثل بحث تکفل یتیم آل محمد صلی الله علیه و آله وسلم،که مطرح شده اما
دوستان به آن توجهی نمی کنند.چون در این دوره و زمونه تکفل یتیم آل محمد صلی الله علیه و آله وسلم وظیفه ماست.

reza
شنبه 15 تیر 92, 10:51 قبل از ظهر
آقا reza سخنان شما کاملا درست و صحیح هست ولی آقایtaha داره تقریبا آیات قران رو تفسیر به رای میکنن و این کارو اهل بیت کلی نهی کردند..
برای همین من فقط نظر و تذکر دادم..!!

آقای مقدم عزیز، حرف شما درسته، این که تفسیر به رای به کل اشتباهه و نهی شده و ... من منظورم فقط جواب شما نبود، کلا جواب تمام دوستان رو نه فقط توی این بحث بلکه توی موضوعات مشابه در نظر داشتم که این صحبت ها رو کردم.
البته در مورد جواب شما هم انتقادم فقط این بود که به کاربردن کلماتی مثل چرندیات و مزخرف و ... ممکنه این طور برداشت شه که شما دارین گوینده رو زیر سوال میبرید یا به زبون خودمونی میزنید! و بهتره جواب ها طوری باشه که چنین حسی وجود نداشته باشه و بیشتر خود مطلب و خود اون روش و کار نقد بشه

این طوری مخاطب رونده نمیشه تاثیر حرف هم خیلی بیشتر میشه

وگرنه با اصل موضوعی که مطرح کردید و اشتباه بودن تفسیر به رای کاملا موافقم :-)

خدا رو شکر که این بحث با خوبی پیش رفت. از آقا طاها هم ممنونم که انتقاد ها رو با روی باز و با منطق پذیرفتن.

حامد
یکشنبه 16 تیر 92, 10:36 قبل از ظهر
پست حذف شد.دلتون خنک شد؟

سلام آقا طاها اصلا دلم خنک نشد که این پست و حذف کردید
چه اشکالی داره که ما بعضی از حرف ها اینجا بیاریم و نقد بشه ؟

به نظر من خوبه که دوباره این پست یر جای اواش قرار بدی

دوستان هم دقت کنند کسی که یه مطلبی مطرح می کنه دشمن اهل بیت نیست یا حتی ممکنه خودش هم این حرف قبول نداشته باشه فقط دوست داره که بحث کنه نباید با کلمات توهین آمیز با اون برخورد کرد

از این که بگذریم تعصب داشتن روی اهل بیت توی این سایت واقعا زیبا است
اما نباید یادمون بره که علاقه و محبت و تعصب ما نسبت به اهل بیت باید از روی علم باشه نه خدایی نکرده از روی جهل

hamid reza
چهارشنبه 19 تیر 92, 02:20 بعد از ظهر
اقا حامد درست میگن به نظر من هم بهتر دوباره مطلب بزاری

J.MOGHADAM
پنجشنبه 20 تیر 92, 12:07 قبل از ظهر
احسنت به اقا حامد گلللللللللللللللللللللللل للللللللللللللللللللللللل ل..!!

taha
جمعه 21 تیر 92, 01:35 قبل از ظهر
هرچی داش حامدمون بگه.ولی چون موضوعش خیلی زیاد بود من خلاصه ش کردم و گفتم .ولی جایی سیو نکردم.دیگه حسش نیس دوباره خلاصهش کنم.
شما میتوانید با سرچ کلمه(محاسبات ریاضی در قرآن)در گوگل اون مطلب رو بخونید.بین نتایج اول تا پنجم یکیشونه.باید دنبال اون مطلبی باشید که ابعاد رو توصیف کرده..

ولی خدا وکیلی:اگه یه کله گنده تو سایت این مطلب رو میذاشت اینقد فحش نمیخورد.

J.MOGHADAM
شنبه 22 تیر 92, 12:51 قبل از ظهر
هرچی داش حامدمون بگه.ولی چون موضوعش خیلی زیاد بود من خلاصه ش کردم و گفتم .ولی جایی سیو نکردم.دیگه حسش نیس دوباره خلاصهش کنم.
شما میتوانید با سرچ کلمه(محاسبات ریاضی در قرآن)در گوگل اون مطلب رو بخونید.بین نتایج اول تا پنجم یکیشونه.باید دنبال اون مطلبی باشید که ابعاد رو توصیف کرده..

یه سوال من فحش دادم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟!!!!
اگه اینایی که گفتم فحش بوود پس نمیدونی فحش چیه!!
اینا تذکر بوده..
شما به دل نگیر.

hamid reza
شنبه 22 تیر 92, 02:27 قبل از ظهر

دقیقا این چیزی که اقا مقدم گفت ما فقط نقد کردیم و فحشی هم یه شما ندادیم لطفا جنبه نقد و انتقاد داشته باشید

حامد
شنبه 22 تیر 92, 09:43 قبل از ظهر
دوستان عزیزم دقت کنید که این بحث تمام شد دیگه با هم دعوا نکنیم دوست داشتم اصل مطلب باشه تا از جهات دیگر هم بتونیم نقدش کنیم چون تنها نقدی که بهش شده بود تفسیر به رای بودن این مطلب بود البته این نقد بسیار مهمی به اون مطلب بود اما می شد از جهات دیگه هم اشتباه بودن و غیر علمی بودن اون مطلب رو هم اثبات کرد به هر حال اقا طاطه دوست نداشتند که این مطلب ادامه پیدا کنه و حذف شد دو
ستان دقت کنند در باره قرآن سخن های زیادی گفته می شه درست یا غلط خوبه در این بخش اون ها آورده بشه تا ببینیم کدوم یکی از این نظریات درست هستند و کدوم یکی باطل
یا علی مدد

ehsan_8665
دوشنبه 24 تیر 92, 12:08 قبل از ظهر
ممنون از پست قشنگتون واقعا استفاده کردیم
واقعا خیلی خوبه که آدم انتقاد پذیر باشه
من وقتی یک نفر عیبمو بهم میگه خیلی خیلی خوشحال میشم
باشد که با فعالیت بیشتر شما و امثال شما توی این سایت ، سایت رشد بیشتری کنه و واقعا بتونه منبع قابل استفاده تری برای همه بچه شیعه ها نه تنها توی ایران بلکه تو دنیا کنه

taha
دوشنبه 24 تیر 92, 07:45 قبل از ظهر
چشم.سعی میکنم دوباره موضع رو بذارم.

taha
دوشنبه 24 تیر 92, 08:06 قبل از ظهر
طبق نظریات جدید علمی، فضای سه بُعدی که ما در آن زندگی می*کنیم، یک فضای خمیده است؛ به طوری که اگر سفینه*ای از یک نقطه شروع به حرکت کند و به زعم خودش در راستای یک خط راست حرکت کند، سرانجام به نقطه شروع حرکتش خواهد رسید.

بنابراین در مقایسه با سطح یک کره که یک سطح ۲ بُعدی بسته*ای است که در جهت بُعد سوم خم شده است، می*توان گفت جهان ۳ بُعدی ما پوسته یک کره ۴ بُعدی است، به عبارت دیگر جهان ما یک جهان ۳ بُعدی است که در جهت بُعد چهار خم شده است.

حرکت در بُعد چهارم نتایج جالبی در بر خواهد داشت: نظیر امکان خروج از زندان بدون گذشتن از در یا دیوار، عبور از کوه بدون رفتن بالای آن و یا تونل زدن، نزدیک کردن راه*ها، پشت و رو کردن یک موجود، توجیه ماهیت دو گانه موج ـ ذره و غیره، به نظر می*رسد مفاهیم فوق با مفهوم برخی آیات قرآنی نزدیکی داشته باشد.

*تعاریف و مثال*هایی از بُعد

-نقطه یک جسم بدون بُعد است.
http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1391/09/19/13910919000495_PhotoL.jpg
-جسم تک بُعدی مثل یک خط فقط طول دارد.
http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1391/09/19/13910919000496_PhotoL.jpg
-جسم ۲ بُعدی مسطح بوده و همانند یک نقاشی فقط دارای طول و عرض است.
-جسم ۳ بُعدی در دنیای ۲ بُعدی دیده نمی*شود، به عبارتی نامرئی است و فقط سایه آن قابل رؤیت است.

جسم ۳ بُعدی مثل یک گل دارای طول و عرض و ارتفاع است، ما در دنیای ۳ بُعدی زندگی می*کنیم، هر چیزی طول و عرض و ارتفاع دارد.

ما که در جهان ۳ بُعدی زندگی می*کنیم، قابلیت رؤیت اجسام ۴ بُعدی را نداریم، چرا که در دنیای ۳ بُعدی ما هرگز دیده نمی*شوند و فقط سایه آن*ها قابل رؤیت است.
http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1391/09/19/13910919000500_PhotoL.jpg
چرا که چشم ما فقط می*تواند اجسام ۱، ۲ و ۳ بُعدی را ببیند، پس اجسامی که بُعدی بیش از ۳ بُعد داشته باشند، را نمی*توانیم ببینیم، سایه جسم ۴ بُعدی هم چون فقط ۳ بُعد دارد، می*بینیم، بُعد زمان از دست می*رود.

در بُعد پنجم، جسم ۵ بُعدی طول، عرض، ارتفاع، زمان، انرژی دارد، نمایش جسم ۵ بُعدی در دنیای ۳ بُعدی امکان پذیر نیست، برخلاف جسم ۴ بُعدی که سایه آن ۳ بُعدی است و ما می*توانیم سایه*اش را ببینیم، حتی سایه اجسام ۵ بُعدی چون ۴ بُعدی است، در دنیای ما قابل مشاهده نیستند، زیرا بُعد ارتفاع، *زمان و انرژی از دست رفته است.

«وَلَمَّا جَاء مُوسَى لِمِیقَاتِنَا وَکَلَّمَهُ رَبُّهُ قَالَ رَبِّ أَرِنِی أَنظُرْ إِلَیْکَ قَالَ لَن تَرَانِی وَلَکِنِ انظُرْ إِلَى الْجَبَلِ فَإِنِ اسْتَقَرَّ مَکَانَهُ فَسَوْفَ تَرَانِی فَلَمَّا تَجَلَّى رَبُّهُ لِلْجَبَلِ جَعَلَهُ دَکًّا وَخَرَّ موسَى صَعِقًا فَلَمَّا أَفَاقَ قَالَ سُبْحَانَکَ تُبْتُ إِلَیْکَ وَأَنَاْ أَوَّلُ الْمُؤْمِنِینَ» (اعراف/ ۱۴۳)

و چون موسى به میعاد ما آمد و پروردگارش با او سخن گفت، عرض کرد: پروردگارا! خود را به من بنماى تا بر تو بنگرم، فرمود: هرگز مرا نخواهى دید، لیکن به کوه بنگر، پس اگر بر جاى خود قرار گرفت، به زودى مرا خواهى دید، پس چون پروردگارش به کوه جلوه کرد، آن را ریز ریز ساخت و موسى بیهوش بر زمین افتاد و چون به خود آمد، گفت: تو منزهى به درگاهت توبه کردم و من نخستین مؤمنانم.

*حالا می*دانیم چرا خداوند به حضرت موسی(ع) فرمود: هرگز ما را نخواهی دید، چون خداوند موجودی با ابعاد بیش از ۴ بُعد است، به همین دلیل او از دید ما نامرئی است.

وُجُوهٌ یَوْمَئِذٍ نَّاضِرَةٌ، إِلَى رَبِّهَا نَاظِرَةٌ»(قیامت/۲۲-۲۳)
آرى در آن روز صورتهایى شاداب و مسرور است، و به پروردگارش مى‏نگرد.
مثالی دیگر در روز قیامت که مردم قادر به دیدن خداوند نیستند، فقط وجود او را در قلبشان حس می*کنند.

taha
دوشنبه 24 تیر 92, 08:28 قبل از ظهر
مقایسه زما در بعد سوم و چهارم:
اجسامی که با سرعتی نزدیک به سرعت نور حرکت می*کنند، در مقایسه با جسمی که ایستاده یا سرعت حرکت آن کمتر است، زمان برای آن*ها کندتر می*گذرد.
*زمان در بُعد چهارم
هر سال زندگی در بُعد چهارم معادل ۶۶۶۶۶ سال زندگی در بُعد سوم یا سال زمینی است.

«تَعْرُجُ الْمَلَائِکَةُ وَالرُّوحُ إِلَیْهِ فِی یَوْمٍ کَانَ مِقْدَارُهُ خَمْسِینَ أَلْفَ سَنَةٍ، فَاصْبِرْ صَبْرًا جَمِیلًا، إِنَّهُمْ یَرَوْنَهُ بَعِیدًا، وَنَرَاهُ قَرِیبًا»(معارج ۴-۷)
فرشتگان و روح در روزى که مقدارش پنجاه هزار سال است به سوى او بالا مى‏روند، پس صبر کن صبرى نیکو، زیرا آنان [عذاب] را دور مى‏بینند، [ما] نزدیکش مى‏بینیم.

هر روز زندگی در بُعد چهارم معادل ۱۸۲ سال و ۷ ماه زمینی است.
-هر ساعت در بُعد چهارم معادل ۷ سال و ۷ ماه زمینی است.
- هر ساعت در بُعد چهارم معادل ۹۱ ماه و ۱۰ روز در بُعد سوم است.
- ۱۰۰۰ ماه معادل ۱۰.۹۵ ساعت یعنی ۱۰ ساعت و ۵۷ دقیقه است.

«قَالُوا لَبِثْنَا یَوْمًا أَوْ بَعْضَ یَوْمٍ فَاسْأَلْ الْعَادِّینَ» (مؤمنون/ ۱۱۳)
مى‏گویند: یک روز یا پاره‏اى از یک روز ماندیم، از شما گران [خود] بپرس.

*شما چند ساعت است در روی زمین زندگی می*کنید؟

- ۱۲۰ سال عمر در زمین معادل ۱۵ ساعت و ۴۵ دقیقه زندگی در بُعد چهارم است.
- ۸۰ سال عمر دنیوی معادل ۱۰ ساعت و ۳۰ دقیقه زندگی در بُعد چهارم است.
http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1391/09/19/13910919000505_PhotoL.jpg
- ۶۰ سال زمینی معادل ۸ ساعت و ۱۵ دقیقه است.

«فَاصْبِرْ کَمَا صَبَرَ أُوْلُوا الْعَزْمِ مِنَ الرُّسُلِ وَلَا تَسْتَعْجِل لَّهُمْ کَأَنَّهُمْ یَوْمَ یَرَوْنَ مَا یُوعَدُونَ لَمْ یَلْبَثُوا إِلَّا سَاعَةً مِّن نَّهَارٍ بَلَاغٌ فَهَلْ یُهْلَکُ إِلَّا الْقَوْمُ الْفَاسِقُونَ» (احقاف/۳۵)
پس همان گونه که پیامبران نستوه صبر کردند، صبر کن و براى آنان شتابزدگى به خرج مده، روزى که آنچه را وعده داده مى‏شوند، بنگرند، گویى که آنان جز ساعتى از روز را [در دنیا] نمانده‏اند [این] ابلاغى است پس آیا جز مردم نافرمان هلاکت‏خواهند یافت.

«کَأَنَّهُمْ یَوْمَ یَرَوْنَهَا لَمْ یَلْبَثُوا إِلَّا عَشِیَّةً أَوْ ضُحَاهَا» (نازعات/۴۶)
روزى که آن را مى‏بینند، گویى که آنان جز شبى یا روزى درنگ نکرده‏اند.

- کسی که ۱۰۰ سال قبل مرده فقط ۱۳ ساعت و ۱۰ دقیقه در بعد چهارم از مرگش می*گذرد یعنی بخشی از یک روز.
---------------------------------------
«وَنُفِخَ فِی الصُّورِ فَصَعِقَ مَن فِی السَّمَاوَاتِ وَمَن فِی الْأَرْضِ إِلَّا مَن شَاء اللَّهُ ثُمَّ نُفِخَ فِیهِ أُخْرَى فَإِذَا هُم قِیَامٌ یَنظُرُونَ»(زمر/۶۸)
و در صور دمیده مى‏شود، پس هر که در آسمان*ها و هر که در زمین است بیهوش در مى‏افتد مگر کسى که خدا بخواهد، سپس بار دیگر در آن دمیده مى‏شود و بناگاه آنان بر پاى ایستاده مى‏نگرند.
http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1391/09/19/13910919000506_PhotoL.jpg
*قانون طی*الارض

«قَالَ یَا أَیُّهَا المَلَأُ أَیُّکُمْ یَأْتِینِی بِعَرْشِهَا قَبْلَ أَن یَأْتُونِی مُسْلِمِینَ، قَالَ عِفْریتٌ مِّنَ الْجِنِّ أَنَا آتِیکَ بِهِ قَبْلَ أَن تَقُومَ مِن مَّقَامِکَ وَإِنِّی عَلَیْهِ لَقَوِیٌّ أَمِینٌ، قَالَ الَّذِی عِندَهُ عِلْمٌ مِّنَ الْکِتَابِ أَنَا آتِیکَ بِهِ قَبْلَ أَن یَرْتَدَّ إِلَیْکَ طَرْفُکَ فَلَمَّا رَآهُ مُسْتَقِرًّا عِندَهُ قَالَ هَذَا مِن فَضْلِ رَبِّی لِیَبْلُوَنِی أَأَشْکُرُ أَمْ أَکْفُرُ وَمَن شَکَرَ فَإِنَّمَا یَشْکُرُ لِنَفْسِهِ وَمَن کَفَرَ فَإِنَّ رَبِّی غَنِیٌّ کَرِیمٌ» (نمل/۳۸-۴۰)
[سپس] گفت: اى سران [کشور] کدام یک از شما تخت او را پیش از آنکه مطیعانه نزد من آیند، براى من مى‏آورد، عفریتى از جن گفت من آن را پیش از آنکه از مجلس خود برخیزى براى تو مى‏آورم و بر این [کار] سخت توانا و مورد اعتمادم، کسى که نزد او دانشى از کتاب [الهى] بود، گفت: من آن را پیش از آنکه چشم خود را بر هم زنى برایت مى‏آورم، پس چون [سلیمان] آن [تخت] را نزد خود مستقر دید، گفت: این از فضل پروردگار من است تا مرا بیازماید که آیا سپاسگزارم یا ناسپاسى مى‏کنم و هر کس سپاس گزارد، تنها به سود خویش سپاس مى‏گزارد و هر کس ناسپاسى کند، بى‏گمان پروردگارم بى‏نیاز و کریم است.
http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1391/09/19/13910919000507_PhotoL.jpg
«سُبْحَانَ الَّذِی أَسْرَى بِعَبْدِهِ لَیْلًا مِّنَ الْمَسْجِدِ الْحَرَامِ إِلَى الْمَسْجِدِ الأَقْصَى الَّذِی بَارَکْنَا حَوْلَهُ لِنُرِیَهُ مِنْ آیَاتِنَا إِنَّهُ هُوَ السَّمِیعُ البَصِیرُ» (اسراء/۱)
منزه است آن [خدایى] که بنده‏اش را شبانگاهى از مسجد الحرام به سوى مسجد الاقصى که پیرامون آن را برکت داده‏ایم، سیر داد تا از نشانه‏هاى خود به او بنمایانیم که او همان شنواى بیناست.

*آیه تعیین سرعت نور

«یُدَبِّرُ الْأَمْرَ مِنَ السَّمَاءِ إِلَى الْأَرْضِ ثُمَّ یَعْرُجُ إِلَیْهِ فِی یَوْمٍ کَانَ مِقْدَارُهُ أَلْفَ سَنَةٍ مِّمَّا تَعُدُّونَ»(سجده/۵)
http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1391/09/19/13910919000508_PhotoL.jpg
*راه محاسباتی سرعت نور قرآنی

-فاصله = هزار سال از سال*هایی است که شما می*شمرید

۱۲۰۰۰=۱*۱۰۰۰

-هر سال= ۱۲ ماه------ در نتیجه ۱۲

-طول مسیر سفر طی یک ماه = L

-فاصله = ۱۲۰۰۰*L

-سرعت = ۲۵۸۳۱۳۴۸۰۳۵.۰۸۶ تقسیم بر ۸۶۱۶۴.۰۹۰۶

در نتیجه سرعت نور محاسبه شده در قرآن عبارتند از: کیلومتر بر ثانیه ۴۹/۲۹۹۷۹۲ پایان.از اینکه دو قسمت شد ببخشید.چون اجازه نمیده زیاد بنویسم.
نظراتتون رو بگید.

taha
چهارشنبه 09 مرداد 92, 09:41 قبل از ظهر
دوستان اینو بدونن ما با کسی دعوا نداریم.شما خودتون اگه یکی بهتون بگه مخالف دینی ناراحت نمیشید؟؟همون حرف هارو میشه ملایم تر هم زد.این دیگه ربطی به جنبه انتقاد نداره....

بحث رو ادامه بدیم...

taha
چهارشنبه 09 مرداد 92, 09:52 قبل از ظهر
دقیقا این چیزی که اقا مقدم گفت ما فقط نقد کردیم و فحشی هم یه شما ندادیم لطفا جنبه نقد و انتقاد داشته باشید
همینی که به یکی بگن دشمن اهل بیتی از صد تا فحش بد تره....

اگه شما توپیدن به یکی رو تعصب میدونید.......

به هر حال بهتره هر چیزی که اتفاق افتاده رو بیخیال شیم و بحث جنبه دوستانه داشته باشه.
اگر هم به کسی چیزی گفتم که ناراحت شد،به دلیل عصبانی شدنم بوده.ببخشید.

hamid reza
یکشنبه 13 مرداد 92, 12:56 قبل از ظهر
همینی که به یکی بگن دشمن اهل بیتی از صد تا فحش بد تره....

اگه شما توپیدن به یکی رو تعصب میدونید.......

به هر حال بهتره هر چیزی که اتفاق افتاده رو بیخیال شیم و بحث جنبه دوستانه داشته باشه.
اگر هم به کسی چیزی گفتم که ناراحت شد،به دلیل عصبانی شدنم بوده.ببخشید.

کی به شما گفته دشمن اهل بیتی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟/

hamed
یکشنبه 13 مرداد 92, 10:25 قبل از ظهر
آقای حمید رضا جان، عزیز دل برادر :-)

معمولا برخورد دوستان هیات اصلا مناسب نیست با افرادی که چندین سال توی هیات نبودن مثل شما.

شما خودت روز اول که اومدی هیات همه این چیزارو بلد بودی؟ یه نگاه به لحن پست هاتون و جانب داریتون از هم توی بحث ها بنداز تا بفهمی یه شخص ثالثی که می خواد با شما بحث کنه چقدر اذیت میشه و احساس تنهایی و هجوم می کنه. بعدش هم میگید لطفا جنبه انتقاد پذیری داشته باشید!!! بعضی از لحن ها و تحقیر آمیز صحبت کردن ها از 100 تا فحش بدتره. واقعا شما متوجه نشدی که برخودتون بد بوده؟

مطمئن باشید که اهل بیت هم راضی نیستن توی این دورو زمونه بد، ما با رفتارمون دفع کننده افراد از هیات و سایت باشیم.

مخلصیم! :دی

taha
یکشنبه 13 مرداد 92, 11:25 قبل از ظهر
کی به شما گفته دشمن اهل بیتی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟/
شما نوشتی دفاع از دینم.پس قطعا کسی که داره حمله میکنه(به نظر شما)مخالف دینه!!!

حسین
دوشنبه 14 مرداد 92, 09:14 قبل از ظهر
با حرف آقا hamed کاملا موافقم. برخوردهای بعضی از دوستان واقعا بد هستش. یه ذره به لحن حرفاتون دقت کنید.

آقا reza واقعا عالی و به جا بود انتقادتون. حرف دل منم هست. بچه های فعال سایت باید بطور جدی روی برخوردهاشون و نحوه صحبت و نقد کردن، کار کنن و تجدید نظر کنن.

اگه قراره در حد یه سایت درون هیاتی بمونیم که هیچی، هرجوری دوست داریم و دلمون میخواد باشیم (برخلاف آموزه های دینی) ، اما اگر قراره یه سایت کشوری یا جهانی باشیم باید یه کم جدی تر روی نحوه حرف زدنمون، لعن کردنمون، رعایت تقیه، برخوردهامون با تازه وارد ها، انتقاد کردنمون، رعایت اینکه خانم ها هم بعضی پست ها رو میخونن و غیره کار کنیم.

با تشکر از همه

taha
دوشنبه 14 مرداد 92, 12:40 بعد از ظهر
خب دیگه....به نظرم بهتره بحث ادامه پیدا کنه ودیگه کمتر مجادله پیش بیاد.بعضی از دوستان نظر دادن.نظر بقیه چیه؟؟