PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : غیبت هم لطف است.!!

mohammad ashrafi
دوشنبه 26 فروردین 92, 03:20 بعد از ظهر
اینکه مخالفین از ما می پرسند:چرا امام زمان برای دوستانش اشکار نمی شود؟سوال بی موردی است:زیرا اگر مقصود انها اینست که در حال غیبت لطف برای دوستان امام حاصل نیست.وبنابراین تکلیفی نخواهند داشت میگوییم این اشکال برما وارد نیست.چه که برای دوستان امام.در حال غیبت هم لطف حاصل است.
زیرا هنگامی که دوستان امام دانستند که هر لحظه منتظر ظهور امام غایب خود می باشند و انتظار امدن و بسط ید و امامت او را میکشند.ازامر ونهی وی میترسند و بدین ملاحظه از ارتکاب زشتیها برکنارمیمانند وواجبات را به جای می اورند. پس غایب بودن امام در نظر دوستانش مثل اینست که وی در شهری باشد و دوستانش در شهری دیگر باشند.بلکه ملاحظه دوستانش از شخص امام زمان(ع)در حال غیبتش بیشتر است.زیرا در حال غیبت.دوستان احتمال میدهند امام در شهر و نزدیک به انها و در همسایگی انها باشد و انها را ببیند ولی انها امام را نشناسند و ازاخبار او اگاهی نیابند.اما اگر مثلا در شهری باشد احتمال میدهند خبر وی به امام نرسد و کارهای او از نظر امام مخفی بماند.و ناگفته معلوم است که در صورت نخست دوری دوستان از ارتکاب قبایح بیشتر از صورت دوم است.پس وقتی لطف وجود امام برای دوستان در هر حال حاصل باشد اگر از نظر انها غایب گردد.اشکالی ندارد

mostafahem
دوشنبه 26 فروردین 92, 03:48 بعد از ظهر
میشه بگید که در زمان غیبت چه جوری لطف امام به ما می رسه؟

mohammad ashrafi
دوشنبه 26 فروردین 92, 06:39 بعد از ظهر
جواب در خود متن است. همین که ما از انتظار امامت اورا میکشیم و سعی میکنیم از گناهان دوری کنیم و از امر و نهی او میترسیم.این همان لطف حضرت در عصر غیبت است.اگر او به ما توجه نکند دچار فتنه ها شده و از اهل بیت دور می شویم

mohammad ashrafi
دوشنبه 26 فروردین 92, 07:42 بعد از ظهر
اگر کا فی نبود لطفا بگید؟

حامد
سه شنبه 27 فروردین 92, 11:08 بعد از ظهر
خیلی ممنون استفاده کردیم
لطفا مطالب از هر جا نقل می کنید ادرسش بذارید

mohammad.s
شنبه 31 فروردین 92, 06:35 بعد از ظهر
امام صادق:خوشا به حال کسانی که در زمان غیبت حضرت مهدی زندگی میکنند

بحار

hamid reza
شنبه 31 فروردین 92, 06:39 بعد از ظهر
پیامبر اکرم (ص): برترین عبادت انتظار فرج است

اثبات الهداة

mohammad.s
شنبه 31 فروردین 92, 06:42 بعد از ظهر
پیامبر :
خوشا به حال صبر کنندگان بر غیبتش
خوشا به حال پایداران بر دوستی و محبتش

mohammad ashrafi
شنبه 31 فروردین 92, 07:52 بعد از ظهر
اقای محمد اس لطفا سندش روهم بگین

mohammad.s
یکشنبه 01 اردیبهشت 92, 05:06 بعد از ظهر
تابلوی روی پل هوایی!!!!!!!!!!:lol:
.
.
.

شاید بحار...

hamid reza
یکشنبه 01 اردیبهشت 92, 05:18 بعد از ظهر
امام علی بن الحسین (ع) فرمودند:
هر کس در غیبت فرزند مان استوار بر ولایت ما باشد خداوند پاداش یک هزار شهید مقتول در جبهه های احد و بدر با به او می دهد.
منبع : کتاب بحارالانوار جلد 52

mohammad.s
یکشنبه 01 اردیبهشت 92, 05:24 بعد از ظهر
حالا چرا امام زمان نمیان؟؟؟!

hamid reza
یکشنبه 01 اردیبهشت 92, 05:26 بعد از ظهر
حالا چرا امام زمان نمیان؟؟؟!

این سوال شما اصلا ربطی به این موضوع نداره لطفا سوال الکی نپرسید

mohammad.s
یکشنبه 01 اردیبهشت 92, 05:40 بعد از ظهر
این سوال شما اصلا ربطی به این موضوع نداره لطفا سوال الکی نپرسید

کسی از شما سوال نکرد:-dمن با مدیر بحث بودم..............
بعدشم,گفته که میگن چرا امام زمان نمیان//////خب حالا چرا نمیان........اینم ربطش
/

mostafahem
یکشنبه 01 اردیبهشت 92, 07:45 بعد از ظهر
جواب در خود متن است. همین که ما از انتظار امامت اورا میکشیم و سعی میکنیم از گناهان دوری کنیم و از امر و نهی او میترسیم.این همان لطف حضرت در عصر غیبت است.اگر او به ما توجه نکند دچار فتنه ها شده و از اهل بیت دور می شویم

چطور شما کسی رو که اصلا تا به حال ندیدید و صداش رو ه نشنیدید بعد معتقد هستید که اگر گرفتار فتنه نمی شید قطعا از ناحیه اون شخص هست؟

به نظر بعضی ها امامی که غایب باشه با نبودش هیچ فرقی نمی کنه؟شما چطور می تونید اثبات کنید که این بقول شما لطف هایی که به شما میشه قطعا از ناحیه

امام زمان هست؟

اینکه ما سعی می کنیم گناه نکنیم و انتظار امام رو بکشیم اصلا ربطی به لطف نداره لطف چیزی هست که شخصی به شما اعطایی می کند!

J.MOGHADAM
یکشنبه 01 اردیبهشت 92, 08:01 بعد از ظهر
معصوم:در زمان غیبت اگر کسی با ایمان بمیرد فرشتگان تعجب میکنند.. سند داره من یادم نیست!
این حدیث سخته واقعا درکش..
معصوم:در زمان غیبت نگه داشن دین مثل نگه داشتن ذغال گداخته در کف دست است.. اینم سند داره
آیا کسی چنین تحملی رو داره؟؟؟!!
یعنی همه دچار فتنه میشیم بالاخره
اگه لطف امام زمان (ع) اینطوری که محمد اشرفی میگه باشه:
پس لطف اماممون کووو؟؟؟؟؟؟!!

mohammad ashrafi
یکشنبه 01 اردیبهشت 92, 09:16 بعد از ظهر
معصوم:در زمان غیبت نگه داشن دین مثل نگه داشتن ذغال گداخته در کف دست است....اگه ذغال در دست ما باشه چون داغه سریع میندازیمش.
ولی آیا ما دین خودمون رو از دست دادیم؟
درسته ما دچار فتنه میشیم اما لطف امام زمانه که باعث میشه ما اون ذغال رو بتونیم هنوز تو دست خودمون نگه داریم.
اما در جواب اقای همتی:
طبق سخن های حاج آقا در فاطمیه,مامثل یتیم هایی هستیم که از پدرمون دور شدیم,وقتی ما مثلا به زمین میخوریم امام زمان(پدرمون)که از دور نظاره گر ماست به شخصی میگوید به آن پسر کمک کن بایستد.(به طور غیر مستقیم به ما لطف میشه) اگه لطف امام زمان نباشه شاید ما دیگر نتوانیم از جای خود بلند شویم.!!!!!!!!!!!!!!!!!

J.MOGHADAM
یکشنبه 01 اردیبهشت 92, 09:40 بعد از ظهر
من جوابمو نگرفتم خوب پست قبلیمو بخون..
با دقت.
البته... :(

J.MOGHADAM
یکشنبه 01 اردیبهشت 92, 09:43 بعد از ظهر
بعدشم ما جوری دچار فتنه میشیم که حتی خودمونم نمیفهمیم...
پس ذغالو میندازیم ولی گرمیم نمیفهمیم فکر میکنیم ذغال هنوز تو دستمونه!!

mohammad ashrafi
چهارشنبه 04 اردیبهشت 92, 12:57 بعد از ظهر
ببخشید...مگه شما فقط حس لامسه دارید مگه با چشم نمی بینی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

J.MOGHADAM
چهارشنبه 04 اردیبهشت 92, 09:25 بعد از ظهر
روایته چیزی که گفتم ایراد داری از حرف معصوم میگیری؟؟
این درست نیست.

mohammad ashrafi
پنجشنبه 05 اردیبهشت 92, 09:55 قبل از ظهر
این چیزی که گفتید ربطی به روایات نداره من به حرف شما ایراد گرفتم.مگر اینکه حرف شما روایت باشه!؟ اگر هم روایت هست سندش کجاست؟

J.MOGHADAM
پنجشنبه 05 اردیبهشت 92, 04:39 بعد از ظهر
منم طبق این روایت گفتم دیگه
همونی که گذاشتم بروببین..چن تا پست قبل تر

mohammad ashrafi
پنجشنبه 05 اردیبهشت 92, 05:37 بعد از ظهر
منم گفتم میتونیم با چشم ببینیم طبق روایت.

J.MOGHADAM
جمعه 06 اردیبهشت 92, 10:13 بعد از ظهر
خب ببینیم چی میشه؟؟؟؟
منظورروایت سختی دوران و زیادی فتنه هاست.

mohammad ashrafi
شنبه 07 اردیبهشت 92, 04:15 بعد از ظهر
درسته ولی شما چیز دیگه ای میگی که به نظر من ربطی به روایت نداره

این حرف شما بود ولی روایت چیز دگه ای میگه.

ahmadreza
شنبه 07 اردیبهشت 92, 07:18 بعد از ظهر
میشه بگید که در زمان غیبت چه جوری لطف امام به ما می رسه؟

1. لو لا الحجة لساخت الارض باهلها (اگر حجت نباشد زمین اهلش را در خود فرو می برد) در نتیجه همین که ما زندگی می کنیم به دلیل وجود امام زمان است.

2. جابر بن يزيد گويد از جابر بن عبد الله انصارى شنيدم ميفرمود چون خداى عز و جل بر پيغمبرش اين آيه را نازل كرد يا أيها الذين آمنوا أطيعوا الله و أطيعوا الرسول و أولي الأمر منكم‏.

.. اى كسانى كه ايمان آورديد اطاعت كنيد خدا را و اطاعت كنيد رسول را و اولو الامر را از خودتان عرضكردم يا رسول الله من خدا و رسول او را شناختم اولو الامر كيانند كه خدا اطاعت آنها را مقرون طاعت تو ساخته فرمود اى جابر آنها خليفه‏هاى منند و بعد از من ائمه مسلمين‏اند اول آنها على بن ابى طالب است و سپس حسن و حسين و سپس محمد بن على كه در تورات معروف است بباقر و محقق او را درك كنى اى جابر هر گاه باو برخوردى سلام مرا باو برسان سپس صادق جعفر بن محمد سپس موسى بن جعفر سپس على بن موسى سپس محمد بن على سپس على بن محمد و بعد حسن بن على بعد هم نام و هم‏ كنيه‏ من حجة الله في ارضه و بقيته في عباده پسر حسن بن على اين آنچنان كسى است كه خداى تعالى ذكره مشارق و مغارب زمين را بدست او فتح كند اين آنست كه از شيعيان و دوستانش غايب شود و باقى نماند بر عقيده امامت او مگر كسى كه خدا دلش را بايمان امتحان كرده جابر گويد باو عرضكردم يا رسول الله آيا براى شيعيانش در حال غيبت خود نفعى دارد؟ فرمود بدان كه مرا بنبوت فرستاده است آرى آنان بنور وى روشنى كسب كنند و بولايت او در حال غيبت منتفع شوند مانند انتفاع مردم بآفتابى كه ابر آن را پوشانيده‏.
با توجه به این روایت ما در نبود امام زمان می توانیم مانند خورشید پشت ابر نفعی ببریم که از خورشید پشت ابر از نورش استفاده می کنند در نتیجه ماباید از روایت ها که نور اهل بیت هستند استفاده ببریم.

J.MOGHADAM
یکشنبه 08 اردیبهشت 92, 01:49 بعد از ظهر
درسته ولی شما چیز دیگه ای میگی که به نظر من ربطی به روایت نداره

این حرف شما بود ولی روایت چیز دگه ای میگه.

من توضیح دادم مثلا...
برداشت از روایتو گفتم حالا چرا گیر میدی برگرد به بحث و بحث کنیم..

ABASS
یکشنبه 08 اردیبهشت 92, 02:51 بعد از ظهر
امام موسى بن جعفر (ع) فرمود: “هنگامی که پنجمین فرزند امام هفتم غایب شد، مواظب دین خود باشید، مبادا کسى شما را از دین خارج کند. اى پسر من! براى صاحب الامر ناچار غیبتى خواهد بود، به طوری که گروهى از مؤمنان از عقیده بر مى‏گردند. خداوند به وسیله‏ غیبت، بندگانش را امتحان مى‏کند”.

[۷۴] (http://islampedia.ir/fa/1389/12/%d8%a7%d9%85%d8%a7%d9%85-%d8%b2%d9%85%d8%a7%d9%86-%d8%b9%d8%ac/#_ednref74) بحارالانوار، ج ۵۱، ص ۱۱۳٫

ABASS
یکشنبه 08 اردیبهشت 92, 03:02 بعد از ظهر
کلام امام سجّاد) ع) است که مى‏فرماید: منتظران ظهور او برترین اهل هر زمانند؛ زیرا خداوند متعال به آنها عقل و فهم و شناختى عطا فرموده است که غیبت در نزد آنان به منزلۀ مشاهده گردیده است. آنان را در آن زمان به منزلۀ مجاهدان با شمشیر در کنار رسول خدا (ص) قرار داده است. آنان حقیقتا خالصند و شیعیان راستین و دعوت کنندگان به دین خدا در پنهان و آشکارند.[۹۴ (http://islampedia.ir/fa/1389/12/%d8%a7%d9%85%d8%a7%d9%85-%d8%b2%d9%85%d8%a7%d9%86-%d8%b9%d8%ac/#_edn94)

بحار صفحه 122

mohammad ashrafi
یکشنبه 08 اردیبهشت 92, 03:30 بعد از ظهر
همین که ما سعی میکنیم امر اهل بیت رو از قران بفهمیم لطفه دیگه.

ای بابا خدا به کی بگم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

اگه اشتباه میگم لطف کنین بگید؟