????در صورتی که در سایت فاقد اکانت هستید می توانید - از این طریق عضو شوید
نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

Threaded View

1. Top | #5

عنوان کاربر
    Administrator
    میانگین پست در روز
    0.37
    تشکر کرده
    559
    Blog Entries
    1
    زهیر بن قین اولین سخنران امام حسین (ع) در کربلا بود
    اولین سخنران امام حسین، زهیر بود چون او عثمانی مذهب بوده و شیعه شده بود و امام او را به سوی دشمن فرستاد. شخصی از جانب امام حسین (ع) به زهیر چنین گفت: «إن أبا عبد الله یقول لک: أقبل، فلعمری لئن کان مؤمن آل فرعون‏ نصح لقومه و أبلغ فی الدعاء، لقد نصحت لهؤلاء و ابلغت، لو نفع النصح و الإبلاغ‏؛ ابا عبدالله به تو می*گوید: این قوم را نصیحت کن، به جان خودم سوگند اگر مومن آل فرعون قومش را نصیحت کند این نصیحت رساتر و نفعش بیشتر خواهد بود». از این کلام امام به زهیر مشخص می*شود که اغلب لشکر کوفیان عثمانی مذهب بودند؛ مذهبی که ساخته و پرداخته سیاست*های معاویه و امویان بود.
    نافع از اصحاب امام (ع) می*جنگید و رجز می*خواند: «انا الجملی، انا علی دین علی؛ من جملی هستم من بر دین علی هستم». مزاحم به سمت او خارج شد و گفت: «من بر دین عثمان هستم». نافع در جواب گفت: «تو بر دین شیطان هستی» و او را به قتل رساند (۲).
    سیدالشهدا (ع) امویان را شیعیان آل ابی سفیان خطاب کردند
    هنگامی که لشکریان بین امام حسین (ع) و خیمه*گاه حائل شدند و در زمان حیات امام حسین (ع) به خیمه*ها حمله کردند، ایشان خطاب به امویان کافر فرمودند: «وَیْلَکُمْ یَا شِیعَهَ آلِ أَبِی سُفْیَانَ إِنْ لَمْ یَکُنْ لَکُمْ دِینٌ وَ کُنْتُمْ لَا تَخَافُونَ الْمَعَادَ فَکُونُوا أَحْرَاراً؛ وای بر شما *ای شیعیان آل ابی سفیان! اگر دین ندارید و از معاد نمی*ترسید لااقل آزاده باشید». امام (ع) به صراحت آنها را «شیعیان آل ابی سفیان» خطاب کردند و این تصریح امام حسین (ع) بر اموی بودن قاتلان خویش بود (۳).
    قابل توجه است که امام (ع) به لشکری که به خیام حمله*ور شده بودند لقب پیروان آل ابوسفیان دادند. لذا، کسانی که امام را به شهادت رساندند و یا بعد از شهادت ایشان به خیمه*ها حمله کردند و آن جنایات را مرتکب شدند از شیعیان امام حسین (ع) نبودند بلکه به تصریح امام از تابعان آل ابی*سفیان یعنی بنی امیه بودند.
    آنها در کربلا به امام حسین (ع) توهین می*کردند و ناسزاهایی مانند «کذاب بن کذاب» و «خبیث» را که لایق خودشان بود به آن حضرت نسبت می*دادند. توهین و جسارت که در موارد بسیاری از تاریخ کربلا ثبت شده است از بدعت*هایی است که بنی امیه پی*ریزی کرده بود و بر آن اصرار داشت. لذا، وجود این سب*ها در کربلا شاهدی بر این مدعا است که جنایات کربلا توسط پیروان سنت بنی امیه به وجود آمد.
    بر همه عایشه های امروز لعنت

2. تشکر شده توسط :

mahdi11 (دوشنبه 26 مهر 95)

کلمات کلیدی این موضوع