PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Re: استمناء

mostafahem
یکشنبه 14 فروردین 90, 06:20 بعد از ظهر
گناه کدام بیشتر است زنا لواط یا استمناء؟
بعضی ها می گن می توان برای اینکه مرتکب زنا نشوند استمنا جایز است.جواب چیست؟

mohhammad$adeq
یکشنبه 14 فروردین 90, 08:24 بعد از ظهر
سلام
طبق حدیث پیغمبر
استمنا تضییع کننده نطفه است در نتیجه شاسیته نیس که انسان نسبت به فرزند خود ظلم کند .

SABA
دوشنبه 15 فروردین 90, 02:13 بعد از ظهر
خب معلومه زنا خیلی بد تره

mahdi10
دوشنبه 15 فروردین 90, 10:32 بعد از ظهر
وجود چیز بدتر هیچ وقت جواز برای انجام بد نیست :oops:
مثلا کشتن دوست بدتر است یا کشتن پدر :roll:
شاید بگید پدر پس یعنی میتونی دوستت رو بکشی!!!!!! :? :? :lol: :lol:

SABA
سه شنبه 16 فروردین 90, 05:15 بعد از ظهر
قرار نیست که کسی کشته بشه

مثلا دو نفر دارن غرق می شن پدرت و دوستت کدوم نجات می دی ؟ :lol: :lol: :lol:

mostafahem
جمعه 19 فروردین 90, 11:05 قبل از ظهر
لطفا بگید راه کنار گذاشتن استمناء چیه؟

حامد
جمعه 19 فروردین 90, 03:27 بعد از ظهر
سلام
در همین انجمن با عنوان را ه های در مان خود ارضاییی به این مطلب پرداخته شده است :D

بحث مقایسه بین زنا و استمناء را ناتمام گذاشتید

mahdi10
چهارشنبه 24 فروردین 90, 10:32 بعد از ظهر
در جواب saba باید بگم که درسته که قرار نیست کسی کشته بشه و منظور من از مثال قتل همون انجام گناه است که ظلم محسوب میشه :twisted:
هر دو امر مذکور امور نا پسند و از گناهان کبیره است که هر دو به مثابه ظلم به نفس و شدیدا منفور است و بدتر بودن یکی به معنی جواز برای انجام دیگری نیست
بزرگترین گناه گناهیست که انجام دهنده آن کار خود را کوچک بشمارد. :| :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

SABA
یکشنبه 28 فروردین 90, 10:50 قبل از ظهر
گنا ه را بزرگ میدانم اما در بعضی مواقع یک گناه جلوی گناه بزرگتر را می گیرد اینو هر ادم عاقلی می فهمه که خوبه ولو اینکه گناه باشه

مثلا اگه دروغ بگی تا کسی کشته بشه به خاطر دروغه می ری جهنم
اگه بری جهنم این عدالته نه نیست
شما زیاد مغلطه می کنید
باعث می شید به ما جونا فشار بیش از حد بشه

عجیبه :mrgreen:

mahdi10
یکشنبه 28 فروردین 90, 04:13 بعد از ظهر
خواهشا جوش نیارید :oops: :twisted: :twisted:
اولا باید عرض کنم که ما اینجا بحث عقلی و علمی می کنیم پس باید بدونید که قصد متهم کردن کسی رو نداشته ام شما هم اگه پاسخ قانع کننده ای دارید میتونید بدون ناراحت کردن خودتون به بحث پاسخ بدید :mrgreen: ;)

ولی در خصوص بحث شما باید عرض کنم که مثال شما در این بحث نمی گنجه چون همون طور که میدونید دروغ برای نجات جان مومن نه تنها حرام نیست بلکه واجب است :o :o :lol:
این درحالیه که هیچ گاه شرع به ما اجازه نداده که برای نجات از زنا به استمنا پناه ببریم. :x (ضمنا باید پرسید که شما با کدوم معیار می گید زنا بدتره؟؟)

:ugeek: :ugeek: :ugeek: :ugeek: :ugeek: :ugeek: :ugeek: :ugeek: :ugeek: :ugeek: :ugeek:

خوبه به این سوال هم دقت کنیم که:
آیا واقعا هرگاه کار بدتر با کار بدی قابل دفع بود جواز بر انجام کار بعد صادر می شود؟
خوب همیشه کار بدتر وجود داره پس هر کار بدی قابل انجام است؟؟؟؟؟ :lol: :lol: :lol:
دوست عزیز خوبه که دقت کنید که کار خوب هم وجود داره و تنها راه برای دفع بدتر انجام کار بد نیست.
بلکه هر کس میتواند با انجام یک کار خوب از انجام کار بدتر هم دوری کند.

SABA
پنجشنبه 01 اردیبهشت 90, 10:48 بعد از ظهر
(ضمنا باید پرسید که شما با کدوم معیار می گید زنا بدتره؟؟)
می تونی از هرکس بخوای بپرسی بهت میگه که زنا بد تره برای زنا ادم دادگاهی می کنن و لی برای خود ارضایی نه
جرم اون سنگسار و شلاق از این جور چیز هاست

خوبه به این سوال هم دقت کنیم که:
آیا واقعا هرگاه کار بدتر با کار بدی قابل دفع بود جواز بر انجام کار بعد صادر می شود؟
بله جواز می شه اگر استمناء جلوی زنا بگیره مجوز داره مثل دروغ گفتن که مجوز پیدا کرد
چرا اونجا دروغ مجوز داشته باشه ولی اینجا نداشته باشه

YE ASHENA
دوشنبه 05 اردیبهشت 90, 09:16 بعد از ظهر
این حرفی که saba میزنه مثل اینه که بین خوب و بد و بدتر،بگی چون بدتر رو نباید انتخاب کنی پس بد باید انتخاب کرد...
اما من فکر میکنم سوال mostafahem کلا مشکل داره...

ABASS
یکشنبه 25 اردیبهشت 90, 04:10 بعد از ظهر
با سلام اولا باید ببینیم معیار وسنگ محک ما در بحث چیست!اگر قرار بر نظر شخصی باشد که بحث به نتیجه ای نمیرسه ولی اگر روایی باشد که امام صادق میفرمایند :لا رای فی الدین (در دین نظر ندهید)پس باید بهsaba
بگم شما که با بحث صیغه(در قسمت جوانان) مخالفت می کنید, که در روایات بسیار به آن تاکید شده است و یک انسان مومن را از استمنا ولواط وزنا باز میدارد ودر مقابل دیگران را به یک امر گناه دعوت میکنید :twisted: :o (به فرض هم از یک گناه دیگر جلوگیری کند)البته بنده با این فرض هم مخالف هستم چون هیچ دلیل قانع کننده ای مبنی بر این نداریم که استمنا از زنا جلوگیری میکند ,باید در اعتقادات خود تجدید نظر کنید :shock: :o :twisted: :evil: ودر جواب ye ashena در مورد اینکه به سوال mostafa hemاشکال وارد کرده بود باید بگم اتفاقا سوال بسیار به جایی مطرح کرده اند چون دوستانی مانند saba فکر میکنند جایز است یک گناه را برای جلوگیری از گناه دیگر انجام داد مانند گناهان این بحث :twisted: :evil: :?: :!:وبا یک سنت(هر چند در جامعه دید خوبی نسبت به آن نیست )مخالفت کرد :roll: 8-) :?: :!:

YE ASHENA
یکشنبه 25 اردیبهشت 90, 05:03 بعد از ظهر
اتفاقا سوال از بیخ مشکل داره.abbas یه کم بیشتر دقت کن تا منظور رو خوب بفهمی.منظور من دقیقا همون حرفیه که زدی،"کی گفته استمناء جلوی زنا رو میگیره؟"،برای همین میگم که سوال از بیخ غلطه... :lol:

ABASS
یکشنبه 25 اردیبهشت 90, 05:45 بعد از ظهر
منم با شما موافقم(ye ashena)باید به سوال بیشتر دقت کرد چون سوال میگه بعضی ها میگن (نگفته که درست میگن )ما اینجا داریم بحث میکنیم که درست میگن یا غلط 8-) :lol:

YE ASHENA
یکشنبه 25 اردیبهشت 90, 11:22 بعد از ظهر
منم همینو میگم،به اون بعضیا باید بگیم سوالتون غلطه،نه اینکه سر یه باطلی باهاشون بحث کنیم... :mrgreen:

ABASS
دوشنبه 26 اردیبهشت 90, 03:49 بعد از ظهر
روش اهل بیت این بوده که وقتی فردی با عقیده باطل پیششان می آمد با بحث(یعنی با آوردن دلیل وبرهان )باطل بودن عقیده او را به او میفهماندند نه این که به او بگویند عقیده تو اشتباه است حالا پاشو برو :o :lol: 8-)

YE ASHENA
دوشنبه 26 اردیبهشت 90, 09:00 بعد از ظهر
abbas نمیگیری ها،اتفاقا در خیلی موارد اهل بیت(ع) با بررسیه دقیق سوال به طرف مقابل می فهموندن که عقیده اش باطله... :mrgreen:

ABASS
سه شنبه 27 اردیبهشت 90, 10:20 قبل از ظهر
الحكم الزاهرة با ترجمه انصارى 610 199 السحق و الاستمناء سحق و استمناء ..... ص : 609
قال النبيّ صلّى اللَّه عليه و آله: ناكح الكفّ ملعون.
مستدرك الوسائل 2/ 570
- پيامبر (ص) فرمود: كسى كه با دست خود نكاح كند ملعون است. 1794-

:o :shock:

ABASS
سه شنبه 27 اردیبهشت 90, 10:26 قبل از ظهر
عن ابي بصير قال سمعت ابا عبد اللَّه عليه السّلام يقول: ثلاثة لا يكلّمهم اللَّه يوم القيامة و لا ينظر إليهم و لا يزكّيهم و لهم عذاب أليم النّاتف شيبه، و النّاكح نفسه، و المنكوح في دبره.
الخصال/ 106 روضة الواعظين 2/ 474 البحار 79/ 95
- ابو بصير مى‏گويد: از امام صادق (ع) شنيدم كه مى‏فرمود: روز قيامت خداوند با سه كس سخن نمى‏گويد و به آنان نگاه نمى‏كند و آنان را پاك نمى‏گرداند و عذاب دردناكى خواهد داشت: كسى كه موى سفيد خود را بكند، و كسى كه با خود نكاح كند، و كسى كه با پشت او آميزش شود. 1795-

mostafahem
پنجشنبه 05 خرداد 90, 07:04 بعد از ظهر
عن ابي بصير قال سمعت ابا عبد اللَّه عليه السّلام يقول: ثلاثة لا يكلّمهم اللَّه يوم القيامة و لا ينظر إليهم و لا يزكّيهم و لهم عذاب أليم النّاتف شيبه، و النّاكح نفسه، و المنكوح في دبره.
- ابو بصير مى‏گويد: از امام صادق (ع) شنيدم كه مى‏فرمود: روز قيامت خداوند با سه كس سخن نمى‏گويد و به آنان نگاه نمى‏كند و آنان را پاك نمى‏گرداند و عذاب دردناكى خواهد داشت: كسى كه موى سفيد خود را بكند، و كسى كه با خود نكاح كند، و كسى كه با پشت او آميزش شود. 1795-
حدیث آقا عباس خیلی خوب بود 8-) 8-) 8-)

SABA
چهارشنبه 05 مرداد 90, 09:36 بعد از ظهر
حدیث اقا عباس خوب بود اما جواب من نب.د
من که گفتم استمنا بهتره شما خود دانید

ABASS
یکشنبه 09 مرداد 90, 05:37 بعد از ظهر
حدیث اقا عباس خوب بود اما جواب من نب.د
من که گفتم استمنا بهتره شما خود دانید
ممنون از تعریف هاتون (البته از حدیث معصوم نه حدیث من) واما بعد صبا خانوم اگر بنا به نظر شخصی باشه به نتیجه ای نمیرسیم چون یکی مثل شما میگه لواط بهتره چون خود شخص با این مسئله درگیره و...یکی دیگه میگه لواط بهتره به دلایل مختلف دیگه ودیگری زنا رو انتخاب میکنه اما در اینجا که ما خود را شیعه امیرالمومنین علی ابن ابیطالب میدانیم باید ببینیم قول معصوم چیست وبا دقت نظر در احادیث میبینیم همه آنها مذموم بوده ونباید به سمت آنها رفت...

SABA
دوشنبه 10 مرداد 90, 04:30 قبل از ظهر
چون یکی مثل شما میگه لواط بهتره چون خود شخص با این مسئله درگیره
اقای محترم لطفا رعایت کنیید من کی این عمل زشت انتخاب کردم یا باهاش در گیرم
من از روایات خودتون اوردم که گناه زنا و لواط مرگه اما به خاطر استمنا کسی نمی کشن

mohhammad$adeq
جمعه 14 مرداد 90, 10:51 بعد از ظهر
سلام
این که saba خانم میگن بنام قاعده دفع افسد به فاسد است
اما الآن کاربرد ندارد چونکه بحث افتادن توی زنا زمان رسول الله صلی الله علیه و آله هم بود علیرغم اهتمامی که ایشون بر امر نکاح داشتن
بعدش چه بسا همین امر(استمناء) موجب شه که انسان به طرف زنا هم کشیده شه
اما عزیزان اگه
1
از الله تعالی کمک بخان
2
سعی کنن خودشونو مشغول به یه فعالیتی اعم از کار یا ورزش کنن
3
سعی کنن دوستایی بگیرن که اهل بیتی باشن چون که پیغمبر صلی الله علیه و آله میفرمایند انسان بر دین دوست و رفیق خود است
4
اگه مقدوره سعی کنن در اولین فرصت ازدواج کنن
ان شا الله همه مون بتونیم قلاده گناه رو از گردنمون بندازیم.

حامد
شنبه 15 مرداد 90, 05:08 بعد از ظهر
یغمبر صلی الله علیه و آله میفرمایند انسان بر دین دوست و رفیق خود است
این روایت زیبایی بود اگه ممکنه سندش هم برامون پیدا کن
باز هم اگه زحمتی نیست روایاتی که در مورد دوستی است در یه تاپیک جمع و جور کن ثواب داره

hamid reza
یکشنبه 16 مرداد 90, 12:38 بعد از ظهر
در زمينه استمنا و خودارضايى روايات متعددى است. از امام صادق (ع) درباره استمنا پرسش شد. حضرت فرمود: گناهى بزرگ است، خداوند در كتاب خود از اين عمل نهي فرموده است. كسى كه به چنين عملى دست مى‏زند، گويى با خود ازدواج كرده است و اگر از كار وى آگاه مى‏شدم با وى غذا نمى خوردم. سؤال كننده پرسيد: منبع اين سخن از كتاب خدا كجاست؟ حضرت فرمود: در آيه a{فمن ابتغى وراء ذلك فاولئك هم العادون مؤمنون، 7)}vمراد از وراء ذلك استمناء مى‏باشد.v}وسايل الشيعه، ج 28، ص 364.
حرمت خودارضايي در آيات و روايات:
خداوند در سوره مؤمنون مي فرمايد يکي از ويژگي هاي انسان هاي مؤمن اين است که در مسائل جنسي خودشان را از آلوده شدن به گناه حفظ مي کنند و صرفا از طريق ازدواج غريزه جنسي خود را ارضا مي کند سپس مي فرمايد هر کس از غير مسير ازدواج غريزه جنسي خودش را ارضا کند از تجاوز کاران است «الذين هم لفروجهم حافظون . الا علي ازواجهم او ما ملکت ايمانهم فانهم غير ملومين . فمن ابتغاء وراء ذلک فاولئک هم العادون » و عمل استمنا مشمول آيه 7 سوره مؤمنون مي شود که مي فرمايد هر کسي غير از اين طريق را (جهت بهره گيري جنسي) طلب کند تجاوزگر است».
علاوه بر اين در سخنان گهربار معصومين(ع) نيز از عمل استمنا به زشتي ياد شده و مورد نهي قرار گرفته است که در اينجا به احاديثي از پيامبر(ص) و امام صادق(ع) اشاره مي کنيم:
1. امام صادق(ع): روز قيامت خداوند با شخص خودارضا گفت و گو نمى‏كند و از چشم خدا مى‏افتد. V}(ميزان الحكمة، ح 18749){v
2. رسول خدا(ص): لعنت خدا و ملائكه خداوند و تمام بشر بر شخص خودارضا. V}(همان، ح 18748){v
3. رسول خدا(ص): كسى كه خودارضايى مى‏كند، ملعون است. V}(همان، ح 18751){v
4. امام صادق(ع): خودارضايى گناه بزرگى است كه خداوند در قرآن از آن نهى فرموده است. V}(همان، ح 18750){v
5. امام صادق(ع): براى كسى كه خودارضايى كند در قيامت عذاب دردناكى در نظر گرفته شده است. V}(همان، ح 18749){v
علاوه اين عمل شيطاني است که خداوند نهي کرده که از شيطان تبعيت کنيم و فرموده: A}لا تعبد و الشيطان{a ائمه دين عليهم السلام مفسران قرآن و تبيين کنندگان مراد واقعي آيات الهي هستند.
هر چه در قرآن صريحا نيامده در کلام ايشان مطرح شده است.
احاديث هم اين طور نيست که همگي تحريف شده باشند معيارهائي براي تشخيص صحيح از غير صحيح وجود دارد اگر سند بعضي از روايات محکم و قوي نباشد دليل بر اين نيست که هزاران روايت که در کتب معتبر آمده غير قابل اعتماد باشند.
عملي که از نظر پزشکي و علوم روز هم مردود و مذموم است و مشکلات فراواني را به دنبال مي آورد و در روايات هم مورد نهي قرار گرفته و پيامبر (ص) قاعل آن را ملعون ناميده ترديدي درقبح اين عمل وجود ندارد. V}(بحارالانوار، ج 104، ص 30، روايت 1 و 2){v
t}كبيره بودن:{t
به طور قطع خود ارضايي يكي از گناهان است . در اين زمينه برخي از عالمان ديني و اخلاقي نسبت به كبيره بودن آن نيزتاكيد نموده اند. از ميان ايشان خصوصا مرحوم شهيد آيه الله دستغيب در كتاب خويش گناهان كبيره فصلي را گشوده و بر بزرگي آن تاكيد نموده است .
از نظر شرعي، ملاك كبيره بودن يك عمل، وعده عذاب از جانب پروردگار مي باشد. در اين زمينه امام صادق (ع) و در ضمن روايتي از عذابي دردناك براي فاعل آن خبر داده است. آن حضرت(ع) فرموده است: «سه دسته از مردمان اند كه خداي متعال در روز قيامت به ايشان نگاه رحمت نمي افكند، آنها را تذكيه نمي نمايد و عذابي دردناك براي ايشان فراهم نموده است: كسي كه موي سپيد خود را مي كند، كسي كه با خود نكاح (استمناء) مي نمايد و كسي كه مفعول واقع مي شود».
به فرض صغيره بودن گناه خود ارضايي در صورت عدم تكرار، ملاك ديگر كبيره بودن گناه، تكرار و به تعبير روايات اصرار بر آن است ، به همين دليل چون به طور معمول، خود ارضايي، در افرادي كه به آن گرفتارند ، به صورت عادت و اعتياد در مي آيد ، تبدبل به گناه كبيره مي شود.

حامد
چهارشنبه 19 مرداد 90, 04:43 قبل از ظهر
سلام
خوبه بعضی ها تونستند اینترنت پر سرعت گیر بیارن

mostafahem
یکشنبه 29 مرداد 91, 01:50 بعد از ظهر
حمید رضا حدیث های جالبی رو گفته ولی کاشکی کم کم حدیث ها رو می زد

hamid reza
یکشنبه 29 مرداد 91, 02:06 بعد از ظهر
حمید رضا حدیث های جالبی رو گفته ولی کاشکی کم کم حدیث ها رو می زد
اشکالی نداره که

mostafahem
یکشنبه 29 مرداد 91, 02:10 بعد از ظهر
اگه می تونی جدا شون کن دوباره احادیث رو بزن که روشون بحث کنیم

hamid reza
یکشنبه 29 مرداد 91, 02:18 بعد از ظهر
باشه سعی خودمو میکنم

hamid reza
یکشنبه 29 مرداد 91, 02:23 بعد از ظهر
نشد دونه به دونه میزارم

hamid reza
یکشنبه 29 مرداد 91, 02:24 بعد از ظهر
حرمت خودارضايي در آيات و روايات:
2. رسول خدا(ص): لعنت خدا و ملائكه خداوند و تمام بشر بر شخص خودارضا. V}(همان، ح 18748){v

mostafahem
یکشنبه 29 مرداد 91, 02:28 بعد از ظهر
احسنت به حمید جان!
دقت کنیم ببینیم چه کسانی موستوجب لعن خداوند هستند!!!!!!!!!!!!!!!!(دشمنان اهل بیت)

hamid reza
یکشنبه 29 مرداد 91, 02:38 بعد از ظهر
آیه قران هم داریم که لعن یعنی دور شدن از رحمت خدا