????در صورتی که در سایت فاقد اکانت هستید می توانید - از این طریق عضو شوید
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 24

Threaded View

1. Top | #15

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    میانگین پست در روز
    0.32
    تشکر کرده
    723
    تصویری دیگر ازمحبت واقعی به پیامبر صلی الله علیه وآله وسلم که باعث نجات ورستگاری انسانهای گذشته می شد.

ابن فهد در کتاب ((عده الداعی))از امام صادق علیه السلام نقل کرده است که آن حضرت فرمود:زلیخا اجازه خواست تا بر یوسف علیه السلام وارد شود،به او گفتند:با آن رفتاری که نسبت به او داشته ای آیا ناراحت نیستی که تورا نزد او ببرم؟
    گفت:من از کسی که از خدا می ترسد،هرگز نمی ترسم.
    وقتی زلیخا وارد شد،یوسف به او فرمود:چه شده می بینم رنگ چهره ات تغییر کرده ودگرگون شده ای؟گفت:
    الحمد الله الذی جعل الملوک بمعصیتهم عبیدا"و جعل العبید بطاعتهم ملوکا.
    حمد وستایش مخصوص خداوندی است که پادشاهان را به سبب نافرمانی وگناه آنها را به بردگی می کشاند وبردگان را به خاطر اطاعت و فرمانداری خود به پادشاهی می نشاند.
    به او فرمود:چه چیزی باعث شد که چنین رفتاری را با من بکنی؟
    گفت:زیبایی وجمال تو مرا به این کار وادار کرد.
    حضرت یوسف علیه السلام فرمود:
    فکیف لو رایت نبیا" یقاله له:محمد صلی الله علیه وآله وسلم،یکون فی آخرالزمان،احسن منی مجها" واحسن منی خلقا"،واسمح منی کفا"
    اگر پیغمبری را که نام مبارکش محمد است ودر آخرالزمان به رسالت می رسد،دیده بودی چه می کردی،او از من جمالش نیکوتر،اخلاقش بهتر وکرم وبزرگواریش بیشتر است.
    زلیخا گفت:راست گفتی.فرمود:از کجا دانستی که من راست گفته ام؟
    عرض کرد:زیرا همین که نامش را بردی واوصافش را بیان نمودی،محبت او بی اختیار در دل من جای گرفت.
    خداوند تبارک وتعالی به یوسف خطاب کرد وفرمود:زلیخا آنچه که گفت درست است،ومن اورا اکنون بخاطر محبتی که به حبیبم پیداکرد دوست دارم،وآنگاه به حضرت یوسف فرمان داد که با او ازدواج کند.

2. 2 کاربر زیر بابت این پست از mahdi11، تشکر کرده اند:

J.MOGHADAM (پنجشنبه 30 خرداد 92),حسین (یکشنبه 02 تیر 92)