PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تکفل یتیم آل محمد(ص)

mostafahem
یکشنبه 29 مرداد 91, 11:41 بعد از ظهر
حَدَّثَنَا أَبُو مُحَمَّدٍ الْحَسَنُ بْنُ عَلِيٍّ الْعَسْكَرِيُّ ع قَالَ حَدَّثَنِي أَبِي عَنْ آبَائِهِ ع عَنْ رَسُولِ اللَّهِ ص أَنَّهُ قَالَ: أَشَدُّ مِنْ يُتْمِ الْيَتِيمِ الَّذِي انْقَطَعَ عَنْ أُمِّهِ وَ أَبِيهِ يُتْمُ يَتِيمٍ انْقَطَعَ عَنْ إِمَامِهِ وَ لَا يَقْدِرُ عَلَى الْوُصُولِ إِلَيْهِ وَ لَا يَدْرِي كَيْفَ حُكْمُهُ فِيمَا يُبْتَلَى بِهِ مِنْ

شَرَائِعِ دِينِهِ أَلَا فَمَنْ كَانَ مِنْ شِيعَتِنَا عَالِماً بِعُلُومِنَا وَ هَذَا الْجَاهِلُ بِشَرِيعَتِنَا- الْمُنْقَطِعُ عَنْ مُشَاهَدَتِنَا يَتِيمٌ فِي حَجْرِهِ أَلَا فَمَنْ هَدَاهُ وَ أَرْشَدَهُ وَ عَلَّمَهُ شَرِيعَتَنَا كَانَ مَعَنَا فِي الرَّفِيقِ الْأَعْلَى‏

اسناد مذكور در متن از امام حسن عسكرى عليه السّلام از پدران گرامش از رسول خدا صلّى اللَّه عليه و آله آورده كه فرموده:

بد حال تر از یتیمیه یتیمی که از پدرش منقطع شده یتیمیه ، یتیمی است که از امامش منقطع گردیده و توان دسترسی به او را نداردو نمی داند تکلیف و وظیفه دینی اش در حوادث و رویدادها و امور جاری زندگی چیست.آگاه باشید هر کس

از شیعیان ما که عالم به علوم ما باشد و این جاهل به شریعت و دستورات ما که از ما وامانده است و از مشاهده و دیدار ما محروم است یتیمی است که در دامن این عالم و آگاه به شریعت ما قرار دارد،آگاه باشد پس هر کس در مقام هدایت

و ارشاد او برآید و شریعت ما را به او تعلیم دهد همانا چنین کسی با ما در جایگاههای بلند بهشت است

mostafahem
یکشنبه 29 مرداد 91, 11:46 بعد از ظهر
وَ بِهَذَا الْإِسْنَادِ عَنْ أَبِي مُحَمَّدٍ الْحَسَنِ بْنِ عَلِيٍّ الْعَسْكَرِيِّ ع قَالَ قَالَ الْحُسَيْنُ بْنُ عَلِيٍّ: فَضْلُ كَافِلِ يَتِيمِ آلِ مُحَمَّدٍ الْمُنْقَطِعِ عَنْ مَوَالِيهِ النَّاشِبِ فِي رُتْبَةِ الْجَهْلِ يُخْرِجُهُ مِنْ جَهْلِهِ وَ يُوضِحُ لَهُ مَا اشْتَبَهَ عَلَيْهِ عَلَى فَضْلِ كَافِلِ يَتِيمٍ يُطْعِمُهُ وَ يَسْقِيهِ كَفَضْلِ الشَّمْسِ عَلَى السُّهَا

به سند مذكور در متن از امام حسن عليه السّلام نقل است كه فرموده: فضيلت كسى كه يتيمى از آل محمّد را- كه از واليانش دور افتاده و گرفتار حيرت جهل شده- كفالت و سرپرستى كرده و از تاريكى جهل بيرون سازد و مشتبهات او را برطرف

نمايد نسبت به کفالت کننده یتیمی که او را آب و غذا می دهد، همچون فضيلت خورشيد بر «سها»- كم‏سوترين ستاره- است.

mostafahem
یکشنبه 29 مرداد 91, 11:56 بعد از ظهر
وَ بِهَذَا الْإِسْنَادِ عَنْ أَبِي مُحَمَّدٍ الْحَسَنِ بْنِ عَلِيٍّ الْعَسْكَرِيِّ قَالَ قَالَ الْحُسَيْنُ بْنُ عَلِيٍّ ع: مَنْ كَفَلَ لَنَا يَتِيماً قَطَعَتْهُ عَنَّا مَحَبَّتُنَا بِاسْتِتَارِنَا فَوَاسَاهُ مِنْ عُلُومِنَا الَّتِي سَقَطَتْ إِلَيْهِ حَتَّى أَرْشَدَهُ وَ هَدَاهُ قَالَ اللَّهُ عَزَّ وَ جَلَّ أَيُّهَا الْعَبْدُ الْكَرِيمُ الْمُوَاسِي لِأَخِيهِ أَنَا

أَوْلَى بِالْكَرَمِ مِنْكَ اجْعَلُوا لَهُ يَا مَلَائِكَتِي فِي الْجِنَانِ بِعَدَدِ كُلِّ حَرْفٍ عَلَّمَهُ أَلْفَ أَلْفِ‏ قَصْرٍ وَ ضُمُّوا إِلَيْهَا مَا يَلِيقُ بِهَا مِنْ سَائِرِ النَّعِيم‏

- به سند مذكور در متن از امام حسين عليه السّلام نقل است كه فرموده: هر كس كفالت يتيمى از ما که بواسطه غیبت محبتش از ما قطع شده را بر عهده گيرد و با علوم ما او را همراهى و كمك كند تا ارشاد و هدايت شود، خداوند عزّ و جلّ به او فرمايد: «اى بنده كريم من! كه به برادرت يارى نمودى، من به كرم از تو سزاوارترم، اى فرشتگانم براى او در بهشتها به تعداد هر حرفى كه تعليم داده هزار هزار قصر قرار دهيد. و در خور آن قصرها نيز از ساير نعمتها بدان بيافزايد

mostafahem
یکشنبه 29 مرداد 91, 11:56 بعد از ظهر
تا حالا این احادیث رو شنیده بودی؟ اینها از وظایف دورا غیبت ها!!!!!!!!!!!!!

حامد
دوشنبه 30 مرداد 91, 08:59 بعد از ظهر
از وظایف خیلی سخت دوران غیبته

ولی یادمون نره این روایات اصل وظیفه بیان می کنند

اما کیفیت تکفل چگونه است ؟

چگونه باید تکفل کرد؟
سئوالات مهمی هستند

حسین
سه شنبه 31 مرداد 91, 09:03 قبل از ظهر
سلام. خب واضحه ديگه! يعني علومي رو که بهمون رسيده به ايتام برسونيم!

mostafahem
چهارشنبه 01 شهریور 91, 11:48 بعد از ظهر
خیلی خوش خیالی حسین جان

من قسمتی از حدیث دیدار امام زمان(عج) با علی بن مهزیار رو براتون می زنم حساب کار کمی دستتون بیاد البته بازم مطالب دیگری هم دارم

mostafahem
چهارشنبه 01 شهریور 91, 11:53 بعد از ظهر
آقا حمید رضا خواهشا الکی پست نزار اگه یک نگاه دو ثانیه ای به احادیث بالا می انداختی متوجه می شدی که معنی یتیم در این روایات چیه!!!!!!!

mostafahem
پنجشنبه 02 شهریور 91, 12:09 قبل از ظهر
آن وجود مقدس به پسر مهزیار فرمود:

ای پسر مهزیار ما پیوسته روز و شب انتظار آمدن تو را داشتیم(امام زمان انتظار دیدن پسر مهزیار رو می کشیدند!!!!!!!!)چه چیز آمدنت را نزد ما به تاخیر انداخت؟گفتم:ای آقای من تا حال کسی را نیافتم که مرا به شما رهنمون

گردد و دلالت نماید.فرمود:هیچ کس را پیدا نکردی که تو را دلالت کند؟سپس با انگشت مبارک روی زمین خط کشید و فرمود:

نه هرگز! زنهار!بلکه شما در مقام ازدیاد مال و فزونی ثروت بر آمدید، و در برابر مومنان ضعیف دچار خود برتر بینی شدید و آن رحم و پیوندی که میانتان بود بریدید حالیا ! چه عذری دارید بیاورید؟ این کلمات عتاب گونه و جملات توبیخ آمیز

را که از آن وجود مقدس شنیدم شرمنده و سرافکنده شدم و......

hamid reza
پنجشنبه 02 شهریور 91, 01:18 قبل از ظهر
حله شرمنده از دوستان

حسین
پنجشنبه 02 شهریور 91, 11:57 قبل از ظهر
حق با توئه مصطفي. واقع قضيه به نظر من اينه که: تکليف واضح و مشخصه، اما عمل کردن بهش داستان زياد داره.... که يه قسمتيش تو روايت شريفي که آوردي مطرح شد

mohammad.s
پنجشنبه 02 شهریور 91, 05:17 بعد از ظهر
پست حمیدرضا کو؟؟؟؟یتیم یعنی چی رو کجا نوشته؟؟؟؟؟

hamid reza
جمعه 03 شهریور 91, 12:18 قبل از ظهر
حذفش کردم
به قول یکی به خودم مربوطه

کربلایی
شنبه 04 شهریور 91, 11:13 قبل از ظهر
چرا حذفش کردی

به خودم مربوطه حرف خوبی نیست

حالا الان ما باید چکار کنیم یتیم از کجا گیر بیاریم
بریم کمیته امداد خوبه

mostafahem
شنبه 11 شهریور 91, 11:24 بعد از ظهر
یتیم آل پیامبر(ص) با توجه به روایاتی که آوردم کسی هست که اولا از امامش دور افتاده و از نظرش غایب شده دوما اینکه مورد حمله نواصب قرار گرفته به

احادیثی که در ادامه می زارم دقت کنید

mostafahem
شنبه 11 شهریور 91, 11:38 بعد از ظهر
علی(ع) فرمود: هر کس تقویت کند کسی را که در دینش دچار کسری و کاستی و در معرفتش ضعف و نارسایی دارد و او را بر دشمن مخالفش غلبه بخشیده و موجبات اسکات و خاموشی

خصمش را فراهم آورد،خداوند روزی که او را به خانه قبرش سرازیر می کنند او را تلقین نموده که بگوید: خداوند پروردگار من است و محمد(ص) پیامبر من و علی(ع) ولی من و کعبه قبله من و قرآن مایه سرور و بهجت و

ذخیره من و اهل ایمان برادران من هستند.سپس حق تعالی او را چنین نوید دهد: به حجت و برهانت رهنمون شدی بالاترین درجات بهشت جایگاه توست و در این حال قبرش به دل

انگیز ترین باغ های بهشت تبدیل و تحویل پیدا می کند.

تفسیر منسوب به امام حسن عسکری(ع)

mostafahem
شنبه 11 شهریور 91, 11:57 بعد از ظهر
امام صادق(ع)فرمودند:

المومن اخو المومن کالجسد الواحد ان اشتکی شیئا منه وجد الم ذلک فی سائر جسده و ارواحهما من روح واحده

مومن برادر مومن است همه آنها به منزله جسد واحد و اعضاء یک پیکر هستند.اگر عضوی از آن پیکر آسیبی ببیند درد آن عضو به

سایر اعضاء جسد هم می رسد و ارواح اهل ایمان از روح واحد هستند

بحار الانوار

حالا با توجه به این حدیث به نظر شما تکفل چه معنایی پیدا می کنه؟؟؟؟

اما اینکه یتیم از کجا گیر بیاریم رو در پست های آینده می گم

ahmadreza
جمعه 17 شهریور 91, 12:14 بعد از ظهر
یاد دادن علم اهل بیت به شیعیانی که امامشان در غیبت است نوعی تکفل می باشد

mostafahem
چهارشنبه 29 شهریور 91, 01:23 بعد از ظهر
ابی اسماعیل گوید به امام باقر(ع) عرض کردم: فدایتان شوم همانا شیعیان زیادی در منطقه ما زندگی می کنند.امام فرمودند:آیا توانگر به فقیر دارد؟و آیا نیکوکار از بدکردار گذشت می کند؟آیا با یکدیگر همدردی می کنند؟

گفتم:نه فرمودند: اینان شیعه نباشند شیعه کسی است که این کارها را بکند.

با توجه به این حدیث تکفل چه معنای جدیدی پیدا می کند؟

mohammad.s
پنجشنبه 30 شهریور 91, 11:48 قبل از ظهر
فکر کنم کمک!!!!!!!!!!!!!!

ahmadreza
پنجشنبه 30 شهریور 91, 01:06 بعد از ظهر
به سند مذكور در متن از امام حسين عليه السّلام نقل است كه فرموده: هر كس كفالت يتيمى از ما- كه رنج غيبت، ارتباطش را از ما بريده- را بر عهده گيرد و با علوم ما او را همراهى و كمك كند تا ارشاد و هدايت شود، خداوند عزّ و جلّ به او فرمايد: «اى بنده كريم من! كه به برادرت يارى نمودى، من به كرم از تو سزاوارترم، اى فرشتگانم براى او در بهشتها به تعداد هر حرفى كه تعليم داده هزار هزار قصر قرار دهيد. و در خور آن قصرها نيز از ساير نعمتها بدان بيافزايد

ahmadreza
جمعه 25 اسفند 91, 10:31 قبل از ظهر
وَ قَالَ أَيْضاً أَبُو مُحَمَّدٍ الْحَسَنُ الْعَسْكَرِيُّ ع‏ إِنَّ مُحِبِّي آلِ مُحَمَّدٍ ع مَسَاكِينُ مُوَاسَاتُهُمْ أَفْضَلُ مِنْ مُوَاسَاةِ مَسَاكِينِ الْفُقَرَاءِ وَ هُمُ الَّذِينَ سَكَنَتْ جَوَارِحُهُمْ وَ ضَعُفَتْ قُوَاهُمْ مِنْ مُقَاتَلَةِ أَعْدَاءِ اللَّهِ الَّذِينَ يُعَيِّرُونَهُمْ‏ بِدِينِهِمْ وَ يُسَفِّهُونَ أَحْلَامَهُمْ أَلَا فَمَنْ قَوَّاهُمْ بِفِقْهِهِ وَ عَلَّمَهُمْ حَتَّى أَزَالَ مَسْكَنَتَهُمْ ثُمَّ يُسَلِّطُهُمْ عَلَى الْأَعْدَاءِ الظَّاهِرِينَ النَّوَاصِبِ وَ عَلَى الْأَعْدَاءِ الْبَاطِنِينَ إِبْلِيسَ وَ مَرَدَتِهِ حَتَّى يَهْزِمُوهُمْ عَنْ دِينِ اللَّهِ يَذُودُوهُمْ عَنْ أَوْلِيَاءِ آلِ رَسُولِ اللَّهِ ص حَوَّلَ اللَّهُ تَعَالَى تِلْكَ الْمَسْكَنَةَ إِلَى شَيَاطِينِهِمْ فَأَعْجَزَهُمْ عَنْ إِضْلَالِهِمْ قَضَى اللَّهُ تَعَالَى بِذَلِكَ قَضَاءً حَقّاً عَلَى لِسَانِ رَسُولِ اللَّهِ ص‏
ترجمه:
امام عسكرى عليه السّلام نقل است كه فرموده: جمعى از دوستداران آل محمّد عليهم السّلام [از نظر علمى‏] مسكين و فقيرند، همان گروهى كه در برابر دشمنان ما ناتوان بوده، و مورد اعتراض و ملامت و طعن مخالفان واقع مى‏شوند، بنا بر اين يارى و مساعدت نمودن به اين فقرا افضل و برتر از كمك كردن به فقراى معمولى بى‏مال و ثروت است. و هر كه از اين جماعت دستگيرى نموده، و با سلاح علم و برهان در برابر دشمن نيرو بخشد، و فقر و عجز آنان را برطرف نموده و بر دشمن چيره گرداند، خداوند متعال نيز آنان را پيوسته در مقابل دشمنان- از شياطين انس و جن- پيروز نموده، و عجز و ناتوانى را بر مخالفينشان مستولى فرمايد.

ناصبی:عبد اللَّه بن سنان روايت كرده است كه امام صادق عليه السّلام فرمود: ناصبى آن نيست كه‏

دشمن ما اهل بيت باشد، زيرا كسى را پيدا نمى‏كنى كه بگويد: من به محمد صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم و آل محمد عليهم السّلام دشمنى مى‏ورزم، بلكه ناصبى‏ كسى‏ است‏ كه با شما (شيعيان و دوستان ما) دشمنى مى‏ورزد، و به خاطر آنكه مى‏داند كه شما پيروان و دوستداران ما هستيد، با شما دشمنى مى‏كند.

J.MOGHADAM
شنبه 26 اسفند 91, 11:18 قبل از ظهر
از نحوه ی تکفل کردن حدیث بگوو..!!

ahmadreza
شنبه 26 اسفند 91, 12:23 بعد از ظهر
پس این حدیثا داره جیو میگه؟

حامد
شنبه 26 اسفند 91, 12:48 بعد از ظهر
از نحوه ی تکفل کردن حدیث بگوو..!!

یه ذره خودت بگو
همش از اعضا کار می خوای خودت نمی خوای یه فعالیتی انجام بدی؟؟؟

J.MOGHADAM
شنبه 26 اسفند 91, 01:04 بعد از ظهر
اقا غلط کردم
میگم میگم

mostafahem
یکشنبه 27 اسفند 91, 05:45 بعد از ظهر
من فکر کنم تو پست های قبلی اشاره هایی به نحوه تکفل کردن یتیم کردم ولی دوستان
کم لطفی می کنن و از اطلاعاتشو ما رو بهره مند نمی کنن.مثل آقای مقدم:razz:

ahmadreza
یکشنبه 27 اسفند 91, 07:23 بعد از ظهر
امام صادق عليه السلام مى‏فرمايد:

علماى شيعيان ما در مرزى هستند كه در سوى ديگر آن ابليس و دار و دسته‏اش هستند. اينان مانع از شياطين مى شوند كه به ضعفاى شيعيان ما حمله كنند، و از اينكه ابليس و پيروان ناصبى‏اش بر آنان مسلط شوند.
منبع:اسرار آل محمد ص 19

ahmadreza
یکشنبه 27 اسفند 91, 07:27 بعد از ظهر
أمير المؤمنين عليه السلام نقل است كه فرموده: هر كه پيرو و شيعه ما بوده و عالم به دستورات ما باشد، و پيروان ضعيف و ناتوان ما را از تاريكى جهل و نادانى به نور علم و دانشى كه به او عطا نموده‏ايم خارج سازد، روز قيامت تاجى از نور بر سر دارد و تمامى اهل آن ساحت را روشن سازد، و نيز جامه‏اى دارد كه تمام دنيا با ذره‏اى از رشته و نخ آن برابرى نمى‏كند. سپس نداكننده‏اى فرياد برآورد: اى بندگان خدا اين فرد دانشمند، يكى از شاگردان علماى آل محمد است!!.
منبع:الاحتجاج ج1 ص16

J.MOGHADAM
سه شنبه 29 اسفند 91, 02:16 بعد از ظهر
من فکر کنم تو پست های قبلی اشاره هایی به نحوه تکفل کردن یتیم کردم ولی دوستان
کم لطفی می کنن و از اطلاعاتشو ما رو بهره مند نمی کنن.مثل آقای مقدم:razz:

نظر لطفتونه!!در اولین فرصت خواهم گفت..

حسین
پنجشنبه 15 فروردین 92, 01:16 بعد از ظهر
ابی اسماعیل گوید به امام باقر(ع) عرض کردم: فدایتان شوم همانا شیعیان زیادی در منطقه ما زندگی می کنند.امام فرمودند:آیا توانگر به فقیر دارد؟و آیا نیکوکار از بدکردار گذشت می کند؟آیا با یکدیگر همدردی می کنند؟

من از این روایت موارد زیر رو برداشت میکنم:

1- کمک مالی در جهت نشر و تعلیم و تعلم امر اهل بیت علیهم السلام

2- رفتار محمدی (ص) با شیعیان بدکار

3- مجالست و دیدار شیعیان با یکدیگر و همدردی و رسیدگی به امور هم

درباره مورد دوم دقیقاً نمیدونم مراد شیعیان گناهکار هستش یا همه گناهکاران؟ و اینکه چجور گناهی؟! فسق و فجور؟ گناهان کبیره؟ یا مثلا فقط بداخلاقی؟ چه گروهی و چه گناهی!

mostafahem
جمعه 16 فروردین 92, 09:45 قبل از ظهر
درباره مورد دوم دقیقاً نمیدونم مراد شیعیان گناهکار هستش یا همه گناهکاران؟ و اینکه چجور گناهی؟! فسق و فجور؟ گناهان کبیره؟ یا مثلا فقط بداخلاقی؟ چه گروهی و چه گناهی!

ظاهرا گناهی است که کسی درباره حقوق کسی انجام می دهد که طرف مقابل از رفتار آن شخص گذشت می کند.مثل بد اخلاقی

حالا که شما از روایت اینقدر نکات مهم برداشت کردی چرا عمل نمی کنی حسین جان؟؟؟؟!!!!!:-D:lol::-D:mrgreen:

حسین
جمعه 16 فروردین 92, 05:46 بعد از ظهر
در جواب این حرف آخری که شما به بنده زدی باید خدمتتون عرض کنم: الان این پاسخه شما داری به من میدی؟! الان من حق اینه دارم که دست بندازم این دهن منه جر بدم؟!!!! :lol:

آخه برادر من شما از کجا میدونی که بنده عمل نمیکنم!! ;)

شوخی میکنم..

انشاءلله خداوند و امام زمان عج توفیق عمل بدهند و عامل باشیم.

ABASS
جمعه 16 فروردین 92, 06:27 بعد از ظهر
سلام تشکر از احادیث زیباتون.
من فکر میکنم به جای اینکه در ابتدا دنبال یتیم آل محمد باشیم تا اونو تکفل کنیم باید ببینیم به چه طریق میتونیم عالم آل محمد بشیم وسپس به اونا عمل کنیم چون عالم بی عمل ...... و در انتها اگر رزق و روزیمون شد معارف اهل بیت و نشر بدیم و یتیم آل محمد تکفل کنیم.

البته یک سوال مطرح میشه که آیا باید مسلط به تمامی معارف اهل بیت بشیم وبعد به دیگران بگیم یا به همان میزان که بلدیم میتونیم به دیگران یاد بدیم(و شرایط یاد دادن به چه صورت است؟)

حامد
جمعه 16 فروردین 92, 09:10 بعد از ظهر
من از این روایت موارد زیر رو برداشت میکنم:

1- کمک مالی در جهت نشر و تعلیم و تعلم امر اهل بیت علیهم السلام

2- رفتار محمدی (ص) با شیعیان بدکار

3- مجالست و دیدار شیعیان با یکدیگر و همدردی و رسیدگی به امور هم

واقعا ربط این روایت به تکفل یتیم چیه
به نظر من این روایت ربطی با تکفل یتیم نداره
البته نظره من شاید اشتباه باشه

mostafahem
شنبه 17 فروردین 92, 02:35 بعد از ظهر
واقعا ربط این روایت به تکفل یتیم چیه
به نظر من این روایت ربطی با تکفل یتیم نداره
البته نظره من شاید اشتباه باشه

به نظر شما آقا حامد تکفل یتیم آل پیغمبر(ص) اینطور هست که فقط باید به ایشان علم اهل بیت بیاموزیم؟

یعنی بر طرف کردن موانع علم آموزی یتیم جزء تکفل نیست نیست؟

تکفل یعنی اینکه بشینیم برای یتیم حدیث بخونیم؟

اگر روایات مقدمه کتاب احتجاج رو همشو به دقت بخونین متوجه میشین تکفل یتیم به چه صورت انجام می شود

حامد
شنبه 17 فروردین 92, 04:59 بعد از ظهر
به نظر شما آقا حامد تکفل یتیم آل پیغمبر(ص) اینطور هست که فقط باید به ایشان علم اهل بیت بیاموزیم؟ یعنی بر طرف کردن موانع علم آموزی یتیم جزء تکفل نیست نیست؟ تکفل یعنی اینکه بشینیم برای یتیم حدیث بخونیم؟ اگر روایات مقدمه کتاب احتجاج رو همشو به دقت بخونین متوجه میشین تکفل یتیم به چه صورت انجام می شود من فقط ارتباط این روایت با تکفل یتیم سئوال کردم و گفتم این دو روایت از این جهت ارتباط ندارند باز هم می گم ارتباط ندارند ممکنه حرف های شما طبق روایات تفسیر امام حسن عسکری که در احتجاج نقل شده درست باشد اما تکفل یتیم ارتباطی با این روایت ندارد

mostafahem
دوشنبه 19 فروردین 92, 04:14 بعد از ظهر
آقا حامد حقوق بردران مومن نسبت به هم ربطی به تکفل یتیم نداره؟

حامد
دوشنبه 19 فروردین 92, 10:31 بعد از ظهر
چرا ربط داره من روایت گفتم ارتباط نداره

ahmadreza
سه شنبه 20 فروردین 92, 01:05 بعد از ظهر

ببخشید به نظر من هم ربطی به تکفل یتیم ندارد

حسین
سه شنبه 20 فروردین 92, 07:51 بعد از ظهر
اگر اشتباه نکنم این حدیث رو در کتاب صفات الشیعه شیخ صدوق رحمة الله علیه دیدم و منظورش حقوق شیعیان بر یکدیگر باید باشه فکر میکنم.

حامد
سه شنبه 20 فروردین 92, 10:51 بعد از ظهر
احسنت من با حسین موافقم موضوع روایت تکفل نیست حقوق شیعیان با یکدیگر است ممکن است دو تا یعه هم عالم باشند و از ضعیفان اعتقادی نباشند باز هم درباره یکدیگر این وظایف دارند