PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ایراد ازدواج با فامیل

asemane sokhan
پنجشنبه 02 شهریور 91, 12:33 بعد از ظهر
با سلام.بعضی افراد میگویند ازدواج با فامیل(مثلا دختری با پسر عمویش)اشکال دارد و بهتر است این کار را نکند.دلیل آن چیست؟ ممنون میشم اگه فقط روایت باشه.آدرس روایت یادتون نره.

mostafahem
جمعه 03 شهریور 91, 03:33 بعد از ظهر
من دو تا روایت پیدا کردم که تقدیم شما می کنم

رسول اللّه‏ صلی الله علیه و آله : اِغتَرِبوا ؛ لا تُضووا حديث . حديث

پيامبر خدا صلی الله علیه و آله : با غريبه ازدواج كنيد تا فرزند ضعيف نياوريد .

عنه صلی الله علیه و آله : لا تَنكِحُوا القَرابَةَ القَريبَةَ ؛ فَإِنَّ الوَلَدَ يُخلَقُ ضاوِيا . حديث

پيامبر خدا صلی الله علیه و آله : با خويشان نزديك ، ازدواج نكنيد ؛ چرا كه فرزند ضعيف ، پديد مى‏آيد .

( 3) محجة البيضاء، جلد 3، صفحه 94

asemane sokhan
جمعه 03 شهریور 91, 03:46 بعد از ظهر
ممنون.در مورد ازدواج موقت چی؟آیا این روایت دراین باره هم همین گونه است؟؟؟؟

mostafahem
جمعه 03 شهریور 91, 04:07 بعد از ظهر
سوال خیلی مهمی پرسیدی تا حالا بهش فکر نکرده بودم.بهتره تو شرایط صیغه سوالتو مطرح کنی

hamid reza
جمعه 03 شهریور 91, 04:15 بعد از ظهر
مگه تو از دواج موقت بهتر نیست بچه دار نشی

ho3in
سه شنبه 29 اسفند 91, 08:48 بعد از ظهر
سلام به اقا مصطفی ایا روایتی که اوردید از کتب چهارصدگانه است :confused:
ایا روایات دیگری در این خصوص هست:confused:

hamid reza
سه شنبه 29 اسفند 91, 10:02 بعد از ظهر
من دو تا روایت پیدا کردم که تقدیم شما می کنم

رسول اللّه‏ صلی الله علیه و آله : اِغتَرِبوا ؛ لا تُضووا حديث . حديث

پيامبر خدا صلی الله علیه و آله : با غريبه ازدواج كنيد تا فرزند ضعيف نياوريد .

عنه صلی الله علیه و آله : لا تَنكِحُوا القَرابَةَ القَريبَةَ ؛ فَإِنَّ الوَلَدَ يُخلَقُ ضاوِيا . حديث

پيامبر خدا صلی الله علیه و آله : با خويشان نزديك ، ازدواج نكنيد ؛ چرا كه فرزند ضعيف ، پديد مى‏آيد .

( 3) محجة البيضاء، جلد 3، صفحه 94
میشه توضیح بدید از چه نظر ضعیف میشه ؟
روحی و.......؟؟؟

شمیم یار1
چهارشنبه 18 دی 92, 06:59 بعد از ظهر
اگه مثلا من یه ژن بد دارم که از اجدادم رسیده و همین ژن رو دختر دایی پسر دایی داره بعد که فرزند بیاد دارای دو ژن بد هست که ضعیف،مریض،کر،کور،لال و...میشه این نظر شخصی خودمه

reza
پنجشنبه 19 دی 92, 12:09 بعد از ظهر
میشه توضیح بدید از چه نظر ضعیف میشه ؟
روحی و.......؟؟؟

من خودم توی احادیث این که دقیقا منظور از "ضعیف" از چه نظر هست رو لفظا پیدا نکردم ولی چیزی که الان به وضوح روشن شده و همه ازش اطلاع دارند این هست که در ازدواج های فامیلی احتمال به وجود آمدن فرزند عقب افتاده ی ذهنی یا حرکتی بیشتره، دلیل پزشکیش هم همون موارد مربوط به انتقال ژنهای بیمار هست که دوست گرامی "شمیم یار1" فرمودن.