PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کلید نجات از فتنه های آخرالزمان

arm.ami
دوشنبه 13 تیر 90, 01:25 بعد از ظهر
کلید نجات از فتنه های آخرالزمان چیست؟؟؟؟؟؟

((**با ذکر حدیث و روایت**))

طاها
سه شنبه 14 تیر 90, 03:22 بعد از ظهر
امام حسن مجتبي ـ عليه السلام ـ مي‎فرمايد: «والله ليغيبنّ غيبة لا ينجو فيها من التهلكة الا من يثبته الله علي القول بامامته و وفقه للدعاء بتعجيل فرجه» [2] به خدا قسم غايب مي‎شود غايب شدني كه در آن زمان از هلاكت نجات نمي‎يابد مگر كسي كه خداوند عزوجل او را بر اعتقاد به امامتش ثابت و استوار بدارد و در دعا كردن براي تعجيل فرجش توفيق دهد.

ABASS
سه شنبه 14 تیر 90, 03:25 بعد از ظهر
چنانكه امام صادق ـ عليه السلام ـ مي‎فرمايد: «أما والله ليغيبنّ امامكم سنينا من دهركم و لتمحّصنّ حتي يقال: مات، قُتل، هلك، بايّ وادء سلك؟ ولتدمعنّ عليه عيون المؤمنين و لتكفأنّ كما تكفأ السُّفن في امواج البحر، فلا ينجو الا من اخذ الله ميثاقه و كتب في قلبه الايمان و أيده بروح منه»[3] همانا به خدا كه امام شما سالهاي سال از روزگار اين جهان، غايب مي‎شود و هر آينه شما در فشار و آزمايش قرار مي‏گيريد تا آنجا كه بگويند: امام مرد، كشته شد، به كدام دره افتاد ولي ديدة أهل ايمان بر او اشك بارد و شما مانند كشتيهاي گرفتار امواج دريا متزلزل و سرنگون مي‎شويد و نجات و خلاصي نيست جز براي كسي كه خداوند از او پيمان گرفته و ايمان را در دلش ثبت كرده و بوسيلة روحي از جانب خود تقويتش نموده است.

ABASS
سه شنبه 14 تیر 90, 03:26 بعد از ظهر
امام صادق عليه السلام مي‎فرمايد «بزودي شبه به شما مي‏رسد و در اثناء آن شبه امامي نمي‎يابيد كه هدايت كند شما را و از آن شبه نجات نمي‎يابد مگر كسي كه به دعاي غريق دعا كند. عرض شد كه دعاي غريق چگونه است؟ [4] فرمود كه: چنين مي‎گويي (يا الله يا رحمن يا رحيم يا مقلب القلوب ثبت قلبي علي دينك) [5].

mohhammad$adeq
شنبه 18 تیر 90, 10:19 بعد از ظهر
سلام
قال الحجه من آل محمد صلوات الله علیه و سلامه
اعینونا لنخرجکم من الفتنه التی انتم فیها بالورع
اعینونا :کمک کنید ما را
ل: برای
نخرجکم :خارج تان کنیم
ورع مرحله ای بالا تر از تقوا و زهد که عبارت است از ترک شبهات.

حامد
دوشنبه 10 مرداد 90, 05:13 قبل از ظهر
کلید های نجات :

خداوند عزوجل او را بر اعتقاد به امامتش ثابت و استوار بدارد و در دعا كردن براي تعجيل فرجش توفيق دهد.
جات و خلاصي نيست جز براي كسي كه خداوند از او پيمان گرفته و ايمان را در دلش ثبت كرده و بوسيلة روحي از جانب خود تقويتش نموده است.

مگر كسي كه به دعاي غريق دعا كند. عرض شد كه دعاي غريق چگونه است؟ [4] فرمود كه: چنين مي‎گويي (يا الله يا رحمن يا رحيم يا مقلب القلوب ثبت قلبي علي دينك) [5].

قال الحجه من آل محمد صلوات الله علیه و سلامه
اعینونا لنخرجکم من الفتنه التی انتم فیها بالورع
اعینونا :کمک کنید ما را
ل: برای
نخرجکم :خارج تان کنیم
ورع مرحله ای بالا تر از تقوا و زهد که عبارت است از ترک شبهات.

خلاصه اخرش کلید برای نجات چی شد ؟؟؟
واقعا کسی که این سئ.ال مطرح کرده به جوابش رسیده ؟؟؟؟

arm.ami
دوشنبه 10 مرداد 90, 02:14 بعد از ظهر
من که هیچی نفهمیدم
:mrgreen: :D

حامد
سه شنبه 11 مرداد 90, 11:22 قبل از ظهر
من که هیچی نفهمیدم
:mrgreen: :D
پس خوب شد یادت انداختم که این سئوال کرده بودی نه ؟؟؟

حالا بقیه سئوالات که مطرح کردی چی جواب گرفتی بعد دوماه نیای بگی چیزی نفهمیدما :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
زود بگو که جنس فروخته شده پس گرفته نمی شه :mrgreen:
باور کن

ALI_110
چهارشنبه 12 مرداد 90, 10:43 قبل از ظهر
حضرت علي عليه*السلام مي فرمايند:«ایها الناس شقّوا امواج الفتن بسفن النجاة وعرجوا عن طریق المنافرة وضعوا تیجان المفاخره.»ای مردم امواج فتنه ها را با کشتی های نجات درهم بشکنید، واز راه اختلاف وپراکندگی بپرهیزید، وتاج های فخروبرتری جویی را برزمین نهید.
رسول*الله صلي*الله*عليه*وآله مي*فرمايند:انّ الحسین(عليه*السلام) مصباح الهدی و سفینة النجاة
امام صادق عليه السلام مي*فرمايند:« كلنا سفن النجاة لكن سفينة جدي الحسين (عليه السلام) اوسع وفي لجج البحار اسرع » همه ما اهل بيت کشتي هاي نجات هستيم.
و ليکن کشتي جدم حسين عليه السلام گسترده تر و در دل درياها و موجهاي خروشان، باشتابتر و سريعتر است

mohhammad$adeq
جمعه 21 مرداد 90, 07:55 بعد از ظهر
سلام
جوابش داده شد رعایت کردن ورع.

ABASS
شنبه 22 مرداد 90, 03:49 بعد از ظهر
خصال-ترجمه فهرى ج‏1 135 (براى همه مسلمانان اميد نجات است جز براى يكى از سه تن) ..... ص : 135
107- امام صادق (ع) فرمود: من براى همه اين امت كه حق ما را بشناسند اميد نجات دارم جز براى يكى از سه تن: همنشين پادشاه ستمگر و شخص هوا پرست و كسى كه آشكارا گناه كند.