????در صورتی که در سایت فاقد اکانت هستید می توانید - از این طریق عضو شوید
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

Threaded View

1. Top | #5

عنوان کاربر
    Administrator
    میانگین پست در روز
    0.37
    تشکر کرده
    559
    Blog Entries
    1
    تکفیر اعتقاد وهابیت توسط بزگان عامه
    عبد القاهر بن عبد الطاهر بغدادی اسفراینی اشعری شافعی (متوفای 429 هجری قمری)

عبد القاهر از متکلمان بلند آوازه عامه می*گوید: « و اما جسمیه خراسان من الکرامیه ، فتکفیرهم واجب لقولهم بان الله تعالی له حد و نهایه من جهه السفل، و منها یماس عرشه و لقولهم بان الله تعالی محل للحوادث»(8)؛کرامیه از خراسان که قائل به جسمیت هستند تکفیر ایشان واجب است به خاطر اعتقاد ایشان به اینکه خداوند از جهت پایین حد و نهایت دارد و عرش را مس می کند و اعتقادشان به اینکه خداوند محل حوادث است. واضح است که طبق این فتوا تکفیر وهابیون من جمله شیخ ایشان ابن تیمیه واجب است.

ابوحامد محمد بن محمد بن محمد غزالی شافعی (450 -505هجری قمری)

غزالی می*گوید: « فان خطر بباله ان الله جسم مرکب من اعضاء فهو عابد صنم فان کل جسم فهو مخلوق و عباده المخلوق کفر و عباده الصنم کفر لانه مخلوق و کان مخلوقا؛ لانه جسم ، فمن عبد جسما فهو کافر باجماع الامه السلف منهم و الخلف». (9)؛ اگر کسی به ذهنش خطور کند که خداوند جسم است و مرکب از اعضا و جوارح است پس او عابد بت می*باشد به درستی*که هر جسمی مخلوق است و عبادت مخلوق کفر است، عبادت صنم کفر است؛ چراکه بت مخلوق است زیرا بت جسم است؛ پس هر کس عبادت کند جسم را پس کافر است به اجماع امت؛ گذشتگان از امت و آیندگان از امت.

بنابر فتوای غزالی، ابن تیمیه و بن باز، عبادت کنند گان بت می باشند؛ چراکه اعتقاد به جسمیت خداوند دارند لذا بنابر سلف و خلف تکفیر وهابیونی که مدعی پیرو از سلف هستند واجب است.

ایشان که اعتقادی به توحید ندارند خویشتن را پرچمداران توحید می نمایانند و هر کسی را که با اعتقاد بی اساس ایشان مخالف باشد را از دم تیغ می گذرانند و این گونه به بزرگان و اولیای الهی توهین می*کنند دیروز از تخریب کربلا و بقیع تا انهدام قبه مبارکه حضرت ثامن الحجج و ائمه سامرا و امروز جسارت و تخریب بقعه حجر بن عدی و جعفر طیار و برای اولین بار در تاریخ وهابیت نبش قبر و جسارت به بدن حضرت حجر بن عدی که لکه ننگ دیگری بر دامن وهابیت زده شد و فردا که تهدید به تخریب بقاع متبرکه دمشق کرده*اند.

2. تشکر شده توسط :

mahdi11 (دوشنبه 18 اسفند 99)

کلمات کلیدی این موضوع