ادامه
آنگاه به قلم دستورداد که برهربرگ درختان بهشتی وبرهردرازدرهای بهشت ودرهای آسمان ها وزمین وکوه ها ودرختان این جملات رابنویسد ((لا اله الا الله محمدرسول الله علی ولی الله))سپس خداوندتعالی نور رسول خداصلی الله علیه وآله ونورعلی بن ابی طالب علیه السلام فرمان داد تادر((حجاب عظمت))داخل شوند،سپس به حجاب عزت آنگه حجاب هیبت وبعدحجاب کبریا آنگاه حجاب رحمت پس حجاب منزلت وبعداز آن حجاب رفعت وپس حجاب سعادت آنگاه حجاب نبوت سپس حجاب ولایت بعدحجاب شفاعت داخل شوند،اینگونه بودکه ازحجابی به حجاب دیگردرحرکت بودند ودرهرکدام هزار سال توقف می نمودند.
آنگاه رسول خدا(ص)ادامه دادند:ای جابربدان که خداوندتعالی مراازنورخودآفرید وازنورمن علی علیه السلام راآفریدوهمه ی ما اهل بیت ازنورواحد هستیم ،وخداوند ماراخلق نموددرحالی که آسمانی وزمینی وخورشیدوماه وظلمت وروشنی وخشکی ودریا وهوایی وجود نداشت واین کاردوهزارسال قبل ازخلقت آدم بود.
پس خداوندخودراتسبیح نمود ومنزه دانت مانیزاوراتسبیح نمود وخودراتقدیس نمودیم،ما نیزتقدیس اونمودیم،پس خداوند از این کارما تشکر کرد وآسمانها وزمین ها را از تسبیح من آفرید،آسمان رابرفراشت وزمین راگستراند ومسطح نمود؛وازتسبیح علی علیه السلام ملاعکه راخلق نمود،لذاهمه ی تسبیح ملاعکه تازوز قیامت برای علی بن ابی الطالب علیه السلام وشیعان اوتا روزقیامت است.
وآنگاه که خداوند روح رادرآدم علیه السلام دمید،فرمود:به عزت وجلالم سوگند،اگردوعبدی که اراده خلقت آنهارا دردنیا دارم،نبودند،هرگزتوراخلق نمی کردم!آدم پرسید:الهی وسیدی ومولای !آیاآنها ازنسل من هستند یانه؟
خداوند جواب داد:ای آدم!سرخودرا بلند کن وبنگر،آدم سربلند کرد وبرساق عرش این چنین نوشته اید:لا اله الا الله محمدرسول الله نبی الرحمه وعلی مقیم الحجه هرکسی آنهارا بشناسد،پاک وپاکیزه وطاهر می شود،وهرکس آنهارا نشناسد،ازرحمت خدادور وبی بهره خواهد بود.
وهنگامی خداوند آدم علیه السلتم را آفرید وازروح دراو دمید،روح پیامبر وحبیب خود ونور ولی وامام خود رادر صلب آدم علیه السلام رادرجانب چپ قرارداد،این درحالی بود کخ صفوف ملاعکع پشت سر حضرت آدم ایستاده بودند،آدم پرسید:پروردگارا!به چه خاطر ملاعکه پت سرمن ایستاده اند؟
پ خداوند تعالی جواب داد:به خاطر نوردوفرزندت که درصلب توقرار گرفته اند،محمدبن عبدالله صلی الله علیه وآله وعلی بن ابی طالب علیه السلام،اگر آن دونبودند افلاک رانمی آفریدم،آدم ..