PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : در تضاد بودن امامت بعد از رسول با ختم نبوت!!!

mohammad ashrafi
دوشنبه 26 فروردین 92, 07:18 بعد از ظهر
یکی از سوالاتی که مخالفین شیعه مطرح میکنند:اعتقاد به امامت بعد از پیامبر اسلام(ص)واعتقاد به الهی بودن این منصب در نزد شیعیان,با اعتقاد به ختم نبوت در تضاد می باشد؟
راستش وقتی این سوال رو دیدم اولش سعی کردم با روایات امامان معصوم پاسخ دهم ولی روایات مورد سوال را نیافتم.اگر میشود هم توسط روایات و ایات قران اثبات کنید

mostafahem
سه شنبه 27 فروردین 92, 04:21 بعد از ظهر
خداوند پیامبر اسلام(ص) را در قرآن خاتم انبیاء معرفی می کند نه آخرین خلیفه خدا

چرا که از آیاتی که در مبحث امامت انتصاب یا انتخاب آمده مشخص است که خلیفه خدا تا روز قیامت بر زمین خواهد بود

من هی به شما می گم برید تو بحث امامت انتصاب یا انتخاب شرکت کنید گوش نمی دید همین میشه

حامد
سه شنبه 27 فروردین 92, 11:07 بعد از ظهر
بله ایت یکی از را ه های فرار از بحث امامت است
خیلی ساده است
شیعه معتقد به نبی بعد از پیامبر خدا نیست معتقد به خلیفه ای است که خدا تعیین کرده است
از این جهت اینکه نبوت ختم شده است تناقضی با انتخاب امام بعد از رسول توسط خداوند ندارد
امامی که خود رسول ان را معرفی کند
و در یک جمله هر انتصابی از طرف خداوند نبوت اصطلاحی نیست
اما روایت :
یا علی انت منی بمنزله هارون من موسی الا انه لا نبی بعدی
ای علی تو نسبت به من به منزله هارون به موسی هستی الا اینکه بعد از من نبوتی نیست
این حدیث در معتبر ترین کتابشون -بخاری- اومده
پس حضرت علی علیه السلام هم خلیفه است
خلافتش مثل هارون است
خلافت هارون را خدا تعیین کرده بود پس خلافت علی علیه السلام را هم خدا تعیین کرده است
و حضرت علی خلیفه است و لی نبی نیست
لذا هر کسی را که خدا انتخاب کند یا به مقامی انتصاب کند لزوما نبی نیست
مثل لقمان حکیم که نبی نبود
یا مثل کلاغی که به قابیل اموزش داد اما نبی نبود به معنای اصطلاحی نبی منظور است

mohammad ashrafi
چهارشنبه 28 فروردین 92, 10:29 بعد از ظهر
نمیشه این اشکال رو به خودشون وارد کرد؟

ahmadreza
پنجشنبه 29 فروردین 92, 09:12 قبل از ظهر
به نظر من که نمیشه چون آنها امت را به عنوان خلافت قبول دارند نه اینکه کسی از جانب خدا به آن برسد و رهبری مردم را پس از پیامبر اسلام حفظ کند