PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سید خراسانی

agha arad
چهارشنبه 21 اردیبهشت 90, 12:24 بعد از ظهر
افراد مختلف ویژگی های زیادی از او نقل می کنند لطفا با حدیث و سند آن ویژگی های اصلی او را بیان کنید...

YE ASHENA
شنبه 24 اردیبهشت 90, 04:23 بعد از ظهر
1-اهل خراسان بودنش(از اسمش هم معلومه)...
2-داشتن الم در دست راست(الم:پرچم و لوا ، الم:نشانه،عیب و نقص)...
3-فرمانده قیام مردم فارس...

mostafahem
سه شنبه 10 خرداد 90, 10:18 بعد از ظهر
من شنیدم سید حسنی هست

amirhossein10
پنجشنبه 12 خرداد 90, 10:01 بعد از ظهر
یکی از شخصیتهای برجسته عصر ظهور سید خراسانی است که بنا بر روایات شریف با سپاهی انبوه از ایران قیام کرده و به سمت عراق پیش می رود ، شعیب بن صالح جوانی گندمگون و زیرک با ارده ای پولادین و بصیرتی شگفت فرمانده لشگر اوست.

سید خراسانی چند ماه مانده به ظهور و در ماه مبارک رجب به همراه سفیانی و یمانی در یک روز قیام می کند و هدف همه اینها عراق است.

سید خراسانی و سپاهش با اصلی ترین دشمن امام زمان(عج) که سفیانی می باشد و عراق را اشغال نموده است ، وارد کارزاری سخت شده و بعد از شکست او ، با امام زمان(عج) بیعت نموده و لشگریانش را تحت اختیار امام زمان(عج) قرار می دهد.

صفات ذکر شده در روایات شریف برای سید خراسانی

امام باقر (ع):

« یخرج شاب من بنی هاشم بکفّه الیمنى خال، ویأتی من خراسان برایات سود بین یدیه شعیب بن صالح، یقاتل أصحاب السفیانی فیهزمهم » 8-) :? :shock: :o :( ;) :) :D :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :roll: :geek: :mrgreen: :| :ugeek: