PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : .دائم الوضو بودن

tana
یکشنبه 29 اردیبهشت 92, 02:25 قبل از ظهر
آغاز می کنیم که پیامبر عزیزمان حضرت محمد مصطفی(ص) می فرمایند:« هرگاه مسلمان وضو می گیرد، گناهانش از گوش و چشم و دست و پاهایش می روند، پس چون بنشیند با آمرزش نشسته است »وضو علاوه بر طهارت ظاهري، خالق طهارت باطنی انسان است زیرا که نیت از وضو اطاعت حق تعالی است و نتیجه مطیع بودنچیزي جز طهارت باطنی نیست.در روایات اسلامی داریم که الوضو نور. وضو یکی از عباداتی است که باعث انس با خداوند خواهد شد و کارکرد ایجاد نورانیتمعنوي در انسان دارد. وضو بیعت با خداوند است اعمالی که در وضو انجام می دهیم همه داراي دلیل و حکمت است.وقتی دست ها را می شوییم یعنی خدایا من از همه چیز دست شسته ام،هنگامی که آب به صورت می زنیم یعنی اگر می خواهی در نماز آن ببینی که دیگران نمی بینند چشم را از دیدي که در گذشتهداشتید غسل دهید.وقتی سر را مسح می کنیم یعنی من در حین نماز به چیز دیگري فکر نمی کنم.روي پاها را که می کشیم یعنی با این پاها می خواهیم عروج کنیم.برخی از آثار و برکات وضو:
-1 سبب طول عمر:
رسول خدا صلی الله علیه واله وسلم فرمودند:
اي انس: سعی کن طاهر و با وضو باشی که خداوند بر طول عمرت می افزاید و اگر توانستی شب و روز با وضو باشیاین کار را انجام بده زیرا اگر در حال وضو از دنیا بروي پاداش و ثواب شهید را خواهی داشت.
-2 برآورده شدن حاجت:
امام صادق علیه السلام فرمودند:
من تعجب می کنم از کسی که دنبال حاجت و کاري است در حالی که با وضو است، حاجتش برآورده نشود!
-3 ثواب شهید:
رسول خدا صلی الله علیه واله وسلم می فرمایند:
کسی که با وضو بخوابد، اگر در شب، مرگ به سراغش آمد، این شخص شهید از دنیا رفته است.
-4 خواب با وضوء:
کسی که با وضو بخوابد بستر او برایش مسجد می شود و خوابش (ثواب کسی را دارد که) به نماز مشغول است تا اینکه شب را به صبح رساند و اگر کسی بدون وضوء خوابید بسترش براي او قبر خواهد بود و مانند مرداري می ماند تاصبح شود.
-5 باعث زیادي رزق:
کسی که دوست دارد بر خیر و برکت منزلش بیفزاید هنگام غذا خوردن وضوء بگیرد.
و همچنین آن حضرت علیه السلام فرمودند:
وضو و (شستن دست و صورت) پیش از غذا و بعد از آن باعث زیادي روزي می گردد .
-6 سبب از بین رفتن غم و غصه:
وضو و (شستن دست و صورت) پیش از غذا باعث از بین رفتن فقر و بعد از آن سبب از بین رفتن غم و غصه خواهدشد.
-7 فرو نشاندن غضب:
رسول خدا صلی الله علیه و اله و سلم فرمودند:
زمانی که یکی از شما خشمگین گردید وضو بگیرد .
-8 آثار بهداشتی وضوء:
اما رضا علیه السلام فرمودند:
خداوند سبحان امر به وضو کرده تا اینکه انسان وقتی در پیشگاه خداوند براي مناجات حق تعالی قرار می گیرد،طاهر و پاکیزه گردد و مطیع دستورات او باشد و همچنین به وسیله وضو انسان را از پلیدي ها و نجاسات پاكمی گردد و نیز به سبب وضو، سستی و چرت از بین می رود و قلب براي نماز و حضور نزد حق تعالی پاك خواهدگشت.
هنگامی که خواستی پاك و با وضو باشی، آن را با آب شروع کن مانند شروع تو در رحمت خداوند بزرگ، براي اینکهحق تعالی آب را کلید تقرب به سوي خویش و دلیلی بر گستردگی خدمتش (به بندگان) قرارداده است. همانگونهکه رحمت خداوند سبحان گناهان بندگان را پاك می کند، همچنین آب فقط نجاسات ظاهر را پاك می کند.
وضو یک نوع توبه است. کسی که وضوي درست بگیرد و وضویش با شناخت باشد چشم زخم اذیتش نمی کند. کارایی وضوآنقدر است که از این وضو تا وضوي دیگر انسان را به حصار می کشد و امنیت می دهد.نکته قابل توجه آن است که عرفا و مومنین دائم الوضو هستند زیرا که می خواهند این حصار امنیتی همیشه حفظ شود و دشمنما شیطان رجیم است. شیطان در هر لحظه تیري به طرف انسان می اندازد که این وضو باعث می شود تیرها به خودش برگردد.هنگامی که در طول روز، این عمل عرفانی پوشش دهنده ي روح و جسم انسان است، فرد خود را در محضر خداوند بزرگاحساس می کند و چه حسی بازدارنده تر از این احساس...
[/quote][quote]