PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پاسخ به برادرگرامي حامد

الباحث عن الحق
یکشنبه 06 اسفند 91, 10:26 بعد از ظهر
بنام خدا
سلام عليكم ورحمة الله
برادرگرامي حامد
به علت بسته شدن مبحث مناظره بايكي ازاتباع احمدبصري ضال به ناچاردراين مكان جواب فرمايش حضرتعالي داده شده است،لذا فرموده شمارادرذيل مذكورمي داريم:
سلام دوست عزیز
با توجه به ضاله بودن فرقه مذکور آوردن این مناظره نوعی احیای این گروه ضاله است
مناظره ای که شما در صدد نقل آن هستید معلوم نیست در خارج واقع شده یا نه ؟
طرفی که محقق دینی مطرح می شود آیا مورد تایید بزرگان شیعه می باشد ؟؟؟
آیا جهت درستس در این مناظره رعایت شده است ؟؟
متاسفانه حضرت عالی همیشه آخرین پست شما گفتار های مدعی یمانی است و بی جواب ماندن طرف یمانی تا روز بعد ایجاد تالی فاسد می کند
به علت مطالب گفته شده این پست حذف می شود
لطفا در صورت تمایل به نقد این فرقه ضاله در غیر قالب مناظره بپردازید .به نحوی که تالی فاسد بزرگ کردن این فرقه نباشد
برادرگرامي صرف ضاله بودن فرقه ي مزبور نمي توان حكم براحياي آن ازايراداين مناظره دراين انجمن ويادرهرمكاني جهت اطلاع ديگران دانست،اگرحكم شمارابه صورت عام موردقبول قراردهيم پس اين مناظره هايي كه درطول تاريخ بين علماي شيعه بااهل عرفان وفلاسفه وسايرفرق بوقوع پيوسته به نوعي بنابرديدگاه شما احياي گروهها بايست تلقي نمودوحال آنكه كسي تابحال اين چنين نگفته است!!!
وكلام عجيب ديگرحضرتعالي عدم وقوع مناظره درخارج است كه اين خودنوعي رجم به غيب است چه آنكه اگركسي به آنچه ازمطالب ومناظره آورده ايم بنگرد به فراست پي به تحقق اين مناظره درخارج خواهدبرد.
وعجيبترازاين كلام قول ديگرشمامبني به تاييدمحقق ديني موردتاييدبزرگان دين است!بنظرشما يك بزرگ ديني مي بايست چه خصوصياتي داشته باشد تاحكم بزرگي براوصدق نمايد كه تا بتواند به تاييدديگران بپردازد؟آيافرموده امام عليه السلام مبني برتكلم نمودن شخص كه تا ميزان دانستنيهاي اوومنزلتش معين شودكفايت درتاييدوياعدم تاييداونخواهدبود؟
دراحاديث اهل ذكرعليهم السلام وظيفه رادرتبعيت ازثقلين قرارداده است،به نظرشما آياهمه ي اين بزرگاني كه ازآن يادمي فرماييد حدوداين تبعيت رادرتمام مراتب آن بكارگرفته اندكه تا
بتوانندديگران راتاييدنمايند؟
اماقول شما درجهت درستي اين مناظره ،بيان نماييد كه يك مناظره چه جهت درستي بايدداشته باشد كه تابه نادرستي كشانده نشود؟
اماراجع به تالي فاسدبودن عدم جواب باذكر جوابيه طرف مقابل باشماموافقم.وعلت عدم ارسال جواب به سبب اشكالي كه درارسال رخ داده بود بوده كه اينجانب چندين مرتبه ازطريق تماس باما،پيام ارسال نمودم وحتي جواب را نيز براي مديريت انجمن ارسال نمودم ولي متاسفانه هيچ عكس العملي ازآنها داده نشد.
به هرحال مااصراري برثبت اين مناظره دراين انجمن نداريم اما به جهت سودجويي ننمودن طرف مقابل ازاين مباحث كه درفيس بوك وسايت آنها ثبت مي شود اين رادراينجا ثبت نموده ايم.
باتشكر

حامد
سه شنبه 08 اسفند 91, 12:55 بعد از ظهر
سلام دوست عزیز
ضمن تشکر از جواب شما
به طور مختصر عرض کنم که نسبت به آنچه که نوشتید تا حدودی با شما موافق هستم
اما قاعدتا این را می دانید که همیشه مناظره طرف باطل را منکوب نمی نمایاند بلکه گاها باعث بیشتر مطرح شدن این گروه ضال می باشد
به هر جهت لطف کنید با توجه به اینکه بنده هم در مورد عقاید این گروه اطلاعات کافی ندارم به طور اختصار ایشان را معرفی کنیید
منظورم از معرفی بیان فساد عقیده ایشان خواهد بود
در ضمن بنده کل مناظره را حذف نکردم قسمت آخر که جوابیه مدعی یمانی بود حذف کردم
به همان علت که متذکر شدم پس واضح است با اصل قضیه مشکلی نبوده است بلکه با نحوه بیان موضوع اختلاف موجود است
در آخر لطف کنید سه کار را انجام دهید >
1- همان معرفی اجمالی این گروه ضاله که چند خط قبل متذکر شدم -لطفا در انجمن نقد اندیشه ها پست را بگذارید
اگر انجمنی برای این موضوع مناسب نیست عنوانی معرفی کنید تا با همان عنوان انجمنی درست شود
2- این مناظره را لطف منید از ابتدا در انجمن نقد اندیشه ها ادامه دهید به وسیله باز کردن پست جدید
3- با توجه به مطرح شدن این بحث در این انجمن حضور داشته باشید تا سئوالات احتمالی که مطرح می شود پاسخ گو باشید
با تشکر
موفق و موید باشید