PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نوروز از لسان روایت

ahmadreza
شنبه 26 اسفند 91, 03:56 بعد از ظهر
بسندى از معلى بن خنيس كه در نوروز نزد امام صادق عليه السلام رفتم، فرمود: امروز را ميشناسى؟ گفتم روزيست كه عجمها بزرگش دارند و بهم هديه دهند قربانت، فرمود: بكعبه‏اى كه در مكه است، اين شيوه براى امريست ديرين كه تفسيرش كنم برايت تا بفهمى، گفتم: اى آقايم، آن را از شما بدانم دوست‏تر است نزد من از اينكه مرده‏هايم زنده شوند و دشمنانم بميرند، فرمود: در نوروز بود كه خدا از بنده‏هايش پيمان گرفت او را بپرستند و شريك با او نياورند، و برسولان و حججش بگروند، و بائمه عليهم السلام ايمان آرند.

ahmadreza
شنبه 26 اسفند 91, 03:57 بعد از ظهر
از امام صادق عليه السلام كه نوروز همان روزيست كه پيغمبر صلى الله عليه و آله و سلم براى أمير المؤمنين عليه السلام در غدير خم بيعت گرفت و اقرار بولايت او كردند

ahmadreza
شنبه 26 اسفند 91, 04:00 بعد از ظهر
شيخ احمد بن فهد حلى در كتاب «المهذب» و غير آن بسندهاى خود از معلى بن خنيس از حضرت صادق عليه السلام روايت كرده كه فرمود: نوروز روزى است كه قائم ما اهل بيت و صاحبان امر ولايت، در آن روز ظهور ميكند و خداوند او را بر دجال پيروز ميگرداند، و او را در مزبله كوفه بدار مياويزد

ahmadreza
شنبه 26 اسفند 91, 04:01 بعد از ظهر
معلى بن خنيس و او از حضرت صادق عليه السلام روايت كرده است كه فرمود: نوروز، روزى است كه قائم ما اهل بيت و صاحب امر خلافت در آن روز قيام مى‏كند و خداوند او را بر دجال پيروز مى‏گرداند. او دجال را در مزبله كوفه بدار مى‏آويزد، هيچ روز نوروزى نمى‏گذرد مگر اينكه ما در آن روز انتظار فرج داريم. زيرا نوروز از روزهاى ماست. ايرانيان آن روز را حفظ كردند، ولى شما عربها آن را ضايع كرديد!

ahmadreza
شنبه 26 اسفند 91, 04:02 بعد از ظهر
امام صادق (ع) مى‏فرمايند: عيد نوروز روزى بود كه كشتى طوفان زده نوح بر كنار كوه جودى پهلو گرفت‏

ahmadreza
شنبه 26 اسفند 91, 04:10 بعد از ظهر
منابع:
حدیث اول:بحار الانوار ج 54 ترجمه آسمان و جهان ج4 ص80
حدیث دوم:بحارالانوار ج 54 ترجمه آسمان و جهان ج3 ص102
حدیث سوم:بحار الانوار ج51 مهدی موعودص1062
حدیث چهارم:بحارالانوار ج 51 مهدی موعود ص1101
حدیث پنجم : داستان های پیامبران ص 157

حامد
یکشنبه 27 اسفند 91, 11:15 قبل از ظهر
سلام
خیلی ممنون از اینکه این روایات زیبا با سند ذکر کردید اما شماره صفحه و عنوان باب را حداقل باید ذکر کنید
اگر بخواهید آدرس دقیق تر باشد باید نام انتشارات محل نشر نام مولف نوبت چاپ وتاریخ نشر را هم بگویید
اما شما به حد اقل اکتفا کنید