PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چیز هایی که باعث آسانی سکرات موت میشوند

mohammadhadi5
سه شنبه 03 اردیبهشت 92, 08:46 بعد از ظهر
شیخ صدوق از حضرت امام صادق(ع) روایت کرده است که فرمودنذ: ((هرکس خواهد حق تعالی براو آسان کند سکرات مرگ را پس باید که صله ارحام وخیشان کند وبه پدر و مادر خود نیکی واحسان نمایدپس هرگاه جنین کند خدا وند براو آسان کند دشواری های مرگ را وحیات خود فقر به اونرسد هرگز))

بحارالانوار.ج74.ص66.ح33 وروا یت شده که : حضدت رسول (ص) نازل شد نزد جوانی دروقت وفات او پس به اوفرمود: بگو لا اله الا الله پس بسته شد زبان آن جوان ونتوانست بگوییدوهرچه حضرت مکرر کرد. انتوانست بگوید پس حضرت فرمود: به آن زنی که نزدسرآن جوان بودکه: آیا این جوان مادر دارد؟ عرض کرد بله من مادر اومی با شم فرمود آیا تو خشمناکی بر او؟ گفت: بله والان شش سال هست که با اوتکلم ندارم حضرت فرمود: راضی شوازاو. آنزن گفت :((رضی الله عنه برضاک یارسول الله))وچون ین کلمه را.. که معشور برضا یت او ازبرپسرش بود گفت زبا نآن جوان بازشد حضرت به اوفرمود بگو لا اله الا الله گفت :لا اله اله الله حضرت فرمو چه میبینی ؟عرض کرد:میبینم مردی سیاه قبیح المنظرت بجا مه های چرک وبوگندیده وبد که نزد من آمد وگلو ونفس مراگرفته حضرت فرمود بگو: ((یا من بقبل الیسیرویغفو عن الکثیر اقبل منی الیسیر واعف غن الکثیر انک انت الغفور ارحیم)){وا ی کسی که عبادت وعمل کم را میپذیری واز معثیت زیاد میگذرد ..اطاعت ..کم را از من بپذیرواز..گناه.. زیادم در گذر همانا تو آمورزنده ومهربانی} آ جوان این کله را گفت. آن وقت حضرت فرمود چه میبینی ؟ گفت: میبینم مردی سفید رنگ نیکو صورت خوش بوبتجامعه های خوب نزدمن آمد وان سیاه پوش پشت کرد و رفت حضرت فرمود این کلمات رااعداکن اعداکرد حضرت فرمود چه می بینی؟ گفت: دیکر آن سیاه پوش رانمی بینم وان شخص سفید نزد من هست پس در آن حال جوان وفات کرد:arrow:
لعنت براولی ودومی

بحار الانوار.ج74.ص75.ح67

mahdi11
شنبه 04 اردیبهشت 95, 01:13 قبل از ظهر
رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمود: «ملك الموت با دوستان علي(ع) مهربان است، مانند مهربان بودن به پيامبران»

1 علی بن عيسی اربلی، کشف الغمة، تبريز، انتشارات مکتبة بني*هاشمي، 1381، ج1، ص 80 .

mahdi11
شنبه 04 اردیبهشت 95, 01:15 قبل از ظهر
پیامبر صلی الله علیه وآله وسلم فرمودند:

دوستان علي(ع) از دنيا نمي روند، مگر اينكه از آب كوثر سيراب شوند، از ميوه درخت طوبي استفاده كنند و جايگاه خود را در بهشت ببينند. سكرات مرگ بر ايشان آسان مي گردد و قبرشان باغي از باغ هاي بهشت است.

بحارالانوار، ج27، ص114.

mahdi11
شنبه 04 اردیبهشت 95, 01:23 قبل از ظهر
پيامبر خدا صلی الله علیه و آله فرمود: «محبت علي (ع) سبب دفع سكرات مرگ مي شود»

بشارة المصطفي لشيعة المرتضي، ص36.

mahdi11
شنبه 04 اردیبهشت 95, 01:39 قبل از ظهر
حضرت محمد صلی الله علیه و آله فرمود:
كسي كه پس از هر نماز، خواندن قرآن را ادامه دهد، خيرات و بركات از آسمان بر سرش فرومي ريزد، سختي و عذاب لحظه جان دادن را نمي چشد، از عذاب قبر نجات مي يابد و از كارهايي كه ديگران مي ترسند، نخواهد ترسيد. همچنين زماني كه ديگران اضطراب دارند، او آرامش خواهد داشت

بحارالانوار، ج73، ص183.