PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دجال

hamid reza
شنبه 20 فروردین 90, 09:54 بعد از ظهر
در مورد دجال از نظر روایات و احادیث اطلاعات میخواهم؟

حامد
شنبه 20 فروردین 90, 11:09 بعد از ظهر
من‏لايحضره‏الفقيه 2 564 باب تحريم المدينة و فضلها ..... ص
3156- وَ رُوِيَ أَنَّ الصَّادِقَ ع ذَكَرَ الدَّجَّالَ فَقَالَ لَا يَبْقَى مِنْهَا سَهْلٌ إِلَّا وَطِئَهُ إِلَّا مَكَّةَ وَ الْمَدِينَةَ فَإِنَّ عَلَى كُلِّ نَقْبٍ مِنْ أَنْقَابِهِمَا مَلَكاً يَحْفَظُهُمَا مِنَ الطَّاعُونِ وَ الدَّجَّالِ

نزد امام صادق علیه السلام دجال را ذکر کردند و فرمودند که هیچ زمینی نیست مگر اینکه دجال ان را زیر پا می گذارد --در ان قدم می گذارد--الا مکه و مدینه که بر هر راهی از راه های ان دو شهر ملکی است که ان دو شهر را از طاعون و دجال حفظ می کند

دوستان از این روایت هرچه که می فهمند بنویسند تا روتیت بعدی

امید وارم همه دوستان خودشون ملزم به شرکت در بحث ببینند
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

hamed
یکشنبه 21 فروردین 90, 12:02 قبل از ظهر
با سلام

الان که هرچی سرمایه داره یهودیه دشمن اسلامه + هرچی وهابی ملعونه داخل همین دو شهر داره می چرخه و برای خودش برج میسازه و به اهل بیت پیغمبر توهین می کنه و...! رمی جمرات رو دیوار می کنه و...
این دو شهر که به این راحتی شده لونه ی این دو جماعت ملعون، چرا نباید به راحتی معبر دجال بشه!

تازه فرض نکردم که دجار، همان فراماسونری است!(چون این یه نظریه است و نمی شه به عنوان مثال نقض در این بحث به کار برده شود.) اگر چنین فرضی کنیم که دیگه الان خانه ی دجال هم شده.

حامد
دوشنبه 22 فروردین 90, 11:45 قبل از ظهر
خوب منظورت چیه دقیقا به روایت اشکال داری یا به مصادیق دجال توضیح بدهید :?:

ehsan_8665
چهارشنبه 24 فروردین 90, 08:12 بعد از ظهر
احتجاج-ترجمه جعفرى، ج‏1، ص: 601 طبق سی دی جامع احادیث
[بيان رسول خدا- صلى الله عليه و آله- در باره دجال‏]
147- از يحيى حضرمىّ نقل است كه گفت: از حضرت أمير عليه السّلام شنيدم مى‏فرمود:
روزى رسول خدا صلّى اللَّه عليه و آله سر مبارك خود بر زانوى من نهاده و خوابيده بود و ما نزد او نشسته بوديم كه حرف از دجّال‏ به ميان آمد، به من گفتند: دجّال‏ كيست؟
در اين حال رسول خدا صلّى اللَّه عليه و آله با صورتى سرخ بيدار شده و فرمود: در چه موضوعى سخن مى‏گوييد؟ عرض كردم: اى رسول خدا، مرا از دجّال پرسيدند.

فرمود: من از براى شما از غير دجّال مى‏ترسم، گفتم: اى نبىّ اللَّه آن چيست؟ فرمود: از واليان گمراه و گمراه‏كننده‏اى كه پس از من خون عترت مرا مى‏ريزند، من با هر كه با آنان بجنگد در جنگم، و با هر كه با ايشان آشتى باشد در آشتى و صلحم.

ehsan_8665
چهارشنبه 24 فروردین 90, 08:23 بعد از ظهر
یه مطلبه دیگه اینکه در روایات آمده دجال از سیستان خروج میکند
حالا دوستان کمک کنن ببینیم سیستان قدیم کجاست و دجال کیه؟

رسا
دوشنبه 29 فروردین 90, 05:52 بعد از ظهر
کسی است که در زمان ظهور میاید با ارتشش دین مردم را می گیرد

حامد
دوشنبه 29 فروردین 90, 11:25 بعد از ظهر
سلام رسا
خوشحالم اینجا می بینمت
سعی کن برای حرفات دلیل بیاری
ایا روایتی داریم مبنی بر اینکه دجال لشکر داره ؟
لطفا در این مورد تحقیق کن
دوستان به رسا کمک کنند لطفا :lol: :?

hamid reza
چهارشنبه 31 فروردین 90, 10:52 بعد از ظهر
سلام خوبی خوبم..به امیر المومنین گفتند دجال را برای ما معرفی کنید فرمودند: چشم راست ندارد چشم دیگریش(یعنی چشم چپش) وسط پیشانیش است ونور میدهد که انگار ستاره ی صبح میدرخشد.

حامد
پنجشنبه 01 اردیبهشت 90, 12:11 بعد از ظهر
یه مطلبه دیگه اینکه در روایات آمده دجال از سیستان خروج میکند
بحارالأنوار 26 189 باب 13- آخر في أن عندهم صلوات الله
27- ير، [بصائر الدرجات‏] مُعَاوِيَةُ بْنُ حُكَيْمٍ عَنْ مُحَمَّدِ بْنِ شُعَيْبِ بْنِ غَزْوَانَ عَنْ رَجُلٍ عَنْ أَبِي جَعْفَرٍ ع قَالَ دَخَلَ عَلَيْهِ رَجُلٌ مِنْ أَهْلِ بَلْخٍ فَقَالَ لَهُ يَا خُرَاسَانِيُّ تَعْرِفُ وَادِيَ كَذَا وَ كَذَا قَالَ نَعَمْ قَالَ لَهُ تَعْرِفُ صَدْعاً فِي الْوَادِي مِنْ صِفَتِهِ كَذَا وَ كَذَا قَالَ نَعَمْ قَالَ مِنْ ذَلِكَ يَخْرُجُ الدَّجَّالُ قَالَ ثُمَّ دَخَلَ عَلَيْهِ رَجُلٌ مِنْ أَهْلِ الْيَمَنِ فَقَالَ لَهُ يَا يَمَانِيُّ أَ تَعْرِفُ شِعْبَ كَذَا وَ كَذَا قَالَ نَعَمْ قَالَ لَهُ تَعْرِفُ شَجَرَةً فِي الشِّعْبِ مِنْ صِفَتِهَا كَذَا وَ كَذَا قَالَ نَعَمْ قَالَ لَهُ تَعْرِفُ صَخْرَةً تَحْتَ الشَّجَرَةِ قَالَ لَهُ نَعَمْ قَالَ فَتِلْكَ الصَّخْرَةُ الَّتِي حَفِظَتْ أَلْوَاحَ مُوسَى عَلَى مُحَمَّدٍ ص

مردی از اهل بلخ وارد بر امام با قر علیه السلام شد امام فرمود ند : ای خراسانی ایا تو وادی کذا و کذا را می شناسی گفت بله گفت ایا فلان جا را با این مشخصات می شناسی گفت بله
امام فرمود از انجا دجال خروج می کند
مردی از اهل یمن وارد شد
امام فرمودند ای یمانی ایا شعب فلان را می شناسی ؟؟
گفت بله
ایا فلان در خت را با این مشخصات را می شناسی ؟؟
گفت بله
ایا زیر ان درخت تخت سنگی است
بله
فرمودند : ان صخره ای است که الواح موسی را برای محمد حفظ کرده است

amir10
پنجشنبه 01 اردیبهشت 90, 08:51 بعد از ظهر
سلام حمیدرضا امید وارم این جاب به دردت بخورد.
يکي از علائم ظهور حضرت مهدي (عجل الله تعالي فرجه الشريف) که در برخي روايات از علائم حتمي شمرده شده ، خروج شخصي به نام «دجال» است . او يک طاغوت بسيار حيله گر است و عده بسياري را با خود همراه مي کند.

تاريخچه دجال به قبل از اسلام برمي*گردد در كتاب انجيل نام دجال نيز به ميان آمده است از آيات انجيل استفاده مي*شود كه دجال به معناي دروغگو و گمراه كننده است و چنين استفاده مي*شود كه داستان خروج دجال و زنده بودنش در آن زمان هم در بين نصاري شايع بوده و در انتظار خروجش بوده*اند در اسلام نيز سخن از دجال به ميان آمده است و رواياتي در اين موضوع از فريقين (سني وشيعه) وارد شده است، كه روايات اهل سنت در اين باب به مراتب بيشتر از رواياتي است كه در منابع شيعه موجود مي*باشد و اكثر روايات شيعه نيز در اين موضوع برگرفته شده از منابع حديثي اهل سنت مي*باشد.
حضرت علي (عليه السلام) از پيامبر اکرم (ص) نقل مي کند که فرمود:«پيش از قيامت ده امر حتمي واقع مي شود ، که خروج سفياني و دجال از امور حتميه اي است که اتفاق مي افتد.
عده اي گويند که نام دجال؛ صائد بن صيد يا ابن صياد است ،و برخي مخالف اين امر هستند در لغت دجال به معني کذاب (بسيار دروغ گو) است، و فعل آن را به معني «آب طلا و آب نقره دادن» دانسته اند. دجال را در زبان هاي انگليسي و فرانسه،«آنتي کريست» ناميده اند که به معني دشمن و ضد مسيح است.

حضرت اميرالمؤمنين (عليه السلام) مي فرمايد: «او چشم راست ندارد ، و چشم ديگرش در پيشاني اوست ، و مانند ستاره صبح مي درخشد، چيزي در چشم اوست که گويي آميخته به خون است. وي در يک قحطي سختي مي آيد ، و بر الاغ سفيدي سوار است»
در صحيح مسلم در کلام رسول خدا (ص) دجال چنين توصيف شده است:«او مردي چاق، سرخ روي ، با موي سر مجعد و اعور (چپ چشم) است ،چشمش همچون دانه انگوري است که بر روي آب قرار گرفته باشد»

اميرالمؤمنين(عليه السلام) مي فرمايد:«او با صداي بلندي فرياد مي زند که بين مشرق و مغرب ، صدايش را جن و انس و شيطان مي شنوند (ممکن است اين عمل به وسيله رسانه هاي موجود از قبيل ماهواره ، اينترنت و شبکه هاي راديويي صورت بگيرد) و مي گويد: اي دوستان من! به سوي من آييد. من هستم کسي که آفريده است؟ پس استوار ساخته و مقرر کرده و هدايت نموده است. (و مردم را به شرک فرا مي خواند) و مي گويد (انا ربکم الاعلي يعني: من پروردگار برتر شما هستم).

او مردي چاق، سرخ روي ، با موي سر مجعد و اعور (چپ چشم) است ،چشمش همچون دانه انگوري است که بر روي آب قرار گرفته باشد

اميرالمؤمنين (عليه السلام) مي فرمايند:«او از شهري(در آن سوي ماوراء النهرين) و قريه اي که معروف به «يهوديه» است بيرون مي آيد» و در روايات ديگر مكانهاي مختلفي برايش نقل شده است از جمله اصفهان، خراسان، سجستان

رسول خدا (ص) مي فرمايند:«دجال در امت من بيرون مي شود در چهل روز ، پس خداوند عيسي بن مريم را مأمور مي کند، او را طلب مي کند و از بين مي برد. و حضرت علي (عليه السلام) ضمن يک خطبه طولاني فرمود:«مهدي (عليه السلام) با يارانش از مکه به بيت المقدس مي آيند، و در آن مکان بين آن حضرت با دجال و ارتش او، جنگ واقع مي شود، دجال و ارتش او مفتضحانه شکست مي خورند ، به طوري که از اول تا آخر آنها به هلاکت مي رسند و دنيا آباد مي شود و حضرت مهدي (عجل الله تعالي فرجه الشريف) عدالت و قسط را در جهان به پا مي دارد، و طبق روايتي آن حضرت، دجال را در کناسه کوفه به دار مي زند.

هر مؤمني که دجال را ببيند، آب دهان خود را بر روي او بيندازد و سوره مبارکه حمد را بخواند، تا سحر آن ملعون دفع شود و در او اثر نکند چون او ظاهر شود، عالم را پر از فتنه و آشوب نمايد

YE ASHENA
شنبه 03 اردیبهشت 90, 09:08 بعد از ظهر
این دجال که میگید همون فرمانده ی باطل در زمان امام (عج) ه؟یه جا خونده بودم 3 تا جنگ بین سپاه امام(عج) با دجال رخ میده که تو آخریش سپاه امام پیروز میشه.این درسته؟...
در مورد اون 2 شهر هم با نظر حامد دومی موافقم.طاغوت خوده آل سعوده...

حامد
چهارشنبه 07 اردیبهشت 90, 06:42 بعد از ظهر
به نظر من در مورد دجال بین روایات عامه و خاصه خلط شده است اگر کسی روایات شیعه به تنهایی نگاه کنه بدون در نظر گرفتن عامه و مشهورات نتیجه دیگری به دست می اورد

hamid reza
شنبه 10 اردیبهشت 90, 09:11 بعد از ظهر
سلام خوبی خوبم،وقتی دجال میاد همون موقع امام زمان ظهور مکند یا یک وقفه ای به وجود میاد

ABASS
پنجشنبه 15 اردیبهشت 90, 12:16 بعد از ظهر
با سلام .ما نفهمیدیم دجال یه فرد یا یک جریان یایک تفکر :shock: :o :?: :!: :lol:

amir10
شنبه 31 اردیبهشت 90, 07:32 بعد از ظهر
آیا تلویزیون نوعی دجال است؟؟ :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :twisted:

hamid reza
پنجشنبه 05 خرداد 90, 04:18 بعد از ظهر
دجال همون شیطانه که با توجه به حدیث های قبلی ویژگیش معلوم میشه بعدتلویزیون وماهواره یکی از ابزارهای دجال برا گمراه کردن مردمه

ABASS
شنبه 07 خرداد 90, 06:11 بعد از ظهر
:?: با توجه به کدوم حدیث دجال همون شیطانه؟ :!: :?: 8-)

hamid reza
یکشنبه 08 خرداد 90, 11:38 قبل از ظهر
(عن إلزام الناصب ص 202؛ ويوم الخلاص ص 712):
قال رسول الله صلَّى الله عليه وآله وسلَّم: (من قاتلني في الأولى، وقاتل أهل بيتي في الثانية، حشره الله في الثالثة مع الدجّال).
رسول اکرم صلَّى الله عليه وآله وسلَّم فرمود: هر کس با من در اول کارزار کند وبا اهل بيت من در دوم قتال نمايد خدايش در مرحله سوم با دجال محشور فرمايد. (قتال در اول قتال بر تنزيل ورسالت است که در عهد رسول خدا صلَّى الله عليه وآله وسلَّم بود وقتال با اهل بيت عليهم السلام قتال بر اساس تأويل وارجاع وادعاه حق وحکم به قرآن وسنت بود وقتال سوم قتال مهدي عليه السلام است).

(عن إلزام الناصب ص 202؛ ويوم الخلاص ص 713):
قال رسول الله صلَّى الله عليه وآله وسلَّم: (إنَّه يخرج من المشرق من قرية يقال لها: يهوداء وهي قرية من قرى أصفهان وبلدة من بلدان الأکاسرة. تحته حمار أقمر، وهو مطموس العين مکسور الظفر والنظر، ويخرج منه الحيّات (وقيل: الحباب) وهو محدودب الظهر، قد صور کلّ سلاح في يديه حتَّى الرمح والقوس، يخوض البحار إلى الکعب. وهو قصير القامة کهل، مکتوب بين عينيه: کافر).
رسول اکرم صلَّى الله عليه وآله وسلَّم فرمود: او (دجال) از مشرق از دهي بنام يهودا، که از روستاهاي اصفهان وشهري از شهرهاي خسروان ايراني است بيرون مي آيد ودر زير او دراز گوشي (خري) سفيد رنگ باشد وخود نابينا وناخن شکسته است واز او مارها (مارهاي خطرناک) بيرون آيد. گوژپشت است تصوير هر گونه اسلحه اي حتَّى نيزه وکمان در دست دارد. وتا برآمدگي پشت پا در درياها فرو رود وکوتاه قد ودر سن کهولت باشد در ميان دو چشمش کلمه کافر نوشته.

(يوم الخلاص ص 716):
قال رسول الله صلَّى الله عليه وآله وسلَّم: (أيّها الناس، ما بعث الله نبيّاً إلاَّ وقد أنذر قومه الدجّال. وإنَّ الله قد أخَّره إلى يومکم هذا. فمهما تشابه عليکم في أمره فإنَّ ربّکم ليس بأعور(؟؟؟) إنَّه يخرج على حمار عرض ما بين أذنيه ميل. يخرج ومعه حبّة ونار وجبل من خبز ونهر من ماء. أکثر تباعه اليهود والنساء والأعراب يدخل آفاق الأرض کلّها إلاَّ مکّة ولا بيتها. والمدينة ولا بيتها فإنَّهما محرّمتان عليه).
رسول اکرم صلَّى الله عليه وآله وسلَّم فرمود: اي مردم خدا هيچ پيغمبري مبعوث نفرمود جز آنکه قومش را از خطر دجال بيم داد. وهمانا خدا او را تا امروز به تأخير افکند پس هرگاه امر او بر شما مشتبه گردد همانا پروردگار شما کور نيست(؟؟؟) او بيرون مي آيد وبر خر سوار است فاصله ميان دو گوش خر يک ميل راه است. بيرون مي آيد بهشت وآتش وکوهي از نان ونهري از آب با او باشد.بيشتر پيروانش يهودان وزنان واعراب باشند به همه آفاق زمين وارد مي شود بجز مکه معظمه وحوالي آنجا وبجز مدينه منوره وحوالي آنجا که اين دو جا بر وي حرام شده است.

(يوم الخلاص ص 714):
قال رسول الله صلَّى الله عليه وآله وسلَّم: (الدجّال يبصر بإحدى عينيه ولا يبصر بالأخرى، طويل القامة، أزرق العينين، أعمش بوجهه أثر الجدري، أبخر الفم کبير الأسنان، مقلب الأظافر، أجدر الجسم لا شعر في جسده، متنقع الرأس، طويل العنق، شانئ (سيّئ الخلق) أصابعه تصل حدّ کفّه. کلامه له دوي، عالي الأکتاف، طارج الجبهة في إحدى عينيه عيب، لحيته بشاخين تصل سرّته عبوس، شروس، تحته حمار أحمر، أزرق الأطراق، بين أذنيه مقدار عشرين ميلاً؟ رأسه کالجبل العظيم ظهره يناسب رأسه، خطوته عشرون ميلاً؟ على جبينه سطران مکتوبان يقرأهما کلّ مؤمن، ويجحدهما کلّ کافر، الأوّل مکتوب فيه: الشقي من تبعک، والسطر الثاني: السعيد من فارقک. وأکثر عسکره اليهود وأولاد الزنا. عن يمينه جبل أخضر، وعلى شماله جبل أسود، يسيران ويقفان بوقوفه، ويقول: هذه جنَّتي، وهذه ناري من أطاعني أدخلته جنَّتي ومن عصاني أدَّبته بسيف نقمتي).
رسول اکرم صلَّى الله عليه وآله وسلَّم فرمود: دجال با يک چشم مي بيند وبا يک چشم نمي بيند. بلند قامت وکبود چشم. آب از چشمش مي چکد. آبله گون. داراي گند دهن ودندان درشت. ناخن برگشته. آثار آبله در بدنش موجود.
بدنش بي مو سرش غبار آلوده درازگون بدخو انگشتانش دراز که به حد دو دستش مي رسد در سخنش آواي غليظ باشد شانه هاي او بالا، پيشاني گرفته در يکي از چشمهايش عيب است ريشش بلند است که بنافش مي رسد چهره در همرفته بد سرشت در زير او خري سرخ رنگ که اطراف آن کبود است ميان دو گوش ونافله بيست ميل باشد؟
سرش مانند کوه بزرگ وپشتش مناسب با سر آن است يک گام او مسافت بيست ميل؟ بر پيشاني او سطر نوشته که آنرا هر مؤمني مي خواند وهر کافري آنرا انکار مي کند. در سطر اول نوشته.
تبهکار کسي است که پيروي تو کند ودر سطر دوم نوشته سعادتمند کسي است که از تو جدا گردد.
وبيشتر لشکريانش يهود وزنازادگان باشند در جانب راستش کوه سبز ودر جانب چپ وي کوه سياهي است که با او سير مي کنند وچون بايستد مي ايستند وخود گويد: اين بهشت من واين جهنم من است هر کس اطاعتم کند به بهشتش مي برم وهر کس نافرماني من کند او را به تازيانه ي عذابم ادب مي کنم.
امضاء » رضا

حسن خزّاز گفت: از امام رضا ( عليه السّلام ) شنيدم كه فرمود:
بعضى از كسانى كه ادّعاى محبّت و دوستى ما را دارند، ضررشان براى شيعيان ما از دجّال بيشتر است.
حسن گفت: عرض كردم اى پسر رسول خدا( صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم ) به چه علّت؟
فرمود: به خاطر دوستى‏شان با دشمنان ما و دشمنى‏شان با دوستان ما. و هر گاه چنين شود، حقّ و باطل به هم در آميزد و امر مشتبه گردد و مؤمن از منافق باز شناخته نشود.
( صفات الشيعه ص 8 )

(عن إلزام الناصب ص 202؛ ويوم الخلاص ص 718):
قال أمير المؤمنين عليه السلام: (يخرج الدجّال الأکبر، الأعور الممسوح العين اليمنى والأخرى کأنَّها ممزوجة بالدم لکأنَّها في الحمرة علقة تأتي الحدقة کهيأة حبة العنب الطافية على الماء).
امير المؤمنين عليه السلام فرمود: دجال بزرگتر خروج مي کند که کور است يعني چشم راستش کور وچشم ديگرش به خون ممزوج است گوئي در سرخي علقه ايست بر حدقه چشم آمده به هيئت انگوري که در آب فرو رفته باشد.

(منتخب الأثر ص 428؛ وبحار ج 52 ص 194؛ ويوم الخلاص ص 720):
قال أمير المؤمنين عليه السلام: (ألا وإنَّ أکثر أشياعه يومئذٍ أولاد الزنى وأصحاب الطيالسة الخضر أي اليهود يقتله الله عزَّ وجلَّ على عقبة أفيق لثلاث ساعات مضت من يوم الجمعة على يدي من يصلّي عيسى بن مريم خلفه).
امير المؤمنين عليه السلام فرمود: هان که بيشتر پيروانش در آنروز زنازادگان وکساني باشند که طيلسان سبز در تن دارند يعني يهودان خداي عزَّ وجلَّ او را در عقبه رفيق مي کشد که سه ساعت از روز جمعه گذشته باشد با دست کسي که عيسى بن مريم عليه السلام پشت سرش نماز گذارد.

:mrgreen: :mrgreen:

hamid reza
یکشنبه 08 خرداد 90, 11:42 قبل از ظهر
قال رسول الله:هیچ پیامبری نیامد مگر اینکه درباره دجال هشدار دهد....ولی من به شما چیزی میگویم که هیچ پیامبری به قومش نگفته است:او یک چشم دارد

hamid reza
یکشنبه 08 خرداد 90, 11:57 قبل از ظهر
این میحث خیلی مهمه کمک کنید شاید اینده به دردتون بخوره :evil: :evil:

طاها
یکشنبه 15 خرداد 90, 03:33 قبل از ظهر
چون زمان ظهور معلوم نیست نمیشه دجال وخرش را با ابزارهای امروزی تعریف کرد چون اگه 100 سال پیش میخواستند بگن دجال کیه یا خرش چیه دیگه نمیگفتن (اینترنت وماهواره و...)وشاید 100 سال بعد هم اونقدر ابزار ها پیشرفت کنند که دیگه این وسایل امروزی پیششان به چشم نیاید پس ما باید به روایت ها رجوع کنیم ومراقب باشیم زیرا اگر بدین صورت مصداق بیاریم (که من فکر میکنم که خواسته دشمن هم همین است)آنوقت دجال واقعی از جایی که فکرش را نمیکنیم دین ما را میدزدد :o :shock: :evil: :twisted: :twisted: :idea:

رسا
جمعه 20 خرداد 90, 01:27 بعد از ظهر
قال رسول الله صلَّى الله علیه وآله وسلَّم: (ما من نبیّ إلاَّ وأنذر قومه الدجّال الأعور الکذّاب).

رسول اکرم صلَّى الله علیه وآله وسلَّم فرمود: هیچ پیغمبری نیست جز آنکه قوم خود را از دجال کور ودروغگو بیم داده است.
قال رسول الله صلَّى الله علیه وآله وسلَّم: الدجّال رجل عریض، عینه الیمنى مطموسة والیسرى کأنَّها کوکب بین عینیه مکتوب: کافر بالله وبرسول الله. یخرج ویدَّعی أنَّه الربّ ولا یسمعه أحد إلاَّ تبعه إلاَّ من عصمه الله عزَّ وجلَّ. تکون له جنّة ونار، فیقول: هذه جنَّتی لمن سجد لی، ومن أبى أدخلته النار).

رسول اکرم صلَّى الله علیه وآله وسلَّم فرمود: دجال مردی فربه چشم راستش کور وچشم چپ وی گوئی چون ستاره ای است در میان دو چشمش نوشته: کافر بخدا وبه رسول خدا صلَّى الله علیه وآله وسلَّم خروج وادعاه می کند که پروردگار است کسی ادعای او را نشنود جز آنکه پیرو او شود مگر کسی که خدایش باز داشته وحفظ فرموده باشد او را بهشت وآتش باشد گوید: این بهشت من است برای کسی که مرا سجده کند، وهر کس امتناع کند او را وارد آتش می کنم. (عن إلزام الناصب ص 202؛ ویوم الخلاص ص 712):
قال رسول الله صلَّى الله علیه وآله وسلَّم: (من قاتلنی فی الأولى، وقاتل أهل بیتی فی الثانیة، حشره الله فی الثالثة مع الدجّال).

رسول اکرم صلَّى الله علیه وآله وسلَّم فرمود: هر کس با من در اول کارزار کند وبا اهل بیت من در دوم قتال نماید خدایش در مرحله سوم با دجال محشور فرماید. (قتال در اول قتال بر تنزیل ورسالت است که در عهد رسول خدا صلَّى الله علیه وآله وسلَّم بود وقتال با اهل بیت علیهم السلام قتال بر اساس تأویل وارجاع وادعاه حق وحکم به قرآن وسنت بود وقتال سوم قتال مهدی علیه السلام است).
عن إلزام الناصب ص 202؛ ویوم الخلاص ص 713):
قال رسول الله صلَّى الله علیه وآله وسلَّم: (إنَّه یخرج من المشرق من قریة یقال لها: یهوداء وهی قریة من قرى أصفهان وبلدة من بلدان الأکاسرة. تحته حمار أقمر، وهو مطموس العین مکسور الظفر والنظر، ویخرج منه الحیّات (وقیل: الحباب) وهو محدودب الظهر، قد صور کلّ سلاح فی یدیه حتَّى الرمح والقوس، یخوض البحار إلى الکعب. وهو قصیر القامة کهل، مکتوب بین عینیه: کافر). رسول اکرم صلَّى الله علیه وآله وسلَّم فرمود: او (دجال) از مشرق از دهی بنام یهودا، که از روستاهای اصفهان وشهری از شهرهای خسروان ایرانی است بیرون می آید ودر زیر او دراز گوشی (خری) سفید رنگ باشد وخود نابینا وناخن شکسته است واز او مارها (مارهای خطرناک) بیرون آید. گوژپشت است تصویر هر گونه اسلحه ای حتَّى نیزه وکمان در دست دارد. وتا برآمدگی پشت پا در دریاها فرو رود وکوتاه قد ودر سن کهولت باشد در میان دو چشمش کلمه کافر نوشته.
(یوم الخلاص ص 716):
قال رسول الله صلَّى الله علیه وآله وسلَّم: (أیّها الناس، ما بعث الله نبیّاً إلاَّ وقد أنذر قومه الدجّال. وإنَّ الله قد أخَّره إلى یومکم هذا. فمهما تشابه علیکم فی أمره فإنَّ ربّکم لیس بأعور(؟؟؟) إنَّه یخرج على حمار عرض ما بین أذنیه میل. یخرج ومعه حبّة ونار وجبل من خبز ونهر من ماء. أکثر تباعه الیهود والنساء والأعراب یدخل آفاق الأرض کلّها إلاَّ مکّة ولا بیتها. والمدینة ولا بیتها فإنَّهما محرّمتان علیه). رسول اکرم صلَّى الله علیه وآله وسلَّم فرمود: ای مردم خدا هیچ پیغمبری مبعوث نفرمود جز آنکه قومش را از خطر دجال بیم داد. وهمانا خدا او را تا امروز به تأخیر افکند پس هرگاه امر او بر شما مشتبه گردد همانا پروردگار شما کور نیست(؟؟؟) او بیرون می آید وبر خر سوار است فاصله میان دو گوش خر یک میل راه است. بیرون می آید بهشت وآتش وکوهی از نان ونهری از آب با او باشد.بیشتر پیروانش یهودان وزنان واعراب باشند به همه آفاق زمین وارد می شود بجز مکه معظمه وحوالی آنجا وبجز مدینه منوره وحوالی آنجا که این دو جا بر وی حرام شده است. (عقد الدرر ص 278):
ویقال: إنَّ المهدی یسیر إلى قتال الدجّال وعلى رأسه عمامة رسول الله صلَّى الله علیه وآله وسلَّم عمامة بیضاء، فیلتقون، ویقتلون قتالاً شدیداً فیقتل من أصحاب الدجّال ثلاثین ألفاً وینهزم الدجّال ومن معه نحو بیت المقدس فیأمر الله تعالى الأرض بإمساک خیولهم ثمّ یرسل الله تعالى علیهم ریحاً حمراء فیهلک منهم أربعون ألفاً ثمّ یسیر المهدی فی طلبه فیجد من عسکره نحواً من خمسین ألفاً فیریهم الآیات والمعجزات ویدعوهم إلى الإیمان فلا یؤمنون فیمسخهم الله تعالى قردة وخنازیر.

وگفته می شود: مهدی علیه السلام حرکت می کند برای قتال با دجال وعمامه سفید رنگ رسول خدا صلَّى الله علیه وآله وسلَّم بر سر دارد دو سپاه بهم برخورد کنند وقتال سختی درمی گیرد حضرت از یاران دجال سی هزار نفر می کشد ودجال با همراهان خود بسوی بیت المقدس فرار می کند خدای تعالى زمین را مأمور می کند که اسبان آنها را از حرکت باز دارد سپس خدای تعالى باد سرخ بر آنها مسلط فرماید که چهل هزار تن از آنها هلاک شوند آنگاه مهدی علیه السلام در طلبش باشد قریب پنجاه هزار تن از لشکریان او را می یابد آیات ومعجزات به آنها نشان دهد ودعوتشان به ایمان فرماید چون دعوتش را نپذیرند خدای تعالى آنها را بصورت بوزینه وخوک مسخ نماید.

ahmadreza
یکشنبه 19 شهریور 91, 12:00 بعد از ظهر
دجال همون شیطانه که با توجه به حدیث های قبلی ویژگیش معلوم میشه بعدتلویزیون وماهواره یکی از ابزارهای دجال برا گمراه کردن مردمه

روایت داریم که دجال به غیر از شیطان است زیرا در چاهی زندگی می کند ولی شیطان آزادانه زندگی میکند در ضمن دجال شخصی است به جز شیطان واز جنیان است و هرکدام از مو های بدنش آهنگی می زند و جزء علائم ظهور امام زمان است ودر آخر الزمان به مردم نون می دهد و دین آنهارا می گیرد

ahmadreza
یکشنبه 19 شهریور 91, 12:01 بعد از ظهر
دجال جزء کسانی است که در چاه سقر می رود

ahmadreza
یکشنبه 19 شهریور 91, 12:08 بعد از ظهر
سلمان در مورد کسانی که در چاه سقر وجود دارند از پیامبر سوال میکند: در آن دم از حضرت خاتم الرسل صلى اللَّه عليه و آله و سلم از سكنه تابوت مربوط بقعر چاه جهنم پرسيدم، در آن محل شما نيز در آن محفل جنت مثل آن رسول عز و جل حاضر بوديد كه نبى المحمود در جواب فرمود:
كه شش نفر اولين از ساكنان آن تابوت سجين اول ايشان پسر آدم اب النبيين است كه برادر خود را بجور و كين مقتول گردانيد.
دوم فرعون كه موسى كليم اللَّه على نبينا و عليه التحية و التسليم را بسيار رنجانيد.
سوم نمرود مردود است كه در باب معبود بحضرت ابراهيم نبى منازعه بسيار نمود و آن حضرت را در آتش القا فرمود.
چهارم و پنجم دو مرد از بنى اسرائيل كه هر دو احكام كتاب رب جليل را تبديل و سنت رسول خود را تحويل نمودند يكى از ايشان وسيله گمراهى يهوديان و ديگرى باعث اضلال و روسياهى نصرانيان گرديدند.
و ششم آن غاويان شيطان عليه اللعنة و النيران است.
و اما شش نفر آخرين.اول ايشان دجال بدفعال و پنج نفر ديگر اين جماعت اصحاب صحيفه‏ اند.

ahmadreza
یکشنبه 19 شهریور 91, 12:15 بعد از ظهر
طبق روایات بی شمار از معصومین دجال از شرق ظهور میکند

ahmadreza
یکشنبه 19 شهریور 91, 12:18 بعد از ظهر
اخبار راجع بوجود اشخاص طويل العمر «معمّرين» در ميان عرب و عجم معروف و در كتب و تواريخ مسطور است.
و هم محدثين روايت كرده‏اند: دجّال كه هم اكنون وجود دارد در عصر

hamid reza
یکشنبه 19 شهریور 91, 12:42 بعد از ظهر
اقا احمد رضا میتونی توضیح بددی دجال چطور مرم گمراه میکنه