PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : واقعیات شگفت انگیز در قرآن

tana
یکشنبه 29 اردیبهشت 92, 02:37 قبل از ظهر
واقعیات شگفت انگیز در قرآن

دکتر طریق السوادان آیاتی را در قرآن مجید پیدا کرده* است که قید می*کند موضوعی برابر با موضوعی دیگر است، مثلاً مرد برابر است با زن.

گرچه این مسئله از نظر صرف*و*نحو دستوری بی*اشکال است اما واقعیت اعجاب*آور این است که تعداد دفعاتی که کلمه مرد در قرآن دیده می*شود 24 مرتبه و تعداد دفعاتی که کلمه زن در قرآن دیده می*شود هم 24 مرتبه است، درنتیجه، نه تنها این عبارت از نظر دستوری صحیح است، بلکه از نظر ریاضیات نیز کاملاً بی*اشکال است، یعنی 24=24.

با مطالعه بیشتر آیات مختلف، او کشف نموده*است که این مسئله درمورد همه چیزهایی که در قرآن ذکر شده این با آن برابر است، صدق می*کند. به کلماتی که دفعات به*کار بستن آن در قرآن ذکر شده، نگاه کنید:

دنیا 115 / آخرت 115

ملائک 88 / شیطان 88

زندگی 145 / مرگ 145

سود 50 / زیان 50

ملت (مردم) 50 / پیامبران 50

ابلیس 11 / پناه جستن از شر ابلیس 11

مصیبت 75 / شکر 75

صدقه ٧٣ / رضایت ٧٣

فریب خوردگان (گمراه شدگان) 17 / مردگان (مردم مرده) ١٧

مسلمین ۴١ / جهاد ۴١

طلا 8 / زندگی راحت ٨

جادو ۶٠ / فتنه ۶٠

زکات ٣٢ / برکت ٣٢

ذهن ۴٩ / نور ۴٩

زبان ٢۵ / موعظه (گفتار، اندرز) ٢۵

آرزو ٨ / ترس ٨

آشکارا سخن گفتن (سخنرانی) ١٨ / تبلیغ کردن ١٨

سختی ١١۴ / صبر١١۴

محمد (صلوات الله علیه) ۴ / شریعت (آموزه های حضرت محمد (ص) ۴

مرد ٢۴ / زن ٢۴

همچنین جالب است که نگاهی به دفعات تکرار کلمات زیر در قرآن داشته باشیم:

نماز 5، ماه ١٢، روز ٣۶۵

دریا ٣٢، زمین (خشکی) ١٣

دریا + خشکی = 45=13+32

دریا = %1111111/71= 100 × 45/32

خشکی = % 88888889/28 = 100 × 45/13

دریا + خشکی = % 00/100

دانش بشری اخیراً اثبات نموده که آب 111/71% و خشکی 889/28 % از کره زمین را فراگرفته است.

آیا همه اینها اتفاقی است؟

سوال اینجاست که چه کسی به حضرت محمد (صلوات الله علیه) اینها را آموخته است؟ قرآن هم دقیقاً همین را بیان می*کند.

ehsan_8665
یکشنبه 29 اردیبهشت 92, 04:36 بعد از ظهر
خیلی جالب بود!!!!!!!!
چون خدا مرد و زن رو به تعداد مساوی در قران ذکر کرده پس با هم برابرند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!
حتما بعد از این هم میخوان فتوا بدن زن و مرد چون با هم برابرند مساوی ارث میبرن و .....
اگر این مطالبی که این آقا بیان کرده اسرار و رموز قران بود خود اهل بیت علیهم السلام توی روایات به اون اشاره میکردند.
اولا که باید وقتی پستی گذاشته میشه به آیاتش هم اشاره بشه الان من از کجا باید بدونم کدوم آیات درش مرد آمده کدام زن؟؟؟

mohammad ashrafi
دوشنبه 30 اردیبهشت 92, 01:43 بعد از ظهر
اقایehsan_8665.ایشون نگفتن که چون تعداد مرد و زن با هم برابره پس باید به یک اندازه ارث ببرن.

ایشون فقط به تعداد کلمه های مرد و زن در قران اشاره کردند.

ABASS
سه شنبه 31 اردیبهشت 92, 03:34 بعد از ظهر
اقایehsan_8665.ایشون نگفتن که چون تعداد مرد و زن با هم برابره پس باید به یک اندازه ارث ببرن.

من هم با نظر آقای اشرفی موافقم ,احکامی که در قرآن یا در روایات در مورد مرد و زن آمده از قبیل ارث یا دیعه یا ....و در امور خانوادگی مانند تمکین زن از مرد و....بنا به حکمت و علم خداوند از نوع خلقت مرد و زن میباشد حداقل من روایتی بر این اساس که زن از مرد از جایگاه شخصیتی یا خلقت پایین تر است را ندیدم اگر همچین روایتی داریم دوستان بیاورند تا ما هم استفاده کنیم..البته باید به روایت لولاک خلقت الافلاک نیز توجه داشت

ehsan_8665
سه شنبه 31 اردیبهشت 92, 10:50 بعد از ظهر

لطفا به مظمون و مفهوم حرف دیگران توجه کنید:
منظور بنده نگاه اینچنینی به آیات قران بود.

ehsan_8665
سه شنبه 31 اردیبهشت 92, 10:54 بعد از ظهر
من هم با نظر آقای اشرفی موافقم ,احکامی که در قرآن یا در روایات در مورد مرد و زن آمده از قبیل ارث یا دیعه یا ....و در امور خانوادگی مانند تمکین زن از مرد و....بنا به حکمت و علم خداوند از نوع خلقت مرد و زن میباشد حداقل من روایتی بر این اساس که زن از مرد از جایگاه شخصیتی یا خلقت پایین تر است را ندیدم اگر همچین روایتی داریم دوستان بیاورند تا ما هم استفاده کنیم..البته باید به روایت لولاک خلقت الافلاک نیز توجه داشت
اون روایت مخصوص حضرت صدیقه کبری سلام الله علیها هست و ارتباطی با این موضوع که ممکنه مرد از زن برتر باشه نداره
در ضمن اگر ما روایتی رو در یه موضوعی ندیدیم دلیل به نبودش نیست.
البته اینارو نمیگم که زن ها رو بکوبم اما روایات بسیار زیادی درباره تفاوت زن با مرد در خیلی چیزها وجود داره که این تاپیک جای بحثش نیست

ehsan_8665
سه شنبه 31 اردیبهشت 92, 10:56 بعد از ظهر
در کل باید بصورت خیلی خلاصه گفت که زنان وظایف مخصوص خود رو در هر عرصه ای دارند و مردها هم وظایف خاص خود

mohammad ashrafi
چهارشنبه 01 خرداد 92, 03:52 بعد از ظهر
ما آخر نفهمیدیم مرد از زن برتر است یا نه؟

در ضمن اقایehsan_8665.ما که روایت رو نشنیدیم لطفا روایت و سند آن را بیاورید.

ABASS
چهارشنبه 01 خرداد 92, 06:52 بعد از ظهر
اون روایت مخصوص حضرت صدیقه کبری سلام الله علیها هست و ارتباطی با این موضوع که ممکنه مرد از زن برتر باشه نداره
در ضمن اگر ما روایتی رو در یه موضوعی ندیدیم دلیل به نبودش نیست.
البته اینارو نمیگم که زن ها رو بکوبم اما روایات بسیار زیادی درباره تفاوت زن با مرد در خیلی چیزها وجود داره که این تاپیک جای بحثش نیست

اگر بحث فقط در مورد تفاوت مرد و زن در خلقت باشد خب این و که من هم بهش اقرار کردم و من از تاپیک اول اینو برداشت نکردم که منظور نویسنده القا مفاهیم دیگه ای باشه (البته شیعه ای که اقرار به حقانیت قرآن دارد حتما پایبند به احادیث نیز میباشد و این نوع تفاوت را میپذیرد ) وهمه هم میدونن اما اگه بحث در مورد برتری مرد از زن میباشد باز هم من عرض کردم که من احادیثی پیرامون این موضوع ندیدم اگر دوستان دیدن و خوندن احادیثشو بیاورند تا ما هم استفاده کنیم....در صورت وجود برتری باید نوع برتری هم بایداز دیدگاه روایات مشخص شود مثلا:
1-برتری همه مردها بر همه زن ها(در صورتی که زنان والا مقام در تاریخ کم نداریم مانند :بانوی دو عالم خانوم حضرت صدیقه کبری و یا عمه سادات خانوم حضرت زینب کبری و یا خانوم حضرت خدیجه (سلام الله علیهم اجمعین )و یا....)
2- برتری مرد بر همسرش(که نوع نگاه روایات به این برتری باید بررسی شود که به خاطر نوع خلقت مرد و زن میباشد که زن باید از همسرش تمکین کند (البته نه در اموری که امر به حرام باشد یا برای زن موجب مفسده شود)
3- یا روایات بدون قید وشرط مرد را برتر از زن اعلام کرده.....

ABASS
چهارشنبه 01 خرداد 92, 06:59 بعد از ظهر
واینکه خداوند این امور را مانند یکی بودن تعداد مرد زن ویا تعداد شب و روز و ماه وسال و.....را در قرآن به این صورت بیان فرموده اند بی حکمت نیست و کل قرآن معجزه میباشد و این ها جزعی از اون کل میباشند پس این امور را نیز میتوان معجزه نامید ....

ehsan_8665
چهارشنبه 01 خرداد 92, 07:14 بعد از ظهر
قطعا به طور کلی مرد از زن برتر نیست بلکه ان اکرمکم عند الله اتقکم
به عنوان مثال یک زن شیعه با پایین ترین اطلاعات روایی و ... قابل قیاس با یک مرد کافر یا اهل عامه و ... نیست
متقین هم که طبق روایات شیعیان امیر المومنین صلوات الله علیه هستند
اینارو گفتم که مطلقشو رد کرده باشم
حالا اگر آقا abbasلطف کنن توی انجمن مربوطه یک موضوع درباره مثلا تفاوت زن و مرد باز کنن و دوستان همکاری کنن میتونه بحث قشنگی بشه

ABASS
چهارشنبه 01 خرداد 92, 07:14 بعد از ظهر
باز هم میگم بیان کننده قرآن , پیامبر و اهل بیت ایشان میباشند و تمام این امور را باید از نگاه آنها مورد بررسی قرار داد

ehsan_8665
چهارشنبه 01 خرداد 92, 07:18 بعد از ظهر
ما آخر نفهمیدیم مرد از زن برتر است یا نه؟

در ضمن اقایehsan_8665.ما که روایت رو نشنیدیم لطفا روایت و سند آن را بیاورید.
خوب برای مثال یک آیه قران میارم تفسیرشو شما لطف کنید بیاری از روایات اما توی تاپیک دیگه ای که ان شا الله باز میکنید:
الرجال قوامون علی النساء : آیه 34 سوره نساء

ABASS
چهارشنبه 01 خرداد 92, 08:34 بعد از ظهر
آقا احسان گل گلاب قرار بود شما روایات و برا ما بیاری نه بندازی گردن من(البته توفیق اگه بتونم این کار وانجام بدم به قول خودمون رزقه)......

حامد
شنبه 04 خرداد 92, 10:12 قبل از ظهر
دوستان دقت کنند بحث بر سر بر تری زن بر مرد یا مرد بر زن نبود بلکه موضوع بحث نوع نگاه ما به قرانبا توجه به تاپیکی که اقای اشرفی زدند بود لذا فکر کنم همون بحث ادامه بدید ما بیشتر استفاده کنیم بالاخره نگاه ما به قرآن با توجه به تاپیکی که آقای اشرفی زدند درست هست یا نه ؟ لطفا دوستان دیگر هم توی این بحث کمک کنند

حسین
شنبه 04 خرداد 92, 10:46 قبل از ظهر
به نظر من این نوع نگاه به قرآن در عین اینکه درسته و خیلی هم قشنگه و یکی از وجوه و معجزات قرآن هستش، ولی در مقابل تفسیر روایی قرآن از جایگاه خیلی خیلی پایین و سطحی ای برخورداره و نباید مردم رو با معطوف کردن به این امور سطحی از موضوع اصلی که تاویل آیات قرآن توسط معصومین هستش باز بداریم. در عین حال وقتی که موضوع تفسیر روایی و جایگاه معصومین کاملا مشخص شد و جا افتاد، اینجور مباحث هم معجزات و زیبایی های قرآن رو برای مردم بیان میکنه. مردمی که دید اولیه شون درست باشه.