اعمال لیلة الرَّغائب :
بدانکه شب جمعه اوّل ماه رجب را لیلة الرَّغائب می*گویند و از برای آن عملی از حضرت رسول صَلَّی اللَّهِ عَلِیهِ وَ اله وارد شده با فضیلت بسیار که سیّد در اقبال و علاّمه در اجازه بنی زهره نقل کرده*اند از جمله فضیلت او آنکه گناهان بسیار بسبب او آمرزیده شود

بدانکه شب جمعه اوّل ماه رجب را لیلة الرَّغائب می*گویند و از برای آن عملی از حضرت رسول صَلَّی اللَّهِ عَلِیهِ وَ اله وارد شده با فضیلت بسیار که سیّد در اقبال و علاّمه در اجازه بنی زهره نقل کرده*اند از جمله فضیلت او آنکه گناهان بسیار بسبب او آمرزیده شود و آنکه هر که این نماز را بگذارد چون شب اوّل قبر او شود، حقّ تعالی بفرستد ثواب این نماز را بسوی او به نیکوتر صورتی با روی گشاده و درخشان و زبان فصیح پس با وی گوید ای حبیب من! بشارت باد تو را که نجات یافتی از هر شدّت و سختی گوید تو کیستی؟ بخدا سوگند که من روئی بهتر از روی تو ندیدم و کلامی شیرین*تر از کلام تو نشنیده*ام و بوئی بهتر از بوی تو نبوئیدم.

گوید من ثواب آن نمازم که در فلان شب از فلان ماه از فلان سال بجا آوردی؛ امشب بنزد تو آمدم تا حقّ تو را ادا کنم و مونس تنهائی تو باشم و وحشت را از تو بردارم و چون در صور دمیده شود من سایه بر سر تو خواهم افکند در عرصه قیامت پس خوشحال باش که خیر هرگز از تو معدوم نخواهد شد.

وکیفیت آن چنان است که روز پنجشنبه اوّل آن ماه را روزه میداری چون شب جمعه داخل شود ما بین نماز مغرب و عشاء دوازده رکعت نماز می*گذاری هر دو رکعت به یک سلام و در هر رکعت از آن یک مرتبه حمد و سه مرتبه اِنّا اَنْزَلْناهُ و دوازده مرتبه قُلْ هُوَ اللّهُ اَحَدٌ می*خوانی و چون فارغ شدی از نماز هفتاد مرتبه می*گوئی« اَللّهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّدٍ النَّبِیِّ الاُْمِّیِّ وَعَلی آلِهِ» پس به سجده می روی و هفتاد مرتبه می*گوئی:« سُبُّوحٌ قُدُّوسٌ رَبُّ الْمَلائِکَةِ وَالرُّوحِ» پس سر ازسجده برمی*داری وهفتاد مرتبه می*گوئی«رَبِّ اغْفِرْ وَارْحَمْ وَتَجاوَزْ عَمّا تَعْلَمُ اِنَّکَ اَنْتَ الْعَلِیُّ الاَعْظَمُ» پس باز به سجده می*روی و هفتاد مرتبه می*گوئی:« سُبُّوحٌ قُدّوُسٌ رَبُّ الْمَلائِکَةِ وَالرُّوحِ» پس حاجت خود را می*طلبی که انشاءالله برآورده خواهد شد.

آداب اولین شب جمعه ماه رجب آداب شب جمعه اول ماه رجب آداب لیله الرغائب اعمال اولین شب جمعه ماه رجب اعمال روز اولین شب جمعه ماه رجب اعمال روز شب جمعه اول ماه رجب اعمال روز لیله الرغائب اعمال شب جمعه اول ماه رجب اعمال لیله الرغائب اولین شب جمعه ماه رجب اولین شب جمعه ماه رجب چه روزی است ؟ اولین شب جمعه ماه رجب چیست ؟ تاریخچه اولین شب جمعه ماه رجب تاریخچه شب جمعه اول ماه رجب تاریخچه لیله الرغائب حدیث اولین شب جمعه ماه رجب حدیث درباره اولین شب جمعه ماه رجب حدیث درباره شب جمعه اول ماه رجب حدیث درباره لیله الرغائب حدیث درمورد اولین شب جمعه ماه رجب حدیث درمورد شب جمعه اول ماه رجب حدیث درمورد لیله الرغائب حدیث شب جمعه اول ماه رجب حدیث لیله الرغائب دانستنیهای اولین شب جمعه ماه رجب دانستنیهای شب جمعه اول ماه رجب دانستنیهای لیله الرغائب درباره اولین شب جمعه ماه رجب درباره شب جمعه اول ماه رجب درباره لیله الرغائب رغائب رغائب چیست ؟ شب جمعه اول ماه رجب شب جمعه اول ماه رجب چه روزی است ؟ شب جمعه اول ماه رجب چیست ؟ عکس اولین شب جمعه ماه رجب عکس با طرح اولین شب جمعه ماه رجب عکس با طرح شب جمعه اول ماه رجب عکس با طرح لیله الرغائب عکس با موضوع اولین شب جمعه ماه رجب عکس با موضوع شب جمعه اول ماه رجب عکس با موضوع لیله الرغائب عکس شب جمعه اول ماه رجب عکس لیله الرغائب فضیلت اولین شب جمعه ماه رجب فضیلت روز اولین شب جمعه ماه رجب فضیلت روز شب جمعه اول ماه رجب فضیلت روز لیله الرغائب فضیلت شب جمعه اول ماه رجب فضیلت لیله الرغائب فلسفه اولین شب جمعه ماه رجب فلسفه شب جمعه اول ماه رجب فلسفه لیله الرغائب لیله الرغائب لیله الرغائب چه روزی است ؟ لیله الرغائب چیست ؟ معناشناسي ليله الرغائب معنی اولین شب جمعه ماه رجب معنی رغائب معنی شب جمعه اول ماه رجب معنی لغوی اولین شب جمعه ماه رجب معنی لغوی شب جمعه اول ماه رجب معنی لغوی لیله الرغائب معنی لیله الرغائب همچی درباره اولین شب جمعه ماه رجب همچی درباره شب جمعه اول ماه رجب همچی درباره لیله الرغائب